Як просувати інтернет-магазин через особистий бренд

 1. Отже, навіщо взагалі потрібен особистий бренд?
 2. Як зробити з себе особистий бренд
 3. Ось що радить зробити дзоти прямо зараз
 4. просування фахівця
 5. Запрошена зірка або лідер думок
 6. Сторітеллінг
 7. Як просувати все це в маси?

Ви знаєте, хто володіє найбільшими інтернет-магазинами? Хто створив AliExpress, які люди стоять за Ulmart, чому не спить ночами власник Ozon? Вони не світяться на червоних доріжках, не роздають інтерв'ю по телевізору і широкому колу людей в общем-то невідомі. Добре це чи погано і як змусити особистий бренд працювати на себе - читайте в нашій новій статті.

Ок, Гугл, давайте спробуємо відкрити завісу таємниці. Пошуковий запит «інтерв'ю з власником інтернет-магазину» дає інформацію нема про монстрів електронної комерції, а про молодих хлопців, які намагаються розкрутитися на своєму ринку. Якщо гуглити адресно - наприклад, «інтерв'ю з господарем AliExpress», можна знайти вже більш солідну інформацію: інтерв'ю РБК господаря Alibaba Джека Ма . Якщо вбити в Яндекс «інтерв'ю з власником Сітілінк» - знайдете статтю за посиланням . Але це з пошуку, а просто так, за здорово живеш, ви навряд чи пригадаєте імена цих людей. Чому?

Можливо, тому, що зараз у них немає мети просунути свій бізнес - він вже просунутий і розкручений. Особистий бренд просувають в основному тоді, коли хочуть, щоб про тебе дізналися. Добре це чи погано - вирішує кожен за себе. Якщо ви прийняли рішення спробувати створити особистий бренд, - тоді ця стаття для вас.

Отже, навіщо взагалі потрібен особистий бренд?

По-перше, щоб виділитися з натовпу конкурентів. Моя знайому руду дівчину все звали Лисицею, і коли вона кілька років тому вирішила зайнятися бізнесом, саме лисицю зробила своїм альтер-его. Тепер це символ її магазину - навіть в його назві присутнє лисяча тема. Лисиці всюди: на її одязі, у вигляді м'яких іграшок в приміщенні магазину. Та й саму себе вона позиціонує як руду лисичку. Це працює: серед безликих магазинів Fox-epil дуже виділяється.

По-друге, щоб тебе запам'ятали. І знову наведемо приклад про Лисичку: складно не запам'ятати такий яскравий сильний образ. Це стосується і конкурентів, і клієнтів: людям подобається незвичайні фішки, незвичайні люди, це притягує і приваблює.

По-третє, щоб до тебе потяглися. Роздаючи інтерв'ю, позиціонуючи себе не тільки як власника інтернет-магазину, але і як цікаву особистість, ви стаєте ближче своєї ж аудиторії. Якщо ви думаєте, що сказати світові вам абсолютно нічого, - подивіться на наших зірок, які придумують інформаційні приводи з кожної дрібниці. Головне почати - розповісти про себе, про своє інтернет-магазині, а далі піде по накатаній. А якщо все-таки не виходить - трохи акторської гри вам на допомогу. Складайте, придумуйте, робіть себе в очах клієнтів трохи краще - це не забороняється.

По-четверте, щоб у тебе купували. Так-так, все неминуче зводиться до грошей. Коли люди дізнаються вас ближче, вони повірять вам. А значить, стануть довіряти і вашої продукції. Якщо у людини буде вибір - купити трохи дорожче у людини-бренду або дешевше в невідомому безликому магазині, вони виберуть вас. І знову приклад про зірок: згадайте, як вони знімаються в рекламі, і народ вірить. Чи повірить і вам.

Чи повірить і вам

Як зробити з себе особистий бренд

Скористаємося порадами Чермен Дзотова, фахівця з просування свого імені. Чермен в співавторстві з Романом Масленниковим написав книгу «Як стати знаменитим і багатим», в якій детально розказано, як виліпити з себе справжню зірку.

Порада перша. Інвестуйте в себе: гроші, час, сили. Не шкодуйте на це грошей, адже спочатку ви працюєте на ім'я, а потім ім'я працює на вас.

Порада друга. Витрачайте на особистий бренд не менше однієї години в день. Це може бути що завгодно: написання своєї біографії, рекламний пост в соцмережах, зйомка відео або будь-яка інша діяльність для самопіару.

Порада третя. Працюйте над просуванням регулярно і системно. Якщо зірка довго не з'являється в ефірі - про неї забудуть. Саме тому вони самі не проти нагадати про себе.

Порада четверта. Використовуйте різні канали просування себе як бренду. Це може бути персональний блог, сторінка в соціальних мережах, канал на YouTube, статті в ЗМІ, навіть виступ по телевізору.

Порада п'ята. Використовуйте найрізноманітніші інфоприводи, але упор робіть все ж на професійні якості і досягнення. Приблизно 10% інформації про вас повинно бути особистого характеру, а все інше - пов'язане з роботою. Наприклад, це можуть бути історії з практики, поради покупців, ваше експертну думку, корисні статті по тематиці вашого інтернет-магазину.

Порада шоста. Не тільки пишіть, але і показуйтесь офлайн. Відвідуйте заходи, тематичні конференції та форуми - там можна і людей подивитися, і себе показати, а також завести корисні знайомства. Проводьте консультації - хоча б безкоштовно.

Порада сьома. Активно керуйте власним брендом. Вирішуйте самостійно, яку гру вести, про що розповідати і як себе позиціонувати.

Вирішуйте самостійно, яку гру вести, про що розповідати і як себе позиціонувати

Ось що радить зробити дзоти прямо зараз

 1. Написати біографію і опублікувати в «Вікіпедії» або інших подібних ресурсах. Це додасть вашому образу солідності і респектабельності: не повірите, скільки людей ведуться на ці хитрощі!
 2. Придумати свою фішку і просувати її, щоб у читачів виникали прямі асоціації з вами. Це може бути деталь одягу - наприклад, краватка-метелик, елемент образу - лисина Дмитра Нагієва, символ компанії - руда Лисиця з прикладу вище.
 3. Завести власний блог на великих вітчизняних ресурсах: «Ехо Москви», Сноб.ru і публікуватися не рідше ніж раз на місяць. Не забувати і про західні майданчики.
 4. Придумати інформаційний привід, написати про це статтю, новину чи прес-реліз і запропонувати його в ЗМІ. Ну або хоча б в онлайн-ЗМІ. Так ваше ім'я і назву інтернет-магазину стане відомим широкому колу читачів.
 5. Виступити в ролі запрошеного експерта в блогах, ЗМІ. Так ви підвищите репутацію власного бренду, зарекомендуєте хорошим фахівцем, та й взагалі надокучили.

Як просувати інтернет-магазин через особистий бренд: працюють прийоми

Але повернемося до нашої тематики. Електронна комерція - окремий вид бізнесу зі своїми правилами і законами. Але повірте, в сфері особистого бренду ніяких обмежень немає: однаково просувають себе власники промислових підприємств і інтернет-магазинів, банків і фітнес-центрів. Прийоми для просування особистого бренду теж в основному однакові. Розглянемо деякі, найбільш дієві з них.

просування фахівця

Якщо ви робите акцент на власне просування - тоді поради вище для вас. Але можна також просувати особистий бренд будь-якого з ваших співробітників. Наприклад, це може бути геніальний менеджер з продажу, чарівний кур'єр, грамотний фахівець технічної підтримки. А може бути, і все разом. Педалює цю тему, постійно пишіть в блозі або соцмережах про ваших співробітників, обов'язково публікуйте їх фотографії і успішні приклади роботи. Створіть рубрику «Запитайте у менеджера» або «Задайте питання техподдержке», і нехай відповідають на питання клієнтів або зацікавлених людей.

Якщо співробітники не проти, вони можуть просувати особистий бренд в своїх особистих блогах і сторінках у соцмережах. Словом, все те ж саме, про що писав Чермен дзоти. Така тактика дає свої плоди: ваш колектив буде пізнаваний, потенційні клієнти будуть звертатися не до безликому співробітнику, а до Сергія, Оле, Маші або Володимиру Віталійовичу.

Окремо хочеться сказати про публікацію фото. Відомо, що фото і відео зроблять будь-який нудний текст жвавіше і доступніше для сприйняття. В тематиці e-commerce це правило теж працює. Розбавляйте тексти фотографіями співробітників, товарів, співробітників з товарами. Відмінна ідея - публікація фото до і після, перетворення жінок, як у програмі «Перезавантаження». За допомогою ваших товарів, звичайно ж: косметики, одягу, взуття.

Запрошена зірка або лідер думок

І знову згадаємо рекламу, в якій знімаються запрошені зірки. Телеведучі, співаки та артисти із задоволенням рекламують смартфони, креми для обличчя та інші товари. Зараз, в епоху інтернету, реклама перекочувала в соцмережі зірок. Тепер вони рекламують товари на своїх власних сторінках. Причому це може бути як пряма, так і нативная - природна реклама.

Особистий бренд зірки допоможе вашому інтернет-магазину в просуванні. Варіантів такого прийому кілька: зірка або лідер думок, популярний блогер може дати посилання на ваш інтернет-магазин і написати, що купила там такий-то товар. А може зробити спільне фото з вами або запис про те, що познайомилася з власником магазину і його співробітниками. В такому піар-пості можна похвалити грамотну роботу співробітників, багатий асортимент, чарівність і професіоналізм власника бізнесу - будь-який каприз за ваші гроші.

В такому піар-пості можна похвалити грамотну роботу співробітників, багатий асортимент, чарівність і професіоналізм власника бізнесу - будь-який каприз за ваші гроші

Сторітеллінг

Живі історії, чіпляють людей, - сучасний метод маркетингу. Ми вже писали про нього в цій статті . Найкраще історії і розповіді заходять в блозі компанії і в соцмережах - сам формат передбачає це. Писати можна в принципі про що завгодно: про історію створення інтернет-магазину, про вашому шляху в бізнесі, про цікавий товар або послугу. Сторітеллінг у відгуках задоволених клієнтів - теж відмінна ідея. Ви можете написати їх самостійно - тільки дивіться, щоб не було занадто награно або фальшиво - або запропонувати зробити це клієнтам. Щоб мотивувати людей, можна влаштувати конкурс на кращий відгук, а в якості призу запропонувати товар з вашого асортименту.

Ще один робочий варіант - продає історія на Лендінзі. Ми вже писали, що для окремих груп товарів має сенс робити Лендінзі. Це потрібно не для пошукового трафіку - хоча посилання на основний сайт на Лендінзі теж необхідно ставити, а для поширення інформації товару і його просування. Сторітеллінг про якийсь конкретний товар допоможе зацікавити читача і зробити замовлення.

Секретів продають історій не так вже й багато. Головне в них - знайти біль читача і розвинути цю тему. Трохи інтриги, заманливий заголовок, проблема на початку і її рішення в кінці - ось і готово смачна страва під назвою продає історія. Тільки не перестарайтеся: треба, щоб розповідь виглядав максимально правдоподібно.

Як просувати все це в маси?

Отже, ви написали фотопост про ваших співробітників, записали відео, придумали продає історію, запросили блогера зробити огляд ваших товарів. А що далі? З останнім більш-менш зрозуміло: зірка сама опублікує запис у себе на сторінці. Історію або статтю можна надрукувати в блозі або в соцмережах, відео викласти туди ж або на YouTube. Але як розшарити її по інтернету, щоб люди читали, лайкали, розповідали друзям і зміцнювали репутацію вашого бренду? Є кілька перевірених способів:

 • Використовуйте стару добру контекстну рекламу, яка буде вести на ваш блог або Лендінгем;
 • У соцмережах купуйте таргетовану рекламу або рекламу в тематичних групах, які читає ваша ЦА. Так ваші записи будуть показуватися лояльним клієнтам, а не всім підряд;
 • Проведіть конкурс репоста: за бонус або приз люди будуть самі расшарівать вашу інформацію, ділитися нею з друзями;
 • Створюйте блог на великих ресурсах, партнерьтесь з їх власниками. Замовте платну статтю про ваші послуги і товари;
 • Використовуйте сучасні технології: інфографіку, смішні комікси. Така інформація сприймається легше;
 • Знайдіть піарника, який знає всі ходи і виходи в інтернеті і допоможе привернути увагу ЦА;
 • Витратьте на креатив: справжній фахівець допоможе вам написати дійсно бомбовий пост, який може стати вірусним - тобто розлетітися по інтернету і зробити вас популярним.

Ну ось, здається, і все. Найголовніше - зберегти запал і працювати над просуванням особистого бренду постійно, кожен день. Найкраще продумати концепцію просування або план по розкрутці на тиждень / місяць. Працюйте на своє ім'я, щоб воно надалі працювало на вас!

Отже, навіщо взагалі потрібен особистий бренд?
Ви знаєте, хто володіє найбільшими інтернет-магазинами?
Хто створив AliExpress, які люди стоять за Ulmart, чому не спить ночами власник Ozon?
Чому?
Отже, навіщо взагалі потрібен особистий бренд?
Як просувати все це в маси?
А що далі?
Але як розшарити її по інтернету, щоб люди читали, лайкали, розповідали друзям і зміцнювали репутацію вашого бренду?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения