Як прискорити роботу комп'ютера Windows 8: всі способи

 1. засоби
 2. очищення автозавантаження
 3. Відключення візуальних ефектів
 4. Зміна файлу підкачки
 5. Проведення дефрагментації диска
 6. оновлення драйверів
 7. сторонні утиліти
 8. CCleaner
 9. Malwarebytes Anti-Malware
 10. висновки
 11. ВІДЕОінструкція

З плином часу продуктивність будь-якої системи, будь то Windows 8 або 10, істотно падає З плином часу продуктивність будь-якої системи, будь то Windows 8 або 10, істотно падає. До такого ефекту призводить величезна кількість факторів, серед яких можна відзначити накопичення великих обсягів тимчасових файлів і старих записів в реєстрі, а також безліч встановлених, але не використовуваних, програм. Нижче ми докладно розглянемо, як прискорити роботу комп'ютера на Windows 8 і повернути ОС початковий рівень швидкодії.

засоби

Перед тим як скористатися різними сторонніми оптимізаторами, необхідно налаштувати систему стандартними інструментами Windows.

очищення автозавантаження

Першою, але не кожному очевидною, причиною довгої завантаження і повільної роботи ПК є непомірне кількість самого різного програмного забезпечення, автоматично запускається безпосередньо при старті системи. Звичайний користувач може навіть не знати про подібні програмах.

Для того щоб очистити список автозавантаження і залишити в ньому тільки потрібне ПО, проводимо таку послідовність дій:

 1. Натискаємо правою кнопкою миші на меню «Пуск» і переходимо до пункту «Диспетчер завдань».

Натискаємо правою кнопкою миші на меню «Пуск» і переходимо до пункту «Диспетчер завдань»

 1. Далі прямуємо у вкладку «Автозавантаження» і бачимо список програм. Відмітка «Включено» в графі «Стан» означає, що дана програма робить запуск своїх компонентів одночасно з Windows

Відмітка «Включено» в графі «Стан» означає, що дана програма робить запуск своїх компонентів одночасно з Windows

 1. Для того щоб виключити програму з автозавантаження, натискаємо по ній і натискаємо на «Відключити» в правому нижньому кутку вікна диспетчера. Рекомендується відключати програми, що належать принтеру, різні торрент-клієнти і всілякі сервісні додатки (від утиліт для очищення комп'ютера до різних сканерів). Загальна інструкція наступна - якщо автозапускаемой програма зазвичай не використовується відразу після старту ОС, то її варто відключити.

Загальна інструкція наступна - якщо автозапускаемой програма зазвичай не використовується відразу після старту ОС, то її варто відключити

Виключивши даний фактор з причин повільної роботи комп'ютера або ноутбука, переходимо до наступного кроку.

Відключення візуальних ефектів

Нові версії Windows можуть спочатку погано працювати на слабкому комп'ютері і ноутбуці. Для того щоб хоч якось полегшити навантаження на компоненти ПК і підвищити його швидкодію, можна відключити різні візуальні ефекти.

Для цього:

 1. Заходимо в «Провідник», натискаємо правою кнопкою миші на пункті «Цей комп'ютер» і вибираємо рядок «Властивості».

Заходимо в «Провідник», натискаємо правою кнопкою миші на пункті «Цей комп'ютер» і вибираємо рядок «Властивості»

 1. Вирушаємо в «Додаткові параметри системи».

Вирушаємо в «Додаткові параметри системи»

 1. У вкладці «Додатково» в розділі «Швидкодія» натискаємо на кнопку «Параметри», щоб відкрити вікно, де проводиться детальне налаштування візуальних ефектів.

У вкладці «Додатково» в розділі «Швидкодія» натискаємо на кнопку «Параметри», щоб відкрити вікно, де проводиться детальне налаштування візуальних ефектів

 1. Для досягнення максимального ефекту в параметрах оформлення активуємо пункт «Забезпечити найкращу швидкодію» і натискаємо на «ОК». Оформлення системи прийме класичний вид.

Оформлення системи прийме класичний вид

Даний спосіб буде ефективний і дозволить підвищити продуктивність тільки на слабких ПК. На високопродуктивних комп'ютерах проведення подібних дій не зробить практично ніякого впливу.

Перейдемо до наступного кроку, який виконується з цього ж вікна.

Зміна файлу підкачки

Файл підкачки - це своєрідне доповнення до оперативної пам'яті на ноутбук або комп'ютер. Пам'ять резервується на жорсткому диску, однак робота з нею проводиться з набагато більш низьким рівнем швидкодії.

Для зміни обсягу цього файлу повторюємо такі дії:

 1. Не закриваючи вікна параметрів швидкодії, представленого вище, переходимо у вкладку «Додатково» і в розділі «Віртуальна пам'ять» натискаємо на «Змінити».

Не закриваючи вікна параметрів швидкодії, представленого вище, переходимо у вкладку «Додатково» і в розділі «Віртуальна пам'ять» натискаємо на «Змінити»

 1. Рекомендується активувати пункт «Автоматично вибирати обсяг ...» або ж «Вказати розмір» і виставити необхідний (для досвідчених користувачів). Заковика також в тому, що для комп'ютерів, що володіють достатньою кількістю оперативної пам'яті (від 6 ГБ) і встановленим SSD-диском, рекомендується зовсім відключити файл підкачки, так як він береться з більш повільного HDD-диска і стримує швидкість функціонування системи. В остаточному підсумку, вибір дій залежить від конфігурації конкретного комп'ютера.

В остаточному підсумку, вибір дій залежить від конфігурації конкретного комп'ютера

Налаштувавши даний параметр під власні потреби, вирушаємо до наступного пункту.

Проведення дефрагментації диска

Причиною повільної роботи комп'ютера може стати і високий рівень фрагментированности системного диска. Для того щоб провести процедуру дефрагментації і повернути вінчестера колишнє швидкодію, повторюємо дії з нижчевикладеній інструкції:

 1. Відкриваємо «Провідник», робимо правий клік на відображається іконці жорсткого диска і переходимо у вкладку «Властивості».

Відкриваємо «Провідник», робимо правий клік на відображається іконці жорсткого диска і переходимо у вкладку «Властивості»

 1. Переходимо в розділ «Сервіс» і натискаємо на кнопку «Оптимізувати» у вкладці «Оптимізація і дефрагментація диска».

Переходимо в розділ «Сервіс» і натискаємо на кнопку «Оптимізувати» у вкладці «Оптимізація і дефрагментація диска»

 1. Ще раз вибираємо потрібний жорсткий диск і натискаємо на кнопку «Аналізувати».

Ще раз вибираємо потрібний жорсткий диск і натискаємо на кнопку «Аналізувати»

 1. Знайомимося з результатами аналізу і вердиктом системи в розділі «Поточний стан». Якщо стан характеризується як «ОК», то дефрагментація не потрібна. Якщо ж в цьому рядку розташовується фраза «Потрібно оптимізація», то вибираємо проблемний диск і натискаємо по «Оптимізувати».

Якщо ж в цьому рядку розташовується фраза «Потрібно оптимізація», то вибираємо проблемний диск і натискаємо по «Оптимізувати»

 1. Для того щоб система автоматично підтримувала диски в стані максимальної продуктивності, натискаємо на «Включити» в розділі «Оптимізація за розкладом». Активуємо пункт «Виконувати за розкладом», вибираємо періодичність проведення процедури і необхідні диски. Натискаємо «ОК».

Натискаємо «ОК»

Підтримка вінчестера в оптимізованому стані дозволяє програмам і системі запускатися і функціонувати на максимальній швидкості.

Перейдемо до останнього способу, який реалізується власними силами Windows, без сторонніх рішень.

оновлення драйверів

Найбільший вплив на продуктивність комп'ютера в повсякденній роботі і в іграх надає відеокарта. Якщо користувач не налаштовував автоматичне оновлення її драйверів, необхідно вручну перевірити наявність нового ПЗ для роботи відеоадаптера.

Зробити це можна двома способами - використовуючи вбудовані можливості або застосовуючи офіційну утиліту.

Реалізація оновлення за допомогою вбудованих в ОС інструментів проходить наступним чином:

 1. Натискаємо правою кнопкою по «Пуску» і тиснемо на рядок «Диспетчер пристроїв».

Натискаємо правою кнопкою по «Пуску» і тиснемо на рядок «Диспетчер пристроїв»

 1. Розкриваємо розділ «Відеоадаптери», вибираємо встановлену відеокарту, робимо на ній правий клік і натискаємо на "Оновити драйвери».

Розкриваємо розділ «Відеоадаптери», вибираємо встановлену відеокарту, робимо на ній правий клік і натискаємо на Оновити драйвери»

 1. Вибираємо автоматичний режим. Пошук у ручному режимі підходить лише в тому випадку, якщо користувач вирішив заздалегідь завантажити достовірний офіційний драйвер і бажає встановити саме його. Для проведення процедури необхідний стабільний інтернет.

Для проведення процедури необхідний стабільний інтернет

При наявності оновлень система самостійно їх встановить.

Вбудоване засіб не завжди знаходить свіжі оновлення. Якщо так сталося і у вас, то необхідно вдатися до оновлення за допомогою офіційної утиліти. Провести його можна по інструкції, розташованої нижче:

 1. Дізнаємося виробника відеокарти і викачуємо офіційну утиліту безпосередньо з його сайту. Дізнатися виробника можна в тому ж диспетчері пристроїв. Існує лише два популярних лідера зі створення відеокарт - NVIDIA і AMD.

Існує лише два популярних лідера зі створення відеокарт - NVIDIA і AMD

 1. Викачуємо програму для оновлення з сайту розробника. Утиліти від обох компаній максимально прості у використанні і, по суті, мають лише однією кнопкою - «Оновити». Вони самостійно визначать модель відеокарти і підберуть відповідний драйвер. Після цього гри почнуть працювати трохи краще, та й загальна продуктивність зросте.

Особливо критична актуальність драйверів відеокарти для сучасних ігор.

На цьому можливості системи закінчуються. Розглянемо наступну групу способів оптимізації системи.

сторонні утиліти

Більш ефективним способом прискорення роботи PC стане використання різних оптимізаційних утиліт, здатних очистити комп'ютер від тимчасових файлів і виявити можливі вірусні загрози, які завантажили процесор і оперативну пам'ять.

Розглянемо два найефективніших, популярних і покривають всі потреби користувача рішення. Не будемо обговорювати утиліти по групах - розберемо функції кожної з них окремо.

CCleaner

CCleaner - це найпопулярніший засіб для очищення і оптимізації ОС з усіх нині існуючих. Зробити завантаження програми можна з Інтернету з офіційного сайту виробника абсолютно безкоштовно. При запуску утиліти користувача зустрічає 3 функціональних вкладки.

Розглянемо докладніше їх вміст:

 1. Очищення. Дана вкладка дозволяє видалити всі тимчасові файли і видалити кеш встановлених браузерів. Інакше кажучи, користувач може звільнити від «сміття» встановлені жорсткі диски. Для проведення операції вибираємо необхідні пункти, тиснемо на «Аналіз», а по завершенні аналізу натискаємо на кнопку «Очищення». Ця процедура здатна відчутно прискорити роботу системи, видаляючи весь накопичився сміття.

Ця процедура здатна відчутно прискорити роботу системи, видаляючи весь накопичився сміття

 1. Реєстр. Дозволяє провести аналіз реєстру на предмет наявності застарілих записів, істотно уповільнюють роботу комп'ютера. Якщо подібні перевірки ніколи не проводилися, то таких файлів може бути виявлена ​​величезна кількість. Для аналізу натискаємо на кнопку «Пошук проблем», а після проведення пошуку натискаємо на «Виправити вбрання».

Для аналізу натискаємо на кнопку «Пошук проблем», а після проведення пошуку натискаємо на «Виправити вбрання»

 1. Сервіс. Дозволяє працювати з автозавантаженням і повністю видаляти непотрібні програми звідти. Рекомендується ознайомитися зі списком всіх встановлених на ПК додатків і позбутися від підозрілих або давно не використовуваних.

Рекомендується ознайомитися зі списком всіх встановлених на ПК додатків і позбутися від підозрілих або давно не використовуваних

CCleaner - це якісний оптимізатор операційної системи. Однак його може бути недостатньо, адже гальмувати її роботу здатні різні віруси і шкідливі програми. При наявності таких ніякі кошти, крім спеціалізованих програм по їх ідентифікації, не допоможуть.

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware - це багатофункціональний антивірусний пакет, що нейтралізує вельми широкий спектр вірусних загроз. Спочатку утиліта спрямована на боротьбу з різними шпигунськими модулями, що споживають велику кількість ресурсів системи.

Завантажуємо і встановлюємо програму з сайту розробника , Після чого запускаємо і слідуємо інструкції:

 1. Відкриваємо розділ «Перевірка», активуємо блок «Повна перевірка» і натискаємо на кнопку «Почати перевірку».

Відкриваємо розділ «Перевірка», активуємо блок «Повна перевірка» і натискаємо на кнопку «Почати перевірку»

 1. Очікуємо закінчення операції, після чого знайомимося з кількістю знайдених загроз. Для позбавлення від них рекомендується натиснути на «Помістити вибрані об'єкти в карантин».

Для позбавлення від них рекомендується натиснути на «Помістити вибрані об'єкти в карантин»

 1. Програма дозволяє налаштувати автоматичне щоденне сканування. Для цього відкриваємо розділ «Розклад перевірок» і активуємо пункт «Стандартна».

Для цього відкриваємо розділ «Розклад перевірок» і активуємо пункт «Стандартна»

Malwarebytes допоможе захистити ПК від загроз, «пожирають» левову частку ресурсів комп'ютера.

На цьому огляд основних засобів прискорення ПК, що охоплюють весь обсяг можливих проблем, можна завершити. Перейдемо до деяких висновків.

висновки

Ми розглянули найпоширеніші програмні методи прискорення комп'ютера на Windows 8 32 Bit і 64 Bit, а також способи підтримки його в стані максимальної швидкодії. Звичайно, реалізувати те ж саме можна і установкою нових комплектуючих або заміною звичайного HDD диска на SSD, однак ці методи вимагають великих додаткових витрат.

ВІДЕОінструкція

Ми прикріплюємо максимально детальну відеоінструкцію, в якій покроково розглянуто весь комплекс дій по оптимізації системи.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения