Як еволюціонували каталоги сайтів від початку нульових до наших днів

 1. Каталоги - молодість рунета
 2. Рунет початку нульових
 3. Каталоги від Google і Яндекса
 4. Аналітика
 5. просунуті інструменти
 6. Фунціонал сервісу Сoba.tools

Категоризація і класифікація це те як влаштований ваш мозок Категоризація і класифікація це те як влаштований ваш мозок. Розумні люди тому і розумні, що вміють категоризувати свої знання.

Коли Шерлока Холмса запитали, чому він такий розумний, то він пояснив це тим, що він регулярно розкладає по місця все речі в своїй голові. Щоб досягти успіху в житті потрібно обробляти свій сад © а не напихати свій мозок всякою нісенітницею і марити можливістю моментально стати багатим і успішним.

Каталоги - молодість рунета

Якось мені довелося поспілкуватися зі старим (в плані стажу) SEO експертом, у якого аккаунт на searchengines з ріпою під мільйон і терміном реєстрації більше 12 років. Так він мені повідав дивну річ, що в 2005-2006 роках, на каталогах можна було непогано заробити. Варто тобі створити хороший каталог, і в дуже швидкий час він набирав відвідуваність від 1 тис. Відвідувачів на добу.

Я вам розповім, що це були за відвідувачі, це були ті самі перші SEO експерти, які знали, що посилання з каталогів дають топ. І вони борознили простори рунета в пошуках каталогів.

І це так і було, посилання з каталогів давали Топ і Тиц. Були часи коли хороший прогін по каталогах давав +500 тиц. Я зареєструвався на форумі sape.ru в 2008 році, і на моїх очах секта «каталоги не працюю, купуйте посилання» поступово витіснила секту «ганяйте сайти по каталогам».

Проблема каталогів в тому, що вони цікаві, коли все тільки починається, і коли юні вебмастера ломляться в каталоги щоб додати свій сайт за посилання або оплату.

Але потім, власника каталогу чекають довгі роки саппорта і апдейта каталогу, без якого каталог втрачає свою актуальність і цінність. Але а так як це нудна і безоплатна робота - власники каталогів втрачають терпіння і закривають їх.

Рунет початку нульових

Для занурення в атмосферу раннього рунета, пропоную відвідати сайт http://vsego.ru . На вигляд він виглядає як типовий каталог сайтів.


Тільки не подумайте, що це якийсь сателіт для продажу посилань, цього дідка вже 18 років, і Тиц у нього 2100.

А ось як він виглядав 18 років тому. Майже так само, тільки розділів і сайтів менше.

Майже так само, тільки розділів і сайтів менше

Я коли побачив це, то мене мало не пробило на сльозу. У цьому скріншоті багато прекрасного.

 • Розділ "Безкоштовності" в якому аж 32 сайта.
 • Розділ CD і DVD.
 • Розділ "Природа" з підрозділами "Рослини" і "Тварини".
 • Розділ "Продукти харчування" з єдиним підрозділом "Алкогольні напої" в якому аж 8 сайтів.
 • 9 "Мега порталів" (в низу в розділі розвага). Так, ось так люди раніше розважалися, то того як з'явилися соціальні мережі і Ютуб.
  Розділ "Заробіток в Інтернеті" в якому аж 51 сайт? 51 айт про заробіток в Інтернеті в 2001 році КАРЛ?

Ще примітна річ. 101 сайт у розділі каталоги програм, і 60 каталогів сайтів. І це тільки початок нульових. І всього 2 сайта виробників Авто.

Каталоги від Google і Яндекса

У якийсь момент почало здаватися що каталоги будуть завжди, тому що у Google і Яндекса є свої каталоги. Google технічно зіпхнув свій Dmoz на волонтерів, а Яндекс вміло брав гроші за додавання сайтів в каталог але потім йому це набридло.

У якийсь момент додавати сайти в Яндекса Каталог стало не особливо модно. А гроші, які були заплачені за додавання сайт в каталог - розтрачені. Тому Яндекс вирішив потроху згортати свій каталог. Я думаю що у цього рішення є тільки економічні причини.

Це тільки доводить, що каталогізація на безкоштовній основі або разової оплати - не працює. Точніше майже не працює (поясню пізніше).

Але що якщо, брати гроші не тільки за додавання, а за перебування в каталозі. Ви скажете: це добре для власників каталогів, але хто ж буде платити за це?

А що якщо ці самі каталоги будуть приносити прибуток, а власнику сайту (додатки) потрібно буде тільки віддати відсоток з доходу.

Ви зрозуміли про що я. Про Google Маркеті і Apple Store. Це теж свого роду каталог, тільки каталог для додатків.

Модель такого каталогу - практично вічна. Поки люди будуть користуватися апамі, до тих пір будуть жити ці каталоги.

І ви навіть собі не уявляєте, який дохід може приносити знаходження на перших місцях своєї рубрики в Appstore. Наприклад, знаходження в Топ-10 Lifestyle приносить від 1 млн. $ В місяць. Можете самі переконатися, поюзати сервіс Sensortower.

Перепрошую за довгий вступ.

Насправді ідея каталогів жива, я приведу вам приклад живого і цікаво каталогу.

Коли бачиш якийсь хороший IT сервісв, то розумієш це саме те, що треба. І дивуєшся, чому він не з'явився раніше.

Як я вже говорив - ідея рейтингів не померла назовсім. Неможливо каталогізувати всі на світі, тому що неможливо знати все про все. Але ось добре розкласти все по поличках (запам'ятайте це слово) в якийсь ніші - можливо.

творці Coba.tools вибрали для себе дуже динамічну нішу - Інтернет сервіси.

Всі ми юзаем Інтернет сервіси. Хтось порівняв Google з розширенням для мозку. Неможливо все пам'ятати, але можливо пам'ятати, де лежить те, що тобі потрібно.

Напевно ви гуглили запити на зразок: кращий хостинг, топ-конструкторів сайтів і т.д. В і результаті ви отримували купу статейніков або ревьюх з різних трастових сайтів.

Це не завжди кращий спосіб щось знайти, тому мало вебмайстрів апдейт свої матеріали. А якщо говорити про нові сервіси, які спрямовані на задоволення нових запитів - їх то і нагугліть не можна, тому що не завжди можна здогадатися як вони називаються.

У Coba.tools є дуже продуманий рубрикатор - https://coba.tools/rubrics . Сервіси дуже вдало розподілені по рубриках, видно що рубрикатор становили знаючі люди.

Ось так виглядають рубрики з підрубриками.

Як я вже говорив, рубрикацію робили розуміють люди. Тому що навіть у такій простій рубриці як "Створення сайтів" - 10 підрубрик.

І тільки з цих 10 підрубрик я бачу купу кейсів як це можна використовувати.

 1. Наприклад якщо ваш знайомий попросив безкоштовно створити сайт бо «тижпрограмміст», то щоб довго не морочитися, можна створити йому візитку. А щоб друг не напружував з апдейтами і сам займатися сайтом, вибрати найпростіший конструктор сайтів-візиток.
 2. Якщо ваша дружина / де вушка / мама робить масаж / нігті / вії / handmade і добре веде свою Інстаграмчік, але не вистачає лендоса - ви можете з'явитися свій чоловічий інтелект, створити лендос і заробити +50 балів авторитету.
  До речі, якщо ваша дівчина (і, сподіваюся, майбутня мати ваших дітей) хоче якось поліпшити своє SMM, то ви можете дати їй наступне посилання на сервіси автоматизації та покращення SMM https://coba.tools/smm .
 3. Потрібно запив якийсь експеримент під партнерку і зробити сайт на Html. У такій ситуації можна підшукати мега швидку CMS або завантажити шаблон сайту, додати свого контенту і залити на домен.

Аналітика

Якщо ви шукаєте роботу, і напишіть в резюме що вмієте робити Коллтрекінг і АБ тестування, то вважайте що ви отримали +20 в свою репутацію. Насправді мало хто возиться з такими ефективними але кропіткими інструментами.

Відкрию маленький секрет, роботодавці, коли аналізують резюме, то вони не хочуть бачити шаблонні фішки: уважний до деталей, помірний перфекціоніст, стрессоустойчивий, підлогу молодості просадив в барах і онлайн іграх (жарт, таке не пишуть). Вони хочуть бачити список технологій.

До речі, вони часто самі не знають, що ці технології означають. Тому якщо в резюме ви перерахуєте 3 сервісу веб аналітики, і ще десяток технологіях та інших розділів - це вам буде однозначно в плюс.

Тому якщо в резюме ви перерахуєте 3 сервісу веб аналітики, і ще десяток технологіях та інших розділів - це вам буде однозначно в плюс

просунуті інструменти

У своїй роботі я юзаю деякі з перерахованих сервісів, наприклад Sensor Tower. Мені було приємно побачити наскільки адекватно описані навіть такі, досить нішеві сервіси. Такі як ASO - App Store Optimization.

Я можу довго перераховувати сервіси та кейси по їх використанню. Але це не має великого сенсу, тому що у кожного Інтернет-діяча - свої потреби. Просто ще раз дам посилання на корінну директорію каталогу - https://coba.tools/rubrics .

А тепер перейдемо до характерних фішках даного каталогу.

Фунціонал сервісу Сoba.tools

Каталоги, в старому понятті - вже не потрібні. Але нішеві, функціональні каталоги - потрібні. Це як раз про Кобу. Далі пояснення чому я так думаю.

1. Сортування сервісів

Якби у цього сервісу були тільки рубрики і розумна сортування, цього вже було б досить, щоб вважати його цілком добротним каталогом. Пояснювати тут нічого, просто зацените.

Все таки трохи поясню, є сортування по: рейтингу, підкатегоріями, мови і наявності пробного періоду.

2. Покласти на полицю

Пам'ятаєте, я казав що мозок влаштований таким чином, що, для того щоб не було хаосу - знання потрібно розкладати по поличках. І ось, в Кобе придумали можливість покласти сервіс на поличку.

Переглядаєте опис якогось сервісу, щоб не забути - додаєте його на полицю.

Переглядаєте опис якогось сервісу, щоб не забути - додаєте його на полицю

До речі, цей сервіс (Agency Analytics) в рунеті мало хто знає. Це сервіс для агенств які займаються клієнтським просуванням сайтів.

За допомогою цього сервісу, можна в 2 кліка генерувати круті PDF де буде детальна статистика за статтею проекту. Там є все: звіт по позиціях, імпорт виконаних ТАСК в звіт, звіт про розміщених посиланнях. І т.д. Загалом все те що клієнт хоче бачити в звіті про виконану роботу.

Все що ви додали на полицю, ви можете знайти в кілька кліків.

Все що ви додали на полицю, ви можете знайти в кілька кліків

3. Порівняння сервісів

Якщо в якийсь підкатегорії є кілька сервісів які вас цікавлять, і які ви хочете порівняти.

Тоді робите наступне:

1. Переходьте на картку одного із сервісів, і натискаєте порівняти.

2. Вибрати один або кілька сервісів для порівняння, які вам запропонує Коба. Всі вони природно будуть з однієї підкатегорії.

І далі ви побачите порівняння цих сервісів.

Якщо ви збережете це порівняння, то воно додатися в вашу учетку, щоб ви пізніше до нього могли повернутися.

Разом
Без перебільшення coba.tools здався мені добротним сервісом, який зручно юзати на постійній основі.

Бажаю вам успішно знайти корисні сервіси, які дозволять вам розширити свої можливості і вийти на новий рівень продуктивності.

Або, як мінімум, знайти роботу за рахунок додавання в резюме такого списку технологій, які заженуть в фарбу всіх HR і відкрию вам двері в політику в хорошу роботу. Успіхів.

Розділ "Заробіток в Інтернеті" в якому аж 51 сайт?
?айт про заробіток в Інтернеті в 2001 році КАРЛ?
Ви скажете: це добре для власників каталогів, але хто ж буде платити за це?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения