7 корисних інструментів для аналізу текстів на сайті

 1. Text.ru
 2. Istio.com
 3. SEOlib
 4. Антиплагіат онлайн
 5. Главред
 6. PlainRussian.ru
 7. Grammarly.com
 8. А чи потрібно взагалі займатися перевіркою текстів?

Внутрішні чинники оцінки якості сайту міцно утвердилися в якості основних, які враховуються пошуковими системами при ранжуванні. І текст на сторінці сайту тут впевнено посідає перше місце.

Звичайно, я не зробив одкровення, адже і раніше оптимізація тексту, метатегов і входження ключових слів, відігравали важливу роль в SEO. Однак, дещо змінилося - тепер необхідно шукати баланс між свого роду «технічними» характеристиками тексту, і його сприйняттям з боку читача.

Тобто, текст повинен не просто включати входження потрібних ключів, а й розкривати тему, якої присвячений, бути структурованим і викликати у читача достатній інтерес, щоб він дочитав його до кінця.

Цілком логічне запитання - а при чому тут сервіси? Просто це один із способів автоматизувати завдання з аналізу своїх текстів і текстів на сайтах конкурентів, з метою знайти оптимальну формулу для створення якісного матеріалу з певної теми. Статтю з мінімумом «води», що не переспамленную ключовими словами, без «ашібок» та інших артефактів.

Саме ці та ряд інших корисних характеристик можна виміряти і порахувати, а робити це, звичайно ж, краще не руками, а про допомогою спеціальних інструментів. Так що я вирішив зробити добірку корисних онлайнових сервісів, які добре справляються із завданням аналізу текстів.

Text.ru

Сервіс представляє цілий набір інструментів для перевірки текстів за багатьма параметрами, таким як унікальність, орфографія, SEO-аналіз, а також, вміє підбирати синоніми шляхом пошуку по вбудованій базі.

Приклад результату перевірки через модуль SEO-аналізу:

Приклад результату перевірки через модуль SEO-аналізу:

Як видно на скріншоті, виводяться такі загальні показники як кількість символів (без пробілів) і слів в фрагменті тексту, показники заспамленності і «води».

Трохи нижче можна дізнатися які ключові слова і наскільки часто вживаються в документі, а якщо який-небудь термін вам незрозумілий, просто наведіть курсор на знак питання, щоб отримати підказку з детальним роз'ясненням.

Перемикаючись між вкладками, можна переходити від одного інструменту до іншого, наприклад, від SEO-аналізу до перевірки орфографії.

Istio.com

Основна його фішка - семантичний аналіз, і розроблявся він одразу з прицілом саме на сеошників. Можна вставляти потрібний текст в форму, або просто скопіювати адресу сторінки на сайті, і текст з неї додатися автоматично.

Правда, не забудьте натиснути кнопочку «Фільтрувати текст», щоб витягнути саме текст статті, інакше сервіс підтягне все, що взагалі є на сторінці - рубрики, теги, коментарі і т. Д.

Ось приклад того як виглядають результати аналізу:

Перемикаючись між вкладками, можна активувати ті або інші функції. Наприклад, вказати список ключових слів, і Istio підсвітить всі їх входження на сторінці:

Цікава фішка, яку варто відзначити - «Карта», яка візуалізує найуживаніші в тексті слова:

Для сеошника це дійсно універсальний інструмент, який покриває широкий спектр завдань по роботі з текстом.

SEOlib

Сам сервіс пропонує багато різного функціоналу, але, в даний момент нас цікавить конкретно один - «Аналіз релевантності текстів». З його допомогою можна отримати дуже корисну інформацію - дані про щільність ключових слів, обсязі та інших показників текстів на сторінках з Топ-10 видачі.

Крім того, задати список URL сторінок вручну, що ще більш корисно, в контексті проведення досліджень. Наприклад, можна спробувати знайти спільні моменти, характерні для сторінок, які займають високі позиції у видачі.

Можна порівняти дані по Топу з характеристиками тексту на своєму сайті, проводити аналіз по Яндексу або Google, а також виставляти ряд додаткових налаштувань для відображення іншої корисної інформації.

Антиплагіат онлайн

Одна з найважливіших характеристик тексту - показник унікальності. Який би цікавою і корисною не була стаття, якщо ви взяли її з сайту конкурента, високих позицій в пошуку не одержати. Більш того, можна без проблем відхопити фільтр.

Система антиплагіату від Content Watch дозволяє визначити показник унікальності конкретного фрагмента тексту, окремої веб-сторінки або запустити пакетну перевірку URL за списком.

Система антиплагіату від Content Watch дозволяє визначити показник унікальності конкретного фрагмента тексту, окремої веб-сторінки або запустити пакетну перевірку URL за списком

Якщо фрагменти тексту присутні і на інших сайтах, сервіс показує адресу сторінки і відсоток збігу. Корисно, на випадок якщо ви не любите, коли ваші статті копіюють без вашої згоди.

В безкоштовному режимі доступно до 7 перевірок в день, і з обмеженням на обсяг в 10 000 знаків без пробілів. Для тих, кому цього буде мало, є можливість всього за 140 р. придбати підписку, яка збільшує кількість доступних перевірок до 150 на добу.

Главред

Сервіс від батька-засновника методики написання текстів під назвою «інформаційний стиль» - Максима Ільяхова.

Додавши в поле перевірки свою або замовлену у копірайтерів статтю, можна отримати його оцінку за шкалою Главреда (від 1 до 10), інформацію щодо кількості слів і знаків, а також, кількість знайдених стоп-слів і констатацію проблеми. У прикладі нижче, отримуємо вердикт: «необ'єктивна оцінка, газетний штамп»:

У прикладі нижче, отримуємо вердикт: «необ'єктивна оцінка, газетний штамп»:

Проблемні слова виділяються червоним і підкреслюються хвилястою лінією. Якщо клікнути на будь-який з них, справа з'являється інформація про проблему, приклади та поради з доопрацювання тексту.

Користь сервісу якраз в тому, що з його допомогою можна написати текст без «штампів», канцеляризмів і інших проблем, отримавши оптимізований і в той же час приємний для читача контент.

PlainRussian.ru

Досить цікавий інструмент, який дозволяє перевірити тексти на читабельність, тобто, наскільки вони зручні для читання. Для оцінки використовуються спеціальні формули (цілих п'ять) читаності, адаптовані для російської мови.

Доступна перевірка по URL або можна просто вставити фрагмент тексту в поле для аналізу. Для прикладу, я порівняв дві статті, які явно відрізняються в плані складності, і сервіс дійсно зумів це визначити:

Для прикладу, я порівняв дві статті, які явно відрізняються в плані складності, і сервіс дійсно зумів це визначити:

Натиснувши кнопку «Посилання на звіт» можна отримати URL, якщо вам потрібно показати результати перевірки іншій людині.

Grammarly.com

Сервіси, які дозволяють перевіряти граматику російської мови, вже згадувалися, але, адже не Рунетом єдиним, і якщо у вас раптом виникне необхідність перевірити англомовний текст, зверніть увагу на Grammarly.

Перевірити граматику можна за допомогою веб-інтерфейсу, надбудови для Microsoft Office і додатки для Windows.

Перевірити граматику можна за допомогою веб-інтерфейсу, надбудови для Microsoft Office і додатки для Windows

Аналіз здійснюється більш ніж по 250 правилам, даються підказки по заміні неправильної словоформи на правильну і т.п. Результати перевірки можна зберігати, якщо раптом знадобиться повернутися до них у майбутньому.

Цей стартап був запущений ще в 2009 році, але, по справжньому популярним став в останні два роки, раз по раз займаючи перші місця у всіляких тематичних рейтингах. У роботі він себе показує дійсно добре, перевіряв це на власному досвіді.

А чи потрібно взагалі займатися перевіркою текстів?

Більш ніж. І причин цьому багато. Як я вже писав, «читабельність» статті не менш важлива, ніж рівень її оптимізації під ключові слова. І все це разом, становить те саме горезвісне «якість», яке цінують і користувачі і пошукові системи.

Якщо ви не пишете самі, а купуєте контент на біржах, статтю потрібно перевірити на унікальність, потім, проаналізувати чи достатньо в ній входжень ключових слів (і не переборщили чи), довести її до середнього для Топа по головному ключу обсягу, і якщо треба - зачистити від зайвих слів.

Ну а потім, не зайвим буде і перевірити все це справа на предмет орфографічних помилок, щоб ваш контент не нагадував твори школяра, написане на перерві.

І ось тоді, якщо над матеріалом працювала людина, що добре розбирається в тематиці, на виході, у нас виходить текст, який гідно оцінять і пошукові системи і самі користувачі.

А ви використовуєте який-небудь з перерахованих сервісів в роботі? Або, може бути, порадите щось цікаве від себе?

Цілком логічне запитання - а при чому тут сервіси?
А чи потрібно взагалі займатися перевіркою текстів?
А ви використовуєте який-небудь з перерахованих сервісів в роботі?
Або, може бути, порадите щось цікаве від себе?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения