Як перевірити продуктивність комп'ютера: 3 простих способи

 1. За що відповідає продуктивність і навіщо її перевіряти?
 2. Найпростіші способи перевірити продуктивність комп'ютера
 3. індекс продуктивності
 4. Для Windows 7
 5. Для Windows 8
 6. значення показників
 7. Програма Windows PowerShell
 8. Для Windows 8.1
 9. Корисні додатки для перевірки продуктивності комп'ютера

Привіт, шановні читачі

Привіт, шановні читачі! З вами Катерина Калмикова. Для людей, далеких від складного комп'ютерного світу, питання швидкодії комп'ютера стоїть на останньому місці по актуальності. Ті, хто використовують комп'ютер для читання новин, спілкування в соціальних мережах і для перегляду веселих роликів на ютуб, не розуміють навіщо, для чого і найголовніше - як перевірити продуктивність комп'ютера.

Якщо комп'ютер раптом починає гальмувати, висіти його відразу здають в ремонт, платять гроші за нібито важкі поломки, а про причини такої поведінки свого «друга» не замислюються.

Як здійснити перевірку продуктивності комп'ютера windows і для чого це потрібно робити? Давайте розберемося разом.

Зміст статті:

За що відповідає продуктивність і навіщо її перевіряти?

Почнемо з того, що перевірити продуктивність комп'ютера може кожен. Так-так, кожен. Не залежно від рівня їм володіння. Для цього не потрібно спеціальних умінь або знань.

Інша справа, для чого це потрібно? Продуктивність комп'ютера відповідає за його швидкість роботи. Чи помічали ви, що ваш комп'ютер став злегка пригальмовувати? Довше включається, довше завантажує файли? Така поведінка властива ПК і ноутбуків будь-якого віку. Якщо подібне сталося зі старою, давно використовуваної технікою, то потрібно задуматися про її зміні. Але коли майже новий, буквально недавно привезений з магазину комп починає так викрутаснічать, то тут вже слід розібратися в чому справа.

Якщо комп'ютер або ноутбук став нещадно гальмувати, його насамперед потрібно перевірити на продуктивність. Зробити це можна як онлайн, так і прямо на виттям робочому місці. Така перевірка дозволить визначити причину поведінки вашого електронного друга. Крім того, таке тестування можна робити і в магазині перед покупкою причому на декількох девайсах, щоб в результаті вибрати кращий.

Що дасть перевірка?

 • в першу чергу, вона виявить потенціал апарату, час, який він витрачає на виконання завдань;
 • можна виявити найскладніші для комп'ютера завдання;
 • здійснення тесту на кількох гаджетах дозволить визначити найпотужніший;
 • допоможе знайти найслабші складові в комп'ютері, які можна поміняти;
 • виявить помилки в роботі ОС;
 • підбере складові, щоб були сумісні;
 • знайде погано функціонуючі елементи.

Як видно, продуктивність комп'ютера потребує перевірки на будь-якому, навіть новий пристрій. Притому, якщо ви використовуєте ПК, наприклад, для читання онлайн книг, необхідно також здійснювати контроль. Провести його можна самостійно, навіщо годувати центри технічної підтримки без явної потреби, чи не так?

Зверніть увагу, зовсім старенькі моделі комп'ютерів і ноутбуків (старше 7 років) найчастіше гальмують чисто через свій вік. Якщо у вас представник старшого покоління і «радує» вас зависанням частіше ніж один раз на 4 місяці, це привід придивитися до більш новим моделям. Перевірка продуктивності в цьому випадку зможе показати слабкі і сильні місця комп'ютера, але варто розуміти, що ці показники будуть значно нижче в порівнянні з більш новими моделями.

До речі, якщо ви вирішили заробляти через інтернет або створити пасивний дохід , То сьогоднішня тема вам буде дуже корисна. Адже погодьтеся, що на результат прибутку безпосередньо впливає стан вашого комп'ютера, вашої «робочої конячки». І бажано, щоб вона була в повній бойовій готовності 🙂

Друзі, цікаво вам, як можна заробляти через Мережу? Я впевнена, що так, тому ось вам добірка моїх статей, ловите:

Як заробити на блозі новачкові: перші кроки

Як заробити гроші в декретній відпустці: просто і доступно

Заробіток в інтернеті на статтях: пишемо, продаємо, заробляємо

Найпростіші способи перевірити продуктивність комп'ютера

За допомогою чого можна перевірити швидкодію комп'ютера? Дозвольте представити вашій увазі кілька способів для цього:

 • індекс продуктивності;
 • Windows PowerShell;
 • клавіші Alt, Ctrl, Delete.

Розберемо кожен із способів окремо.

індекс продуктивності

Це спеціальна програма для комп'ютера в ОС Windows, яка зможе розрахувати показники продуктивності для вашого комп'ютера, причому вона проводить вимірювання різних показників вашого ПК і присвоює оцінку як кожному з них, так і виводить загальний бал в цілому для продуктивності системи.

Зверніть увагу, що доступна вона для версій Віндовс 7, 8, Віста. Для ОС Windows XP цей спосіб перевірки недоступний.

Для Windows 7

Щоб почати роботу з індексом продуктивності вам потрібно, натиснути на кнопку «Пуск» на комп'ютері і вибрати Панель управління. Далі тиснемо на «Перевірка стан комп'ютера».

У лівому вікні натискаємо на «Перегляд відомостей про продуктивність комп'ютера».

Готово! Ось ми і бачимо потрібну інформацію.

Також рекомендую звернути увагу на дві закладки: «Що означають ці цифри?» І «Рекомендації щодо підвищення продуктивності комп'ютера».

» І «Рекомендації щодо підвищення продуктивності комп'ютера»

Відкривши першу закладку, можна дізнатися детальну інформацію по самому поняттю індекс продуктивності Windows і про її оцінку.

Відкривши першу закладку, можна дізнатися детальну інформацію по самому поняттю індекс продуктивності Windows і про її оцінку

У другій же містяться відомості, які при необхідності можуть допомогти підвищити продуктивність комп'ютера.

Для Windows 8

Починаємо також з натискання кнопки «Пуск» і вибору «Панелі управління». У відкритому вікні вибираємо напис «та знаряддя».

Перед вами відкриється таблиця діючих показників продуктивності комп'ютера, такий же скріншот як і для Windows 7.

значення показників

Тепер давайте я скажу буквально пару слів про про значення показників. Якщо у вас Windows 7, нормальними показниками буде вважатися все, що вище 3,5. Точніше кажучи, від 3,5 до 5 - показники середньої норми, які означають, що комп'ютер працює помірно добре. Приводів для занепокоєння немає, можна оновити пару компонентів. Показники від 5 до 7,9 вважаються відмінними для цієї версії. Якщо ви бачите такі дані у себе, можна порадіти - з вашим комп'ютером все прекрасно.

Максимальне значення індексу продуктивності в залежності від версії операційної системи наступне:

 • Windows Vista - 5.9;
 • Windows 7 - 7.9;
 • Windows 8 і вище - 9.9.

Програма Windows PowerShell

Вбудовані додатки та програми для перевірки потужності ПК відсутній, починаючи з Windows 8.1. Тому тестування можна виконати за допомогою оболонки PowerShell.

За допомогою програми Windows PowerShell можна перевірити оцінку продуктивності комп'ютера на Windows 8.1 і Windows 10. Дана вбудована утиліта допоможе визначити продуктивність ПК або ноутбука.

Увага: поширена помилка! Якщо ви є власником ноутбука, перед перевіркою переконайтеся, що він підключений до живлення, інакше гаджет видасть помилку при спробі перевірки.

Заходимо в меню «Пуск». У рядок пошуку вводимо назву «PowerShell» (1). Далі наводимо курсор мишки на іконку потрібної програми (2) і натискаємо праву кнопку миші. У вас з'явиться напис «Запуск від імені адміністратора» (3), яку і потрібно вибрати.

Ось і все - програма відкрита.

У порожньому вікні, яке у вас відкрилося після курсору, надрукуйте наступне: winsat formal, після чого натисніть клавішу Enter.

Весь процес займе у вас не більше 3 хвилин. І ви побачите результат.

Якщо ви не володієте правами адміністратора, провести тест не вийде. Зате можна подивитися оцінку продуктивності, вироблену в останній раз. Для цього в тому ж вікні наберіть: Get-CimInstance Win32_WinSAT і натисніть на Enter.

Для цього в тому ж вікні наберіть: Get-CimInstance Win32_WinSAT і натисніть на Enter

Ось так просто можна перевірити продуктивність комп'ютера Windows 8.1, Windows 10.

Якщо хочете наочно подивитися як це робиться, то дивіться відео.

Для Windows 8.1

Для Windows 10

Клавіші Alt - Ctrl - Delete

Ще один спосіб перевірити роботу процесора на комп'ютері - клавіші Alt - Ctrl - Delete. Цей варіант перевірки допоможе дати найбільш чітку картину про вашому комп'ютері. Він підходить для будь-якої системи, швидко і зручно поставить діагноз апарату.

Вам необхідно буде зробити три дії:

 1. натисніть одночасно кнопки Alt - Ctrl - Delete;
 2. потім на «Диспетчер завдань»;
 3. у вікні, клікніть на кнопку «Продуктивність».

Ви отримаєте графік, виглядає так на Windows 7:

Головний плюс такого способу перевірки - це надання наочної інформації за всіма компонентами ПК, а не тільки його самого.

Також у вас може відкритися ось таке вікно з показниками:

Також у вас може відкритися ось таке вікно з показниками:

Такий графік показує, що працює добре, а де є проблеми.

Зверніть увагу на колір ліній в отриманому графіку.

 • зелені - з комп'ютером все в порядку;
 • жовті - ваш комп'ютер знаходиться в помірно хорошому стані;
 • червоні - комп'ютер кричить про допомогу або про заміну.

Корисні додатки для перевірки продуктивності комп'ютера

Є ряд корисних додатків, використання яких допоможе перевірити роботу ПК. Розповім про деякі з них.

Перевірити збірку комп'ютера на продуктивність можна за допомогою програми AIDA64. Це дуже корисна програма професійного рівня, яка допоможе визначити стан комп'ютера, всіх його складових частин. Вона перевіряє стан монітора, процесора, відеокарти, материнської плати, стан драйверів, ОС, встановлених програм і т.д. Програма доступна російською мовою.

Який програмою ще можна перевірити показники комп'ютера?

Everest Home Edition безкоштовно перевірить продуктивність вашого комп'ютера. Програма має ті ж якості, що і AIDA32, але крім цього вона ще перевіряє швидкість читання пам'яті. Зручна і безкоштовна утиліта.

3D Mark може перевіряти продуктивність комп'ютера «в іграх». Вона створює «екстремальні умови» для роботи комп'ютера, щоб перевірити його роботу. В основному спеціалізується на перевірці відеокарти, так що, якщо відеокарта хвилює вас найбільше, сміливо звертайтеся до 3D Mark.

Perfomance Test дозволяє оцінити потужність комп'ютера і провести тестування всіх його апаратних частин (процесора, пам'яті, графіки і т.д.).

Всі перераховані програми можна самостійно знайти на їх офіційних сайтах і при бажанні завантажити в режимі онлайн.

***

Друзі, тепер ви знаєте як перевірити продуктивність комп'ютера і погодьтеся, в цьому немає нічого складного і страшного. Рекомендується її робити кожен раз при виникненні зависання або гальмування.

Але перевірка продуктивності комп'ютера - один з небагатьох процесів, яким бажано опанувати. А якщо ви хочете навчитися премудростям роботи за комп'ютером за допомогою простого і зрозумілого мови, то рекомендую вам продуктивний курс, який зробить з вас справжнього комп'ютерного профі.

До того ж курс допоможе вам заощадити гроші на ремонт наявного або покупку нового комп'ютера, оскільки навчить вас багатьом секретам по його експлуатації. Ви дізнаєтеся все таємні можливості свого електронного «друга», про які навіть не підозрювали.

Процес навчання не займе у вас багато часу, все уроки прості і зрозумілі для будь-якого віку, а результати після вивчення безсумнівно вразять. Таке питання, як перевірка продуктивності комп'ютера здасться вам не складнішим, ніж очищення апельсина.

Шановні читачі, не забувайте ділитися статтею в соц.сетях, адже можливо і ваші друзі захочуть дізнатися як перевірити продуктивність комп'ютера.

підписуйтесь на отримання анонсів нашого блогу по електронній пошті і на наш Youtube-канал.

Якщо виникнуть питання - задавайте.

До нової зустрічі!

З вами була Катерина Калмикова

За що відповідає продуктивність і навіщо її перевіряти?
Як здійснити перевірку продуктивності комп'ютера windows і для чого це потрібно робити?
Інша справа, для чого це потрібно?
Чи помічали ви, що ваш комп'ютер став злегка пригальмовувати?
Довше включається, довше завантажує файли?
Що дасть перевірка?
Провести його можна самостійно, навіщо годувати центри технічної підтримки без явної потреби, чи не так?
Також рекомендую звернути увагу на дві закладки: «Що означають ці цифри?
Який програмою ще можна перевірити показники комп'ютера?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения