Як розкрутити рок-групу? А також що завгодно інше

 1. Знайти нішу на ринку
 2. побудова бренду
 3. Просування рок-групи: 8 кроків

зміст:

Питання, винесене в заголовок, - один з багатьох реальних питань «з пасткою» або «на засипку», які задають абітурієнтам при вступі до Кембридж і Оксфорд. Відомий популяризатор науки Джон Фарндон зібрав 37 питань типу «Навіщо людям два ока» або «Що ви думаєте про машинах для телепортації» і написав свої відповіді на них. Вірні чи невірні - судити вам, так як автор надходити в знамениті на весь світ університети вже не збирається. Він лише хотів дати їжу нашому мозку і запропонувати цікаве читання.

Часи, коли музикантам досить було зігратися, дати кілька концертів і негайно очікувати слави, практично пройшли. Зараз, якщо група не хоче опинитися просто забутою і викинутої на задвірки, їй необхідно задуматися про маркетинг. Насправді для деяких колективів просування випереджає музику - навіть буквально. Я знаю групу, яка запустила успішну рекламну кампанію і зібрала достатньо грошей шляхом краудфандінга, щоб оплатити запис в студії, - і це до того, як вони зіграли хоча б ноту разом!

Поза всяким сумнівом, ми живемо в світі, яким править маркетинг. Коли два століття тому людство потрясла індустріальна революція, бізнес зосередився на виробництві. «Побудуйте заводи, - радили промисловці, - і досягнете успіху». Але вже до 1930-х років виробництво досягло таких обсягів, що корпорації почали змагатися в мистецтві продавати. Сьогодні ж, коли величезний вибір і доступна інформація роблять покупців все перебірливими, реклама товару набуває великого значення.

Справді, управління компанією сьогодні - не більше ніж завдання з підручника по маркетингу, націлена на збір інформації про те, чого і коли хочуть споживачі. Причому цим займається не тільки власне відділ маркетингу, але і всі співробітники, від креативників до виробництва. Навіть письменники на кшталт мене втягнуті в це маркетингове безумство. Більшості видавців не потрібні великі книги, їм потрібно те, що «зачепить» читачів. Те ж саме стосується і рок-груп.

До змісту

Знайти нішу на ринку

Отже, найпершим кроком в розкручуванні рок-групи буде визначення її «зачіпки», її унікального продажного переваги - тієї характерної риси, яка скаже фанатам: «Ось ті, кого ви хочете слухати, з ким ви хочете тусуватися і чию музику ви хочете купувати ». Поки не визначена ця «зачіпка», нормальної розкрутки групи не вийде.

Отже, припустимо, я розкручую нову, абсолютно невідому групу, використовуючи для рекламної кампанії тільки наші (мої і моїх колег) скромні ресурси, не привертаючи гігантських бюджетів великої звукозаписної студії.

Колектив, який я просуваю, - це жіноча метал-група, яка називає себе «Прибиральниці» (The Cleaners). Таку назву група отримала через те, що басистка Су і вокалістка Имо зустрілися, коли ввечері прибирали офіси, щоб заробити трохи грошей, - втім, вони і зараз цим займаються. Їх музика досить похмура, але пісні не позбавлені тонкого почуття гумору. Отже, припустивши, що вони погодяться, я збираюся змінити назву колективу на «Зомбі нічної зміни» і позиціонувати їх як духів, які з'являються по ночах, щоб вичистити весь сміття, залишене людьми днем.

Я не збираюся глибоко експлуатувати зомбі-тематику (у всякому разі, не в бік думок про смерть), я хочу показати світу, що прибиральники, як і інші молоді низькооплачувані нічні працівники (яких мільйони), все ж можуть бути привабливими. Я хочу, щоб група притягувала тих, хто відчуває себе маргіналами, ізгоями, позбавленими майбутнього і загнаними в темні місця, - ну і, звичайно, працюють в нічні зміни. Це всього лише одна ніша на ринку, але дуже велика і досить чітко змальована. Музика «Зомбі нічної зміни» прийшла саме звідти, тому я просто направляю їх до слухачів, а не намагаюся перетворити в щось, чим вони не є.

До змісту

побудова бренду

Ключовим моментом буде побудова бренду (ми припускаємо, що музика сама по собі хороша, хоча можна обійтися і без цього). Так що, перш ніж я займуся поширенням інформації про групу, мені треба «підготувати товар». Наприклад, доведеться переглянути імідж і зовнішній вигляд музикантів - звичайно, не дуже захоплюючись, адже ми не хочемо влаштовувати театральна вистава, а тільки збираємося окремими штрихами зробити дівчат схожими на прибиральниць-зомбі.

Нехай мій друг-стиліст знайде в їх гардеробі речі, які перетворять їх в стильних, але злегка лякають істот, - і, звичайно ж, мені знадобиться кілька їх атмосферних знімків, зроблених в офісі ввечері, в оточенні чистячих засобів і куп сміття, залишеного офісними працівниками за день. Ці фотографії знадобляться мені для презентацій і просування пісень серед цільової аудиторії.

Рок-групи повинні об'єднувати навколо себе людей, і я хочу, щоб працівники нічних змін асоціювали себе з групою і надихалися нею. Також важливими будуть гумор і іносказання. «Так, ми знаємо, що прибирання - це брудна робота, а не мета життя, але ж ми все тут відмінні люди ...»

Сподіваюся, у мене вийшло сформулювати те, що деякі теоретики маркетингу називають рішенням: я виявив, чого потребує аудиторія, і запропонував продукт, здатний задовольнити цю потребу. Далі, згідно з тією ж теорії, мені необхідно пропрацювати ще три речі: інформацію (розповісти людям про свій продукт), цінність (для споживачів) і доступ (в будь-який зручний час і в будь-якому зручному місці).

У разі рок-групи отримання прибутку - це довгострокова мета, так що цінність буде найменш важливим параметром. Наше завдання - спочатку залучити до групи шанувальників, а потім вже зробити на цьому прибуток. Значить, головними параметрами, що враховуються нами при прийнятті рішень, стануть інформація та доступ.

До змісту

Просування рок-групи: 8 кроків

Звичайно, основну роль в розкручуванні зіграє інтернет, і до нього я ще повернуся. Але не будемо забувати і про традиційні способи передачі інформації. Сувенірна продукція (футболки, значки, плакати і т.п.) надає тривалий вплив, якого не доб'єшся прочитаним і тут же забутим повідомленням в мережі. Наприклад, красива дівчина чи хлопець у футболці з назвою групи або її логотипом може привернути увагу чималої кількості людей.

Але, звичайно, основні зусилля я докладу до інтернет-просування, тому що це воістину великий спосіб залучити цільову аудиторію. Життєво необхідно відразу ж створити привабливий сайт для групи, сторінку в Facebook і аккаунт в Twitter.

Потім потрібно спростити доступ до музики групи шляхом розміщення кількох вдалих треків на сайтах на кшталт Bandcamp або Soundcloud. Чим більше людей прослухає ці пісні, тим краще.

Дуже добре можуть спрацювати сайти на кшталт NoiseTrade. Ви надаєте користувачам безкоштовний доступ до пісень, але натомість отримуєте їх електронні адреси. А електронні адреси - це золотоносний пісок маркетингу, що дозволяє влаштовувати навіть більш персоналізовані рекламні кампанії, ніж за допомогою соціальних медіа.

На ранньому етапі розвитку групи електронні листи будуть працювати краще, ніж соцмережі. Треба знайти близько дюжини ключових фанатів, які почнуть поступово генерувати інтернет-трафік між своїми друзями і друзями друзів, поки цей процес не почне рости лавиноподібно.

У будь-якому випадку і активність в соціальних мережах, і електронні листи повинні бути постійними і які охоплюють всі більшу аудиторію. Ось чому я стану вимагати, щоб члени групи активно писали пости в свої блоги або Twitter.

Ще важливо визначити ті інтернет-майданчики, де зацікавленість в нашій музиці буде найбільшою, і активно співпрацювати з ними, не витрачаючи сили на рекламу всюди, куди тільки можна дотягнутися. Я знайду блогерів, тематичні сайти і інтернет-радіостанції, які працюють саме з цим жанром музики, - і почну налагоджувати відносини з ними всіма, щоб вони слухали групу, ставили її пісні в ефірі, стежили за новинами з життя музикантів і т.д. Маркетинг сьогодні - це в першу чергу особисті відносини зі споживачем або зацікавленими сторонами.

Живі виступи теж дуже важливі - адже саме вони допомагають знайти найвідданіших фанатів, на яких все буде триматися. Так що я постараюся організовувати концерти якомога частіше.

Ну і, звичайно, найбільш цінний інструмент просування - відео на YouTube. Ми не можемо дозволити собі дорогі кліпи, тому вони повинні бути абсолютно оригінальними і притягають увагу, щоб виділятися з тисяч відеозаписів, що з'являються в мережі кожен день.

Я планую записати Відеоподії. Треба буде знайти відповідний офіс - ймовірно, навіть покинутий, - і зняти, як група грає концерт перед максимально великою аудиторією, що складається з працівників нічної зміни. Має сенс підібрати пісню, що містить досить гумору, і доопрацювати її так, щоб вона стала зовсім смішний, тому що це, схоже, і є ключ до успіху відео.

Ми зв'яжемося з усіма клінінговими компаніями і фірмами з суміжної ніші, а також розмістимо оголошення виду «потрібні прибиральники» на майданчиках начебто Gumtree, запросивши всіх, хто відгукнувся взяти участь у записі відео. Ще буде розіслано прес-релізи на різні медійні майданчики, сповіщаючи їх про майбутню подію.

Після цього успіх гарантований. Якщо пощастить, років через п'ятдесят люди будуть називати 2010-і епохою «Зомбі нічної зміни», як зараз вони пов'язують 1960-і з Rolling Stones ...

Коментувати можут "Як розкрутити рок-групу? А також що завгодно інше"

Коментувати можут "Як розкрутити рок-групу?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения