12 порад по оптимізації інтернет-магазину

 1. Порадада № 1. Створіть чітку, інтуїтивно зрозумілу структуру інтернет-магазину
 2. Рада №2. Правильно організуйте сніппети для вашого інтернет-магазину
 3. Рада №3. Задіюйте максимальну кількість видів навігації
 4. Рада №4. Використовуйте ЧПУ - людино-зрозумілі урли
 5. Рада №5. Пошук по сайту - вичавити на 100%
 6. Рада №6. Оптимізуйте сторінку категорії товару
 7. Рада №7. Оптимізуйте сторінки товарів
 8. Рада №8. Грамотно показуйте товар на сторінці категорії і правильно його структуруйте
 9. Рада №9. Не забирайте сторінки з товарами, яких тимчасово або постійно немає в інтернет-магазині
 10. Рада №10. Правильно оптимізуйте зображення в інтернет-магазині
 11. Рада №11. Мінімізуйте використання JavaScript
 12. Рада №12. Створіть мобільну версію інтернет-магазину

Практика показує, що грамотний підхід до оптимізації інтернет-магазину дозволяє істотно, іноді в рази підняти рівень продажів. Тут ключове слово грамотний. Нижче ми розповімо про найбільш популярних прийомах оптимізації сайту, які або безпосередньо збільшують конверсію, або опосередковано, шляхом збільшення трафіку за рахунок просування сайту в пошукових системах.

Порадада № 1. Створіть чітку, інтуїтивно зрозумілу структуру інтернет-магазину

За великим рахунком це означає зручність для відвідувача в пошуку потрібного йому товару. Зрозуміла структура - це коли той чітко розуміє, що і де йому шукати. Ключ до успіху тут - створення безлічі рівнів (каталогів) і, навпаки, уникнення надмірного їх укрупнення. Наприклад, якщо у вас інтернет-магазин побутової техніки зі стандартним асортиментом. Ось, як може виглядати каталог першого рівня:

 • Аудіо та відео техніка.
 • Техніка для зв'язку (телефони, факси, рації, аксесуари до них).
 • Комп'ютери, ноутбуки, планшети і аксесуари до них.
 • Побутова техніка (НЕ кухонна).
 • Кухонна техніка.
 • Для будинку, дачі та ремонту.
 • Товари для спорту і відпочинку.

А ось, наприклад, який повинен бути шлях до м'ясорубок:

Кухонна техніка → дрібна техніка → м'ясорубки.

Принцип простий - в кожному розділі повинні знаходитися подібні товари, тобто одні м'ясорубки, без всяких блендерів.

Рада №2. Правильно організуйте сніппети для вашого інтернет-магазину

Сніппети - це назва веб-ресурсу і короткий його опис, яке пошукова система виводить на сторінці результатів пошуку. Як показують дослідження, в більшості випадків саме по сніпетів користувач орієнтується, вибираючи з якого веб-сайту клікнути. Як правильно організувати сниппет, дивіться тут .

Рада №3. Задіюйте максимальну кількість видів навігації

Практика показує, що грамотний підхід до оптимізації інтернет-магазину дозволяє істотно, іноді в рази підняти рівень продажів

Натисніть, щоб збільшити

По-перше, чим більше «покажчиків», тим легше і швидше відвідувач знайде цікавий для його товар або перегляне те, що його цікавить. А якщо людині зручно, то він більше схильний зробити покупку саме там, де йому комфортно.

По-друге, максимальна кількість видів навігації - це великий плюс з точки зору сео-оптимізації сайту, в т. Ч. Інтернет-магазину. Пошукові системи обов'язково враховують юзабіліті інтернет-ресурсу (зручність користування) і нараховують додаткові бали (або не нараховують) при визначенні місця у видачі.

По-третє, будь-яка навігація - це перелинковка інтернет-ресурсу. А для СЕО це теж великий плюс. Адже вона збільшує гугловський PageRank сторінок і яндексовского віц (зважений індекс цитування), які також впливають на місце у видачі (стаття в тему: Як впливають тИЦ і PR на позиції сайту в Яндексі і Google ). І якщо вже ми заговорили про перелинковке сайту, то зауважимо що на SE Ranking є відмінний сервіс по перевірці перелинковки сайту .

Для інтернет-магазину ми б рекомендували в обов'язковому порядку використовувати такі види навігації:

 • Меню.
 • Контекстне меню, тобто посилання, що ведуть на товари, як-то пов'язані з тим, що вивчає відвідувач. Наприклад, якщо його цікавлять м'ясорубки, внизу сторінки у вигляді іконок необхідно організувати посилання на домашні комбайни, а також на моделі м'ясорубок з подібними характеристиками - технічними та ціновими.
 • Хлібні крихти - рядок посилань, що показує шлях від даної сторінки до головної. Наприклад, Головна → Кухонна техніка → Дрібна техніка → М'ясорубки. Хлібні крихти цінні ще й тим, що якщо їх правильно організувати, вони виводяться в сніпеті, дозволяючи відвідувачу бачити структуру інтернет-магазину, тим самим збільшуючи прихильність до нього.
 • Гіпертекст, тобто міжтекстових навігацію - посилання з анкоров всередині текстового контенту на інші сторінки.
 • Історію перегляду товарів. Для цього внизу, нижче товарів, показаних по контекстного меню, необхідно показувати товари, які відвідувач вже дивився, щоб дати йому можливість миттєво до них повернутися.
 • Фільтри - дуже важливий вид навігації. Він дозволяє відвідувачеві швидко переглянути всі товари, які підходять під його критерії.
 • Пошук по сайту.

Рада №4. Використовуйте ЧПУ - людино-зрозумілі урли

Використовуйте ЧПУ - людино-зрозумілі урли

Говорячи про навігації, логічно сказати і про ЧПУ, тобто про URL веб-сторінок, які б інтуїтивно були зрозумілі відвідувачеві. Тобто, наприклад, URL сторінки з моделлю м'ясорубки Bosch MFW 66020 повинен виглядати приблизно так:

http: //www.названіе сайту / kukhonnaya_tekhnika / melkaja_ tehnika / mjasorubki / bosch_mfw_66020

Для досвідченого користувача інтернету, такий ЧПУ - це своєрідні хлібні крихти. Але головне, такі URL добре індексуються пошуковими системами, так як вони добре співвідносяться з вмістом сторінки. А значить ЧПУ - це фактор просування сайту і, отже, один з аспектів його оптимізації.

Рада №5. Пошук по сайту - вичавити на 100%

Даний вид навігації - це не просто додаткова зручність для відвідувача, це справжнє джерело інформації для оптимізації сайту! Правильно організований пошук по веб-ресурсу дозволить:

 1. Зробити статистику по запитам. Яким товарами більше цікавилися, чи були вони куплені в вашому інтернет-магазині, якого товару не виявилося. І дуже важливо - який товар не був знайдений - відвідувач називав його не так, як він названий у вас. У цьому випадку має сенс попрацювати над редакцією мета-даних, що дозволить показувати сторінку з потрібним товаром навіть в разі некоректного питання, а не створювати ще одну.
 2. Поліпшити навігацію по інтернет-магазину (раз людина вдався до пошуку, значить, по іншому він товар знайти не зміг).

Рада №6. Оптимізуйте сторінку категорії товару

Не забувайте, що за значимістю для просування сайту в пошукових системах сторінки з категоріями товарів поступаються лише головною. Але зате їх можуть бути десятки, а значить, сумарно вони навіть важливіші!

Що повинна містити сторінка категорії товару з точки зору відвідувача і сео-оптимізації і просування сайту?

 1. Грамотно структурований список однорідних товарів (про те, як правильно зробити такий список розповімо в наступній раді).
 2. Правильно написаний під семантичне ядро ​​сайту унікальний контент - головний об'єкт сео-оптимізації сайту і головний інструмент його просування. Причому в ньому повинні бути не тільки анкор для міжтекстових навігації, але і хештеги для просування товару в соціальних мережах - у ВКонтакте, YouTube, Facebook, Google+, Twitter.
 3. Виділені в окремий блок найбільш популярні товари цієї категорії.

Розглядайте веб-сторінки категорій товарів, як міні головні сторінки, нарощуйте на них зовнішню кількість посилань, підвищуючи PRі віц. А вони, за допомогою внутрішніх посилань передадуть свою вагу товарам своїй категорії.

Рада №7. Оптимізуйте сторінки товарів

Головна помилка - багато хто вважає, що такі сторінки неможливо зробити унікальними. Насправді є маса способів це зробити навіть для практично однотипних товарів:

 • додати відгуки про товар;
 • написати про переваги конкретної моделі;
 • зробити унікальними атрибут alt-тега <img>.

Детальніше див. Статтю Три помилки при сео-оптимізації інтернет-магазину .

Рада №8. Грамотно показуйте товар на сторінці категорії і правильно його структуруйте

Всі товари на сторінці повинні мати фотографії (про них трохи нижче) і забезпечені коротким описом, з якого були б зрозумілі його основні характеристики та ціна.

Тепер за структурою. Найбільш оптимально показувати товар по спадаючій популярності. Тобто вгорі показувати найбільш часто купуються моделі. Але обов'язково повинні бути фільтри, що дозволяють переформатувати порядок показу. Наприклад, хоча б за зростанням / спаданням ціни. Плюс до цього фільтр по:

 • брендам;
 • технічним характеристикам (наприклад, потужності, продуктивності, діагоналі екрану, наявності певних функцій і т. д.).

Рада №9. Не забирайте сторінки з товарами, яких тимчасово або постійно немає в інтернет-магазині

Цього не слід робити з таких міркувань:

 1. Ці сторінки можуть мати хороший трафік, якого ви автоматично позбудетеся.
 2. На ці сторінки є зовнішні посилання, а значить, прибравши їх, ви можете знизити тИЦ і PR сайту і, отже, погіршити позиції його у видачі.

На ці сторінки є зовнішні посилання, а значить, прибравши їх, ви можете знизити тИЦ і PR сайту і, отже, погіршити позиції його у видачі

Яка існує альтернатива знищення таких веб-сторінок?

 • використовувати Redirect 301 з них на інші сторінки;
 • зберегти сторінки (в разі тимчасової відсутності товару), на яких запропонувати рівноцінний товар.

Рада №10. Правильно оптимізуйте зображення в інтернет-магазині

Оптимізація сайту обов'язково має на увазі роботу з малюнками (фото). З огляду на, що в інтернет-магазині їх можуть бути сотні і тисячі, необхідно дуже акуратно такий контент розміщувати на сайті.

По-перше, в процесі оптимізації не забувайте про атрибут alt-тега <img>. Його, точніше, його вміст, пошуковики індексують. Тому він обов'язково повинен бути прописаний і там обов'язково має бути слово або фраза з семантичного ядра.

По-друге, оптимізуйте розмір зображення. Якщо через великий обсяг графічного контенту сторінка буде довго грузиться, то вона взагалі може не бути проіндексована! Терпіння робота пошукової системи також не безкінечна, як і у людини. І яка в цьому випадку оптимізація сайту? До речі, не забувайте, про мобільну версію інтернет-ресурсу (докладніше про це трохи нижче). Ось для неї обсяг контенту критичний. Адже далеко не у всіх є 3G інтернет.

У зв'язку з цим такі поради:

 1. На сторінках категорій товарів використовуйте окремі фото невеликого розміру, наприклад, 30х30, а не єдине зображення, розміри якого для показу на сторінці каталогу і на окремій сторінці товару виставляються за допомогою CSS-властивості довжини і ширини. А для сторінки товару використовуйте інше окреме фото розміром, скажімо, 300х300, яке спочатку показується в розмірі 10% від дійсного розміру, а при натисканні збільшується до 100% масштабу.
 2. Об'єднайте зображення в CSS-спрайт. У цьому випадку вони будуть довантажувати з окремого css-файлу інтернет-магазину, а не основного його коду. Цим значно прискориться завантаження сторінок в браузер користувача.

Рада №11. Мінімізуйте використання JavaScript

Адже перед завантаженням браузер аналізує всі скрипти, а лише потім починає робити завантаження інтернет-сторінки. Скоротіть цей час аналізу!

Рада №12. Створіть мобільну версію інтернет-магазину

Створіть мобільну версію інтернет-магазину

По-перше, цим ви збільшите трафік. Адже багато хто зараз вважають за краще користуватися виключно мобільними гаджетами.

По-друге, оптимізація сайту під мобільні пристрої однозначно покращує його ранжування у видачі для цих гаджетів.

По-третє, хоча Гугл офіційно спростував наявність зв'язку між оптимізацією мобільної версії сайту з результатами його ранжирування у видачі для настільних ПК, але тут же нагадав, що поведінкові чинники є важливими критеріями в ранжируванні для будь-яких пристроїв. Тобто, якщо через кострубатою мобільної версії відвідувачі тут же будуть з неї йти, то це все ж вплине на позиції сайту і в десктопной видачі.

Стаття в тему: 9 речей, які вам необхідно знати про новий Mobile-Friendly алгоритмі Google .

До речі, в SE Ranking існує зручний сервіс для перевірки оптимізації сайту під мобільні пристрої .

Звичайно, це не повний список порад для сео-оптимізації сайту інтернет-магазину. Але ці 12 забезпечують 90% успіху!

Перегляди: 1 735

Що повинна містити сторінка категорії товару з точки зору відвідувача і сео-оптимізації і просування сайту?
Яка існує альтернатива знищення таких веб-сторінок?
І яка в цьому випадку оптимізація сайту?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения