Як налаштувати SSD-диск під Windows 7/10 - оптимізація роботи SSD

 1. Що c SSD не так?
 2. Базова підготовка
 3. Системні налаштування. відключення дефрагментації
 4. включення TRIM
 5. відключення глибокого сну
 6. Відключення пошуку та індексування файлів
 7. Відключення захисту системи
 8. Відключати чи ні файл підкачки?
 9. Prefetch і Superfetch
 10. Програми для оптимізації SSD-диска
 11. SSD Mini Tweaker
 12. Tweak-SSD
 13. SSD Fresh Plus
 14. висновок

Поява твердотільних жорстких дисків або скорочено SSD, безумовно, можна вважати проривом у розвитку технологій створення пристроїв для запису і зберігання цифрової інформації. Перші надійшли на ринок SSD, за винятком високою швидкістю доступу до довільних блокам інформації, багато в чому поступалися традиційним HDD-дискам. Мало того що їх обсяги без перебільшення можна було назвати більш ніж скромними, вони до того ж ще мали низьку відмовостійкість і коштували чималих грошей.

Що c SSD не так?

Висока швидкість, безшумність і мале енергоспоживання твердотільних накопичувачів послужили непоганими драйверами для їх розвитку. Сучасні SSD-диски - це легкі, дуже швидкі і досить надійні з точки зору механіки пристрої, що використовуються в планшетах, ультрабуки і інших компактних пристроях. Значно знизилася і ціна на SSD. Але все ж досконалими їх ніяк назвати не можна. Всі SSD мають значний недолік - обмежене число циклів перезапису.

Флеш-пам'ять більшості SSD має тип MLC і дозволяє записувати дані приблизно від 3 до 10 тисяч разів, тоді як звичайні USB вичерпують свій ресурс за 1000 і менше циклів перезапису. Є й такі SSD, наприклад, з типом пам'яті SLC, які можуть витримати кілька сотень тисяч циклів перезапису. Нюансів багато, тому немає нічого дивного, що саме ця особливість SSD-дисків і викликає у пересічних користувачів масу питань щодо їх експлуатації, а головне - продовження терміну їх служби. Чи потрібна оптимізація SSD в Windows 7/10 або це просто всього лише черговий міф, створений самими виробниками і розробниками комерційного ПЗ?

Базова підготовка

Так, ви можете залишити на ПК з SSD все так, як є і, можливо, матимете рацію, але якщо ви дійсно дбаєте про своє диску і бажаєте, щоб він прослужив якомога довше, варто подумати про його налаштування. Почнемо з того, купили ви комп'ютер з інтегрованим SSD або тільки сам диск, яким хочете замінити HDD, перенісши з нього Windows. У першому випадку обмежитися можна налаштуванням системи. Якщо ж SSD ви встановлюєте самі, обов'язково перевірте, чи включений в BIOS режим підключення AHCI для SATA контролера.

Тут є два моменти: після включення AHCI і перенесення Windows на SSD система може не завантажитися, так як в ній не виявиться відповідних драйверів. Тому або встановлюйте драйвера заздалегідь, або виконайте переустановку Windows з нуля. Друге. В BIOS старих ПК може не виявитися режиму AHCI. В цьому випадку БІОС доведеться оновити. Тепер що стосується прошивки контролера SSD. Власники твердотільних дисків часто запитують, чи буде накопичувач працювати швидше, якщо встановити останню версію прошивки. Так, буде, але якщо ви вирішите її оновлювати і взагалі, якщо в цьому виникне потреба, краще звернутися за допомогою в сервіс обслуговування.

Системні налаштування. відключення дефрагментації

Для HDD дефрагментації корисна штука, але SSD-дисків вона, навпаки, може зашкодити, тому Windows зазвичай автоматично відключає її. Проте, варто перевірити, чи дійсно вона відключена. Запустіть командою dfrgui утиліту оптимізації дисків і натисніть «Змінити параметри».

Переконайтеся, що галочка «Виконувати за розкладом» знята. Якщо вона там стоїть, обов'язково зніміть її.

включення TRIM

Механізм TRIM проводить оптимізацію SSD-накопичувача, очищаючи осередки пам'яті від непотрібних даних при видаленні їх з диска. Використання TRIM забезпечує рівномірний знос осередків диска і збільшує швидкість його роботи. Щоб перевірити, активна у вашій системі TRIM, виконайте в запущеній від імені адміністратора командному рядку команду fsutil behavior query DisableDeleteNotify.

Якщо значення повернутого параметра DisableDeleteNotify буде 0, значить все в порядку і функція трім включена, якщо 1 - значить відключена і її слід включити командою fsutil behavior set DisableDeleteNotify 0.

Чи можна застосувати ця настройка SSD тільки до Windows 7/10, тоді як Vista і XP її не підтримують. Варіанта два: або встановіть новішу систему, або шукайте SSD-диск з апаратним TRIM. Врахуйте також, що деякі старі моделі твердотільних накопичувачів зовсім не підтримують TRIM, правда, ймовірність, що вони ще реалізуються в магазинах цифрової техніки дуже мала.

відключення глибокого сну

В процесі глибокого сну в файл hiberfil.sys на системному диску може записуватися значний обсяг даних, який можна порівняти з об'ємом оперативної пам'яті. Нам же для продовження служби SSD потрібно скоротити кількість циклів запису, тому гібернацію бажано відключити. Мінус такого налаштування SSD в тому, що ви більше не зможете зберігати відкритими файли і програми при виключенні комп'ютера. Щоб відключити гібернацію, виконайте в запущеній з адміністраторськими привілеями команду powercfg -h off.

Перезавантажте комп'ютер і переконайтеся, що прихований системний файл hiberfil.sys видалений з диска C.

Відключення пошуку та індексування файлів

Що ще можна зробити, щоб правильно налаштувати SSD диск для Windows 7/10? Відповідь - відключити індексацію вмісту диска, адже SSD і так досить швидкий. Відкрийте властивості диска і зніміть галочку «Дозволити індексувати вміст файлів ...».

Але ось яка штука. Якщо крім SSD у вас є HDD, то відключати індексацію на ньому ви навряд чи захочете. Що з цього вийде? За замовчуванням файл індексу розташовується на диску C і писатися дані з диска D все одно будуть на твердотільний диск.

Якщо потрібно, щоб функція індексацію на призначеному для користувача томі, вам потрібно буде перенести файл індексації з системного SSD-диска на призначений для користувача HDD. Відкрийте командою control / name Microsoft.IndexingOptions параметри індексування.

Тепер натисніть «Додатково» і вкажіть своє розташування індексу, попередньо створивши на диску користувача папку.

Якщо ж на вашому ПК тільки SSD, можете повністю відключити індексування і пошук, відкривши командою services.msc оснащення управління службами і зупинивши службу Windows Search.

msc оснащення управління службами і зупинивши службу Windows Search

Відключення захисту системи

Спірний момент. Відключивши створення системних тіньових копій, ви з одного боку зменшіть число циклів запису, з іншого - збільшите ризик отримати неробочу систему в разі якогось непередбаченого збою. Використання відкатних контрольних точок відновлення - один з найбільш ефективних і простих способів повернути Windows в робочий стан, з цієї причини ми б не рекомендували відключати цю функцію, тим більше що створюються точки нечасто і місця займають не так вже і багато.

Чи не рекомендує відключати захист системи для своїх SSD Intel, того ж думки дотримується Microsoft. Втім, вирішувати вам. Якщо ви використовуєте інші засоби резервного копіювання, наприклад, Acronis True Image, системний захист можна відключити. Для цього треба зайти в властивості системи, на вкладці «Захист системи» виділіть SSD-диск і натисніть «Налаштувати». Далі в параметрах відновлення активуйте радіокнопку «Відключити захист системи», повзунок пересуньте в нуль і натисніть кнопку «Видалити».

Далі в параметрах відновлення активуйте радіокнопку «Відключити захист системи», повзунок пересуньте в нуль і натисніть кнопку «Видалити»

Відключати чи ні файл підкачки?

Ще більш неоднозначним рішенням є відключення файлу підкачки. Хтось радить переносити його на HDD, хтось повністю відключати, але не все так просто. Файл підкачки необхідний для оптимізації швидкодії системи і програм, що вимагають значних ресурсів ОЗУ. Відключення підкачки дійсно може знизити навантаження на диск, але отриманий ефект буде дуже незначним. До того ж це відключення може істотно знизити продуктивність комп'ютера.

Особливого сенсу в перенесенні файлу підкачки на жорсткий HDD-диск теж немає, так як він у багато разів повільніше SSD, і постійне звернення до нього системи стане сповільнювати її роботу. Відключити, а ще краще зменшити файл підкачки допустимо тільки в одному випадку - якщо на вашому комп'ютері є більше 10 Гб ОЗУ, і при цьому ви не користуєтеся ресурсоємними додатками. А так, звичайно, краще все залишити за замовчуванням. Виконати всі маніпуляції з файлом підкачки ви можете у вікні параметрів швидкодії, що викликається в віконці «Виконати» командою systempropertiesperformance (далі Додатково - Змінити).

Виконати всі маніпуляції з файлом підкачки ви можете у вікні параметрів швидкодії, що викликається в віконці «Виконати» командою systempropertiesperformance (далі Додатково - Змінити)

Prefetch і Superfetch

За ідеєю, тут також все краще залишити за замовчуванням. функція SuperFetch ніяк не впливає на довговічність твердотільних дисків, так як не виробляє ніяких записів. Тим більше, що при установці Windows на SSD система автоматично її відключає. Бажаєте переконатися, що вона відключена? Перейдіть в редакторі реєстру за адресою HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / Session Manager / Memory Management / PrefetchParameters і подивіться значення параметра EnableSuperfetch. Він повинен бути встановлений в 0. Відключити її також можна через оснащення управління службами.

Що стосується Prefetch, то вироблені нею записи на диск настільки незначні, що її можна проігнорувати. Втім, можете її відключити, нічого страшного не станеться. Для цього в тому ж ключі реєстру встановіть в якості значення параметра EnablePrefetcher 0.

Те ж саме можна сказати про відключення додаткової функції Prefetch ReadyBoot, логгіруемой процес завантаження додатків. Обсяг вироблених нею записів в папку C: / Windows / Prefetch / ReadyBoot нікчемний, але якщо ви хочете відключити і їх, встановіть в 0 параметр Start в ключі HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / Control / WMI / Autologger / ReadyBoot.

Програми для оптимізації SSD-диска

Практично всі, що було показано на прикладах вище, можна зробити за допомогою спеціальних утиліт. Як налаштувати SSD під Windows 7/10 з використанням сторонніх програм? Дуже просто. Більшість з них має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, представлений набором опцій, які можна включити або відключити. Оптимізаторів SSD багато, але ми зупинимося тільки на самих популярних.

SSD Mini Tweaker

На зручніше портативна програма для оптимізації твердотільних накопичувачів. Утилітою підтримується робота з функціями дефрагментації, глибокого сну і захисту системи, Trim, Superfetch і Prefetcher, управління файлом підкачки і Layout.ini, індексуванням, кешем файлової системи і деякими іншими настройками.

Інтерфейс SSD Mini Tweaker представлений віконцем зі списком доступних для управління функцій. Після застосування нових налаштувань може знадобитися перезавантаження ПК.

Tweak-SSD

Умовно-безкоштовна утиліта для оптимізації і налаштування продуктивності SSD диска. Російської мови в Tweak-SSD немає, але зате є зручний покроковий майстер, що пропонує оптимальні настройки. Можливості цієї програми включають відключення індексації файлів, помічника сумісності програм, глибокого сну, файлу підкачки, дефрагментації, які записують час останнього доступу до файлу, роботу з TRIM, збільшення кешу файлової системи, зняття ліміту NTFS на використання пам'яті, а також винесення ядра в пам'яті замість вивантаження частини модулів на диск.

SSD Fresh Plus

Ще один оптимізатор SSD. На відміну від аналогів, підтримує роботу з даними SMART За допомогою Abelssoft SSD Fresh Plus можна відключити дефрагментацію, використання скорочених імен для папок і файлів, тимчасові мітки, журнал Windows, служби попередньої вибірки.

В цілому утиліта підтримує дев'ять різних налаштувань, що оптимізують роботу SSD. Додаткові можливості програми включають перегляд докладної інформації про диск. Поширюється в платній і безкоштовній редакціях.

висновок

На цьому, мабуть, все. Є також і інші рекомендації щодо оптимізації SSD, але вони здебільшого або сумнівні, або шкідливі. Зокрема, не рекомендується відключати кешування записів для SSD-диска і USN-журнал файлової системи NTFS. Не слід також переносити з SSD програми і тимчасові папки Temp, кеш браузерів та інше, адже який тоді сенс в покупці SSD-диска? Нам потрібно прискорення роботи програм, перенісши ж їх на HDD, ви тільки сповільніть роботу системи.

І наостанок ось вам добру пораду. Чи не морочитися особливо з оптимізацією SSD. Щоб виробити ресурс навіть бюджетного твердотільного диска 128 Гб, вам буде потрібно як мінімум десяток років, якщо тільки ви не станете записувати і видаляти щодня терабайти даних. А за цей час безнадійно застаріє не тільки модель диска, але і сам комп'ютер.

Що c SSD не так?
Що c SSD не так?
Чи потрібна оптимізація SSD в Windows 7/10 або це просто всього лише черговий міф, створений самими виробниками і розробниками комерційного ПЗ?
Що з цього вийде?
Відключати чи ні файл підкачки?
Бажаєте переконатися, що вона відключена?
Як налаштувати SSD під Windows 7/10 з використанням сторонніх програм?
Не слід також переносити з SSD програми і тимчасові папки Temp, кеш браузерів та інше, адже який тоді сенс в покупці SSD-диска?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения