Як оптимізувати сайт під голосовий пошук в Яндекс і Google

 1. Оптимізація сайту під голосовий пошук в Яндекс і Google Опцію голосового пошуку спочатку багато хто...
 2. Особливості голосового пошуку
 3. Що шукають за допомогою голосового пошуку
 4. Очікування користувача - миттєвий результат
 5. Чотири кроки для оптимізації сайту під голосовий пошук
 6. Крок 2: використання сервісу Google Мій бізнес
 7. Крок 3: оптимізувати сайт для мобільних пристроїв
 8. Крок 4: Використовуйте блог для просування
 9. висновок

Оптимізація сайту під голосовий пошук в Яндекс і Google

Опцію голосового пошуку спочатку багато хто розглядав як розвага, але сьогодні вона стає все більш популярною. Активні користувачі мобільних гаджетів воліють розмовляти з віртуальним помічником свого смартфона. Це безперечно зручніше, ніж набирати в пошуковому рядку потрібну фразу. Крім зручності, такий спосіб дозволяє отримати результати пошуку швидше (щоб задати питання вголос потрібно менше часу, ніж для запуску браузера і набору фрази в пошуковому рядку).

Статистичні дані говорять, що голосовий пошук займає істотну частку ринку всіх запитів в пошукових системах. Особливо такий формат воліють молоді люди у віці від 18 до 29 років (71% користувачів цієї категорії частіше користуються голосовими помічниками). Чим старше користувачі, тим рідше вони вдаються до таких функцій. З цього можна зробити висновок, що дана опція - перспективний напрямок в SEO. Його особливості обов'язково потрібно враховувати при розробці тактики просування сайту.

Його особливості обов'язково потрібно враховувати при розробці тактики просування сайту

Найчастіше до функції голосового пошуку люди звертаються при роботі з мобільними пристроями. Дана категорія користувачів орієнтована на миттєве практичне використання отриманої інформації. Значить, оптимізуючи сайт під голосові запити можна отримати цільовий трафік кінцевого споживача товарів і послуг. Якщо власник смартфона звертається до голосового помічника з питанням про найближче кафе, кінотеатрі або магазині, то з високою часткою ймовірності це ваш потенційний відвідувач.

Голосовий пошук в Google

При використанні голосових послуг найчастіше задіюються алгоритми Google. Тому розробляючи стратегію просування потрібно орієнтуватися на цю пошукову систему. Відзначимо, що в 2013 році було запроваджено новий алгоритм Hummingbird Google. Це дозволило адаптувати результати пошукової видачі до бажань користувача, враховуючи контекст створюваного запиту.

Застосування голосових технологій дозволило підвищити зручність роботи користувачів з пошуковою системою, однак вимагає особливого підходу до аналізу запитів. Після того, як людина починає користуватися цією функцією, голосовий помічник його мобільного девайса «звикає» до мови і акценту, манері розмовляти, будувати речення і інших особливостей мови.

Також варто відзначити, що в процесі використання голосового пошуку користувач може черговим запитом продовжувати діалог з системою. Наприклад, після запиту про будь знаменитої особистості, актора, виконавця, видному політику, можна продовжити задавати питання по його біографії і досягненнях. Все це відбувається так, ніби ви просто «дописуєте» пошукову фразу в рядок браузера після виконання попереднього запиту.

Для перевірки ми поставили запитання голосовому помічнику «Хто такий Володимир Висоцький». Результат видачі:


Як ми бачимо, результат пошуку більш ніж задовільний. Далі ми поставили запитання «Коли він народився». Розуміючи, що цей запит пов'язаний з попереднім, результат був цілком очікуваним:

Розуміючи, що цей запит пов'язаний з попереднім, результат був цілком очікуваним:

Ми бачимо, що пошукова система перефразувала «Коли він народився» в «Коли народився Володимир Висоцький». Це говорить про те, що голосовий пошук стає зручніше для користувачів, і незабаром може займати значну частку запитів.

Особливості голосового пошуку

Щоб правильно оптимізувати сайт для просування у видачі за результатами голосових запитів, потрібно розібратися з особливостями і порядком використання цієї опції.

Перше, на що варто звернути увагу - голосовий запит частіше довший, в порівнянні з фразами, які користувачі вбивають в пошуковий рядок браузера. Це пов'язано з нашою підсвідомістю - при наборі фрази на клавіатурі ми намагаємося її сформулювати максимально лаконічно, щоб заощадити час і зусилля, що докладаються. При використанні голосового помічника цей фактор відсутній, і фрази можна будувати як при звичайному спілкуванні з іншою людиною.


Яскравим доказом цього буде такий приклад. Припустимо, ви хочете знайти кафе або ресторан в Москві. Для цього в пошуковому рядку ви наберете щось на кшталт «Ресторани Москва». Це формулювання запиту для комп'ютера. Але якщо ви будете використовувати голосовий помічник, то просто запитайте: «Куди піти пообідати в Москві?». Як ми бачимо, другий запит містить більшу кількість слів, він більш людяний.

Як ми бачимо, другий запит містить більшу кількість слів, він більш людяний

Помилка, яка найчастіше зустрічається при оптимізації сторінки для голосового пошуку: не потрібно орієнтуватися на довгі ключові фрази. При використанні голосового помічника людина ставить запитання. Контекст на цільовій сторінці вашого сайту повинен містити відповідь.

Що шукають за допомогою голосового пошуку

Аналізуючи голосові запити, аналітики виявили, що практично кожен п'ятий з них стосується пошуку локальних об'єктів. Цьому є просте пояснення - користувачі зверталися до пошукової системи за підказкою, перебуваючи в дорозі. Їх міг цікавити готель, ресторан, станція технічного обслуговування, місцева визначна пам'ятка і т.д. При цьому статистика, зібрана компанією Google демонструє впевнене зростання запитів даного типу. Так, в минулому році кількість локальних запитів до пошукової системи, зроблених з використанням функціоналу голосових помічників, зросла на 130%.

Використовуючи смартфон і функцію голосового пошуку, користувач без проблем дізнається про найближчому магазині, кафе чи готелі. Статистика також свідчить про те, що результатом кожного другого локального пошукового запиту, зробленого за допомогою голосового помічника, є відвідування знайденого об'єкта. Це цільовий трафік, який надає позитивний ефект на обсяги продажів. Для його залучення необхідно правильно оптимізувати сайт відповідно до особливостей таких запитів.

Щоб домогтися максимального ефекту, дотримуйтесь таких рекомендацій:

 • в описі постарайтеся користуватися фразами, які люди використовують у розмовній мові, описуючи навколишню місцевість біля вашого магазина або кафе;
 • використовуйте локалізацію при описі метатегов вашого сайту;
 • виберіть об'єкти, які можуть бути орієнтирами при пошуку на місцевості;
 • якщо поруч є великі компанії або інші установи - можна орієнтуватися по їх назві з позначкою «поруч», «недалеко» і т.д.

Крім цього, не можна забувати і про правила СЕО для традиційного пошуку. Більш детально про ефективні інструменти СЕО та порядку їх використання в просуванні сайту можна прочитати в моєму огляді .

Очікування користувача - миттєвий результат

Використовуючи голосовий пошук, люди прагнуть домогтися потрібного результату в найкоротший проміжок часу. І якщо мета - відвідування магазину або кафе, бронювання номера, то з мобільного пристрою не завжди зручно заходити на сайт. Після того, як потрібний результат буде надано пошуковою системою, скоріше за все користувача буде цікавити адреса або номер телефону вашої компанії. Він з більшою готовністю подзвонить, щоб задати питання, ніж відвідає сторінку сайту.

Він з більшою готовністю подзвонить, щоб задати питання, ніж відвідає сторінку сайту

Наприклад, користувач задає питання про найближче закладі, в якому він може пообідати. Після отримання результату пошукової видачі, він швидше за відправиться в це кафе або подзвонить для бронювання столика. Заходити на сайт, використовуючи смартфон, тим більше перебуваючи в русі, незручно. Цю особливість також необхідно враховувати при оптимізації сторінки під голосовий пошук. На сайті обов'язково повинна бути інформація про режим роботи, контактні дані та адресу. Це допоможе потенційному клієнту знайти вас і скористатися послугами, які надаються.

Чотири кроки для оптимізації сайту під голосовий пошук

Крок 1: використовуємо структуровані дані

Серед інших чинників необхідно звернути увагу на структуровані дані. При ранжируванні пошукові системи не завжди враховують цей фактор, проте він дає деякі переваги перед конкуруючими ресурсами. У код сайту потрібно включити метадані, що вказують на те, якого роду інформація є на сторінках. Відвідувачі не бачать цієї інформації, але вона допомагає пошуковій системі правильно класифікувати контент на вашому сайті.

Завдяки інформації про вашу компанію, яка буде внесена в код сайту, користувачі, що використовують голосовий пошук, зможуть з більшою часткою ймовірності знайти саме вас. Це підвищить сайт у видачі при запитах, в яких люди цікавляться такими даними, як час роботи і розташування компанії, або іншої локальної інформацією. Важливо простежити, щоб сторінки, що містять структуровані дані, які не були закриті від пошукових систем і правильно прописані в robots.txt.

Крок 2: використання сервісу Google Мій бізнес

Ми вже підкреслювали, що за допомогою голосового пошуку здійснюється значна кількість запитів локального характеру. Знаючи цю особливість, при побудові сторінок сайту необхідно помістити відповідну інформацію, яка буде корисною для потенційного клієнта. Традиційно контактні дані (адреса, телефони, схеми проїзду, найближчі станції метро і т.д.) вказуються в колонтитулі сайту, у вигляді звичайного тексту.

Розглянемо два способи пошуку, які найбільш часто використовують люди.

 1. «Ресторани в Москві» - для пошукового запиту такого типу сайт оптимізується під локальні ключові слова. Це наближає його у видачі та підвищує ймовірність збільшення потоку відвідувачів.
 2. «Ресторани поруч зі мною» - при такому запиті пошукова система Google буде орієнтуватися на положення користувача і пропонувати результати, виходячи зі списків Google Мій бізнес

Саме тому велике значення має включення в даний список своєї компанії. Вказуючи номер телефону, переконайтеся, що він містить відповідний код зони. Також важливо правильно вибрати категорію бізнесу. Це істотно впливає на позицію в пошуковій видачі при голосовому пошуку. Буде корисним додати якісні фотографії, за якими користувач зможе оцінити ваш бізнес.

Крок 3: оптимізувати сайт для мобільних пристроїв

Оскільки голосовим пошуком люди переважно користуються з мобільних гаджетів, очевидна необхідність оптимізації сайту для таких пристроїв. Переконайтеся, що движок вашого сайту підтримує таку можливість.

Перевірити, оптимізований ресурс для мобільних девайсів, можна за допомогою цього сервісу . Введіть адресу сайту в рядок і натисніть «Перевірити». Якщо все в порядку, то побачите наступне:


В іншому випадку ви отримаєте рекомендації для оптимізації сайту. .

Крім цього, істотне значення має швидкість завантаження сторінки. Але при використанні мобільного інтернету з завантаженням "важких" сторінок сайту можуть бути суттєві затримки. А користувачі не люблять чекати, поки сторінка сайту завантажиться. Чим швидше ваш сайт буде працювати на екранах мобільних пристроїв, тим більше відвідувачів на ньому буде. .

Після оптимізації структури сайту зверніть увагу на його зміст. Дослідження говорять про те, що сьогодні текстовий контент читає близько 5% користувачів мобільних пристроїв. Люди звикли більше орієнтуватися на візуальне сприйняття. Щоб привернути увагу до тексту, необхідно розбивати його на абзаци, які не будуть виглядати громіздкими, а також використовувати невеликі пропозиції.

Крок 4: Використовуйте блог для просування

Блог на сайті компанії - відмінний спосіб спілкування зі своїми клієнтами. Цей розділ може носити неформальний характер, що дозволить максимально природно використовувати мовні звороти, які будуть вживати люди при використанні голосового пошуку. Щоб знайти вашу послугу або товар за допомогою Яндекса або Google використовується безліч ключових запитів. Максимально охопити всі можливі варіанти запитів можна в окремому розділі сайту, в якому ви відповідаєте на питання клієнтів.

Створюючи контент для блогу намагайтеся максимально використовувати такі ж фрази і вирази, якими користуються люди, кажучи про вашу компанію і бізнесі. При цьому бажано не обмежуватися однією сторінкою з відповідями на часто зустрічаються. Набагато ефективніше, з точки зору залучення трафіку, створення декількох сторінок, на яких будуть представлені докладні відповіді. Іноді такий спосіб спілкування з потенційними клієнтами дозволяє отримати істотне збільшення продажів.

висновок

Передбачити зі 100% гарантією, що буде з голосовим пошуком в майбутньому, складно. Але очевидним є зростання інтересу до даного сервісу з боку користувачів. Просуваючи бізнес в інтернеті, потрібно враховувати ці чинники. Швидше за все, серед тих, хто активно користується послугами голосового помічника, є і ваші потенційні покупці.

Ті компанії, які першими врахують всі особливості голосового пошуку в своєму SEО, претендуватимуть на позиції в ТОП видачі та отримають конкурентні переваги при просуванні в інтернеті.

Але якщо ви будете використовувати голосовий помічник, то просто запитайте: «Куди піти пообідати в Москві?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения