10 нестандартних маркетингових інструментів від Ігоря Манна

 1. Періодична система елементів маркетингу Манна
 2. 10 інструментів нестандартного маркетингу
 3. 1. Ambient media
 4. 2. Product sitting
 5. 3. Crazy PR
 6. 4. Сторітеллінг
 7. 5. трайвертайзінга
 8. 6. Сензитивний маркетинг
 9. 7. Identity marketing
 10. 8. Dead marketing
 11. 9. Inbound-маркетинг
 12. 10. Shockvertising
 13. Де взяти щось нове?
 14. знайти
 15. вкрасти
 16. придумати

Алена Лепилина  Нещодавно мені пощастило побувати на майстер-класі Ігоря Манна, співзасновника нашого видавництва і нині творця сервісу  Krostu  для зростання, зльоту і перезавантаження бізнесу, «Мої 119 найулюбленіших інструментів маркетингу»
Алена Лепилина

Нещодавно мені пощастило побувати на майстер-класі Ігоря Манна, співзасновника нашого видавництва і нині творця сервісу Krostu для зростання, зльоту і перезавантаження бізнесу, «Мої 119 найулюбленіших інструментів маркетингу». Нарешті! Сказати, що було корисно - нічого не сказати. Розповісти все не зможу (8 годин на одну статтю не вмістити ніяк), так що вибрала одну з цікавих тем - нестандартні інструменти маркетингу.

Про багатьох з них ви навіть не чули. Але тим цікавіше буде читати - і застосовувати. Як говорить сам Ігор Манн: «Мало хто знає про нові і революційних інструментах маркетингу. Мало хто наважується першим їх спробувати. А дарма". Знати і робити - ось що найважливіше.

Періодична система елементів маркетингу Манна

Що дивує відразу ж - так це власна система елементів Ігоря Манна, яку він розробляв 15 років. Майже як у Менделєєва 🙂 Тільки про маркетинг. У таблиці є блоки (наприклад, осноіди, конкурентоіди, прівлекоіди) і власне елементи з веселими назвами - целіум, бренд, незнаюм, плюсіум, упор, за якими стоїть корисний і серйозний контент і роки роботи.

Нестандартні інструменти маркетингу - це якраз елемент № 46 Большіум.

Нестандартні інструменти маркетингу - це якраз елемент № 46 Большіум

10 інструментів нестандартного маркетингу

Переходимо до найцікавішому - незвичайним маркетингових інструментів. Заодно перевірте себе. Нехай це буде міні-тестом: відзначайте, які з назв ви чули хоча б один раз.

1. Ambient media

2. Product sitting

3. Crazy PR

4. Сторітеллінг

5. трайвертайзінга

6. Сензитивний маркетинг

7. Identity marketing

8. Dead marketing

9. Inbound-маркетинг

10. Shockvertising

Ну що, скільки вийшло? Навіть якщо не так багато, не турбуйтеся. Зараз дізнаєтеся, що ховається за кожною назвою.

1. Ambient media

Нестандартна реклама, яка проникає в оточення цільової аудиторії. Простіше кажучи, вона вбудовується в наше повсякденне життя. І дивує. Само собою, і повідомлення бренду теж транслює. Таку рекламу розміщують на стінах і дахах будинків, на тротуарах і транспорті, в торгових центрах і кінотеатрах, на лавках в скверах і сходах. Загалом, де завгодно.

Здогадалися, чому працює ескалатор? Елементарно, Ватсон: справа в батарейках Duracell.

Ambient media в Малайзії, -  джерело
Ambient media в Малайзії, - джерело

А ось ще класні приклади Ambient media (перегортайте фотографії стрілочками).

2. Product sitting

Перед тим як вивести продукт на ринок, виробник надсилає зразки споживачам (але обов'язково лідерам думок), щоб дізнатися їхню думку і потім поширити його по інших каналах. Тільки кінцевий споживач дасть справедливу зворотний зв'язок і вкаже на всі недоліки.

Це тест-драйв, але тільки для особливої ​​категорії - для лідерів думок.

3. Crazy PR

Назва говорить сама за себе. Легка (а іноді і о-о-дуже важка) сумасшедшинка - тільки на користь. Беріть будь-яку екстравагантну ідею - і вперед, втілювати в життя. Головне, не переходити межі розумного (і пристойності теж) і простежити за тим, щоб Crazy PR органічно вписувався в позиціонування продукту, послуги або самого бренду.

Яскравий приклад - компанія 3М, виробник надміцного скла. На вулицях Ванкувера встановили конструкції, що викликали жвавий інтерес перехожих: за склом преспокойненько лежав 1 мільйон доларів. Будь-хто міг розбити скло (ха-ха) і забрати гроші.

Повторюйте це, тільки якщо ви на 100% впевнені в своєму продукті, -  джерело
Повторюйте це, тільки якщо ви на 100% впевнені в своєму продукті, - джерело .

Але жодна спроба успіхом не увінчалася. Напевно 3М отримали чимало нових клієнтів 🙂

4. Сторітеллінг

Задовго до появи першого бізнесу шістьма найсильнішими словами на всіх мовах були: «Дозвольте мені розповісти вам одну історію». Сторітеллінг , Або розповідання історій, - інструмент, який надихає, мотивує і, природно, продає.

Якщо ви вмієте перетворювати звичайну історію в грандіозну, змушувати аудиторію сміятися, дивуватися і надихатися, вам не буде рівних.

5. трайвертайзінга

Ви і самі легко здогадаєтеся, що це за інструмент, коли побачите слово в оригіналі - tryvertising. Розкладіть його на два частини - і вуаля, сенс виявиться на поверхні. Одне зі значень дієслова try - «пробувати». У цьому вся сіль.

Перш ніж купити щось, потенційний клієнт може познайомитися з товаром ближче - перегорнути книгу, взяти автомобіль на тест-драйв, нанести крапельку духів на шкіру і відчути, як розкриється аромат. Люди більше не хочуть купувати кота в мішку. До того ж такий маркетинговий інструмент підвищить лояльність в рази.

Трайвертайзінг не тільки оффлайн-інструмент
Трайвертайзінг не тільки оффлайн-інструмент. Дізнаєтеся книгу? 😉 - джерело .

До того ж, це чесно. Якщо людині не потрібен товар, він його не купить і не витратить гроші даремно. А довіра до компанії залишиться.

6. Сензитивний маркетинг

Впливає на всі п'ять органів почуттів - і отримаєте результат, який потрібен. З цим інструментом ми зустрічаємося всюди. Ненав'язлива музика в кав'ярнях (швидка або повільна - в залежності від того, як власники хочуть керувати поведінкою відвідувачів), запах свіжої випічки в супермаркеті, що збільшує продажі майже на ⅓, елегантний звук закриваються двері BMW - все це приклади сенситивного маркетингу.

Колір має значення
Колір має значення. ВMW серії M дізнаватися можна здалеку, - джерело .

Ігор Манн розповів: «Одного разу на одній з конференцій я розговорився з автором книги по сенситивному маркетингу Мартіном Ліндстромом. Я зізнався йому, що ще за два роки до нього написав про те, що маркетинг повинен впливати на 6 органів почуттів. Він здивувався: "Яке шостій?" "Це почуття гумору, - відповів я. - Коли людина сміється, він простіше розлучається з грошима "».

7. Identity marketing

Трапляється, що бренди зі схожою цільовою аудиторією вибудовують маркетинг так, що самі стають схожими один на одного. Тут на допомогу приходить саме identity marketing - маркетинг, заснований на особливостях бренду. Потрібно показувати клієнтам те, чим ви насправді є. Можна згадати вже обридла до зубовного скреготу слово «унікальність», але тут воно доречно.

У кожної компанії є своє обличчя. Подумайте, чим ви не схожі на інших. І донесіть цю думку до клієнтів.

8. Dead marketing

Зовсім вже нетиповий для нашої країни інструмент. Компанія за свій рахунок доглядає за могилами - тут є і соціальна відповідальність, і маркетинг в чистому вигляді: на кладовищі ходить багато людей, і всі вони бачать, яка компанія дбає про минулих.

9. Inbound-маркетинг

Inbound-маркетинг (або inbound) - це просування сайту компанії або продукту в пошукових системах за допомогою блогу і email-розсилок за рахунок цікавого і корисного для цільової аудиторії контенту. Користувач за допомогою пошукових систем шукає рішення своєї проблеми - і, зацікавившись матеріалами на цю тему, опублікованими в вашому блозі, виходить на вас.

Саме звідси і взялася назва inbound - входить маркетинг (іноді його називають залучають маркетингом).

Хочете приклад
Хочете приклад? Читайте наш блог і підписуйтесь на розсилку міфу по саморозвитку 🙂 - джерело

Inbound-маркетинг добре працює:

 • для компаній з довгим циклом продажів (6 + місяців) - коли клієнтам потрібно чимало часу, щоб зрозуміти суть і вигоди продукту;
 • для компаній, які виводять на ринок новий продукт, хочуть сформувати на нього попит, зарекомендувати себе експертами;
 • для компаній на висококонкурентних ринках, де вартість оголошень контекстної реклами дуже велика. В цьому випадку inbound-маркетинг дає можливість отримати цільовий трафік з пошукових систем з меншими витратами.

Створення якісного контенту за всіма правилами inbound-маркетингу - процес довгий, трудомісткий і кропіткий. Але результат вартий того.

10. Shockvertising

Тим, хто дружить з англійською, знову простіше інших. Термін походить від двох слів - shock (думаю, переклад не потрібно) і advertising (реклама). Все саме нетипове, непристойне, шокуюче, страхітливе, що викликає негатив (хоча не завжди) і обурення - це і є шокуюча реклама.

Соціальна реклама, яка попереджає про те, що смайлики - не обов'язково ознака дружелюбності, а з дітьми в інтернеті можуть спілкуватися люди далеко не з самими добрими намірами, -  джерело
Соціальна реклама, яка попереджає про те, що смайлики - не обов'язково ознака дружелюбності, а з дітьми в інтернеті можуть спілкуватися люди далеко не з самими добрими намірами, - джерело.

Інструмент для сміливих. Користуватися ним потрібно дуже обережно, прораховувати можливу реакцію аудиторії і бути готовим до того, що частина людей відмовиться від ваших продуктів або послуг.

Неоднозначні асоціації, здивування в кубі, привернення уваги - все це shockvertising.

Де взяти щось нове?

Якщо ви хочете поекспериментувати і шукаєте нові інструменти маркетингу, Ігор Манн радить вибрати один з трьох варіантів: знайти, «вкрасти» (як художник, звичайно ж) або придумати.

знайти

Найдоступніший канал для пошуку нових інструментів - інтернет. Шукайте інформацію по фразам «новий інструмент маркетингу», «новий канал комунікацій» і подібним словам.

Якщо ви знаєте англійську мову, то шанси виловити в мережі новий інструмент раніше конкурентів значно зростають.

Непоганий канал - книги. Все самому не прочитати, тому можна запустити «Книжковий клуб», учасники якого будуть читати по одній новій книзі в тиждень

і представляти іншим її короткий зміст і почерпнуті звідти «фішки». Ще один відмінний канал - івенти: конференції, форуми, тренінги, семінари та майстер-класи. На них можна знайти багато цікавого.

Читання - перша лінія оборони від вакууму в голові, -  джерело
Читання - перша лінія оборони від вакууму в голові, - джерело.

вкрасти

Моніторинг лідерів ринку (не тільки національного) - або бенчмаркінг - відмінна можливість вчасно побачити, що роблять компанії, що задають тон на ринку. Якщо щось почали робити вони, мабуть, до цього варто придивитися і вам.

Пам'ятка від Остіна Клеона тим, хто хоче красти з розумом, -  джерело
Пам'ятка від Остіна Клеона тим, хто хоче красти з розумом, - джерело .

придумати

Іноді новий інструмент маркетингу народжується і в надрах компанії. Правда, керівники часто занадто консервативні й обережні - ризикнути вирішуються не всі.

У книзі «Роби нове!» Ігор Манн розповідає такий випадок: «Клієнт, який почув від мене ідею нового інструменту, зайнявся нею і каже мені:" Ігор, робіть! "- велика рідкість. Пару років тому у мене було таке консалтингове щастя - я працював з банком в Калінінграді. Я придумав для них два цікавих інструменту - "на виріст" і "Річний звіт позитивних емоцій" - і вони відразу ж їх прийняли і з успіхом реалізували ».

Ідеї ​​витають в повітрі, -  джерело
Ідеї ​​витають в повітрі, - джерело .

Альберт Ейнштейн якось сказав: «Нерозумно очікувати іншого результату, продовжуючи робити те ж, що і раніше». І справді. Прокачайте свій маркетинг. Здивуйте клієнтів. Здивуйте конкурентів. Здивуйте галузь. Здивуєтеся результатами самі!

Ще більше про революційні інструментах маркетингу читайте в новій книзі Ігоря Манна «Роби нове! Покращуємо бізнес за допомогою маркетингу » .

PS За головне фото дякуємо організаторам майстер-класу Ігоря Манна в м Орел.

Здогадалися, чому працює ескалатор?
Дізнаєтеся книгу?
Він здивувався: "Яке шостій?
Хочете приклад?
Де взяти щось нове?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения