Як налаштувати автоматичне обслуговування в Windows 10

 1. Особливості автоматичного обслуговування в Windows 8 і 10
 2. Дефрагментація диска вже автоматизована (якщо в цьому є необхідність)

Як і будь-який інший операційній системі, Windows необхідна оптимізація і обслуговування. Гарна новина полягає в тому, що завдяки автоматизації більшості задач, пов'язаних з обслуговуванням системи, ви зможете заощадити частину вільного часу і далі насолоджуватися роботою за своїм комп'ютером.

Як і будь-який інший операційній системі, Windows необхідна оптимізація і обслуговування

Особливості автоматичного обслуговування в Windows 8 і 10

Головне - в першу чергу: відповідно до графіка (який ви можете підлаштувати під себе) Windows 8 і 10 проводить автоматичне обслуговування, спочатку виконуючи основні завдання. До таких завдань належить оновлення програмного забезпечення і систем безпеки, оптимізацію і дефрагментацію дисків, а також деякі інші завдання для діагностики працездатності системи.

Якщо ви не хочете, щоб ваш комп'ютер проводив автоматичне обслуговування, ви можете відключити цю функцію. Крім цього, ви можете вибрати час, в яке обслуговування буде проводитись, а також дозволити або заборонити комп'ютера прокидатися для цього. Відповідно до настройками за замовчуванням, кожен день о 2 годині ночі Windows пробуджує комп'ютер для виконання необхідних завдань.

Щоб змінити налаштування, перейдіть на Панель управління> Центр безпеки та обслуговування. Ви також можете забити «обслуговування» в рядок пошуку, після чого клікнути по знайденому результату «Центр безпеки та обслуговування».

У розділі «Центр безпеки та обслуговування» виберіть «Обслуговування», після чого клікніть на посилання «Змінити параметри обслуговування».

У розділі «Центр безпеки та обслуговування» виберіть «Обслуговування», після чого клікніть на посилання «Змінити параметри обслуговування»

У вікні «Автоматичне обслуговування» ви можете змінити час, в яке кожен день відбувається автоматичне обслуговування. Ви також можете заборонити системі виводити ваш комп'ютер із сплячого режиму для виконання запланованих завдань. Зверніть увагу: навіть якщо Windows пробуджує ваш комп'ютер, то після проведення обслуговування він поверне систему назад в сплячий режим.

Зверніть увагу: навіть якщо Windows пробуджує ваш комп'ютер, то після проведення обслуговування він поверне систему назад в сплячий режим

Налаштуйте автоматичне очищення жорсткого диска

Для того щоб у вас було достатньо місця на жорсткому диску, необхідно своєчасно позбавлятися від старих файлів і інших непотрібних речей, яким не місце у вашій системі.

Користувачів Windows 10 можна назвати щасливчиками, так як вони можуть в повній мірі насолодитися використанням Storage Sense (Контроль пам'яті) - невеликий, але вкрай зручною функцією, яка автоматично видаляє тимчасові файли і очищає кошик від файлів, що зберігаються там довше місяця. Будучи доданої в Windows 10 з виходом поновлення Creator's Update в 2017 році, Storage Sense стала вкрай зручним і в той же час безпечним інструментом для автоматичного очищення. Дана програма досить вибірково відноситься до видалення файлів, тому ви можете не турбуватися, що в якийсь момент вона видалить щось з потрібних вам файлів.

Щоб увімкнути автоматичне звільнення місця на диску, перейдіть в Параметри> Системи> Сховище і включіть функцію «Контроль пам'яті».

Для того щоб змінити налаштування, клікніть по посиланню «Змінити спосіб звільнення місця».

І немає, вам не доведеться мучитися з величезною кількістю пунктів в настройках. Як уже згадувалося, даний інструмент досить зручний. Однак якщо він вам з якихось причин не підходить, ви також може використовувати і інші альтернативи.

утиліта Disk Cleanup вже достатня кількість часу користується заслуженою популярністю. Фактично, дана програма видаляє більшу кількість файлів, ніж функція Контролю пам'яті в Windows 10. Якщо ви можете запустити Disk Cleanup в будь-який момент, коли вам це потрібно, то чому б не налаштувати його так, щоб він час від часу запускався автоматично?

За допомогою Планувальника завдань Windows ви зможете вказати, як часто ви б хотіли запускати програму. Кілька кліків миші - і ось ви вже використовуєте покращений варіант зручної програми для очищення вашого комп'ютера.

CCleaner - це одна з найбільш популярних програм для видалення непотрібних файлів. Вона доступна в безкоштовній і преміум версіях. Дана утиліта працює схожим з Disk Cleanup чином, однак в CCleaner можна ще більш детально диференціювати, які саме файли підлягають знищенню. Крім видалення тимчасових файлів і файлів кешу, CCleaner також може очищати історію вашого веб-браузера. Це досить ефективний інструмент, саме тому так багато людей вибирають саме його серед безлічі аналогів.

У преміум версії вартістю 25 доларів ви можете налаштувати графік проведення очищення вашої системи, однак навіть у безкоштовній версії ви також зможете автоматизувати даний процес за допомогою Планувальника завдань.

Дефрагментація диска вже автоматизована (якщо в цьому є необхідність)

Якщо ви вже досить довгий час користуєтеся своїм комп'ютером, то ви напевно вже не раз проводили дефрагментацію жорсткого диска. Гарна новина полягає в тому, що вам більше не доведеться цим займатися.

По-перше, якщо ви використовуєте твердотільний диск (SSD), то це не тільки не допомагає, а, навпаки, ще більше зношує ваш диск. Якщо у вас Windows 7, 8 або 10, то система автоматично відключає дефрагментацію на SSD.

І якщо ви використовуєте Windows 7, 8 або 10, то Windows автоматично відповідно до розкладу проводить дефрагментацію для традиційних жорстких дисків. Тому, ви можете більше не хвилюватися з цього приводу, а просто дозволити системі робити свою роботу.

За замовчуванням Windows проводить дефрагментацію традиційних дисків щосереди о 1 ночі в тому випадку, якщо ви не використовуєте комп'ютер в цей час. Якщо ви хочете або в цьому є необхідність, то можете налаштувати під себе графік проведення дефрагментації.

Подбайте про своєчасне оновлення системи, апаратних засобів і сторонніх програм

Подбайте про своєчасне оновлення системи, апаратних засобів і сторонніх програм

Спроби встежити за постійно виходять оновленнями для системи можуть бути кілька нудними. У порівнянні з попередніми версіями, Центр оновлень в Windows 10 проводить набагато більш агресивну політику щодо поновлення системи - і, по більшій частині, це не найгірший варіант. Якщо ви використовуєте Windows 7, то вам набагато простіше контролювати, що і коли оновлює ваша система.

З огляду на той факт, що на даний момент неможливо повністю відключити оновлення в Windows 8 і 10, ви можете хоча б змінити годинник активності: вказати той час, в яке ви зазвичай використовуєте комп'ютер, щоб в цей час система не встановлювала поновлення і не перезавантажувалася.

Однак своєчасне автоматичне оновлення сторонніх додатків може виявитися непростим завданням. Деякі додатки мають вбудовану систему оновлення, що дозволяє їм автоматично завантажувати оновлення у міру їх виходу, інші можуть відслідковувати виходять оновлення і ставити вас про них до відома. Але також є і такі програми, оновлення яких залежить повністю від вас, тому користувачеві доводиться самостійно відстежувати нові версії і вручну проводити їх установку.

Особливої ​​уваги потребує оновлення програмного забезпечення системи безпеки, зокрема антивірусних програм. Незважаючи на те, що в багатьох з них є система автоматичного оновлення, все ж не зайвим буде час від часу вручну перевіряти, чи все в порядку. Наприклад, Захисник Windows за допомогою Центру оновлень регулярно викачує поновлення для визначення вірусів, але при цьому, якщо ви його відкриєте, то ви зможете самі перевірити наявність оновлень для нього.

Існують сторонні утиліти (наприклад, Patch My PC ), Які сканують всі встановлені додатки, перевіряють наявність оновлень для них і встановлюють їх, в разі необхідності. На жаль, одна з найбільш популярних і зручних автоматизованих програм Secunia PSI на даний момент недоступна для скачування.

Крім того, також є драйвера для обладнання. Якщо у вас за замовчуванням встановлені драйвера для Windows, то, в такому випадку, Центр оновлень Windows буде самостійно відстежувати і здійснювати необхідні оновлення. Насправді, стандартні драйвера Windows підходять для більшості систем. Для деяких видів апаратних засобів, наприклад, для графічної карти, ви можете захотіти встановити найбільш сучасні драйвера від виробника. Однак в цьому випадку стосовно оновлень вам доведеться покладатися на себе і на вбудовані виробником інструменти для поновлення.

Захистіть свої дані, налаштувавши автоматичне резервне копіювання

Наостанок ми залишили одну з найбільш важливих завдань - створення резервної копії. Час від часу відбуваються погані речі, і від цього ніхто не застрахований, тому автоматично створювана копія важливих файлів вже точно буде не зайвою.

Існує кілька варіантів, за допомогою яких ви можете зробити резервну копію свого ПК. Якщо ви використовуєте Windows 8 або 10, то найбільш простим способом автоматизувати створення резервної копії стане використання функції Історія файлів (File History). Підключіть зовнішній диск, виберіть для Історії файлів, і Windows автоматично створить резервну копію важливих файлів. Цей додаток працює не тільки як інструмент для створення резервних копій, але також дозволить переглянути попередні версії створених вами файлів.

Цей додаток працює не тільки як інструмент для створення резервних копій, але також дозволить переглянути попередні версії створених вами файлів

У Windows 10 також залишилися інструменти резервного копіювання з Windows 7, які також можна використовувати для настройки автоматично запускається бекапу файлів на зовнішній або віртуальний диск. Ви можете визначити, для яких саме файлів буде створюватися резервна копія, або ж включити резервне копіювання цілого жорсткого диска, щоб в разі чого ви могли з легкістю його відновити.

Ви можете визначити, для яких саме файлів буде створюватися резервна копія, або ж включити резервне копіювання цілого жорсткого диска, щоб в разі чого ви могли з легкістю його відновити

Якщо ж ви шукаєте інструмент, за допомогою якого ви б могли ще більш ефективно налаштувати автоматичне створення резервної копії, то ми б рекомендували звернути увагу на Macrium Reflect . Безкоштовна версія дозволяє створити повний образ системи, а також пропонує величезну варіативність в налаштуваннях. Платна версія для домашніх користувачів на додачу до стандартних функцій дозволяє створювати копію окремих файлів і папок, а також зашифровувати створену резервну копію.

Платна версія для домашніх користувачів на додачу до стандартних функцій дозволяє створювати копію окремих файлів і папок, а також зашифровувати створену резервну копію

І якщо всі вищезгадані програми - це зручні інструменти для створення локальних резервних копій, то в якості зручного і безпечного способу захистити свої дані можна також розглянути створення онлайн-бекапу. В цьому випадку віртуальне зберігання інформації допоможе зберегти її від таких побутових неприємностей, як пожежа, крадіжка або природна катастрофа. Ми рекомендуємо сервіси, на зразок Backblaze і IDrive .

Особливо хотілося б відзначити, що ми категорично не рекомендуємо покладатися на синхронізацію з хмарним сервісом, наприклад, Dropbox, Google Drive або OneDrive, і вважати це гідною альтернативою резервного копіювання. Незважаючи на те, що такі сервіси вкрай зручно використовувати, все ж вони не пропонують такий же високий рівень захисту даних, як у випадку з профільними сервісами для створення резервних копій.

10. Якщо ви можете запустити Disk Cleanup в будь-який момент, коли вам це потрібно, то чому б не налаштувати його так, щоб він час від часу запускався автоматично?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения