Як розігнати відеокарту за допомогою MSI Afterburner

 1. попередження Перше, що треба враховувати при розгоні відеокарти, це її охолодження. Особливо це...
 2. Крок 1. Налаштування
 3. Крок 2. Повзунки
 4. Крок 3. Тестування в іграх
 5. Крок 4. Стрес-тест
 6. Крок 5. Збереження конфігурації
 7. Крок 6. Проблеми при розгоні

попередження

Перше, що треба враховувати при розгоні відеокарти, це її охолодження. Особливо це актуально для запуску найпередовіших відеоігор, які створюють колосальне навантаження на відеопроцесор. Якщо у вас стоїть слабкий кулер на відеокарті, або ж кошти охолодження відсутні зовсім, то двічі подумайте перед тим, як розганяти залізо. Також не рекомендуємо розганяти відеокарти в ноутбуках. Практично будь-який фахівець сервісного центру підтвердить, що кількість випадків згоряння відеокарт після розгону набагато вище у ноутбуків, ніж у стаціонарних ПК із середньою системою охолодження. Плюс, далеко не всі карти підтримують функцію розгону.

Крім перерахованого вище варто враховувати, що далеко не у всіх іграх на повну котушку витрачаються ресурси відеокарти. Наприклад, в StarCraft 2 основне навантаження йде саме на процесор. І значний приріст можна отримати через розгін відеокарти. Тому варто уважно вивчити особливості тієї гри (або програми), для прискорення якої Ви збираєтеся розганяти карту.

Досвідчені користувачі намагаються розганяти лише старі відеокарти при хорошій системі охолодження, коли вже назріває проблема покупки нового графічного процесора. Тому їм не буде дуже шкода, якщо їх стара картка не витримає нової навантаження. Також MSI Afterburner можна використовувати для заниження параметрів, щоб зменшити середню температуру відеокарти і продовжити їй життя.

процес

Розгін ми будемо здійснювати за допомогою утиліти MSI Afterburner . Нам не потрібно входити в налаштування BIOS і змінювати напругу, як це робиться при розгоні процесора. Все здійснюється програмним шляхом. Якщо Ви погано знайомі з інтерфейсом та налаштуваннями утиліти, то рекомендуємо прочитати керівництво « Як користуватися MSI Afterburner ».

Сам процес розгону виглядає наступним чином: ми поступово підвищуємо навантаження на відеокарту і дивимося, як це відбивається в іграх. Якщо раптом помічаємо артефакти або нестабільну роботу, то тут же повертаємося до колишніх параметрам.

Як засіб тестування також підійдуть спеціальні програми ( 3DMark , FurMark , Video Card Stability Test та інші). Плюс, багато гравців мають на меті домогтися більш високої якості графіки в тих іграх, які у них запускалися на низьких або середніх налаштуваннях. Тому приріст продуктивності можна відстежувати і там. В середньому, він становить 15-20%.

Приступимо до розгону.

Крок 1. Налаштування

Запускаємо програму (файл запуску - MSIAfterburner.exe) і бачимо початковий екран, де в графі Graphics Card вказана наша відеокарта. В даному випадку це Nvidia GeForce GTX 550 Ti.

Трохи вище ми побачимо іконку шестерінки. Це меню «Налаштування», а поруч з ним знаходиться кнопка скидання налаштувань. Заходимо в меню.

У графі «Вибір ведучого графічного процесора» (вкладка «Основні») повинна бути вказана відеокарта для розгону. Якщо у Вас є 2 відеокарти (дискретна і звичайна), то обов'язково повинна бути включена опція «Синхронізувати настройки однакових ДП».

Далі ставимо галочку навпроти «Розблокувати моніторинг напруги» в графі «Властивості сумісності» в тій же вкладці.

У вкладці «Кулер» ставимо «Включити програмний призначений для користувача автоматичний режим». Тепер ми зможемо поставити залежність між швидкістю обертів вентилятора і температурою відеокарти.

Змінюючи положення точок на графіку, ми встановлюємо значення температури і швидкості оборотів кулера при цій температурі. Не варто виставляти швидкість на 100%, інакше кулер прийде в непридатність.

Крок 2. Повзунки

Ми не будемо чіпати напруга, енергоспоживання і температуру.

Ми залишаємо значення Fan Speed на Auto. У нашому випадку - 30%.

Нам потрібні Core Clock (частота ядра) і Memory Clock (частота відеопам'яті). Їх значення розрізняються залежно від моделі відеокарти.

Рухаємо повзунок параметра Core Clock вправо на 10-21 МГц і тиснемо кнопку «Застосувати».

Рухаємо повзунок параметра Core Clock вправо на 10-21 МГц і тиснемо кнопку «Застосувати»

Аналогічним чином рухаємо повзунок Memory Clock на 10-20 МГц і тиснемо кнопку «Застосувати».

У підсумку на першій стадії збільшення отримуємо цифри 921 і 2072 МГц.

Крок 3. Тестування в іграх

Тестування в іграх

Не закриваючи MSI Afterburner, запускаємо потужну гру у віконному режимі. Поняття «потужна» тут відносне. Звичайно, найкраще підійде Crysis 2 або 3, так як там навантаження йде переважно на відеокарту, ніж на процесор. Граємо 2-2,5 години, паралельно спостерігаючи за графіком температури. Якщо Ви не помічаєте ніяких спотворень (різнокольорові метушні) або аномалій (червоні смуги по боках екрана), то можна далі рухати повзунки на 10-20 МГц.

Тобто, наступна стадія збільшення в нашому випадку буде 941 і 2092 МГц. Після цього ми знову запускаємо гру на 2 години і уважно відстежуємо артефакти. Повторюємо процедуру знову.

Коли Ви дійшли до межі можливостей своєї відеокарти - з'явилися спотворення екрану, то тут же закриваємо гру і знижуємо частоти на 10 МГц. Знову перевіряємо. Якщо гра йде стабільно, то залишаємо дані параметри в спокої. Якщо ж ні, то знижуємо до оптимального стану.

Якщо ж ні, то знижуємо до оптимального стану

Для моніторингу FPS (кількість кадрів / сек.) В грі у нас є програма RivaTuner Statistics Server, яка встановлюється разом з MSI Afterburner. Запускаємо її (RTSS.exe) і ставимо значення On навпроти опції Show own statistics. Тоді в будь-якій грі в лівому верхньому куточку будуть відображатися FPS фіолетовим кольором. Більш докладно про те, як виводити всі важливі параметри відеокарти прямо в грі Ви можете почитати в керівництві «Як користуватися MSI Afterburner».

Складно сказати, на якій стадії відеокарта отримає реальний приріст продуктивності. Але якщо вже при 2-му або при 3-му підвищенні температура різко зросла, то краще зупинити процес. Відеокарта переживе розгін, але протягом тривалого використання під високою температурою вона може згоріти. Тому дуже важливо заздалегідь забезпечити якісне охолодження. Ні в якому разі не допускайте зростання температури вище 90 градусів!

Крок 4. Стрес-тест

Якщо у Вас під рукою не виявилося потужних ігор, то можна скористатися бенчмарками і апаратними тестами. скачайте утиліту MSI Kombuster з сайту MyDiv, встановіть і відкрийте її через MSI Afterburner (кнопка «K») до початку розгону.

Під час тестування будуть відображені FPS, температура і загальне завантаження відеокарти. Зафіксуйте ці дані. Після 1-ої стадії розгону запускаємо знову цей тест і спостерігаємо за цифрами. Варто відразу сказати, що в іграх приріст продуктивності відображається більш чітко, ніж в подібних тестах. Аналогічно тестування в іграх тут можуть також проявлятися артефакти і спотворення. Якщо подібні речі Ви помітили ще до розгону, то це означає, що є дуже серйозні проблеми з відеокартою.

Якщо Вам недостатньо лише одного стрес-тесту, то тоді слід відкрити Kombuster через виконуваний файл (C: \ Program Files \ MSI Kombustor 2.5 \ MSIKombustorDX11.exe). Зверху ми побачимо характеристики нашої відеокарти. У GPU1 показана поточна температура, завантаження і енергоспоживання. У вкладках 3D Tests, GPU Burn-in, KMark (PhysX) і Settings Ви знайдете різноманітні тести з використанням складних 3D-об'єктів.

Крок 5. Збереження конфігурації

Збереження конфігурації

Отже, ми вирішили зупинитися. Щоб поточні частоти і швидкість кулера завжди запускалися при старті Windows, потрібно натиснути кнопку Startup. Вона займеться червоним кольором.

Вона займеться червоним кольором

Далі натискаємо кнопку збереження профілю і вибираємо будь-який з 5 слотів (див. Малюнок). У нашому випадку це буде 1-й слот.

У нашому випадку це буде 1-й слот

Після цього заходимо в меню «Налаштування» → вкладка «Профілі». У графі 3D профіль повинні відображатися наші нові параметри: частота ядра (921), частота відеопам'яті (+2072) і швидкість кулера (Авто). 2D профіль залишаємо без змін.

Крок 6. Проблеми при розгоні

Проблеми при розгоні

У деяких відеокарт може бути обмежена або зовсім заблоковано опція розгону. Виправити це можна в такий спосіб: в папці з програмою (C: \ Program File \ MSI Afterburner) шукаємо файл MSIAfterburner.cfg. Відкрийте його за допомогою блокнота.

Відкрийте його за допомогою блокнота

Шукаємо рядок UnofficialOverclockingEULA і пишемо після знака «дорівнює» пропозицію, вказане на картинці. Тобто, ми погоджуємося з усіма ризиками, які підуть після зняття обмеження, а також з тим, що компанія MSI не несе ніякої відповідальності за наші дії.

Тобто, ми погоджуємося з усіма ризиками, які підуть після зняття обмеження, а також з тим, що компанія MSI не несе ніякої відповідальності за наші дії

У UnofficialOverclockingMode ставимо значення 1.

Врахуйте, що далеко не у всіх карток можна зняти блокування ліміту розгону або включити керування напругою і енергоспоживанням без перепрошивки. Також буває, що розгін вдається тільки на старій версії драйверів.

У деяких відеокарт може спокійно розганятися частота ядра, але збільшення частоти пам'яті викликає серйозні проблеми. І навпаки. А на дуже старих картах зростання продуктивності може бути дуже низьким, і розгін зовсім не має сенсу.

Відео про розгін карти від нашого порталу:

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения