Як провести аналіз сайтів конкурентів: покроковий план

 1. Які переваги ви отримуєте при своєчасному відстеження дій і пропозицій конкурентів?
 2. Як же провести грамотний аналіз конкурентів і їх сайтів покроково?
 3. Які сервіси ви можете використовувати для аналізу конкурентів?

Починаючи онлайн-бізнес в будь-якій ніші, ви автоматично зіткнетеся з тим, що ваш продукт або послуги вже хтось успішно продає. Якщо ж конкуренти відсутні, значить цей продукт або тільки входить на ринок, або, з великою часткою ймовірності, не користується попитом у покупців.

Наявність конкурентів не привід опускати руки і міняти заплановану сферу діяльності. Провівши грамотний аналіз сайтів конкурентів, ви отримаєте масу переваг для свого бізнесу.

Для початку необхідно розуміти, в яких випадках аналіз конкурентів необхідний:

 1. Ви тільки починаєте інтернет-діяльність і хочете промоніторити ринок, щоб переконатися в цінності свого продукту і попит на нього.
 2. У вас вже є оффлайн-бізнес, і ви роздумуєте про інтернет-продажах.
 3. Онлайн-бізнес уже розкручений, але середній чек продажів раптово знизився.
 4. Ви успішні і твердо стоїте на ногах, як інтернет-підприємець, але хочете тримати руку на пульсі, щоб уникнути долі бізнесменів з пункту №3.

Якщо коротко, то відслідковувати діяльність успішних конкурентів необхідно всім інтернет-підприємцям і власникам оффлайн-бізнесів.

Які переваги ви отримуєте при своєчасному відстеження дій і пропозицій конкурентів?

 • підвищення ефективності виходу на ринок з новим продуктом;
 • своєчасне посилення вашого продукту або послуги для утримання позицій на ринку;
 • маючи уявлення про акції та пропозиції конкурентів, ви уникаєте їх повторення або отримуєте свіжі ідеї щодо залучення клієнтів для моделювання в своєму бізнесі;
 • відгуки на їх продукти / послуги допоможуть вам зрозуміти, що саме приваблює або відштовхує їх клієнтів, і як залучити цих людей;
 • зниження ризиків при формуванні унікальної торговельної пропозиції (УТП).

Головні питання, на які повинен дати вичерпну відповідь аналіз конкурентів і їх сайтів

Провести аналіз конкурентів ефективно - значить, відповісти на ряд питань:

 1. Хто є вашим конкурентом?
  За якими параметрами ви зараховуєте їх в цю категорію?
 2. Які головні переваги конкурента (його якості)?
 3. Як вони залучають своїх клієнтів, і наскільки це працює?
 4. Чи існує можливість допродажу продуктів і послуг?
 5. Який сервіс пропонують конкуренти?

Як же провести грамотний аналіз конкурентів і їх сайтів покроково?

Крок 1. З'ясуйте, хто є вашими прямими конкурентами.

Для цього знайдіть схожі сайти в інтернеті з тими бізнес-властивостями, які вам цікаві. Можливо, це рівень цін, певний комплекс послуг, схожа з вашої аудиторія, географічне положення. Проаналізуйте свій бізнес і продукт, і ключові властивості легко буде визначити.

У виявленні конкурентів вам допоможуть пошукові системи, наприклад, https://wordstat.yandex.ru/

Крок 2. Перевіряємо PR (Піар)

Відстежите наявність і кількість постів на форумах і в соціальних мережах, відео-роликів на YouTube, новин і статей (чи є у конкурента група в соціальних мережах, канал на YouTube, що він публікує, і як на ці публікації реагують люди). Для відстеження активності на форумах і блогах можна скористатися безкоштовним сервісом Яндекс.Пошук по блогам .

Промоніторьте пошукові системи. Коли Ви вже маєте на руках список конкурентів, це досить легко. SEO можна проаналізувати за допомогою сервісу PR-CY . Відзначайте 2 найважливіших показника:

 • ТІЦ (тематичний індекс цитування) -
  кількість посилань на даний сайт з інших ресурсів
 • PR (Page Rank) - авторитетність сторінки з точки зору Google

Ключові запити, за якими конкурент просувається в контекстній рекламі, можна відстежити за допомогою різних сервісів, один з яких SpyWords . Важливо зрозуміти, якими джерелами активно користуються Ваші конкуренти, а не складати список посилань на кілька аркушів.

Крок 3. Аналізуємо трафік конкурентів

Як провести аналіз трафіку конкурентів? Таку інформацію добути нескладно. Наприклад, на YouTube можна відстежити кількість переглядів каналу, на сайт - кількість переглядів статей. Адміністратори груп в соціальних мережах також нададуть вам статистику відвідуваності, якщо, наприклад, ви трохи схитруйте і напишете пропозицію про платний рекламу.

Крок 4. Аналізуємо сайт

Зайшовши на сайт конкурента, постарайтеся вжитися в роль цільової аудиторії і перевірте, чи зручний інтерфейс і навігація по меню, приємний чи дизайн або мають місце дратівливі очей елементи. Чи легко відвідувачеві знайти необхідну інформацію?

Також важливо оцінити якісний рівень наповнення сайту, його розділів, відзначити, «говорить» чи з вами сайт на мові вигод покупця або розповідає про прекрасну компанії з відмінним продуктом. Чи є на сайті заклики до дії, чи виникає бажання зробити замовлення?

Як реалізований «дожим» клієнта після оформлення заявки? Скільки сервісів оплати підключено?

Оцініть сайт візуально, пройдіть процедуру оформлення замовлення, об'єктивно відзначаючи сильні і слабкі сторони.

Для виявлення майбутніх змін в дизайні або файлах на сайті конкурента можна робити скріншоти сторінок ключових конкурентів.

Які сервіси ви можете використовувати для аналізу конкурентів?

Фахівці, проводячи аналіз сайтів конкурентів, користуються такими сервісами:

http://www.changedetect.com/ - інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, безкоштовний. Можливості: відстежує зміни в контенті веб-сторінок. Ви отримаєте e-mail оповіщення, якщо в контенті цікавлять вас сторінок будуть проведені зміни. Зручний для невеликих сайтів, landing pages.

http://www.sorge.pro/rus/#capabilities - повністю платний (14-денний тестовий період). Підтримується моніторинг змін інформації різних типів (на якій сторінці що змінилося, виявлення з'явилися і зниклих веб-сторінок, зміни в Title, Description, Meta tags, виявлення періодів простою сайту, термін закінчення реєстрації домену, зміни в WHOIS-інформації. Врахування специфіки сайтів.

http://spywords.ru/ - Ви можете дізнатися корисну інформацію про контекстних кампаніях і SEO-конкурентах: їх ключові запити, позиції, тексти оголошень, адреси landing page, оцінку бюджету і трафіку і багато іншого. Існує можливість групового порівняння доменів конкурентів. Платний сервіс.

http://www.semrush.com/ - є безкоштовна і платна версії. Підходить для аналізу ключових слів і трафік-показників.

https://moz.com/researchtools/ose/ - для оцінки авторитетності домену, вхідних посилань і PageRank. Є безкоштовна і платна версії.

https://www.setlinks.ru/stat - безкоштовний інструмент SEO-аналізу. Виявляє показники авторитетності сайту, на думку пошукових систем: Яндекс (тИЦ), Google (PR), Alexa (Rank), щільність ключових слів, зовнішні і внутрішні посилання на сторінці, список найближчих конкурентів.

Пошук по блогах Яндекс.Блогі
Пошук згадок Google Alerts
Пошук згадок Twitter
Пошук згадок в новинах Яндекс
Пошук згадок в новинах Google
Система монііторінга і аналітики соціальних мереж Wobot
Система моніторингу соціальних медіа YouScan
Сервіс інформації про домени WhoisHistory

Аналізуючи сайти конкурентів, ви зможете дізнатися їх хитрощі просування, отримати свіжі ідеї для бізнесу, посилити свої позиції і підвищити ефективність своїх проектів.

А які методи і сервіси використовуєте особисто ви в проведенні аналізу сайтів конкурентів? Поділіться в коментарях нижче.

Які переваги ви отримуєте при своєчасному відстеження дій і пропозицій конкурентів?
Як же провести грамотний аналіз конкурентів і їх сайтів покроково?
Які сервіси ви можете використовувати для аналізу конкурентів?
Які переваги ви отримуєте при своєчасному відстеження дій і пропозицій конкурентів?
За якими параметрами ви зараховуєте їх в цю категорію?
Які головні переваги конкурента (його якості)?
Як вони залучають своїх клієнтів, і наскільки це працює?
Чи існує можливість допродажу продуктів і послуг?
Який сервіс пропонують конкуренти?
Як же провести грамотний аналіз конкурентів і їх сайтів покроково?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения