Як поліпшити роботу ноутбука Windows 7?

 1. Відключення непотрібних програм
 2. очищення системи
 3. Відключення непотрібних гаджетів, компонентів, програм і служб
 4. Поліпшення роботи реєстру
 5. Дефрагментація диска і його перевірка
 6. Відключення візуальних ефектів на користь продуктивності
 7. Своєчасна перевірка на віруси
 8. Налаштування контролю облікових записів
 9. Пріоритетність дій системи
 10. Використання програм

Завжди користувачі прагнули вичавити зі свого ноутбука по максимуму, так як системні ресурси, особливо при запуску ігор, на вагу золота. Інша часта причина - це суттєве зменшення продуктивності ПК в порівнянні з моментом установки Windows.

Задатися питанням: «Чому мій ноутбук працює повільно?» - це нормальне явище і має бути присутнім в житті користувача. Ситуацію можна виправити, є способи, які допоможуть прискорити швидкодію системи.

Кожна програма, служба, компонент і гаджет незалежно від виконуваних дій, займає системні ресурси через що залишається менше вільних активів. У міру використання і нагромадження таких додатків система неминуче буде сповільнюватися. Ми розглянемо можливі методи прискорення і вивільнення максимальної кількості ресурсів системи.

Читайте також: Як прибрати оновлення Віндовс 7?

Відключення непотрібних програм

Почнемо з відключення автозапуску додатків, які не є необхідними при кожному включенні системи. Проблема більшості недосвідчених користувачів полягає саме в цьому, адже ноутбук замість обробки завдань реального часу, тягне непотрібні програми.

Також саме цей пункт дасть найбільший приріст продуктивності, якщо ви давно або ніколи не чистили автозапуск у вашій Windows.

 • Натисніть Win + R і введіть msconfig;
 • Перейдіть на вкладку «Автозавантаження»;
 • Приберіть галочки з непотрібних в щоденному використанні комп'ютера програм і застосуєте дію;

 • Комп'ютер згодом перезапустите.

Цей спосіб, як поліпшити роботу ноутбука, очевидний і ефективний, варто лише зазначити, що ви не видаляєте ці програми в загальному, але просто знімаєте з автоматичного запуску. За необхідності ви їх завжди зможете використовувати натиснувши на ярлик.

очищення системи

Наступний по дієвості спосіб - це наведення порядку в системі. Неминуче в міру роботи додатків створюються додаткові файли: куки, тимчасові дані, кеш, поновлення і т.д. Їх потрібно час від часу очищати для того, щоб вивільнити місце на комп'ютері і дозволити системі прискорювати роботу використовуваних програм, замість вже давно забутого сміття.

Робиться це найкраще за допомогою додатків, наприклад ССleaner.

 • Завантажте програму з оф сайту https://ccleaner.org.ua/download/ ;
 • Запустіть утиліту і на основній вкладці виберіть елементи, сканування, яких хочете, щоб почалося, потім «Analyze»;
 • Після швидкого пошуку можна побачити звіт і клікнути по «Run Cleaner»;

Читайте також: CCleaner - програма очищення комп'ютера від сміття

Для більшої безпеки всі сховища інформації, які вам потрібні можете не очищати або просто створити точку відновлення. З мого досвіду, цей додаток нічого шкідливого ніколи не робило, але покладатися на удачу не варто, та й така точка може стане в нагоді в майбутньому.

Відключення непотрібних гаджетів, компонентів, програм і служб

При розгляді питання, як поліпшити роботу ноутбука Windows 7, неможливо обійти стороною ситуацію, що багато користувачів роблять великий акцент на візуалізації робочого столу. Безліч гаджетів: датчик завантаженості системних ресурсів, погода, програвач, автоматичну зміну шпалер, всі вони мають сумнівну цінність для користувача, але стабільно навантажують систему. Ті, що не обов'язкові для вас, просто вимкніть або видаліть через праву кнопку по елементу.

Теж саме і з програмами, багато додатків в момент запуску крім того, що самі додаються в автозавантаження, так ще й свої елементи ставлять в планувальник завдань на автоматичне оновлення. Також такі програми як браузери і фото / відео редактори дуже ненажерливі, що робить їх марне зберігання «до кращих часів» розкішшю. Тому перегляньте, можливо, у вас є багато непотрібного сміття, зробити це можна:

 • Натисніть Пуск і «Панель управління»;
 • Тепер «Програми та засоби»;
 • Встановіть виділення на елементі і клік по кнопці «Видалити».

Продовженням попереднього видалення програм буде деактивация компонентів системи. Кожен компонент має свою назву і більш того, опис, тому визначитися з питанням, бути чи не бути, не важко.

 • З того ж меню «Програми та засоби» натисніть по посиланню «Включення або відключення компонентів Windows»;
 • Зніміть прапорці з непотрібних елементів і натисніть ОК.

Подібним чином слід очистити від непотрібних служб відповідне сховище комп'ютера, так як деякі з них мають вузьку спрямованість і ви, ймовірно, ніколи не будете їх застосовувати. Для виконання цієї операції потрібні деякі базові знання про службах, щоб не відключити потрібну. Краще перед деактивацією, за допомогою пошукової системи, перевірити чи безпечна ця процедура чи ні.

 • Пуск -> Панель управління;
 • Клік по плитці «Адміністрування»;

 • Тепер знайдіть елемент «Служби»;

 • За допомогою правої кнопки миші натисніть по потрібному пункту і «Зупинити»;
 • Тепер перейдіть в його властивості і встановіть тип запуску в положення «Вручну» або «Вимкнено».

Виконавши ручну очистку цих сховищ можна помітити приріст швидкості і збільшення вільного місця як на HDD, так і ОЗУ.

Поліпшення роботи реєстру

Вручну реєстр їх поправити вкрай складно, так як потрібно володіти великими знаннями, хорошою пам'яттю і великою кількістю часу. Найпростіше привести його в порядок за допомогою тієї ж програми CCleaner. Так як вона у вас вже встановлена, то проблем не виникне:

 • Запустіть утиліту і перейдіть на вкладку «Registry»;
 • Клік по кнопці «Scan for Issues»;

 • Після пошуку несправностей натисніть кнопку «Fix selected issues».

Так як реєстр - це важливий елемент, краще створити точку відновлення, щоб не нашкодити системі.

Читайте також: Що таке реєстр і як з ним працювати?

Дефрагментація диска і його перевірка

Диск складається з осередків, які заповнюються даними в момент роботи, але з кожним разом байти даних все більше розкидаються по вінчестера, створюючи ситуацію, коли для запуску програми, потрібно зібрати інформацію з різних куточків диска. Щоб це не траплялося, потрібна періодична дефрагментація і все буде на місці. Можна дію виконати за допомогою спеціальних програм, а можна вбудованою функцією. Оскільки є власна можливість, то краще скористатися їй.

 • Перейдіть в «Мій комп'ютер»;
 • Правий клік по логічному диску, в першу чергу системному;
 • Перейдіть у вкладку «Сервіс»;
 • Запустіть перевірку диска натиснувши на першу кнопку з вікна (дія необов'язково);

 • У графі «Дефрагментація диска» натисніть кнопку «Виконати дефрагментацію».

Читайте також: Як прибрати пароль на Windows 7, якщо забув його?

Тут же варто відзначити, що істотно уповільнення роботи ноутбука може бути викликано сильною завантаженістю системного диска. На ньому завжди має бути як мінімум 5 Гб місця для файлу підкачки. Інакше в момент навантаження система не зможе підключити підкачування і Windows просто зависне або примусово закриється додаток (я).

Відключення візуальних ефектів на користь продуктивності

У числі багатьох факторів, які впливають на швидкодію, не останню роль відіграють спецефекти самої системи. Всі ці тіні, загасання, прозорість, додаткові яскраві і контрастні теми, все це негативно позначається на продуктивності, при чому помітно.

Слід вибрати, що для вас важливіше так як двох зайців не вбити.

 • Натисніть Пуск і правий клік по «Комп'ютер»;
 • Тепер з меню виберіть «Додаткові параметри»;
 • Розділ «Швидкодія», клік по кнопці «Параметри»;

 • Ви можете самостійно прибрати непотрібні ефекти або встановити прапорець біля «Забезпечити найкращу швидкодію».

Своєчасна перевірка на віруси

Це важлива процедура для здоров'я комп'ютера, так як заражена система не може працювати нормально. Всі віруси прагнуть нашкодити, в тому числі і продуктивності, не кажучи вже про конфіденційність. Найкраще використовуйте час від часу сканування системи, наприклад за допомогою Dr Web або онлайн сервіси.

Установка антивіруса завдасть істотної шкоди швидкодії, тут також дві сторони монети - конфіденційність або швидкість роботи.

Налаштування контролю облікових записів

Це та функція, яка дозволяє дізнаватися про дії додатків в системі. Можна ставити різні положення від повної звітності користувачеві до повного відключення даної можливості.

Якщо ви не володієте досвідом в користуванні системи, то краще залишити повзунок в рекомендованому положенні.

 • Натисніть Win + R і msconfig;
 • Перейдіть на вкладку «Сервіс»;
 • Встановіть виділення на «Налаштування контролю облікових записів» і клік по «Запуск»;

 • Перетягніть повзунок у неактивний або рекомендоване положення.

Читайте також: Що робити, якщо комп'ютер не відповідає?

Пріоритетність дій системи

Існує підрозділ на 2 види процесів: фонові і активні. Відповідно, активні мають пріоритет порівняно з фоновими і система на їх обробку виділяє більше ресурсів. Проте різниця не дуже велика, хоча її можна змінити на користь активних дій, що принесе істотний приріст до швидкості.

 • Win + R і regedit;
 • Дотримуйтесь HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetControlPriorityControl;
 • Знайдіть параметр Win32PrioritySeparation - саме він відповідає на даний пріоритет. Задайте 6, доступні значення від 1 до 26. У крайності краще не впадати, 0 ставити взагалі заборонено. Стандартним значенням, є 2.

Читайте також: Активація Windows 7 по телефону

Використання програм

Існують програми для поліпшення роботи ноутбука, які виконують дії подібні до тих, що ми описали і плюс деякі додаткові. Кращими з даної злиденні додатки - це Auslogics BoostSpeed, CCleaner і Advanced SystemCare .

Більшість з них виконують ті ж очищення непотрібного мотлоху, ремонт битих реєстрових файлів, дефрагментації реєстру і диска. Деякі додатково дозволяють кешувати часті процеси, що є корисною функцією.

В цілому, крім очищення системи і вивільнення ресурсів за допомогою перерахованих вище методів, прискорення роботи за рахунок якихось розхвалених методів додатків або не відбувається, або мінімальне, що не відчутне на око. Використовувати програми потрібно з розумом і обережністю, так як для багатьох користувачів такі додатки можуть стати додатковою проблемою, а не рішенням. Представлені вище програми, просто автоматизують ручну роботу і тому безпечні.

Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як прискорити роботу ноутбука Windows 7?», То можете задати їх у коментарях


if (function_exists ( 'the_ratings')) {the_ratings (); }?>

Задатися питанням: «Чому мій ноутбук працює повільно?
Якщо у Вас залишилися питання по темі «Як прискорити роботу ноутбука Windows 7?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения