Як підібрати ключові слова для сайту і скласти правильне семантичне ядро?

 1. Як почати підбір пошукових запитів?
 2. Де підбирати пошукові запити?
 3. Як підбирати ключові слова в Яндекс?
 4. Розширюйте семантичне ядро.
 5. Програма для складання семантичного ядра.

Я навряд чи погрешу проти істини, якщо скажу, що в основі успішної реалізації просування лежить спочатку правильний і ефективний підбір ключових слів, за якими вигідно просувати сайт.

Я навряд чи погрешу проти істини, якщо скажу, що в основі успішної реалізації просування лежить спочатку правильний і ефективний підбір ключових слів, за якими вигідно просувати сайт

Не можна осягнути неосяжне, тому кожен інтернет-проект оптимізується під конкретні пошукові запити, які здійснюють користувачі і які точно відповідають діяльності компанії. Сукупність усіх цих запитів становить так зване «семантичне ядро сайту».

Як почати підбір пошукових запитів?

Складання семантичного ядра починається з аналізу тематики сайту і підбору зразкових виразів, за якими потенційна аудиторія буде шукати даний інтернет-проект. Тобто якщо компанія пропонує вікна ПВХ, то логічно скласти список з приблизно таких запитів, як «вікна пвх», «пластикові вікна», «склопакети» і т.п. Чим ширше кругозір і досвід оптимізатора, тим простіше це зробити.

Чому?
По-перше, це потрібно для того, щоб не заплутатися в сотнях і тисячах ключових фраз. Особисто для мене немає нічого більш стомлюючого і неприродного, ніж розпихування безлічі підібраних ключів, що відповідають тематиці всього сайту, за його окремих сторінок. Набагато простіше і правильніше підбирати різні ключі спочатку для різних сторінок сайту.

По-друге, сучасне SEO тісно зав'язано на поведінці користувачів. Тобто потрібно прагнути до того, щоб підбираються ключі максимально відповідали змісту і напрямку тексту на розміщується сторінці. Щоб відвідувач, який потім перейде у даній ключу на сторінку сайту, отримав саме ту інформацію, яку він хотів знайти, вводячи свій ключ.

Приклад.

Було знайдено 100 ключових запитів для сайту з продажу вікон ПВХ. Коли оптимізатор став їх розпихати по сторінках, виявилося, що ключ «вікна пвх фото» потрапив на сторінку з прайсом на пропоновану продукцію. Просто на цій сторінці було пару картинок з вікнами, тому оптимізатор вирішив, що запит цілком підходящий для неї.

Але з часом, коли на сайті заповнили рубрику «Портфоліо», де були представлені десятки робіт, стало зрозуміло, що цей запит набагато краще підходить саме для портфоліо, де представлена ​​ціла фотогалерея, а не для звичайної сторінки з парою фотографій.

Особисто мені для цього простіше спочатку відштовхуватися немає від запиту і необхідності кудись його запхати на сайт, а від сторінки сайту, її суті, змісту й призначення для цільового відвідувача, підбираючи для цієї сторінки актуальні запити.

Звичайно, щоб спочатку підбирати ключі для конкретних сторінок, потрібно мати в голові план сайту і структуру його існуючих або майбутніх розділів. Але як то кажуть, «краще день втратити, потім за півгодини долетіти». З цього правила є свої винятки, але в більшості випадків підбір запитів для конкретної сторінки в кілька разів спрощує завдання оптимізатора.

Де підбирати пошукові запити?

Отже, у вас є приблизний перелік запитів для тих чи інших сторінок сайту. Тепер потрібно оцінити їх кількісну характеристику - а чи шукають дані запити в принципі і якщо так, то які запити шукають частіше, які рідше і в який саме словоформи.

Така статистика є у пошукових систем, які методично фіксують і зберігають всі пошукові запити від користувачів. І безкоштовно надають сервіси, за допомогою яких можна витягти ці дані.

Підібрати ключові слова в Яндекс
Підібрати ключові слова в Google

Якщо ввести в ці сервіси цікавлять пошукові запити, то можна дізнатися скільки разів в тому чи іншому регіоні відвідувачі вводили їх в пошукову форму. Зараз зупинимося докладніше на найпопулярнішому безкоштовному сервісі підбору ключів для семантичного ядра від Яндекса.

Як підбирати ключові слова в Яндекс?

У порівнянні з сервісом від Google сервіс від Яндекса, звичайно, простий як граблі. Але саме ця простота і робить його навіть більш зручним інструментом для SEO-оптимізатора, ніж «наворочений» Google. По крайней мере, коли я починав свою діяльність оптимізатора, мені ним користуватися простіше і звичніше. Так що детально опишу я саме його.

Для отримання статистики ключових слів знадобиться активний аккаунт в Яндексі. Під ним потрібно зайти на сторінку видачі статистики http://wordstat.yandex.ru/ , Вибрати регіон і ввести цікавить запит в сооответствіі поле. При цьому важливо використовувати певне форматування ключового запиту, щоб зрозуміти скільки було пошукових запитів саме цього словосполучення. Для цього запит береться в лапки, а перед кожен словом ставиться знак оклику. Ось так: «! Вікна! Пвх».

Якщо ввести запит без лапок, то це буде відповідати широкому відповідності. Тобто в число запитів буде входити і «вікна пвх» і «вікна пвх в Москві» і «купити вікна пвх» - тобто ті запити, за якими просування може і не плануватися!

Розглянемо більш докладно типи відповідності ключових слів в Яндексі:

Формат запиту Опис Які запити увійдуть в статистику Кількість за місяць вікна пвх У загальна кількість запитів з даного словосполученню будуть включені всі запити з даними словами в будь-який їх словоформи, в будь-якому розташуванні і з будь-якими іншими словами в пошуковій фразі. вікна з пвх
пвх вікна в москві
установка вікон пвх 136 000! вікна! пвх Знак оклику перед словом позначає, що дане слово має бути тільки в зазначеній словоформи і в такій же послідовності щодо один одного. При цьому в запитах можуть бути присутніми інші слова. вікна пвх в москві
монтажник вікна пвх
вікна пвх відео 73 000 «вікна пвх» Будуть включені тільки ті запити, які складаються тільки з слів в лапках, в такій же послідовності, але в будь-який словоформи. вікна ПВХ
вікнам пвх 10 000 «! вікна! пвх» Максимально точна відповідність пошуковому запиту: не включаються слова в інший словоформи, послідовності, а також ніякі інші слова в пошуковому запиті. вікна пвх 9 699

Очевидно, що для потреб SEO підходить тільки останній варіант: «! Вікна! Пвх», адже просування - це не контекстна реклама , В якій словоформа ключа не особливо важлива. У звичайному пошуку за запитами, що відрізняються навіть не одну букву можуть бути показані різні сайти в ТОПі. Поетом всіх зусиль оптимізатора повинні бути сконцентровані на максимально конкретних пошукових ключах з точною відповідністю кожної букви найбільш частотним запитам.

Приклад.

Одна людина написав, що хоче просувати сайт за запитом «промо гри». Мабуть, він подивився, що такий запит зустрічається близько 2600 раз за місяць. Але не переконався, що саме така словоформа для нього найбільш підходяща. А якщо подивитися, то:

промо гри - 2600 запитів в місяць.
«! Промо! Гри» - всього 6 (!) Прямих запитів в місяць.

Таким чином, клієнт хотів вкластися в просування сайту за запитом, який може принести настільки мала кількість відвідувачів, що навряд чи було б ефективно для нього.

Може бути він вважав, що якщо просунеться по запросу «промо гри», то автоматично просунеться по всім запитам з даними словами Може бути він вважав, що якщо просунеться по запросу «промо гри», то автоматично просунеться по всім запитам з даними словами  Але SEO - це не реклама, це робота по оптимізації сайту під конкретні слова, в яких має значення навіть закінчення Але SEO - це не реклама, це робота по оптимізації сайту під конкретні слова, в яких має значення навіть закінчення. Таким чином, ще раз повторюся, що підбір ключових запитів для сайту - це найважливіший етап, який впливає на ефективність всього просування. І робити це потрібно правильно, інакше результату від SEO може не бути взагалі.

Розширюйте семантичне ядро.

Погодьтеся, що такий товар як вікна з ПВХ різні люди можуть шукати по-різному. Хтось введе в пошук "вікна пвх", хтось "вікна з пвх", ще хтось "пластикові вікна" і так далі. Завдання оптимізатора придумати якомога більше різних варіантів подібних запитів і проаналізувати кожен з них. Часто буває, що той варіант, який відразу не прийшов в голову набирають якраз найбільше, а конкуренція за нього мінімальна!

Але що робити, якщо фантазії вже не вистачає на придумування нових варіантів пошукових запитів? Тоді зверніть увагу на праве вікно статистики Яндекса. У ньому відображається список запитів, які ще задавали в пошуку люди з цільової аудиторії клієнта. Там може бути багато корисної інформації у вигляді різних видів аналогічних пошукових запитів.

Червоної рамкою я виділив відповідні, на мій погляд, для клієнта запити Червоної рамкою я виділив відповідні, на мій погляд, для клієнта запити. Звичайно, складене семантичне ядро ​​ще буде змінено безпосередньо клієнтом - адже тільки він знає свій бізнес і що саме він продає, так що можете сміливо додавати і "вікна Рехау", і "вікна salamander" та інші запити.

Після цього потрібно знову-таки ввести кожен з цих запитів в статистику Яндекса і подивитися, скільки разів його шукали в незмінною словоформи, тобто, наприклад, "! Пластикові! Вікна".

До речі, таким чином ви визначите тільки високо- і середньо частотні запити. А якщо стоїть завдання просунутися по дешевим низькочастотних запитах (читати докладніше чому взагалі вигідно просуватися по Низькочастотник ), То потрібно кожен підібраний ключ розбивати на підключи, для чого можна просто клікнути на відповідний пошуковий запит і з'являться різні варіанти цього пошукового запиту.

Якщо високочастотних запитів зазвичай одиниці, середньо частотних - десятки, то низькочастотних - сотні і тисячі. Далі цикл повторюється: потрібно буде кожен низькочастотний запит ввести в незмінною словоформи (раптом його майже ніхто не шукає!) І визначити найпопулярніші з них.

Уже уявляєте собі обсяг робіт, правда? Тому я вкрай не рекомендую це робити вручну, а краще максимально автоматизувати рутинні операції.

До речі, якщо ви раптом вирішили заощадити свій час, не аналізувати тисячі низькоконкурентних запрсов і просувати свій сайт тільки по жирним високочастотник - то це вкрай невдале рішення (цікаво дізнатися чому - читайте детальніше тут ).

Програма для складання семантичного ядра.

Крім ручного підбору пошукових запитів, можна скористатися платним програмним продуктом KeyCollector, який дозволяє автоматизувати процес збору, підвищуючи його ефективність без перебільшення в сотні разів.

Програма платна. Є її безкоштовний аналог. Я ним користувався пару місяців, так як жаба душила дико віддавати 1500 руб., Але коли все-таки купив KeyCollector, то через якийсь час пошкодував, що не зробив це відразу і тільки втратив час на метушню з безкоштовною версією. Зараз я підбираю ключі для всіх своїх проектів саме за допомогою цієї програми і економлю багато часу. Так що якщо розум переможе жадібність, то рекомендую прочитати статтю про те, як підбирати ключові запити для сайту за допомогою KeyCollector .

Як підбирати ключі для SEO просування (відео)

Втім, якщо ви вирішите спробувати безкоштовну версію Keycollector, то скачати її можна тут: клікніть на будь-який значок служби соціальної мережі і відкриється посилання. Це просто і безкоштовно.

До речі, навіщо вам напружуватися і збирати ключі самому? Адже стільки бажаючих зробити це для вас за абсолютно гуманні гроші.

Заходьте на  Kwork Заходьте на Kwork.ru і зможете зібрати ключі для сайту всього за 500 руб.

Там люди досвідчені, роблять все швидко.

Цей спосіб ідеальний, якщо у вас немає часу на самостійне складання семантичного ядра, немає особливого бажання в ньому розбиратися і ви хочете швидко отримати хороший результат за невеликі гроші.

Пробуйте!

Як почати підбір пошукових запитів?
Де підбирати пошукові запити?
Як підбирати ключові слова в Яндекс?
Як почати підбір пошукових запитів?
Чому?
Де підбирати пошукові запити?
Як підбирати ключові слова в Яндекс?
Але що робити, якщо фантазії вже не вистачає на придумування нових варіантів пошукових запитів?
Уже уявляєте собі обсяг робіт, правда?
До речі, навіщо вам напружуватися і збирати ключі самому?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения