Faktorët kryesorë të rangimit të internetit, sipas një SEO Pro

 1. 1. Përmbajtja
 2. 2. Kthyese
 3. 3. Celular
 4. 4. Shpejtësia e faqes
 5. 5. Faktorë të tjerë të rëndësishëm

Me sa më shumë përditësime të algoritmeve siç ka pasur Google gjatë viteve, mbajtja e gjurmës mund të jetë e vështirë. Për fat të mirë, ka disa faktorë kryesorë që janë pak më të rëndësishëm se pjesa tjetër. Nëse jeni duke kërkuar për të përmirësuar SEO, i kushtoni vëmendje këtyre faktorëve kryesorë të rangimit të faqes.

1. Përmbajtja

Kjo nuk mund të vijë si një surprizë, por përmbajtja është akoma faktori më i rëndësishëm për përmirësimin e renditjes së faqes. Para së gjithash, rëndësia dhe cilësia e përmbajtjes tënde duhet të jetë fokusi kryesor. Për të përmbushur krejtësisht kërkesën e një përdoruesi, faqja juaj duhet të ofrojë vlerë me përmbajtje të thelluar në lidhje me subjektin.

Për më tepër, ndërsa nuk ka një rregull të vështirë dhe të shpejtë për gjatësinë, Algoritmi i Google tenton të preferojë përmbajtje më të gjatë dhe më gjithëpërfshirëse. Sidoqoftë, kur harton përmbajtjen tënde, sigurohu që, para së gjithash, të jetë relevante për biznesin tënd dhe audiencën tënde.

Sidoqoftë, kur harton përmbajtjen tënde, sigurohu që, para së gjithash, të jetë relevante për biznesin tënd dhe audiencën tënde

2. Kthyese

Besoni apo jo, backlinks mbesin një pjesë e rëndësishme e algoritmit të renditjes së internetit të Google. Megjithatë, një numër i lartë i lidhjeve nuk është mënyra e vetme për të përmirësuar më shumë renditjen tuaj. Google ka mësuar t'i heq ato nëse nuk vijnë nga një sërë fushash të ndryshme, të autorizuara.

Çelësi për përmirësimin e numrit të backlinks është krijimi dhe promovimi i përmbajtjes së cilësisë së lartë. Kur industritë dhe bizneset e tjera lexojnë dhe lidhen me të, algoritmi i Google do ta konsiderojë përmbajtjen tuaj më të përshtatshme.

3. Celular

Që nga nëntori i vitit 2016, Google ka përdorur indeksimin e celularëve të parë për të ndikuar renditjen e saj në faqen e internetit. Kjo do të thotë që, nëse faqja juaj nuk është në përputhje me pajisjet celulare, renditja e kërkimit nuk do të përmirësohet. Përveç kësaj, këto ditë, ka shumë më mobile se sa përdoruesit e desktopit .

Në thelb, në qoftë se markë juaj nuk është duke përdorur celular, ju po mbyllni veten në një pjesë të madhe të audiencës suaj dhe renditja juaj do të vuajë shumë.

4. Shpejtësia e faqes

Përveç indeksimit të celularëve të parë, shpejtësia e faqes gjithashtu është bërë kohët e fundit një faktor kryesor në renditjen e faqeve të internetit. Në thelb, faqet e internetit që kërkojnë një kohë të gjatë për t'u ngarkuar do të kenë një renditje më të vështirë në mesin e rezultateve më të mira.

Kjo është për shkak se Google është i përkushtuar për t'i ofruar të gjithëve një eksperiencë ideale të përdoruesit. Faqet e internetit të ngadaltë nuk janë ato që ne do ta quajnim një përvojë ideale të përdoruesit.

Faqet e internetit të ngadaltë nuk janë ato që ne do ta quajnim një përvojë ideale të përdoruesit

5. Faktorë të tjerë të rëndësishëm

Për pjesën më të madhe, faqet e internetit me një encryption fortë HTTPS do të rangohen shumë më mirë sesa homologët e tyre HTTP. Në fund të fundit, Google nuk ka interes në drejtimin e përdoruesve në faqet e internetit skema, domate të pasigurta .

Për më tepër, faqet e internetit që përmbajnë titull të qartë H1 dhe H2 do të kenë një renditje të fortë. Kjo është për shkak se këto kokëra ndihmojnë përdoruesit të përcaktojnë se cfarë do të thotë çdo pjesë e përmbajtjes.

Nëse jeni duke u përpjekur për të rritur renditjen tuaj të internetit, atëherë ju më mirë të filloni me këto pesë këshilla thelbësore dhe truket.

Nëse jeni duke u përpjekur për të rritur renditjen tuaj të internetit, atëherë ju më mirë të filloni me këto pesë këshilla thelbësore dhe truket

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения