ᐈ Як просунути сайт в ТОП пошукових систем за 60 простих кроків

 1. Налаштовуємо лічильники і знімаємо основні показники
 2. 2. Встановлення лічильників для збору статистичних даних
 3. 3. Реєстрація в соціальних мережах
 4. 4. Зняття показників веб-сайту
 5. 5. Файл Robots.txt
 6. 6. Карта сайту sitemap.xml
 7. 7. Редірект 301
 8. 8. Дублі сторінок
 9. 9. Дубльований контент
 10. 10. Тег noindex
 11. 11. ЧПУ
 12. 12. Швидкість завантаження сайту
 13. 13. Коди загрози безпеки і фільтри пошукових систем
 14. Як усунути помилки оптимізації контенту
 15. 15. Обов'язкові мета-теги
 16. 16. Зображення з атрибутом alt
 17. 17. Заголовки H1-H6
 18. 18. Внутрішня перелінковка
 19. 19. мікророзмітки schema.org
 20. 20. Twitter Cards
 21. 21. Унікальний текстовий контент
 22. Як усунути помилки в юзабіліті
 23. 23. Шрифти
 24. 24. "Хлібні крихти"
 25. 25. Помилка 404
 26. 26. Биті ПОСИЛАННЯ
 27. 27. Кнопки для замовлення послуги або дзвінка
 28. 28. Контактний номер
 29. 29. свідоцтво про Державну / ІПН / КПП
 30. 30. Блок найбільш обговорюваних статей
 31. 31. Блок з матеріалами суміжної тематики
 32. 32. расшаріваніє контенту
 33. 33. Онлайн-чати
 34. 34. Корисні статті
 35. Збір "ключів" і створення семантичного ядра
 36. 36. Нецільові запити
 37. 37. Поділ ключів на смислові групи
 38. Як створити контент-план
 39. 40. Відсіювання непотрібних ідей
 40. 41. Графік публікацій
 41. 42. Корисна інформація
 42. Як створювати контент
 43. 44. Оформлення статей
 44. 45. Час для постів
 45. 46. ​​Інфографіка
 46. рекламування контенту
 47. 48. Email-розсилка
 48. 49. Коментарі на сторонніх ресурсах
 49. 50. Зв'язок з експертами ніші
 50. Додаткові способи просування сайтів
 51. 52. Ebook або white paper
 52. 53. Заняття контенту
 53. 54. Ньюсджекінг
 54. 55. Інтерв'ю з експертами
 55. 56. Коментарі до сторонніх ресурсах
 56. 57. Email-marketing
 57. 58. Google + Hangouts
 58. Як відстежити результати

Досить часто багато хто задається питанням про те, чи реально вивести сайт в ТОП пошукових систем Google і Яндекс, маючи при цьому нульовий бюджет, і якщо реально, то як? Чимале число користувачів стверджує, що володіє всіма навичками, часом і бажанням, необхідними для того, щоб самостійно просунути сайт без допомоги сторонніх агентств, і єдине, чого дійсно не вистачає - це нікого керівництва, так би мовити, покрокової інструкції, дотримуючись якої можна домогтися вагомих результатів.

Так ось, ми вирішили поділитися з Вами цією самою покроковою інструкцією, але відразу хочемо попередити, що повністю всю відповідальність за те, що відбувається з сайтом Ви берете на себе особисто. Не те щоб ми сумнівалися в ефективності способів, які викладемо нижче. Зовсім немає. Просто в реальності всю роботу виконують кілька окремих фахівців: програмісти, копірайтери, дизайнери, SEOшнікі і т.д. Однак, якщо Ви впевнені, що зможете впоратися з усім поодинці, то чому б і ні? Якщо все ж є частка сумніву, то краще не ризикуйте і зверніться за допомогою все ж в агентство.

Налаштовуємо лічильники і знімаємо основні показники

1. Реєстрація в панелі для веб-майстрів

Як тільки Ви зареєструєте аккаунт в панелі для веб-майстрів, Ви зможете бачити всю інформацію про видимість Вашого сайту в пошукових системах: це і інформація про санкції, накладені на сайт пошуковими системами, і все що стосується індексації, і помилки при скануванні. Ви повинні обов'язково зареєструватися і в "Яндекс.Вебмастере", і в "Інструментах для веб-майстрів". В іншому випадку, грамотне просування сайту попросту неможливо.

2. Встановлення лічильників для збору статистичних даних

Обов'язково встановіть на сайті наступні лічильники:

 • "Яндекс.Метрику";
 • Google Analytics;
 • і Liveinternet.

Навіщо обов'язково встановлювати всі три лічильника? Відповідь досить проста. Це необхідно на випадок, якщо один з лічильників почне показувати некоректні дані, або зовсім вийде з ладу.

3. Реєстрація в соціальних мережах

Вам необхідно буде зареєструватися у всіх найпопулярніших соц.сетях і месенджерах - в VK, в Instagram, на Facebook, Google+, Pinterest, Twitter і т.д. Будьте готові до того, що не всі з них будуть в рівній мірі ефективні, але присутні в них Вам необхідно. Ваша головна мета - будь-якими способами збільшити охоплення аудиторії. Не бійтеся тестувати нові майданчики і не забувайте підтримувати спілкування з Вашою цільовою аудиторією.

4. Зняття показників веб-сайту

 • кількість сторінок, які пройшли індексацію в Google і Яндекс В ідеалі кількість проіндексованих сторінок повинно бути рівною кількості сторінок на сайті, або максимально до нього наближеним. Коли проіндексованих сторінок набагато менше - це означає, що на сайті присутня одна з наступних проблем: погано оптимізований під пошукові системи контент, на сайт накладено фільтр, або Ви просто випадково закрили частину сторінок від індексації.
 • пошукові запити, за якими сайт виводитися на передові позиції
  Для того, щоб отримати цю інформацію, скористайтеся будь-яким із спеціальних сервісів, призначених для зняття позицій. Наприклад, одним з найпопулярніших сервісів можна сміливо вважати SerpStat.
 • середньодобовий трафік
  Щоб подивитися середньодобові показники трафіку, скористайтеся сервісом Liveinternet.
 • джерела отримання трафіку
  Щоб подивитися, з яких джерел до Вас на сайт потрапляють користувачі, можете також скористатися сервісом Liveinternet. Якщо ж Вам потрібна більш детальна інформація, то тоді для її збору найкраще підійдуть сервіси "Яндекс.Метрика" і Google Analytics.

Як виявити і виправити технічні помилки

Корисно знати: Як проводити технічний SEO-аудит сайту

5. Файл Robots.txt

У файлі robots.txt вказуються параметри, необхідні для індексації сайту пошуковими системами. Дуже важливо, щоб цей файл був складений коректно, містив обов'язкові директиви і був завантажений в корінь веб-ресурсу. Перевірити правильність написання robots.txt можна за допомогою спеціального сервісу від пошукової системи Яндекс.

6. Карта сайту sitemap.xml

Карта сайту sitemap.xml необхідна для того, щоб дати зрозуміти пошуковим роботам, які зі сторінок Вашого ресурсу необхідно індексувати, а також для того, щоб роботи розуміли, наскільки часто ці сторінки оновлюються.

7. Редірект 301

301 редирект використовується для переадресації доменів, що містять www на домени, які www не містять, і навпаки - адже для пошукових систем це абсолютно різні ресурси. Щоб пошукові системи сприймали і ранжирували обидва сайти як єдине ціле, необхідно, щоб з другорядного домену стояв редирект на основний домен (його ще називають головним дзеркалом). Як налаштувати 301 редирект?

І в першому, і в другому випадку необхідно буде ввести то назва сайту, яке більш пріоритетно. Як зрозуміти який з варіантів сайту пошукові системи вважають головним? Досить просто. Для цього всього лише потрібно буде ввести в пошуковий рядок наступне: "site: домен сайту з www і без", після чого Вам необхідно буде порівняти, в якому випадку число проіндексованих сторінок більше.

Для цього всього лише потрібно буде ввести в пошуковий рядок наступне: site: домен сайту з www і без, після чого Вам необхідно буде порівняти, в якому випадку число проіндексованих сторінок більше

Якщо ж пошуковики по-різному ставлять пріоритети версій сайту, то подивіться, з якого домена Ви отримуєте більший приплив трафіку і виберіть серед двох той, який більш важливий для просування бізнесу.

PS - як тільки редирект буде налаштований, обов'язково пропишіть директиву в robots.txt:
Host: site.com.ua (або ж www.site.com.ua).

8. Дублі сторінок

Коли посилання на головну сторінку сайту дублюються - пошуковими системами це не вітається. Якщо дублі все-таки є (наприклад, https://www.site.com.ua/, https://www.site.com.ua/index.html і https://www.site.com.ua/ index.php), то Вам необхідно буде поприбирати їх за допомогою 301 редіректу. Дії ідентичні тим, що ми описували на пункт вище, єдина відмінність у зміні коду.

9. Дубльований контент

Для пошуку дублів контенту найкраще використовувати програму Xenu - вона досить проста і, плюс до всього, безкоштовна. Як тільки Ви її скачаєте і запустіть, натисніть на File - Check URL, після чого Вам потрібно буде прописати домен вашого сайту і натиснути на кнопку OK. Після того, як сайт буде просканований, необхідно буде задати сортування по Title - так Ви побачите все повторювані заголовки.

10. Тег noindex

Noindex допомагає пошуковим роботам орієнтуватися на сторінках Вашого сайту та індексувати лише ту, інформацію, яку необхідно. Однак, тег noindex сприймається лише роботами Яндекса, в Google він не матиме ніякого сенсу. Проте, використовувати його все ж варто - це як мінімум підвищить довіру до Вашого сайту з боку пошуковика.

11. ЧПУ

ЧПУ - це людино-зрозумілі урли. Якщо url Вашого сайту не надто довгі і зрозумілі для сприйняття з боку користувачів - це також підвищує довіру до ресурсу і з боку пошукових систем. Для настройки "правильних" урлов на Joomla і WordPress, Вам необхідні будуть спеціальні плагіни. Для Joomla скористайтеся плагіном JoomSEF, або ж sh404SEF, а для WordPress - плагін Rus-To-Lat.

Для настройки людино-зрозумілих урлов на Бітрікс виконайте наступні кроки:

 • Активуйте режим редагування;
 • Далі знайдіть той компонент, що Вам необхідний, натисніть на іконку параметрів і виберіть поле "редагувати параметри компонента";
 • Після цього, позначте галочкою пункт "Включити підтримку ЧПУ";
 • І останнє, що Вам потрібно буде зробити - це заповнити рядок "Символьний код".

12. Швидкість завантаження сайту

Чим швидше прогружаются сайт, тим краще це впливає на показники конверсії, позиції сайту в пошуковій видачі і призначений для користувача досвід. Для того, щоб дізнатися швидкість завантаження Вашого сайту, скористайтесь сервісом Google PageSpeed ​​insights. До речі, за допомогою даного сервісу можна також отримати рекомендації стосовно збільшення швидкості завантаження.

13. Коди загрози безпеки і фільтри пошукових систем

У разі, якщо при завантаженні Вашого сайту, вискакує рядок про те, що він може загрожувати безпеці комп'ютера користувача, то це означає що на сайті присутня шкідливий код від якого Вам необхідно позбутися.

Справа в тому, що пошукові системи при накладенні на сайт фільтрів, не поспішають про це інформувати. Якщо Ви хочете дізнатися, накладені чи на Ваш сайт фільтри чи ні, то у випадку з Яндексом, Вам потрібно буде написати в техпідтримку і запросити необхідну інформацію, а у випадку з Google, Вам потрібно буде зайти в панель для вебмайстрів, перейти звідти в " пошукової трафік "і там вибрати рядок" Заходи, прийняті вручну "(а ось що стосується автоматичних фільтрів, то їх доведеться шукати самостійно).

Читати: Зняття санкцій пошукових систем

Читати:  Зняття санкцій пошукових систем

Як усунути помилки оптимізації контенту

14. Корисність і релевантність текстового контенту

Якщо раніше, ніж більше ключових фраз було в тексті, тим вище були позиції сайту, то зараз занадто велика кількість "ключів" вважається негативним показником, і іншими словами називається "переспамом". На сьогоднішній день, одним з головних показників якості сайту є корисний і унікальний контент. Все тексту на сайті повинні бути максимально інформативними, і користувач повинен бути зацікавлений в прочитанні викладеного матеріалу. Якщо ж на сайті присутні неотформатированним тексту без абзаців і підзаголовків з хаотичним і нечитабельним розміщенням "ключів", то це буде негативно позначатися на рейтингу не тільки сторінки, що містить подібний текст, а й на рейтингу всього сайту в цілому. Так що Ваше завдання - знайти такі тексту, якщо вони є, і замінити їх дійсно корисним контентом.

Пошукові системи погано ставляться до текстів, які не читаються користувачами, і добре сприймаю великі обсяги текстової інформації, яка корисна і інформативна. Так що не бійтеся писати багато і давати повноцінні відповіді на запити користувачів. Бійтеся писати погано і неякісно. Зверніть увагу, що в деяких випадках більш доречними будуть сторінки без тексту, але з гідним візуальним оформленням, яке покликане зацікавити користувача в подальших діях, в тому числі, і в оформленні замовлення. Головне, щоб користувач не закрив вкладку і не покинув сайт.

15. Обов'язкові мета-теги

У кожної окремої сторінки сайту повинен бути унікальний заголовок <title>. Головна вимога до нього - релевантність вмісту сторінки. Зазначений Вами <title> буде відображатися не тільки у вкладці і назві закладки браузера, а й в сніпеті пошукової видачі.

Вимоги до тегам <title> і <description>:

 • Повинні бути унікальними для кожної сторінки сайту;
 • Повинні бути релевантні вмісту сторінки і коротко описувати, про що вона;
 • Теги <title> повинні бути завдовжки в 50-80 символів;
 • Теги <description> повинні уміщатися в 150-200 символів (можна, насправді, писати і більше, але текст, що виходить за норму, просто не буде доступний широкому і сприйматися пошуковими системами).

Щоб знайти сторінки, на яких відсутні необхідні мета-дані, скористайтеся спеціальною програмою - Seo-spider. Програма дозволить Вам просканувати як сайт цілком, так і окремі розділи, і видасть детальну інформацію по всім працюючим і непрацюючим сторінок. У звіті Seo-spider Ви також отримаєте інформацію про наявність та стан тегів <title>, <description>, <h1>, <h2>, а також про кількість слів і символів на сторінці і використовуваних ключових словах.

Існує дві версії програми Seo-spider:

 • безкоштовна: з обмеженим функціоналом і кількістю аналізованих сторінок не більше 500;
 • і платна версія - коштує вона 99 €, але при цьому Ви отримуєте просту і зручну програму з великим функціоналом і необмеженим числом аналізованих сторінок.

Як працювати з Seo-spider?

 • Для початку, скачайте програму, встановіть і запустіть її;
 • Далі у верхньому рядку введіть або домен сайту, або необхідний розділ, і натисніть на кнопку "Start";
 • Зайдіть в розділ під назвою Filter і задайте значення HTML (це дозволить впорядкувати адреси зображень, зовнішні посилання і т.д.);
 • Далі просто натискайте цікавить Вас вкладку з потрібною сторінкою, і Вам буде видаватися детальна інформація по ній;
 • Якщо необхідно, звіт можна вивантажити в форматі .csv-файлу.

16. Зображення з атрибутом alt

Атрибут alt = "" повинен бути присутнім у всіх зображень, причому він повинен не просто описувати картинку, а й містити ключові слова. У більшості CMS, атрибут alt додається запросто - потрібно лише заповнити рядок під назвою ALT або "Альтернативний текст". Якщо ж такого рядка немає, то атрибут потрібно буде прописати безпосередньо в коді, як це показано на скріншоті:

Щоб знайти зображення, в яких alt відсутня, скористайтеся вже знайомої Вам програмою - Seo-spider. Як тільки сайт відсканований, зайдіть у вкладку Bulk Export і знайдіть там рядок з написом Images Missing Alt Text, після чого в разі потреби збережіть файл у формате.csv.

17. Заголовки H1-H6

Для внутрішньої оптимізації сторінки важливі не тільки теги title і description, а й заголовки <h1> ... </ h1> - <h6> ... </ h6>. Однак, вплив заголовків поширюється не стільки на текст, скільки на семантичну релевантність сторінок. Від того, наскільки ретельно підібрані в заголовку H1 точні і неточні посадочні ключі, буде прямо залежати ранжування документів в пошуковій видачі. Причому подібне вплив в рівній мірі дійсно як в Яндексі, так і в Google. Правильно оптимізовані тексту виглядають приблизно так:

18. Внутрішня перелінковка

Для того, щоб сайт краще ранжирувався пошуковими системами, важливо не забувати і про внутрішню перелинковку.

Навіщо потрібна внутрішня перелінковка?

За допомогою перелинковки, сторінки сайту зв'язуються між собою, дозволяючи пошукачам в повній мірі індексувати сайт. Принцип роботи внутрішньої перелінковкою полягає в тому, що пошукові роботи індексують сайт, рухаючись по посиланнях від сторінки до сторінки.

Крім звичайної перелинковки, існує поняття анкорний посилань. У такого роду посиланнях обов'язково використовуються "ключі", тому анкор грають важливу роль в ранжуванні сайту і окремих його сторінок, а ще, з їх допомогою, анкорний вага передається від сторінок сайтів-донорів до сайтів-акцепторів. Якщо на сайті не налаштована грамотна перелінковка, то ні про які серйозні результати в пошуковій оптимізації не може бути й мови.

І ще одна не остання за значимістю річ - це лінки. Серед головних критеріїв до лінками - їх доречність і релевантність. Якщо вони відповідають цим двом вимогам і плюс до всього грамотно розташовані - це дозволяє не тільки збільшити тривалість сесії і кількість переглянутих сторінок, а й зменшує кількість відмов, впливаючи таким чином на поведінкові фактори ранжирування. Якщо простіше і в двох словах, то зручність користувачів і ранжування сайтів безпосередньо пов'язані один з одним.

19. мікророзмітки schema.org

Мікророзмітки schema.org є свого роду словник семантичної розмітки, зрозумілий для всіх провідних пошукових систем. За допомогою мікророзмітки пошукові роботи краще розпізнають вміст сторінки, завдяки чому поліпшуються результати пошукової видачі. Ігноруючи семантичну розмітку, Ви втрачаєте як мінімум 4 позиції.

20. Twitter Cards

Twitter Cards - це безкоштовне API від Twitter, за допомогою якого можна перевищувати допустимі 140 символів і залучати на сайт як можна більше трафіку. Завдяки Twitter Cards, можна зробити з твіти картку з докладним описом, маленькими і великими картинками, створити галерею або відеоплеєр, де кожне фото і кожен ролик буде мати унікальне опис, або ж зробити картку товару.

21. Унікальний текстовий контент

Перш ніж розмістити на сайті нові тексту, Вам необхідно буде їх захистити за допомогою сервісів "Оригінальні тексту" (для Яндекс) і за допомогою прив'язки до аккаунту в Google+ (для Google).

Як усунути помилки в юзабіліті

22. Основні блоки і їх розташування

Чи не намагайтеся винаходити велосипед заново. Хороший дизайн обов'язково повинен легко сприйматися, і користувачеві не повинно становити ні найменшого праці в ньому зорієнтуватися. Як це зробити? Запросто! Досить слідувати звичним шаблоном: контактний номер телефону повинен бути в "шапці" сайту, логотип компанії - в верхньому кутку зліва, меню товарів - в лівому стовпчику.

23. Шрифти

Шрифти на сайті повинні легко читатися і не викликати у користувачів дискомфорту. Рекомендуємо уникати курсиву, зарубок і виділень жирним шрифтом. Як дізнатися, чи зручний обраний Вами шрифт? Наберіть їм повноцінну статтю понад 5 тисячі символів і спробуйте її прочитати цілком. Якщо обраний шрифт ріже очі, Ви втомлюєтеся під час читання, переводите погляд на сторонні предмети, то такий шрифт краще замінити.

24. "Хлібні крихти"

"Хлібні крихти" - це повноцінний шлях від головної сторінки до будь-якої іншої. Приділіть правильності їх написання окрему увагу.

25. Помилка 404

Правильне зміст сторінок з помилкою 404 має виглядати приблизно так: "Запрошення Вами сторінка є неіснуючої, для продовження роботи з сайтом перейдіть на головну сторінку, або в будь-який розділ сайту".

26. Биті ПОСИЛАННЯ

Для того, щоб найти Биті ПОСИЛАННЯ и позбутіся від них, скорістайтеся сервісом Xenu. Для цього натісніть на вкладку File, далі віберіть рядок Check URL и в верхньому рядку вкажіть домен Вашого веб-ресурсу. Як тільки програма закінчить сканувати сайт, підтвердіть видачу звіту. У ньому Ви зможете побачити не тільки все биті посилання, а ще й сторінки, на яких вони знаходяться.

27. Кнопки для замовлення послуги або дзвінка

Форма замовлення послуги / дзвінка повинна перебувати в шапці сайту і з'являтися без перезавантаження сторінки. Форма повинна бути зручною і короткою: досить лише полів для ПІБ, номера телефону користувача і рядки для коментарів.

28. Контактний номер

Номер телефону Вашої компанії повинен розташовуватися в двох місцях: в "шапці" сайту і в "футере". Головні вимоги: зазначений номер повинен бути досить великим, контрастним і повинен бути прописаний з урахуванням коду міста.

29. свідоцтво про Державну / ІПН / КПП

Для підвищення лояльності з боку користувачів і пошукових систем, Вам також необхідно буде розмістити в "футере" Вашого сайту основний державний реєстраційний номер юридичної особи, ідентифікаційний номер платника податків та код причини постановки на облік у податкових органах.

30. Блок найбільш обговорюваних статей

Щоб користувачам було зручно орієнтуватися на Вашому сайті, а тривалість сесії збільшувалася, додайте в блог найбільш обговорювані статті. Для цього скористайтеся плагіном JComments для Joomla, плагіном Most Comments для WordPress, а ось для Bitrix доведеться все прописувати власноручно.

31. Блок з матеріалами суміжної тематики

До речі, додавання до статей списку з підбіркою схожих матеріалів також позитивно впливає на тривалість сесії. Щоб додати схожі матеріали для сайтів на Joomla використовуйте iRelated Articles, для сайтів на WordPress - Related Posts, для всіх інших CMS скористайтесь сервісом під назвою Relap.

32. расшаріваніє контенту

Для того, щоб додати на сайт кнопки "Поділитися" є 4 чудових сервісу, які ми Вам власне і рекомендуємо:

 • Share42;
 • ImageSharer від SumoMe;
 • Po.st;
 • І сервіс "Поділитися" від Яндекса.

33. Онлайн-чати

Відразу хочемо попередити, що онлайн-консультанти - це досить спірне питання: для одного бізнесу вони життєво необхідні, а в іншому випадку можуть зіграти просто роль подразника. Щоб зрозуміти, чи потрібні онлайн-чати саме у Вашому випадку, рекомендуємо спробувати запустити їх в тестовому режимі. Наприклад, можете скористатися популярним сервісом JivoSite.

34. Корисні статті

Вище ми привели лише кілька прикладів щодо поліпшення юзабіліті сайту, насправді ж їх існує величезна безліч. Тому, щоб не займати мало не всю статтю інформацією лише про UI / UX, ми рекомендуємо Вам самостійно знайти в інтернеті хоча б статей 10 по даній тематиці і ознайомитися з ними.

Збір "ключів" і створення семантичного ядра

35. Збір тематичних запитів

Починати збір семантичного ядра слід з запитів, безпосередньо пов'язаних з тематикою Вашого бізнесу. Для цього Вам потрібно буде зайти в "Вордстат" від Яндекса і ввести цікавить Вас запит. Далі Вам необхідно буде скопіювати всі ключові фрази з лівого стовпчика і додати їх в Excel-таблицю. Подібну процедуру потрібно буде повторити з усіма запитами.

Однак, для масштабних сайтів, де число запитів явно більше кількох десятків, збір семантики може зайняти дуже багато часу. Тому, щоб спростити Вам життя, рекомендуємо в таких випадках користуватися безкоштовною програмою під назвою Slovoeb.

36. Нецільові запити

Після того, як збір семантики по всім запитам буде завершено, Вам належить ще один нелегкий крок - видалення нецільових запитів, які не підходять по тематиці сайту або ніяк не належать до Вашого бізнесу. На жаль, автоматизувати даний процес не можна, тому все нецільові запити доведеться шукати і видаляти самостійно. Будьте готові до того, що даний процес займає досить багато часу, адже іноді число запитів може досягати декількох сотень тисяч.

37. Поділ ключів на смислові групи

Як тільки семантика зібрана, а всі непотрібні "ключі" знайдені і "знищені", Вам необхідно буде розбити залишилися запити за статтями і розділами. Для цього створюється карта релевантністю:

Навіщо потрібно збирати широке семантичне ядро?

Чим обширніше семантичне ядро, тим корисніше і восстребован контент Ви можете створювати. Якісний контент дозволяє не тільки відповідати навіть на самі специфічні запити користувачів, а й покращує поведінкові фактори, а також дає можливість отримати якомога більше природних посилань. У свою чергу, пошуковики починають розцінювати Ваш сайт в ролі експерта в своїй галузі і ранжирують його вище, ніж конкурентні сайти. Ми також рекомендуємо використовувати для просування не тільки високочастотні запити, а й більш специфічні - з середньою і низькою частотністю.

Як створити контент-план

38. Планування

 • регулярність виходу;
 • типи контенту;
 • рубрики.

39. Мозковий штурм

Будьте завжди в курсі новин: читайте цікаві тематичні розсилки, вивчайте ринок в обраній Вами галузі, аналізуйте конкурентів, то, про що вони пишуть, як часто пишуть, в якій кількості. Ще один непоганий джерело нових ідей - відділи по роботі з клієнтами, а також всілякі форуми. Загалом, Ваша мета - завжди бути в курсі подій і йти на крок попереду конкурентів.

40. Відсіювання непотрібних ідей

Перш ніж що-небудь публікувати на своєму сайті, задумайтеся, чи корисно і цікаво чи це буде саме Вашої цільової аудиторії. Корисна? Тоді сміливо публікуємо інформацію. Ні? Значить не варто публікувати просто "щоб було".

41. Графік публікацій

Дуже важливо регулярно публікувати нові пости і при цьому не набридати користувачам. Як це зробити? Створіть календар, в якому розпишіть вихід кожного нового поста. От і все.

42. Корисна інформація

Рекомендуємо також приділити окрему увагу прочитання статей на тему створення контент-планів для сайтів комерційної тематики.

Як створювати контент

43. "Правильний" контент

Щоб розуміти, який контент легко сприймається і цікавий користувачам, рекомендуємо почитати інформацію про копірайтингу, про те, які тексту приносять користь, а які ні, що таке щільність тексту, як за допомогою текстового контенту підвищити показники конверсії, що таке унікальність тексту і як її досягти.

44. Оформлення статей

Заголовок статті повинен виділятися і привертати до себе увагу, далі необхідно зацікавити користувачів, торкнувшись актуальні питання і акцентувавши увагу на вигоді, яку можна отримати від прочитання Вашої статті, крім тексту, в публікації повинні бути присутніми якісні зображення, до кожного з яких повинна бути підпис, також рекомендується використовувати врізки з найбільш корисними і цікавими фрагментами інформації. Не забудьте і про обов'язкову наявність тегів <title>, <description>, <h1> </ h1> ... <h6> </ h6>, атрибута alt для графічного контенту і внутрішньої перелинковки для зручності користувачів.

45. Час для постів

Візьміть за звичку публікувати нові матеріали в один і той же час. Якщо Вашої цільової аудиторії дійсно цікавий публікується Вами контент, то саме в години публікації нового матеріалу, Ви зможете спостерігати найбільший потік трафіку.

46. ​​Інфографіка

Грамотно створена інфографіка - це досить потужний інструмент для наочної демонстрації навіть найскладнішої інформації. Рекомендуємо приділити особливу увагу цій тематиці і вивчити хоча б парочку корисних статей на дану тематику. Особливо цікавими будуть матеріали про інтерактивну інфографіку, безкоштовних плагинах для веб-дизайнерів і маркетингових стратегіях з використанням інфографіки.

рекламування контенту

47. Соціальні мережі

Чим більше Ви будете рекламувати свій матеріал на всіляких майданчиках, тим краще. Не забувайте охоплювати і зарубіжні соц.сети, особливо Pinterest, Tumblr і StumbleUpon.

48. Email-розсилка

Якщо у Вас вже є хоча б невелика база клієнтів - чудово! Можете сміливо пробувати спілкуватися з ЦА за допомогою розсилки. Якщо ні - не біда. Для збору клієнтської бази з нуля, скористайтеся такими безкоштовними сервісами, як List Builder і Hello Bar.

49. Коментарі на сторонніх ресурсах

Спробуйте залучити додатковий трафік за допомогою сторонніх майданчиків. Для цього в коментарях схожої тематики порекомендуйте свій сайт, але не будьте при цьому нав'язливі. Почніть рекомендацію з наступних фраз:

 • "Упевнений, посилання на хххх сайт виявиться багатьом корисна";
 • "З дозволу модератора, хотів би порекомендувати хххх сайт".

50. Зв'язок з експертами ніші

Спробуйте зв'язатися з компаніями, які зарекомендували себе в ролі експертів в обраній Вами ніші. Поясніть їм корисність розміщення на їх ресурсах посилання на Ваш сайт, а натомість запропонуйте їм яку-небудь вигоду: наприклад, репости і лайки під їх постами.

Додаткові способи просування сайтів

51. Зовнішній контент-маркетинг

Постарайтеся домовитися про публікацію Ваших матеріалів на сторонніх ресурсах. Це зіграє роль свого роду брендування. Окрему увагу рекомендуємо приділити "Пісочниці" від Cossa. Повірте, зовнішній контент-маркетинг - це досить потужний інструмент, якщо користуватися ним правильно.

52. Ebook або white paper

Не думайте, що створення якісного і одночасно корисного матеріалу - просто, як двічі два. Насправді, це копітка, тривала і трудомістка робота. Але якщо Ви на славу потрудіться над цим, все Ваші труди обов'язково окупляться.

53. Заняття контенту

Для дійсно ефективного курирування контентом необхідно:

 • регулярно займатися створенням тематичних добірок;
 • проводити паралелі між статтями і сайтами суміжної тематики;
 • резюмувати;
 • і навіть в якихось моментах провокувати.

Все це допоможе збільшити трафік і приверне до Вашого сайту нову цільову аудиторію.

54. Ньюсджекінг

Ньюсджекінг - ще один потужний маркетинговий інструмент, що має на увазі під собою інтеграцію ідей або конкретного бренду в найбільш актуальний новинний фон. Наприклад, якщо Ви займаєтеся реєстрацією офшорів, то цілком актуальними будуть статті про банківські кризи в тій чи іншій країні. Не варто недооцінювати ньюсджекінг, з його допомогою можна в рази збільшити приплив трафіку на сайт.

55. Інтерв'ю з експертами

Проведіть інтерв'ю з тими, хто вважається експертами в обраній Вами ніші, таким чином Ви отримаєте не тільки свій, заслужений трафік, а й трафік зі сторінок в соц.сетях експерта за рахунок розшарений їм інтерв'ю.

56. Коментарі до сторонніх ресурсах

Не бійтеся залишати коментарі на інших ресурсах, але робіть це обдумано - обговорюються, відповідайте на задані Вам питання, дякуйте всіх, хто зробив репост Ваших статей. Чим частіше згадки про Вас будуть зустрічатися на сторонніх ресурсах, тим краще.

57. Email-marketing

Попросіть Ваших клієнтів підписатися на Вашу розсилку, зробіть банер з проханням про це і опублікуйте на Вашому сайті або на сторінках в соц.сетях. Це не займе багато часу, а розсилка листів на пошту ЦА цілком може стати головним способом Вашої взаємодії з клієнтами.

Не полінуйтеся приділити окрему увагу прочитання статей на теми повернення відписатися від розсилки клієнтів, корисності автореспондером, необхідності а / б тестування і т.д.

58. Google + Hangouts

Інструмент Google + Hangouts - досить цікава штука. Якщо раніше Ви їм жодного разу не користувалися, то настійно рекомендуємо почати це робити. З його допомогою можна:

 • записувати інтерв'ю;
 • відповідати на запитання користувачів;
 • проводити онлайн-уроки;
 • публікувати гайди;
 • транслювати конференції.

Як відстежити результати

59. За допомогою популярних сервісів

 • За допомогою блогів від Яндекс
 • За допомогою пошуку в VK
 • За допомогою пошуку в Twitter
 • За допомогою аналізу найбільш популярних у Вашому блозі статей
  Для цього необхідно буде зайти в Ваш аккаунт в Google Analytics, перейти у вкладку "Поведінка", далі вибрати "Контент сайту" і "Всі сторінки". Після чого Вам будуть представлені результати сортування сторінок за унікальними результатам пошуку.

60. Важливі метрики

Серед життєво важливих метрик, які необхідно регулярно контролювати і відслідковувати, можна виділити наступні:

 • загальний приплив трафіку;
 • трафік, залучений з мобільних пристроїв;
 • джерела отримання трафіку;
 • кількість відмов;
 • глибина перегляду;
 • показники конверсії;
 • повернення;
 • час знаходження користувачів на сайті;
 • джерела отримання лидов.

Автор: Євгенія Крюкова

Однак, якщо Ви впевнені, що зможете впоратися з усім поодинці, то чому б і ні?
Навіщо обов'язково встановлювати всі три лічильника?
Як налаштувати 301 редирект?
Як зрозуміти який з варіантів сайту пошукові системи вважають головним?
Як працювати з Seo-spider?
Навіщо потрібна внутрішня перелінковка?
Як це зробити?
Як дізнатися, чи зручний обраний Вами шрифт?
Корисна?
Ні?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения