Top 10 Pa pagesë Wordpress Plugins për SEO

 1. Të gjitha në një SEO
 2. Sitemaps XML XML
 3. Smartlinks SEO
 4. Kontrolli i përmbajtjes SEO
 5. Image Friendly Friendly
 6. Lidhjet e thyera
 7. Sharebar
 8. Slugs SEO
 9. WP Nofollow Post
 10. WordPress SEO nga Yoast

Nëse ekziston një burim dominues i trafikut që ofron vizitorëve të synuar në faqen tuaj falas, është Google

Nëse ekziston një burim dominues i trafikut që ofron vizitorëve të synuar në faqen tuaj falas, është Google. Optimizimi i faqes suaj të internetit për motorët e kërkimit (dhe Google në veçanti) ka qenë një nga metodat më të praktikuara për ngasjen e trafikut në një faqe interneti gjatë viteve të fundit. Meqë WordPress është bërë një nga sistemet më të përdorura të menaxhimit të përmbajtjeve në botë, është e natyrshme që ju të doni të gjeni mënyra për të krijuar posaçërisht instalimin tuaj WordPress për të përfituar nga e gjithë ky trafik motor kërkimi.

Ndërsa unë jam një besimtar i vendosur që mund të shkoni shumë larg me SEO dhe që ju duhet të përqëndroheni në lexuesit e faqes suaj në internet - mundeni akoma të zgjedhni disa copa dhe copa në sfond për të ndihmuar në shkuljen e rezultateve tuaja.

Të gjitha në një SEO

Vendosja e titullit të faqes tuaj, desciption dhe meta tags tjera është jetike për suksesin tuaj SEO.

Të gjitha në një SEO është një plugin që ju mundëson të plotësoni Meta tags të veçantë që janë të rëndësishme për faqen tuaj te internetit. Ju mund të futni një përshkrim dhe titull për faqen e parë të faqes suaj, si dhe postimet dhe faqet individuale. Të gjitha në një SEO ka qenë plugin më popullor SEO për WordPress për shumë vite dhe është parë si një 'duhet të ketë' nga shumë blogerët.

Më shumë Info Këtu

Sitemaps XML XML

Duke pasur një Sitemap në faqen tuaj të internetit ndihmon Google të zvarritet faqen tuaj të internetit dhe faqet e indeksit për kërkim. Çfarë bën ky plugin është të gjenerojë një sitemap për ju, si dhe të paraqesë në Google dhe motorët e kërkimit të tjera pa ju që të heqë një gisht. Është shumë e drejtë përpara për të përdorur dhe ju mund të prioritizoni fusha të ndryshme të faqes tuaj.

Më shumë informacion këtu.

Smartlinks SEO

Statistikat tregojnë se ndërlidhja (me tekstin Anchor të drejtë) në faqe të ndryshme brenda faqes tënde mund të ketë një efekt të jashtëzakonshëm në SEO dhe rangimin e fjalëve në faqe të caktuara. Lidhje të zgjuara SEO është një plugin që ju lejon të lidhni automatikisht disa fjalë ose fraza në një adresë të caktuar interneti ose në faqet e internetit tuaj. I mrekullueshëm për SEO por gjithashtu i dobishëm për referimin e postimeve të vjetra në të gjithë faqen tuaj duke i lidhur ato.

Kontrolli i përmbajtjes SEO

Kontrolli i përmbajtjes SEO

Ky shtojcë është mjaft i dobishëm. Sapo të instalohet, thjesht drejtohuni në Tools -> SEO Content Ctrl dhe më pas merrni një raport me të gjitha pikat e dobëta në faqen tuaj WordPress në lidhje me përshkrimet e munguara, fragmente, autorin e bio dhe të meta të tjera. Pastaj thjesht lëvizni poshtë dhe identifikon saktësisht se ku është problemi dhe bëjeni të lehtë për ju që të redaktoni dhe rregulloni.

Më shumë Info Këtu.

Image Friendly Friendly

Më duket shumë e lehtë të jesh dembel me etiketat Alt dhe titujt e imazhit. Çfarë image SEO miqësore e bën është automatikisht plotësoni fushat e imazheve dhe t'ju ndihmojnë të krijoni një densitet më të lartë të fjalës në artikujt tuaj, si dhe të rangoni më mirë për kërkimet e imazhit. Kjo do të rrëzojë pamjen e imazheve që nuk e përmendni - vendosni dhe harroni!

Më shumë Info Këtu.

Lidhjet e thyera

Një lidhje e prishur është një lidhje në faqen tuaj te internetit që nuk çon në asgjë. Natyrisht, Google dhe shumica e motorëve të kërkimit nuk pëlqejnë një faqe interneti me lidhje të thyera kështu që ky plugin i dobishëm do t'ju japë një raport mbi të gjitha lidhjet e thyera në faqen tuaj te internetit.

Më shumë Info Këtu

Sharebar

Sharebar

Ok, kjo më tepër një plugin Social networking / bookmarking. Por me marrëdhëniet midis SEO dhe mediave sociale në rritje, është e rëndësishme t'u japim përdoruesve mundësinë për të ndarë përmbajtjen tuaj. Kjo gjithashtu do t'ju ndihmojë që të fitoni disa lidhje prapa lehtë, duket shumë e tmerrshme si shiritin Social Media në anën e majtë të këtij postimi (nëse nuk jeni në një pajisje të lëvizshme). Mos harroni të shtoni Butoni i Google +1 kodin në shiritin tuaj anësor për të synuar Google Trafikun.

Më shumë informacion këtu

Slugs SEO

Ky plugin i mrekullueshëm i largon të gjitha fjalët e padobishme ('a', 'the', 'dhe' etj) në fjalëkalimet tuaja për të dhënë densitetin më të madh të fjalëve në adresën e secilës faqe dhe postimin në faqen tuaj. Kjo gjithashtu ndihmon për të përmirësuar SEO tuaj të përgjithshëm duke i bërë adresat më të shkurtra dhe më shumë motor kërkimi miqësor.

Më shumë informacion Këtu

WP Nofollow Post

Një atribut Nofollow është një pjesë e vogël e informacionit që tregon motorët e kërkimit të mos kalojnë në asnjë nga renditjen tuaj në linkun që është caktuar. Prandaj, duke aplikuar 'Nofollow' në lidhjet tuaja ju do të mbani pagerank më shumë dhe do të performoni më mirë në motorët e kërkimit. Të gjithë ju duhet të bëni është të futni emrat e domain-it që dëshironi të hiqni atributin 'nofollow'.

Më shumë Info Këtu

WordPress SEO nga Yoast

WordPress SEO nga Yoast

Ky plugin është rritur jashtëzakonisht popullor dhe është duke u përshëndetur si plugin më të mirë SEO për WordPress. Ai bën të njëjtat gjëra si të gjitha në një SEO me disa karakteristika të tjera si një skedar robots.txt dhe Sitemap. Ju mund të merrni të njëjtat rezultate duke përdorur disa nga shtojcat e mësipërme (Të gjitha në një SEO & Google XML Sitemaps).

Ju mund të pyesni veten pse e listova këtë dhe shtojcat e tjera që mund të zëvendësojnë. Të jem i sinqertë ata janë po aq të mirë sa njëri-tjetri sipas mendimit tim. Unë do të rekomandojë duke u përpjekur këtë një jashtë, por të gjitha vlon poshtë për preferencën personale.

Më shumë informacion Këtu

Shtojcat e mësipërme janë ato që përdor dhe instalohen përgjithmonë kur të filloj një blog të ri. Ata janë të gjithë të lirë dhe mund të gjenden duke përdorur kërkimin e plugin WordPress (nën menunë e pultit të majtë - Plugins -> Add new). Pra, instalimi është mjaft i mallkuar lehtë. Pra, nëse doni të maksimizoni potencialin e blogut tuaj, provoni ato!

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения