Як оцінити роботу SEO-фахівця або За що звільнити сеошника

Ілля Карбишев, SEO-оптимізатор digital-агентства «Атвінта» розповідає, що робити, якщо сеошникі годують вас звітами, але прибуток з сайту не росте. Якщо ви боїтеся замовити SEO-просування , Бо не розбираєтеся, як це працює, то прямо зараз ви дізнаєтеся, як оцінити ефективність просування самостійно в конкретних цифрах. Ви можете подивитися запис з вебінару від нашого фахівця або прочитати текст - як вам більше подобається.

Як оцінити ефективність SEO?

SEO - досить складна і багатогранна послуга, в якій не так просто розібратися, якщо замовляти її вперше. Аналогія з реального життя - ви запрошуєте робочих, які кладуть плитку в ванну. Ви бачите, що кладуть вони криво, б'єте їх по руках, штрафуєте, вони виправляються і починають класти плитку рівно. Це працює, коли зрозуміло, який потрібен результат і відразу видно недоліки.

Інший приклад, над яким ми рекомендуємо трохи подумати. Уявіть, що ви потрапили на іншу планету, але вам там не подобається, і ви зловили гуманоїда-таксиста, заплатили йому гроші і попросили доставити себе на Землю на його космічному кораблі. І ось ви сіли до нього, проходить час, ви летите, навколо щось виблискує, гудуть якісь прилади працюють, нічого не видно. Як вам зрозуміти, що ви летите куди потрібно, з потрібною швидкістю, що саме на Землю, а не кудись ще?

Таке ж почуття безвиході відчуває замовник, коли йому вперше приходить звіт по SEO. Він не розуміє цифр, термінів, йому неясно, хороші результати або погані. Якщо в усьому цьому не розібратися, то ефективного просування не вийде.

Якщо в усьому цьому не розібратися, то ефективного просування не вийде

Етапи SEO-просування:

 • вибір підрядника
 • Вибір тарифу, укладення договору
 • процес роботи
 • оцінка результатів

Звичайно, можна розслабитися і не контролювати процес просування взагалі, а потім зрадіти, побачивши свій сайт через півроку по «жирним» запитам в топі. Тоді очевидно, що ефект є. Але хто дасть гарантії, що сеошникі відпрацюють грамотно? І скільки ви переживете нервування в процесі роботи з підрядником ... Ми розповімо про ефективність взаємодії на кожному етапі, щоб було простіше зрозуміти, чи летить ваш космічний корабель в потрібну сторону.

вибір підрядника

Як визначити, що компанія має відповідну кваліфікацію? Хороші фахівці:

 • Чи не беруться за роботу без аудиту. Поки сайт й проаналізувати, Сеошніку буде особливо нічого сказати, крім зразкових тарифів.
 • Самі задають багато питань - їм потрібно зрозуміти специфіку бізнесу, розпитати вас про сайт, про його історію, про цілі, конкурентні переваги.
 • Дають прогнози, а не гарантії. Це принципова різниця.
 • Враховують тематику і специфіку проекту. Інтернет-магазин просувається інакше, ніж інформаційний сайт.
 • Працюють не тільки над позиціями, так як самі по собі вони нічого не дають.
 • Надають звітність по роботах.
 • Дають план робіт і можуть обгрунтувати кожен пункт так, щоб замовник зрозумів. Простою мовою, без складних термінів.
 • Можу дати рекомендації з розвитку сайту, досвід дозволяє їм побачити стратегію просування на найближчі півроку.
 • Чи не зациклюються тільки на SEO. Якщо зрозуміло, що для проекту актуальніше контекстна реклама або SMM, то фахівець чесно скаже про це.

Тарифи просування:

 • По позиціях. Оплата по знаходженню сайту в топ-10 за 20-50 запитам за певний період. Це класична схема і саме той результат, який зазвичай хочуть всі замовники. Загалом, це правильно, тому що якщо сайту немає в топі ні по яких запитах, трафіку не буде.

Плюси цього тарифу - прозора і зрозуміла схема, просування по позиціях нереально підробити або купити.

Мінуси цього тарифу - таке просування не охоплюють всю семантику, не гарантує продажів (залежить від того, по якому запиту ви в топі), високочастотні запити просуваються дуже довго і боротися за них найчастіше марно, позиції не завжди залежать від робіт по SEO - потрібен ще якісний сайт і великий асортимент.

Приклад - запит «купити телевізор». Один з найпопулярніших, тисячі людей його набирають. Але якщо у вас в каталозі цих телевізорів 50 штук, то у великих магазинів їх тисячі, і ви їм програєте просто за кількістю товару. Але, якщо користувач вводить такий запит, не уточнюючи модель, значить, він ще не готовий купити, а тільки вибирає.

Кому підходить цей тариф? Тим, у чиїй ніші в принципі мало трафіку, якщо є важливі іміджеві запити і якщо основні продажі приносять лише кілька конкретних запитів.

 • По трафіку. Оплата за переходи з пошуку. Фактично оплата йде за кліки з пошукової видачі.

Плюси цього тарифу -Зрозуміло схема, широка семантика (основний трафік йде з низькочастотних запитів), стійкість до зміни пошукових алгоритмів (тимчасова просадка якогось числа запитів ніяк не вплине на конверсію).

Мінуси цього тарифу - не включає інформаційні та брендові запити, залежність від сезонних і зовнішніх чинників, можна накрутити.

Кому підходить цей тариф? Тим, у кого багато товарів і послуг, а в ніші багато трафіку, якщо на сайті достатньо сторінок, які можна «заточити» під пошуковий запит або ці сторінки можливо створити.

 • За лідам. Оплата за цільове дію на сайті по переходу з пошуку - людина приходить з пошукової видачі, а ви платите тільки, якщо він оформив замовлення.

Плюси цього тарифу -мрія будь-якого замовника, зрозуміла ціна. Ти платиш гроші, а натомість отримуєш ще більше грошей.

Мінуси цього тарифу -з боку замовника повинна бути чітко налагоджена воронка продажів, щоб Ліди, що приходять з пошуку, не "витікали», масштабованість бізнесу - якщо прийде дуже багато лидов, які не вийде відпрацювати, втратите гроші, можна накрутити.

Кому підходить цей тариф? Тим, у кого налагоджений бізнес, хто готовий розширюватися і у кого налагоджена веб-аналітика. А також тим, хто добре знає свого сеошника і довіряє йому (друзі, сімейний бізнес, спільна справа).

 • По годинах. Оплата за годинник робіт або за їх кількість. Потрібно звертати увагу на ціну і не вестися на ціну, яка істотно нижче за ринок.

Плюси цього тарифу - прозора схема, ясна ціноутворення.

Мінуси цього тарифу - немає чіткої кореляції з результатом (сеошник може витрачати годинник на що завгодно).

Кому підходить цей тариф? Майже всім, так як це SEO на аутсорс, виходить вигідно за ціною.

Простий приклад: удар молотком може коштувати 1 рубль, а фахівець, який знає, куди вдарити - 9.999 рублів.

999 рублів

Що потрібно знати про гарантії?

Гарантії в SEO - це маркетингові ходи, обгортка, в яку загортають одні й ті ж послуги (докладніше про це можна прочитати по засланні ). Дати тверді гарантії не може ніхто, навіть глава «Яндекса». Якщо сказати, що гроші потрібно платити тільки за результат або «за фактом», то замовнику психологічно буде легше з ними розлучитися.

АЛЕ: в незалежності від тарифу і умов, хороші компанії роблять одне і те ж, погані - не роблять нічого або шкодять.

Процес роботи: занурюємося в аналітику

Як зрозуміти на першій стадії, що роботи йдуть в правильному напрямку? Доцільно переконатися в цьому через місяць-другий після початку просування (раніше немає сенсу). Що можна подивитися самостійно?

 • Яндекс Метрика
 • Яндекс Вебмайстер
 • Google Analytics
 • Google Search Console

Яндекс в середньому перевіряється раз в день тижня, Google оновлюється частіше, раз в три-чотири дні.

На прикладі Яндекс Вебмайстер:

 • Дивимося, які сторінки потрапили в пошук (Індексування - Структура сайту). Якщо сторінки не проіндексовані і не перебувають в базі, ні про яке просування не може бути мови. Якщо проіндексованих сторінок стає більше, значить, сеошник працює нормально.
 • Дізнаємося, скільки разів сторінки показуються в пошуку (Пошукові запити - Статистика). Це все покази сайту на будь-яких позиціях з яких-небудь запитами. Якщо покази в пошуку збільшилися, значить, сеошник працює нормально.
 • Дізнаємося запити, за якими сайт показувався за останній тиждень (Пошукові запити - Останні запити). Видно покази і переходи за останні 7 днів за конкретними запитами.

На прикладі Яндекс Метрика:

 • Дізнаємося сторінки, на які були заходи з пошуку (Pages входу - Сегмент - Пошуковий трафік). Тут можна побачити, скільки сторінок сайту залучають пошуковий трафік і яка динаміка. Якщо запити цільові, а кількість переходів з пошуку зростає, значить, сеошник працює нормально.
 • Дізнаємося фрази, за якими були запити з пошуку (Пошукові фрази - Джерела - Пошукова фраза). Можна подивитися, наскільки трафік цільової, відстежити комерційні запити, відсіяти брендові запити. Якщо приріст по комерційному трафіку є, значить, сеошник попрацював нормально.

Але з цими звітами не треба відразу бігти і звільняти сеошника. Це привід для обговорення, то, що потрібно розуміти, обговорювати, це предмет для комунікації з фахівцем. Може зменшитися кількість проіндексованих сторінок, але це може бути тому, що сеошник видалив сміттєві сторінки з пошуку, які заважають пошуковому роботу, і збільшив кількість цільових. Варто запитати сеошника, як він інтерпретує цифри.

Висновок: що таке ефективне SEO сьогодні?

 • Максимально широка семантика. Просування по максимальній кількості запитів в ніші. Не треба зупинятися на точкових запитах. В процесі просування можна дивитися, які саме призводять до конверсії.
 • Оплата за роботу за планом. Але треба розуміти, що SEO це не така сфера, коли робота йде щодня і безперервно. Це стратегічна робота, ефект від якої перевіряється періодично, відслідковується динаміка.
 • Позиції, трафік, конверсії - показники, які працюють в сукупності.

Як вам зрозуміти, що ви летите куди потрібно, з потрібною швидкістю, що саме на Землю, а не кудись ще?
Але хто дасть гарантії, що сеошникі відпрацюють грамотно?
Кому підходить цей тариф?
Кому підходить цей тариф?
Кому підходить цей тариф?
Кому підходить цей тариф?
Що потрібно знати про гарантії?
Що можна подивитися самостійно?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения