Як контролювати роботу SEO-компанії по внутрішній оптимізації

 1. Технічний аудит сайту
 2. доопрацювання сайту
 3. Підбір запитів, складання семантичного ядра сайту
 4. Що ви можете контролювати?
 5. Формування метатегов для сторінок сайту
 6. Написання текстів на сайт
 7. Написання інформаційних статей
 8. Рекомендації щодо покращення сайту
 9. Інші джерела трафіку

Тут ми розповімо, як і що ви можете контролювати в роботі SEO-компанії і за якими ознаками зможете вчасно розпізнати «халтурників».

Технічний аудит сайту

SEO-компанія шукає помилки на сайті, які заважають індексації, ранжирування сайту. Як ви можете це контролювати:

 • Просіть пояснити кожен пункт звіту.
  Вникайте в сказане, просите пояснювати, як виправлення вплине на роботу сайту. За відповідями ви зможете зрозуміти компетенцію виконавця. Не приймайте відповіді в стилі "так треба" і "за нашим досвідом". Все повинно бути логічно обгрунтовано.
 • Не повинно бути роботи заради роботи.
  Вам можуть написати великий звіт, який буде складатися з неважливих пунктів. Вам показують, що робота виконана, але реальної користі від неї для просування сайту немає. Чи не можете самі визначити важливість робіт? Ні знайомих СЕО-фахівців? тоді -
 • Замовте аудит у сторонньої компанії.
  Якщо ви не задоволені відповідями виконавця на ваші питання або поточна ситуація з просуванням вашого сайту зовсім не ясна, попросіть незалежну сторону оцінити якість і повноту роботи. Можливо, за це доведеться заплатити окремо, але іноді це того варто.

доопрацювання сайту

На підставі аудиту сайту SEO-компанія складає список доробок для програміста. Аудит сайту і ТЗ на доопрацювання для програміста - це різні речі! В аудиті йдеться про проблеми, а в ТЗ для доопрацювання - набір інструкцій, що і як виправляти, і що повинно вийти. Ви повинні бачити кінцевий результат роботи програміста. Те, що ви потім зможете перевірити!

Технічне завдання повинно бути складено за пріоритетами. Спочатку вирішуються найкритичніші проблеми, потім все інше:

 • Просіть вести google-документ, в якому виконавці будуть відзначати виконані завдання.
  Так ви зможете бачити прогрес роботи і розуміти, на якому етапі перебуваєте. Заздалегідь запросіть оцінити терміни робіт і потім контролюйте їх.
 • Якщо програміст ваш, контролювати доопрацювання легше. Якщо з боку, дізнайтеся, скільки коштує година роботи і скільки часу потрібно на доопрацювання.
  Якщо ви маєте хоча б деяке уявлення про роботу вашого сайту, і у вас є на руках ТЗ для програміста, по якому ясно, що і як має працювати, ви зможете самі проконтролювати всі моменти. Нікому ще не завадив зайвий контроль.

Підбір запитів, складання семантичного ядра сайту

Дуже важливий і великий обсяг роботи. Від нього залежить майбутня робота, тому важливо проконтролювати, що і як робить SEO-компанія.
Запити повинні бути підібрані не тільки по темі існуючого сайту, а й за своїми тематиками. Це потрібно, щоб не упустити частина запитів, які були б цікаві вашому бізнесу, але поки що не відображені на сайті.

На основі цього списку запитів SEO-компанія пропонує вам структуру сайту, а також пропонує варіанти, як змінити існуючу.

На основі цього списку запитів SEO-компанія пропонує вам структуру сайту, а також пропонує варіанти, як змінити існуючу

Що ви можете контролювати?

 • Терміни виконання.

Залежно від обсягу сайту і його спрямованості термін може бути від 1 тижня до кількох місяців. Заздалегідь уточніть цей момент. Також виконавець може розбивати цю роботу на частини і виконувати її щомісяця. Наприклад, охопити спочатку найважливіші розділи сайту, а потім все інше.

 • Задають чи питання?

Дуже дивно, якщо ядро ​​запитів склали, не проконсультувавшись з вами. SEO-фахівці не можуть глибоко розбиратися у всіх тематиках, тому питання по семантичному ядру обов'язково повинні бути. Ідеально, якщо семантику разом з SEO-спеціалістом перевіряє кваліфікований фахівець з боку клієнта - менеджер, інженер, юрист, залежить від тематики сайту. Зібрали ядро ​​і не погодили з вами? Це привід задуматися про компетентність виконавця, його бажання дійсно просувати ваш сайт.

 • Як ключові слова розподілені по сайту?

Існують методики підбору та кластеризації запитів з розподілом по сторінках сайту. Уточніть цей момент і перевірте правильність розподілу. Наприклад, слова з групи "електроінструмент" повинні бути націлені на категорію «Електроінструмент», а не на головну сторінку.

 • За якими методиками підбирають запити?

У сучасних реаліях вже недостатньо використовувати тільки інструменти, пропоновані пошуковими системами. Даних в них мало і їх все використовують. Для розширення семантики потрібно користуватися додатковими джерелами ключових слів: платні бази слів (Пастухов), платні онлайн версії "СерпСтат", "Семраш", "Кейвордтул" та інші. Поцікавтеся, звідки SEO-компанія черпає дані про ключові слова? Яндекс.Вордстат і Google key planner явно недостатньо, і ви можете сміливо критикувати таку роботу.

Можлива ситуація, коли вам показують ключові слова і їх місячну частотність, тобто частоту використання. Уточніть, звідки ці дані. Пам'ятайте, що дані з Яндекс.Вордстата не показують реальну кількість користувачів, що запитують це ключове слово. Дані беруться з розрахунку кількості показів рекламних оголошень на всіх сторінках пошуку Яндекса. Додатково до цього, Яндекс округлює числа і зовсім низькочастотні слова не показує. Враховуйте ці факти, при перевірці роботи.

Враховуйте ці факти, при перевірці роботи

 • Переглядають чи семантичне ядро ​​з часом?

Для загальної профілактики і розуміти тенденції, варто переглядати запити для сайту. Рідше, частіше, але робити це потрібно обов'язково. Якщо сайт розвивається, на ньому з'являються нові товари, розділи, варто розширювати семантичне ядро ​​і на них, а також додавати, переглядати запити. Вивчіть, проводиться така робота. Якщо немає, задавайте питання!

Формування метатегов для сторінок сайту

Входить в комплекс заходів по оптимізації сторінок сайту. Вона обов'язкова для будь-якого ресурсу. Дані для нових метатегов беруть з семантичного ядра, а точніше з таблиці відповідності.

 • Перевірте, чи додають метатеги на абсолютно всі сторінки сайту.

Якщо SEO-компанія працює тільки з каталогом або тільки з певним розділом сайту, привід почати ставити незручні запитання. Оптимізація повинна бути по всьому сайту, без винятку. І для сторінок товарів теж! Наприклад, формування метатегов може бути виконано за наступною схемою: кореневі сторінки категорій, підкатегорії - оптимально - вручну, товари, сторінки брендів - шаблони.

Уточніть у виконавця, яку схему роботи з метатегами він передбачає використовувати?

 • Чи просить виконавець впровадити на сайті шаблонну автоматизацію?

При великій кількості товарів і категорій ніяк не обійтися без шаблонної автоматизації: один раз задавши шаблон метатегов, його застосовують до товарів у всій категорії. SEO-компанія зобов'язана економити собі і вам час. Все, що можна автоматизувати без шкоди якості, має бути автоматизовано. Крім того, при подальшому впровадженні шаблонів вам не потрібно буде напружувати своїх контент-менеджерів заповнювати ці метатеги самостійно. Нові товари повинні використовувати прописані раніше шаблони. Не хочуть, не знають, мовчать? Задавайте питання і робіть висновки

 • Вся оптимізація інтернет-магазину або великого порталу виконується вручну?

Абсолютно всі метатеги пишуть вручну і заодно скаржаться, що багато роботи? Ставте питання про розірвання договору. Робота повинна бути ефективною! Інтернет-магазин з десятками тисяч товарів неможливо оптимізувати методами, добре застосовними до сайтів-візиток. Необхідна інтелектуальна автоматизація.

 • Просіть показати метатеги перш, ніж вносити на сайт.

Оцінити якість написаного без досвіду майже неможливо. Ви просто пам'ятайте правила заповнення:
title - коротке, лаконічне пропозицію про суть сторінки, повинно містити ключове слово або слова;
description - короткий опис суті сторінки + комерційна інформація про товар, послугу + заклик до дії;
keywords - в даний час не враховуються пошуковими системами, але все може змінитися завтра, тому його теж рекомендується заповнювати. Сюди можна внести коротку фразу з ключовим словом.

 • Терміни виконання?

При готовому і розподіленому семантичному ядрі і працюють шаблонах метатеги пишуть приблизно за тиждень.

Написання текстів на сайт

Ще один важливий етап, який ви зобов'язані контролювати - тексти читатимуть ваші потенційні покупці і пошукові системи.
Просіть технічне завдання на контент.

 • Подивіться на якість ТЗ, яке формує SEO-менеджер для копірайтера.

Воно повинно чітко розписувати, про що потрібно писати, навіщо, чому і як? Просте перерахування ключових слів і умов за обсягом не дасть розуміння копірайтер, що і як писати. Природно він напише загальний текст ні про що.

 • Задають чи копірайтери питання?

Жоден копірайтер не може глибоко розбиратися в тематиці вашого бізнесу. Тому, щоб написати якісно, ​​він повинен розпитати вас. Плюс, копірайтер повинен розуміти ваші переваги і подати їх в найвигіднішому світлі: як працюєте, які акції проводите, додаткові послуги, бонуси. Все-все, що можна використовувати для якісних описів на сторінках вашого сайту. Повинна бути стабільна зв'язок між копирайтерами і представником вашої компанії. Працюють мовчки? Привід замислитися.

 • Обговоріть обсяги і терміни робіт.

Уточніть, скільки текстів SEO-компанія буде готувати для вашого сайту і скільки авторів в штаті. Чим менше копірайтерів і чим сильніше вони завантажені, тим повільніше буде наповнюватися ваш сайт. Звичайна навантаження на одного копірайтера в місяць 30-60 текстів. Якщо сайт потрібно наповнити контентом швидко, можливо, буде потрібно залучити сторонніх авторів - це вимагає додаткових витрат. Все це потрібно обговорити ДО підписання договору з виконавцем.

 • Як визначити якість написаного тексту?

Текст на сайті вирішує 4 завдання: перетворює відвідувачів сайту в покупців, приваблює відвідувачів з пошуку, максимально повно інформує про ваш товар / послузі і робить сторінку видимої для пошукового робота. Тому важливо розуміти, про що пишуть. Читайте готові тексти до внесення на сайт, запитуйте: чи допоможе цей текст продажу? Чи цікавий він? Чи вирішує якусь проблему відвідувача? Чи є заклик до дії? У тексті на 2 сторінки 150 раз написали про те, які хороші дрилі ви продаєте, і більше нічого? Масло масляне, а вода водяниста? Нудить від багаторазово повторюваних фраз? Цей копірайтер застряг в 2009 році, сміливо просите іншого.

 • Як відформатований текст?

Зверніть увагу, як виглядають тексти на сайті. Сучасний, якісний контент повинен містити короткі та середньої довжини пропозиції і невеликі абзаци, заголовки, підзаголовки, нумеровані і ненумеровані списки, зображення, відео-ролики. Він повинен бути структурованим - так його простіше читати. Помітили, що текст виглядає убого, викликайте на розмову виконавця.

 • Чи знаходиться текст в пошуку?

Отже, тексти написані і розміщені, сторінки проіндексувалися. Ви повинні знаходити сайт в пошуку по великим фрагментами написаних текстів. Чи не вважаєте? Швидше за все пошукові машини не вважають ваш контент якісним.
Приклад неякісного тексту:

Якщо на сайті багато подібних текстів, пошукова система накладає санкції.

 • Як описані товари?

У більшості випадків, товари описує контент-менеджер з боку клієнта. SEO-компанія повинна надати рекомендації, як скласти опису для товарів, що використовувати, куди дивитися. Якщо всього цього немає, SEO-компанія не зацікавлена ​​в кінцевому результаті і працює поверхнево.

Написання інформаційних статей

Будь-сайт вимагає тематичної складової, орієнтованої на інформаційні запити. Грубо кажучи, статті, які відповідають на питання "як" і "що вибрати". Пошукові машини люблять, коли на продає сайті є інформаційні статті, що покривають питання вибору товару.

 • Звідки виконавець бере теми для статей?

Важливо, щоб це була не «відсебеньки», аби що-небудь написати, а реально проведене дослідження. Подумайте, що запитують покупці і на які питання ви могли б дати відповідь на сайті?

Статті повинні бути експертного рівня з "доданою вартістю", тобто питання має бути розкритий краще і глибше, ніж на конкуруючих сайтах. Інакше така стаття не буде залучати відвідувачів з пошуку. Важливо знати, хто буде писати такі статті і які пізнання в темі є. Швидше за все, як і у випадку з основним контентом, тут не обійтися без консультацій.

 • Привертають чи статті пошуковий трафік?

Вимагайте даних про те, чи отримують написані статті трафік. Якщо немає, статті неякісні, і пошукові машини вирішили не показувати їх як відповідь на питання користувача.

Рекомендації щодо покращення сайту

Це теж робота SEO-компанії: фахівці рекомендують, як поліпшити роботу ресурсу, зовнішній вигляд, функціональність і т. Д. Якщо цього немає, що SEO-компанія не зацікавлена ​​в розвитку вашого ресурсу:

 • Чи пишуть рекомендації?

Зазвичай це відбувається періодично. Показують приклади інших сайтів, рішень, обговорюють можливість впровадження на клієнтському проекті.

 • Вникає чи виконавець в бізнес-процеси компанії?

SEO-компанія повинна вникати у внутрішні бізнес процеси клієнта щоб виявити вузькі місця і, можливо, запропонувати способи їх вирішення. Звичайно ж, вони не повинні вчити вас продавати, але помітити, що менеджери не піднімають трубку телефону - серйозний плюс до карми виконавця.

... З нашої практики ...
Багато сайтів, з якими ми починаємо працювати, потребують повного аналізі, виявленні недоробок і складанні плану оптимізації та розвитку сайту. Деякі клієнти не розуміють, чому ці роботи потрібно робити ще до того, як з'явилися клієнти на сайті і пішли замовлення. Поясню на прикладі: ви відкрили магазин електроніки в самому центрі міста, але вирішили поки не робити ремонт, продаж-то немає, так само у вас поки немає коштів, щоб встановити вітрини і розкласти товар, ви його просто як попало розклали на підлозі. Як ви вважаєте, у вас буде продаж? Швидше за все немає або дуже мало. Не робіть такі помилки і в інтернет-магазині.

Інші джерела трафіку

Ваші потенційні замовники можуть мешкати в різних місцях інтернету. Тому не тільки органічна видача може давати відвідувачів. Зверніть увагу, чи пропонує ваша SEO-компанія додаткові джерела трафіку, такі як:

 • контекстна реклама;
 • прайс-навігатори;
 • соціальні мережі;
 • Банерна реклама;
 • краудмаркетінг.

Пам'ятайте, що хороші ті виконавці, які пропонують різні варіанти, хоча це і може зажадати додаткових фінансових витрат.

Вибираємо SEO-компанію. Частина 1
Вибираємо SEO-компанію. Частина 2
Вибираємо SEO-компанію. частина 4

Назад в «Блог»

Чи не можете самі визначити важливість робіт?
Ні знайомих СЕО-фахівців?
Що ви можете контролювати?
Задають чи питання?
Зібрали ядро ​​і не погодили з вами?
Як ключові слова розподілені по сайту?
За якими методиками підбирають запити?
Поцікавтеся, звідки SEO-компанія черпає дані про ключові слова?
Переглядають чи семантичне ядро ​​з часом?
Уточніть у виконавця, яку схему роботи з метатегами він передбачає використовувати?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения