Як правильно прописати мета-теги і заголовки для сайту

 1. Аналіз ключових запитів
 2. складання метатегов
 3. Title
 4. Description
 5. H1
 6. Keywords
 7. шаблони
 8. Додаткова робота із запитами
 9. регулярні роботи

Артем Мелікян, SEO-спеціаліст відділу по роботі з великими проектами Netpeak, провів вебінар «Як правильно прописувати метатеги і заголовки».

розглянули:

 • Головні моменти аналізу ключових запитів.
 • Як правильно прописати мета-теги Title, Description, H1, Keywords.
 • Що ще можна робити з запитами.
 • Які дії потрібно проводити регулярно.

Сьогодні я розповім як правильно заповнювати метатеги і працювати з семантикою.

Аналіз ключових запитів

Аналіз ключових запитів

Найголовніше - це розібратися з типами запитів. Я думаю, всі вже знають, що є комерційні, інформаційні, транзакційні, загальні запити. Важливо визначити для себе, яку мету несе ваш сайт або конкретна сторінка, чого ви хочете домогтися і вже від цього відштовхуватися, підбираючи запити.

Це дуже важливо, щоб не розпорошуватися на запити, які вам не потрібні. Можливо, ви навіть приведете користувачів по ним, а далі що? Результату немає. Тобто якщо у вас інтернет-магазин, то вам потрібні транзакції, продажу. Якщо люди прийдуть за запитом «як довго служить айфон», то вони навряд чи щось куплять. Хоча таких користувачів можна забирати собі на сайт, але не для сторінок товарів і категорій.

Далі, треба визначити наскільки ці запити релевантні для вашої сторінки. Наприклад, якщо це запчастини, наскільки релевантно китайські вони або оригінальні? В кожному окремому випадку потрібно думати, розраховувати, розуміти.

На цьому етапі також важливо правильно розподілити запити по всіх сторінках. Тобто взяти сторінку, для якої хочете прописати метатеги і залишити тільки ті запити, які їй релевантні.

І приділити увагу на дублі запитів. Повністю ідентичні впорядкувати і прибрати зайве не буде проблемою. Але бувають і часткові дублі, коли слова в запиті поміняні місцями, є різні закінчення, множина, інша форма слова. Такі неявні дублі теж потрібно виключати.

Тому що якщо ви в Title вставите «купити айфон», «купити айфони» і «купівля айфонів» одночасно, то можна отримати бан від пошукових систем зі словами, що у вас спамний і неінформативне Title.

Таким чином, отримуємо для кожної сторінки набір запитів, які є унікальними, не дубльовані і строго релевантні для цієї сторінки.

складання метатегов

Розглянемо як прописати метатеги Title, Description, H1, Keywords.

Title

Title - це опис, яке впливає конкретно на ранжування. Тобто пошукові системи беруть інформацію з Title і дивляться, чого релевантна ця сторінка. Тому до складання Title потрібно підходити особливо строго.

Як я думаю на хвилі змін в SEO та розвитку цього середовища? Я намагаюся думати як пошукова система, чого б я хотів, коли б я був творцем пошукової системи. Природно, я б хотів, щоб користувачам моєї пошукової системи було зручно і добре. Значить, я буду прагнути знищити з видачі сайти, які намагаються їх обдурити і видають нерелевантні інформацію. Тому описуючи свої сторінки, думайте так само.

Тому описуючи свої сторінки, думайте так само

Google рекомендує довжину Title не більше 12 слів. Але якщо у вас хороший опис на 13 слів, це не дуже критично. Хоча краще не переборщувати.

Видима частина Title - 600 пікселів. Чому саме піскелей, а не кількості символів або слів? Тому що різні символи і букви мають різну ширину. Припустимо, у вас в Title є «жи-ши». Це дуже широкі букви, які займають багато піскелей. А слово Title складається з трьох вузьких літер, які займають трохи пікселів.

Коли я складаю метатеги, я не намагаюся порахувати, скільки ж там пікселів, я намагаюся просто адекватно скласти опис.

На початок намагаюся поставити самий частотний запит, який беру з семантики сторінки. Наприклад, «просування сайтів». Значить, починаю Title з просування сайтів. Далі можна використовувати другий по частотності запит, але той, що підходить за змістом. Якщо взяти «розкрутка сайтів» або «розкрутка магазину», то це буде виглядати нерозумно.

Страх використовувати символи, точки, знаки і рядки - це відгомони старого SEO. Можливо, раніше пошукові системи бачили точки і зупинялися, то зараз це не так страшно - якщо вам потрібно крапка або кома ставте. Аби це було для людини і без будь-яких маніпуляцій.

Не потрібно намагатися писати: «Ніч. Вулиця. Ліхтар. Аптека ». Це не зовсім те, що потрібно. Спробуйте написати більше довге речення, не використовуючи якусь складну пунктуацію.

Найважливіше, що я сьогодні буду говорити - це «для людини». Тобто Title - це для людини, не дивлячись на те, що його не видно. Але він підтягується в видачу, в Title сниппета. Тому пишемо «для людини».

Пишіть так, щоб це все-таки приваблювало. Спробуйте уявити себе на місці користувача - чого він хоче, що він бачить і що він отримає. Це не просто. Може здаватися, що ви склали відмінний Title, але відвідувачі можуть все бачити по-іншому. Тому спробуйте мислити нестандартно.

Description

Тут ніякого впливу на ранжування немає. По крайней мере, так кажуть пошукові системи. Але в Description завжди потрібно писати що-небудь корисне, а не якийсь спам.

Що добре працює? Перше - заклик до дії. На думку одного мого колеги, не треба намагатися задавати користувачеві питання. Тобто якщо людина ввела запит «купити редиску» або «купити насіння редиски», не питайте у нього «хочете купити насіння редиски»? Людина вже ввів цей запит, значить, він вже хоче. Це трата символів видачі, сниппета, непотрібний питання, який ніяк не приваблює користувача.

Друге - це унікальна торгова пропозиція, тобто що-небудь унікальне, що є у вас на сайті. Якщо у вас немає нічого унікального, то я просто дивуюся, як ви працюєте. Дуже складно боротися з конкурентами. Подумайте, чим ви кращі? У вас найнижчі ціни, найкращий сервіс? Залучайте якось.

Кількість символів має бути 150-200. Є деякі рекомендації, що можна від 100 до 300 символів. Тут вам допоможе Search Console, в якій в розділі «Вид в пошуку і оптимізація HTML» видно які URL-посилання містять занадто довге, коротке або дублюється опис.

У Description можна і потрібно використовувати символи Unicode, але з розумом. Треба намагатися якось привернути до себе увагу, підтягувати різні зірочки, фішечки.

Є генератор сніпетів, але я не рекомендую звідти просто брати і копіювати опису. Виглядає це непривабливо. Якщо людина адекватна, він на таке не клацне.

На слайді нижче приклад Title з цікавим значком літака - ненав'язливо і красиво. При цьому в Description додано трошки призову «Замовляйте безкоштовно». Тобто все те, про що я говорив. І цей літак на тлі інших Title і Description буде привертати увагу.

І цей літак на тлі інших Title і Description буде привертати увагу

Ну і знову ж створюйте текст для людини. Не намагайтеся маніпулювати, намагайтеся закликати людей на свій сайт, креатівте.

H1

H1 повинен бути тільки один на сторінці. Як правило, він містить інший за важливістю і частотності запит або дублює Title. Є аргументи, що Title для роботів, а Н1 для користувачів, тому коли вони дублюються, все в порядку.

Але все ж я рекомендую уникализировать і вписувати різні запити: перший по частотності в Title, другий в Н1. І тоді ви охопите відразу кілька запитів і підвищите ранжируваних.

Keywords

З приводу того, як їх писати особливо нічого розповідати: 4-10 ключових слів. Якщо ви хочете спростити собі життя, використовуючи шаблони, можна просто брати все слова з Title без повторень в однині і записувати через кому з маленької літери. І все. Але головне, не переборщувати. Я бачив дуже круті сайти, у яких Keywords це просто велика кількість спаму. Не треба так робити.

Багато давно вже вирішили, що їх, взагалі, не треба писати. Спасибі нашому улюбленому Метту Каттс (Matt Cutts), який сказав:

Але в альтернативу йому Яндекс говорить зворотне.

Хто правий, незрозуміло.

шаблони

Ручні мета завжди краще шаблонів, тому що шаблони ніколи не будуть такими унікальними, як ручні метатеги. Це як роботи і люди. Роботи круті, але будь-яка людина унікальний і цікавіший.

Але якщо у вас багато сторінок, категорій, підкатегорій, пересічний фільтрів, пишіть шаблони. При цьому використовуйте більше змінних: додавайте категорії, локації, області, міста, номери сторінок, ідентифікатори товару. Спробуйте скласти шаблони для певного типу сторінок.

Тобто чим детальніше ви можете пропрацювати шаблон, тим краще.

Коли шаблон складений, обов'язково перевірте як змінні між собою узгоджуються. Тому що якщо все це буде виглядати рупорно і не по-людськи, це не сподобається користувачам.

Додаткова робота із запитами

Що можна зробити із запитами ще?

Коли ви взяли основні запити і розділили по Title, Н1, Description і Keyword, переходите до низькочастотних по вашій тематиці і додавайте їх в текст на сторінку.

У тому ж Яндексі такі низькочастотні запити є частиною запитів з довгим хвостом і дуже добре ранжуються. Тому не кидайте їх, мовляв, це низькочастотні або нулевки, які нікому не цікаві. Ні, це якраз ті запити, які потрібні вам.

Можна зробити перелинковку, використовуючи ці ж запити. Тобто берете всі ці невикористані запити (їх там буде ціла пачка) і додаєте в сервіси перелинковки або розставляєте вручну. Якщо вручну, то розставляєте по пріоритетності: спочатку самий частотний з невикористаних, потім среднечастотний і т. Д. Але бажано, щоб це виглядало природно, «для людей».

І застосовуйте їх у зовнішній оптимізації.

Покажу один прімерчік, як це виглядало, коли ми оптимізували сайт «Узбекистан».

Були зібрані запити, як я говорив вище. SEO-спеціаліст їх проаналізував, відсортував і самі частотні фрази, назва бренду, сайту додав в Title. Щоб скласти Description, довелося трохи покреатівнічать. У Н1 додав другу по частотності фразу. В SEO-текст додав Description, щоб полегшити роботу конкретно нам і програмістам. Але в SEO-текст можна вписувати щось своє.

регулярні роботи

За регулярним робіт розповім як діємо ми. А ви подумайте, використовувати це чи ні.

Є сторінка, основні запити на цю сторінку, частотність цих запитів. Ми регулярно перевіряємо частотність, щоб порівняти як змінюється тренд, збираємо позиції.

Ми використовуємо таке поняття, як «маркерні фрази». Наприклад, є запит «інструмент» з високою частотністю, але з позицією в одній з пошукових систем гірше, ніж треба.

Значить, з цим запитом потрібно попрацювати. Можливо, його немає в Title, або він там не на першому місці. Може варто додати його ще куди-небудь в опис, SEO-текст, посилання. Оновлюємо Title, використовуючи ці маркерні фрази. Через якийсь час перевіряємо, які є зміни. До речі, маркерні фрази часто змінюються, особливо в Яндекс. Тому ми постійно з ними працюємо - змінюємо, аналізуємо, експериментуємо, щоб сторінки змінювали свої позиції і піднімалися в ТОП.

Тестуємо також і сніппети Description. Прописуємо для важливих сторінок Description, дивимося CTR по Google Search Console - клацають, не клацають. Якщо не чіпляє, додаємо інші символи в Unicode, мікророзмітки.

Тобто моя вам порада: постійно аналізуйте результат, визначайте, що у вас вийшло найкраще і записуйте це собі на майбутнє. Інакше вся робота не стоїть і гроша.

Навіть якщо у вас вийшло щось хороше, а ви не зафіксували, то через якийсь час ви забудете про це.

Регулярно перевіряйте частотність запитів. Тренди постійно змінюються і ви повинні бути в курсі, щоб ваші метатеги і опису вашої сторінки були релевантні і актуальні.

І пам'ятайте, важливо не кількість запитів, а охоплення.

Залежно від тематики, охоплення - різне поняття. Десь охоплення - це 10 запитів, десь охоплення - це 1 млн запитів. Тому постійно працюйте над залученням відвідувачів.

І останнє. Позиції не важливі, важливий результат.

Позиції важливі на проміжному етапі, їх можна фіксувати і на їх підставі робити якісь висновки. Але позиції - це не результат. Вони можуть принести вам купу трафіку, але не буде ніякого результату.

Я говорю очевидні речі. Але щоб їх не забувати, треба говорити про це вголос.

Але щоб їх не забувати, треба говорити про це вголос

Дякуємо за увагу.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter

Можливо, ви навіть приведете користувачів по ним, а далі що?
Наприклад, якщо це запчастини, наскільки релевантно китайські вони або оригінальні?
Як я думаю на хвилі змін в SEO та розвитку цього середовища?
Чому саме піскелей, а не кількості символів або слів?
Що добре працює?
Тобто якщо людина ввела запит «купити редиску» або «купити насіння редиски», не питайте у нього «хочете купити насіння редиски»?
Подумайте, чим ви кращі?
У вас найнижчі ціни, найкращий сервіс?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения