Як вибрати кращий домен для свого проекту «Новини зі світу доменів

 1. Доменна зона
 2. Старі чи нові доменні зони
 3. RU або РФ
 4. Радіо або англійська
 5. Бренд або товар
 6. підсумок

13.04.2016 13

Домен це фактично назва сайту та від правильного його вибору багато в чому залежить успіх вашого починання. Часто зміна домену в процесі роботи проекту за витратами можна порівняти з ребрендингом, тому краще на самому початку вибрати правильний домен і відразу чітко спозиционировать свій товар або послугу.

Доменна зона

Умовно всі доменні зони можна розділити на чотири категорії:

 • Тематичні доменні зони інтернаціональні і вказують в першу чергу на тематику сайту: COM - компанія, NET - інтернет, ORG - організація (некомерційна), INFO - інформаційний сайт, PRO - професіонал і так далі. Такі домени підійдуть для транснаціональних компаній або інформаційних сайтів, які не прив'язані до аудиторії певного регіону.
 • Національні доменні зони вказують приналежність до певної країни. US (США), NL (Нідерланди) DE (Німеччина), CO (Колумбія). У Росії національними доменними зонами є RU і РФ. Із застереженнями сюди можна також зарахувати ще зону вже неіснуючої держави СРСР - SU. Домени в цій зоні бажані для всіх національних компаній, які ведуть бізнес в певній країні. Особливо якщо цей бізнес офлайновий. Виняток з правил тут тільки для американських компаній які віддають перевагу зоні COM перед US, навіть якщо вони не є міжнародними.
 • Географічні зони почали з'являтися зовсім недавно і прив'язані до певного регіону або міста. BERLIN - Берлін, TATAR - Татарстан, LONDON - Лондон, MOSCOW - Москва. Такі домени підійдуть для місцевих компаній, які не планують виходити на ринки сусідніх регіонів. Наприклад салон краси, кафе, торговий центр або кінотеатр цілком зможуть знайти для себе благозвучне назва, яке вже зайнято в національній зоні.
 • Фірмові доменні зони. Якщо у вас дуже велике бажання і можливості, то можете дозволити собі свою власну доменну зону, як це зробив, наприклад, Яндекс. І ось вже навіть перший сайт на ньому зробив nic.yandex. Виглядає незвично і незвично.

Виглядає незвично і незвично

Старі чи нові доменні зони

У зв'язку з появою в останні роки дуже великої маси нових доменних зон все частіше виникає дилема - брати домен в старій або нової зоні?

Давайте подивимося які переваги мають нові доменні зони. По-перше це великий вибір слів і словосполучень, які вже зайняті в популярних зонах. По-друге це можливість точніше вказати сферу своєї діяльності (якщо мова йде, наприклад, про зонах .travel, shop або aero). І по-третє - це можливість скреатівіть, якщо у вас відповідна аудиторія і інноваційний продукт.

Тепер про недоліки. Оскільки домен це елемент, іноді основною, вашого бренду, то відповідно маловідома доменна зона не додасть йому впізнаваності. З тієї ж причини багато людей будуть по звичці в кінці вашого назви набирати більш звичні ru або com і йти на інші сайти.

Ціни на реєстрацію і продовження в більшості вище ніж у відомих зон, а на преміум назви часто досягають і шестизначних сум. Організації, що отримали право адмініструвати нові домени першого рівня часто не мають достатнього досвіду і сильно різняться правилами реєстрації, що служить додатковим фактором ризику при володінні доменом в такій зоні.

RU або РФ

У Росії зараз дві основні національні зони. І з ростом числа реєстрацій в зоні РФ все частіше компанії стоять перед вибором в якій зоні реєструвати домен.

Тут також у кожної зони існують свої переваги.

Для того, щоб зрозуміти в чому різниця між цими зонами давайте розглянемо переваги і недоліки РФ перед RU.

Отже мінуси:

 • новіша, додасть бренду менше впізнаваності
 • в більшості випадків посилання виглядає непривабливо - XN-80AKNV0B.XN-P1AI
 • не можна створювати поштову скриньку на домені

Тепер плюси:

 • більше вільних словосполучень
 • добре сприймається на слух при диктовку і радіореклами
 • зрозуміліша обивателю
 • краще передає в назві такі літери як ь ж е ц щ ч ш

Зона RU старше РФ на 15 років, що й обумовлює лідерство цієї зони за кількістю реєстрацій (5.1 млн, проти 0.8 млн в РФ), так і за кількістю відомих проектів. При цьому років через 5-7 ці дві зони цілком можуть зрівнятися за популярністю. І якщо вам цей термін в надзвичайно мінливому інтернеті чи не здається вічністю можете сміливо брати домен в зоні РФ.

Пам'ятайте, що в зоні РФ як роздільник слів використовують тире. У той час як в RU і міжнародних зонах переважно злите написання слів.

Радіо або англійська

Якщо ви вибрали міжнародну зону, значить ви орієнтовані на міжнародний ринок і ніяких Транслітом в ній бути не може. Єдиним винятком може бути випадок якщо ви орієнтовані на російськомовний ринок країн колишнього СРСР. Тут зона RU не відображає вашу географію, і транслит в зоні COM буде вдалим рішенням.

Хоча все-таки COM (company) має на увазі англомовне середовище, тому тут треба прагнути до відповідного написання. І ні в якому разі не реєструйте кириличний домен в зоні COM. Хоча про таку можливість мало хто знає, але вона є і деякі гарячі голови нею користуються. В результаті виходять домени-Франкенштейн, написані на кирилиці і латиниці одночасно.

У зоні COM не вітаються тире, як в іншому у всіх зон і цифри, якщо тільки вони не відображають зміст вашої пропозиції або товару (water24 - вода цілодобово, cam360 - панорамні камери, shop64 - саратовський магазин, 3dprint і т. Д.) Або не перебувають виключно з цифр.

Вибираючи домен в міжнародній зоні, звертайте увагу на тематику зони. Наприклад безглуздим буде магазин в зоні net, оскільки зона у російськомовної аудиторії асоціюється з запереченням, що негативно відіб'ється на конверсії. Зате чат, блог або інформаційний портал в цій зоні буде виглядати дуже добре.

У зоні RU вибір між кирилицею або транслітом залежить від вашої аудиторії. Так наприклад в бізнес тематиці «business» буде краще ніж «biznes», в тематиці хмарних технологій cloud краще ніж oblako.

Також англійська має перевагу коли написання транслитом занадто громіздко. Наприклад bestprice краще ніж luchshieceny. Вибір на користь трансліта не очевидний в таких випадках computer - komputer, clinic - klinika, site - sait, тому рішення тут необхідно приймати в контексті всього назви.

У той же час для масових продуктів dveri краще ніж door, voda краще water, kirpich краще brick. І оскільки, в більшості випадків, ми все таки маємо справу з масовими продуктами або послугами, то перевага віддається трансліту або англійською словами і стійким виразами добре знайомим кожному (наприклад game, face, job).

Ну і звичайно у вас не буде дилеми вибору, якщо ви використовуєте слова, які однаково пишуться транслитом і англійською. Наприклад server, hosting, audio. Такий варіант буде ідеальним, але, на жаль, важко виконуваним.

Намагайтеся уникати поєднання в одному домені англійської та трансліта. У дуже рідкісних випадках це виглядає прийнятно, але вже точно преміум-доменів серед них немає.

Бренд або товар

Є два підходи до вибору домену - тематичний і брендабельний. У першому випадку ви берете домен за назвою компанії або бренду, в другому - за назвою товару або послуги. В даному випадку перевага кожного підходу залежать від обраної маркетингової стратегії.

Той же Яндекс придумав нове слово і планомірно його просував, а apteka.ru відразу взяла очевидний для користувачів домен. Основна різниця методів в тому, що в першому випадку бренд виходить виразніше, у другому просування відбувається швидше.

Якщо з брендабельним доменом все зрозуміло - ви просто реєструєте у відповідній доменній зоні назву своєї компанії чи бренду, то з тематичним підходом все набагато складніше. Тут ваше завдання вкласти в мінімум символів максимально чіткий посил про вашу діяльність і конкурентні переваги. Адже часто домен це перше, що бачить потенційний клієнт і на підставі цього робить вибір клікнути чи ні на вашу посилання в пошуковій видачі або соцмережах.

В ідеалі краще мати короткий домен типу shop.ru, okno.ru або seo.ru, які крім тематичність ще надають вашої компанії додатковий рівень довіри. Але такі домени зазвичай зайняті проектами або продаються за значні суми. Тому пошук хорошого домена це серйозна спільна робота маркетолога і фахівця доменного бізнесу.

Дуже важливим показником хорошого домена є запам'ятовуваність. Якщо ваш домен, почувши один раз, 100% людина написали правильно, значить все відмінно, якщо результат менше 80%, значить ви будете втрачати кожного п'ятого клієнта. Необхідно або шукати далі і добиватися кращих результатів, або реєструвати всі помилкові написання, які ввели випробовувані і робити редирект з цих доменів на ваш основний сайт.

Більшість людей помиляються в англійському написанні слів, наявності тире між словами і в буквах ц й щ и ж я ю написаних транслітом. Звичайно чим коротше домен тим простіше він запам'ятовується, тому більшість преміум-доменів складаються з одного слова.

підсумок

Таким чином в нашій статті ми розглянули найважливіші маркетингові складові, які і визначають часом космічні ціни на деякі домени:

 • доречна доменна зона
 • однозначність написання
 • тематичність / брендабельность
 • стислість, запам'ятовуваність

Хороший домен має всі чотирма якостями, але зазвичай буває зайнятий. В такому випадку або якщо вам складно підібрати потрібний домен ви можете скористатися нашою послугою - доменний брокер . Ми допоможемо в підборі або купівлі оптимального домену для вашого проекту з урахуванням специфіки саме вашої галузі та побажань маркетолога.

У наступній статті ми розглянемо такий важливий момент, як роль домену в SEO. Адже дуже часто правильний домен може істотно допомогти в просуванні вашого сайту в пошуковій видачі.

Сергій Мекеда

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения