Як знайти довгі ключові слова хвоста для SEO

 1. Пошук довгих ключових слів - посібник для початківців
 2. Крок 1. Складіть список ключових слів із насінням.
 3. Крок # 2. Створити варіанти ключових слів на основі ключових слів.
 4. Крок # 3. Виберіть найбільш перспективні ключові слова для свого веб-сайту.
 5. Пошук довгих ключових слів хвоста - Проміжний посібник
 6. Крок # 5. Дослідження ключових слів конкуренції.
 7. Заключні думки

Якщо ви шукаєте способи пошуку ключових слів із довгим хвостом , ви, мабуть, вже знаєте, яким чином вони відрізняються від загальних (або “головних”) ключових слів

Якщо ви шукаєте способи пошуку ключових слів із довгим хвостом , ви, мабуть, вже знаєте, яким чином вони відрізняються від загальних (або “головних”) ключових слів. Коротко кажучи, ключові слова з довгим хвостом - це фрази пошуку, які, як правило, складаються з 3 слів і мають такі якості:

- Мають низький SEO конкурс (що полегшує потрапити до ТОП-10 сторінок результатів пошуку).
- Високо специфічні для певних ніш (отже, можуть принести вам висококваліфікованих відвідувачів, які дуже ймовірно перетворять на ваших клієнтів / читачів / послідовників).
- мають нижчий обсяг пошуку порівняно з загальними ключовими словами з 1 або 2 слів. (Однак у кожній ніші можуть бути лише декілька загальних "ключових слів". Хоча, як правило, існують сотні варіантів довгих ключових слів, які, згодом, можуть генерувати пристойний обсяг відповідного трафіку для вашого веб-сайту.)

Якщо ви все ще не впевнені, чи є довгий хід SEO правильною стратегією для просування вашого веб-сайту або блогу, я рекомендую вам це зробити спочатку прочитайте цю статтю .

У цьому пості я збираюся надати вам простий англійський довідник про те, як знайти довгі ключові слова хвоста. Щоб зробити його максимально практичним, я розділив посібник на 2 розділи:

1. Початківець - хоча цей посібник є найпростішим для наслідування, він включає практично всі методи, які вам знадобляться 99% часу, незалежно від того, чи є ви SEO Pro, або просто запустили свій перший блог. Більш просунуті технології не дозволять вам знайти більш довгі ключові слова хвоста. Замість цього, вони можуть допомогти SEO та професійним блогерам досліджувати ключові слова швидше, особливо коли існує кілька тем / продуктів / ніш, які потрібно покривати за короткий проміжок часу.

2. Проміжний - у цьому посібнику я включу деталі додатків про те, як досліджувати конкуренцію ключових слів і знайти ключові слова для насіння.

Перш ніж приступити, хотілося б відзначити, що цей посібник містить лише технічні прийоми, які мені подобалися виявилися ефективними . Але дослідження ключових слів - це скоріше мистецтво, ніж наука. Хоча ці посібники, безумовно, можуть допомогти вам знайти довгі ключові слова хвоста, ви можете вивчити, змінити і прийняти методи для задоволення ваших особистих уподобань.

Пошук довгих ключових слів - посібник для початківців

Незалежно від того, чи ви новачок або професіонал у сфері SEO, при проведенні будь-яких досліджень ключових слів є 3 ключові якості ключових слів, на які необхідно звернути увагу: релевантність , обсяг пошуку та конкуренція . Ваша мета:

a) Знайдіть всі варіанти ключових слів, які використовуються при пошуку вашого продукту / послуги / теми, а потім>
b) Ознайомтеся з тими ключовими словами, які мають найкращий баланс між конкуренцією SEO та обсягом трафіку, який вони потенційно можуть принести на ваш сайт.

Отже, ось як це зробити:

Крок 1. Складіть список ключових слів із насінням.

Ключові слова з насінням є вихідними фразами, які ви будете використовувати пізніше, щоб знайти ключові слова з довгим хвостом. Кожне ключове слово насіння можна використовувати для створення десятків або навіть сотень запитів у реальному слові, які використовуються при пошуку Google.

Просто напишіть 5-10 фраз, які описують ваш продукт, послугу або тему. Поставте себе в взуття вашого потенційного клієнта - що б ви ввели в Google, якщо ви намагалися знайти дану тему?

Для досягнення найкращих результатів ключові слова для насіння мають складатися з 2-4 слів . Чому? Це пояснюється тим, що ключові слова з одним словом є занадто загальними, щоб використовувати їх як насіння. Вони можуть генерувати безліч нерелевантних варіантів ключових слів довгого хвоста, які вам доведеться прокопати і викинути.

З іншого боку, фрази, що складаються з 5 + слів, занадто специфічні, щоб використовувати їх як насіння. Вони можуть обмежувати кількість ідей ключових слів, створених на їх основі. Як результат, ви можете пропустити деякі великі можливості.

Ось приклад. Давайте припустимо, що ми є компанією з програмного забезпечення, яка продає віджети чату в реальному часі, які можна вбудувати в будь-який веб-сайт, щоб забезпечити підтримку клієнтів у реальному часі (наприклад, спілкуватися з відвідувачами вашого сайту, щоб допомогти їм знайти те, що вони шукають).

Які ключові слова насіння приходять вам на думку, що можуть описати цей продукт? Або, які ключові слова ви б особисто використовували, якщо ви шукали такий продукт для встановлення на власному веб-сайті? Ось деякі ідеї, які приходять до мене:

програмне забезпечення чату
програмне забезпечення підтримки чату
чат для веб-сайту
підтримка чату для веб-сайту
чат у прямому ефірі

Добре, цього має бути достатньо, щоб почати. Отже, це наші насінні ключові слова, які ми будемо використовувати за хвилину:

Крок # 2. Створити варіанти ключових слів на основі ключових слів.

На цьому етапі ми будемо використовувати інструмент дослідження ключових слів, щоб знайти варіанти ключових слів із довгим хвостом на основі наших ключових слів.

Довгий час одним з моїх улюблених інструментів для створення ключових слів був інструмент планування ключових слів Google. Однак з серпня 2016 року Google випустив оновлення , що зробило цей інструмент практично марним з точки зору SEO. Замість точних показників обсягу пошуку, планувальник ключових слів наразі показує лише широкі діапазони даних, тобто ви не можете зрозуміти, скільки трафіку кожне конкретне ключове слово може потенційно залучити на ваш веб-сайт.

Є багато інших інструментів дослідження ключових слів, кожен з яких має свої переваги; Ви можете використовувати будь-який з них, залежно від ваших уподобань. Для цієї статті, я збираюся використовувати HitTail . З нуля, HitTail був розроблений спеціально для дослідження ключових слів з довгим хвостом. Це дає вам досить точні метрики пошуку і не перевантажені тоннами варіантів, які вам навряд чи знадобляться. Отже, ми йдемо ...

1. Як тільки у вас є зареєстрував обліковий запис HitTail , ви побачите наступне вікно пошуку:

Як тільки у вас є  зареєстрував обліковий запис HitTail  , ви побачите наступне вікно пошуку:

За замовчуванням HitTail встановлюється для пошуку ключових слів, поширених серед користувачів Google.com , що є пошуковою системою Google за замовчуванням у США. Ви можете встановити його в одну з 27 інших країн, якщо ви бажаєте обмежити ідеї щодо ключових слів та оцінку обсягу трафіку лише за допомогою пошуків у вашій країні. Наприклад, щоб знайти ключові слова, популярні серед користувачів у Великобританії, потрібно вибрати Google.co.uk (Великобританія) .

Можна також шукати ідеї для ключових слів на різних мовах. Просто виберіть свою країну та використовуйте ключові слова на належній мові.

Примітка. Якщо ви не можете знайти ідеї щодо ключових слів у вибраній місцевій пошуковій системі Google, спробуйте перейти до Google.com і повторіть пошук.

2. Після вибору пошукової системи введіть одне з назв ключових слів у поле та натисніть Пошук :

3. На екрані з'явився список знайдених ключових слів із довгим хвостом, які мають відношення до вашого запиту насіння, а також їхню оціночну кількість місячних пошуків. Це реальні ключові слова, які перспективи використовують під час пошуку Google за вашою темою.

4. На цьому кроці я пропоную не витрачати час на перегляд знайдених ключових слів, але введіть наступне ключове слово та натисніть " Пошук" ще раз:

На цьому кроці я пропоную не витрачати час на перегляд знайдених ключових слів, але введіть наступне ключове слово та натисніть Пошук ще раз:

5. Ви отримаєте список нових ідей щодо ключових слів, які стосуються вашого другого ключового слова. Тепер повторіть наведені вище кроки для решти ключових слів із насінням.

6. Після цього перейдіть на вкладку " Історія" та завантажте всі знайдені ключові слова з довгим хвостом, натиснувши кнопку " Експортувати" :

7. Відкрийте завантажений файл і сортуйте ключові слова за алфавітом. У нашому прикладі "чату" я отримав близько 160 ідей ключових слів. Ти можеш знайти список тут .

8. Як ви можете бачити, у списку може бути кілька нерелевантних ключових слів. Потрібно відфільтрувати та видалити їх. У цьому прикладі я видалив наступне:

a) Ключові слова, які містять назви компаній третьої сторони:

підтримка чату в Amazon
підтримка чату в прямому ефірі
на & t підтримку чату
і т.д.

Примітка: Я видалив такі запити, оскільки вони просто не стосуються даного дослідження. Але можуть бути випадки, коли ви хочете націлити ключові слова на свій веб-сайт. Наприклад, під час публікації відгуків або якщо у вас є сайт електронної торгівлі.

b) Ключові слова, які містять слова: «кімната», «відео», «чат», «веб-камера», «жива камера» та інші. Наприклад:

чат-номер для веб-сайту
програмне забезпечення живого відео чату
програмне забезпечення, що живе в чаті
програмне забезпечення живого відеочату
і т.д.

Очевидно, що ці запити не є актуальними.

c) Ключові слова, які містять слово «вільний», припускаючи, що ми не збираємося надавати послугу безкоштовно.

d) Нарешті, я видалив загальні ключові слова, які можуть мати кілька семантичних значень. Наприклад, незрозуміло, що шукає користувач під час пошуку в Google за допомогою фрази " підтримка чату в реальному часі ". Це якась онлайн послуга? Або користувач дійсно шукає програмне забезпечення чату? Краще триматися подалі від таких загальних запитів, оскільки вони можуть мати високу конкуренцію за SEO та низький коефіцієнт конверсії в той же час, а це означає, що ви можете витрачати час на те, щоб потрапити до Top 10 Googles з ними.

9. Після того, як були вилучені всі ключові слова, виявлені під час першого раунду дослідження, я закінчив з набагато більш привабливий список .

Якщо ви також знайшли пристойний список ключових слів із довгим хвостом, перейдіть до кроку 3 . Якщо ви хочете знайти ще більше ключових слів, то перегляньте Крок # 4 з проміжного керівництва нижче.

Крок # 3. Виберіть найбільш перспективні ключові слова для свого веб-сайту.

Тепер, коли ми отримали список ключових слів із довгим хвостом, нам потрібно фактично вибрати, який з них буде націлено на веб-сайт. Як правило, я пропоную наступні основні правила:

1. Ключові слова, які мають найвищий обсяг пошуку, майже завжди дуже важко націлювати через високу конкуренцію. Не очікуйте, що ваші конкуренти поки що не знають про ці ключові слова. І навіть якщо вони цього не роблять, вони, ймовірно, все одно націлюють такі ключові слова, включаючи їх у копії сайтів, природно, навіть не думаючи про SEO.

Якщо ви починаєте новий сайт або блог на створеному ринку і не є професійним SEO - пропустіть високі ключові слова обсягу пошуку. В іншому випадку, ви можете витрачати занадто багато часу на цільові показники та не отримувати відвідувань через високу конкуренцію.

У більшості випадків найвищі пошукові запити підходять лише для зрілих сайтів, які мають надійний послужний список у своїй ніші.

2. Якщо ви користуєтеся своїм сайтом понад півроку, розгляньте ключові слова середнього рівня пошуку.

3. Якщо ви щойно запустили новий сайт, краще почати з низьких кінцевих ключових слів пошуку, щоб побачити, як ваш сайт поєднується з ними. Якщо ви легко потрапили до 10 найпопулярніших версій Google, розгляньте можливість націлювання на додаткові ключові слова з більшим обсягом пошуку.

4. Гарна ідея націлювати перекриваються ключові слова на одній веб-сторінці. Наприклад:

програмне забезпечення чату
найкраще програмне забезпечення чату
програмне забезпечення чату для бізнесу
краще програмне забезпечення чату для малого бізнесу

Це в основному декілька довгих варіацій одного ключового слова. Хитрість полягає в тому, що за допомогою однієї фрази, включеної в тег заголовка веб-сторінки, і протягом всієї копії, можна одночасно націлювати кілька ключових слів.

Наприклад, за допомогою фрази " Найкраще програмне забезпечення чату для малого бізнесу " ви орієнтуєтеся на 4 ключові слова одночасно. Звичайно, ви не повинні переповнювати свою веб-сторінку такою фразою. Скористайтеся перевагою різноманітності, яку надає така група ключових слів, включивши кожну варіацію фрази окремо. Але це тема іншої статті, про яку я скоро придумаю.

Таким чином, ідея полягає в тому, щоб переглядати список усіх знайдених ключових слів і окреслювати перекриті довгі хідні ключові слова в окремих групах, які потім можна націлювати на різні веб-сторінки.

5. Незалежно від обсягу пошуку, ви повинні націлити не більше 3-5 ключових слів на одну веб-сторінку .

6. Якщо є кілька ключових слів, які мають однаковий обсяг пошуку, і ви не можете вирішити, який з них вибрати, див Крок # 5 з проміжного керівництва нижче.

Пошук довгих ключових слів хвоста - Проміжний посібник

Крок # 4. Відкрийте додаткові ключові слова для насіння.

Там можуть бути випадки, коли ви не можете просто сидіти і записувати насіння ключових слів з нуля. Якщо ви новачок на ринку, вам, можливо, доведеться провести швидке дослідження, щоб відкрити формулювання, яке є у вашій ніші. Якщо ваш блог або сайт охоплює декілька тем, ви регулярно шукатимете нові ідеї щодо ключових слів. Наступні кілька порад можуть полегшити ваше життя:

1. Шпигун на ключові слова ваших конкурентів. Це відмінна відправна точка і один з найпростіших способів швидко отримати перші ідеї щодо ключових слів, а потім використовувати їх як ключові слова для подальших досліджень.

Просто знайдіть сайти або блоги ваших конкурентів, а потім перегляньте їх, щоб очистити свої ключові слова. Необхідно зосередитися на сторінках ключових сайтів (головна сторінка, сторінки продуктів) і статті в блозі. Під час перегляду будь-якої веб-сторінки зверніть увагу на такі ключові елементи:

- Тег заголовка. Це один з найважливіших тегів HTML у світі SEO. Якщо веб-сторінка фактично оптимізована для SEO, то 99% часу, коли її тег Title містить один або кілька цільових ключових слів. Але як знайти тег заголовка даної веб-сторінки?

Це просто - просто відкрийте веб-сторінку у своєму веб-переглядачі, а потім натисніть Ctrl + U. Відкриється вихідний код сторінки. Тепер натисніть Ctrl + F, щоб відкрити пошуковий запит і введіть <title>. Ви повинні побачити короткий вирок, що міститься в тезі. Наприклад, Домашня сторінка HitTail Тег заголовка виглядає таким чином:

Таким чином, тег Title в цьому прикладі:

Довгий хвіст інструмент добору ключових слів | Отримайте пропозиції щодо ключових слів, які працюють

Як ви вже здогадалися, основним ключовим словом, націленим на цей тег Title, є " довгий хід ключового слова ".

Після того як ви виявили ключові слова в тезі Title, запишіть їх, щоб використовувати їх як насіння для подальших досліджень.

- Іншими важливими елементами, на які слід звернути увагу, є заголовки веб-сторінок . Ці хлопці майже завжди містять цільові ключові слова. Якщо ви знову подивитеся на домашню сторінку HitTail, ви знайдете в них такі заголовки та ключові слова:

Інструмент добору ключових слів для вашого веб-сайту
Дослідження ключових слів стало простим
Що таке довгі ключові слова ?
Чому я повинен націлювати довгі ключові слова ?
Як HitTail виділяється з інших довгохвостових інструментів ключового слова

- Нарешті, прочитати тексти веб-сторінок . Ви майже напевно знайдете там великі ідеї щодо ключових слів.

2. Переглядайте коментарі в блогах і форуми, де ваші перспективи. На форумах звертайте увагу на категорії та теми теми, оскільки вони можуть містити чудові ідеї щодо ключових слів для насіння. При перегляді коментарів зверніть увагу на загальні формулювання та питання, які задають користувачі.

3. Використовуйте функцію Google "Пошуки, пов'язані з". Просто введіть будь-яке ключове слово в Google і натисніть "Пошук". Потім прокрутіть вниз до нижньої частини отриманої сторінки. Знайдіть список відповідних пошукових фраз, запропонованих Google:

Тут ви можете отримати деякі чудові ідеї для ваших ключових слів. Ви також можете натиснути будь-яку відповідну фразу зі списку, а потім знову прокрутити сторінку, щоб побачити нові ідеї на основі фрази, яку ви натиснули. Це може бути досить тривалим циклом, що дає вам нові ідеї щодо ключових слів кожного разу, коли ви натискаєте нову фразу.

4. Використовуйте ключові слова, які ви знайшли в HitTail, як нові ключові слова. Правильно, ви можете спробувати знайти ще більш довгі варіанти ключових слів на основі ключових слів, які ви знайшли під час першого раунду дослідження. Ось як це працює:

- Знайдіть перші 5-10 ключових слів насіння, як описано раніше.
- Введіть ці ключові слова по одному в HitTail, щоб отримати довгі варіації хвоста на їх основі.
- Використовуйте довгі варіанти ключових слів, знайдені в HitTail, як нові ключові слова, ввівши їх у HitTail.

Підказка 1: щоб заощадити час і пошуки, призначені для вашого облікового запису HitTail, ключові слова, які ви вже шукали, позначені позначкою " SEED ", яка може допомогти вам уникнути їх введення в два рази:

Підказка 1: щоб заощадити час і пошуки, призначені для вашого облікового запису HitTail, ключові слова, які ви вже шукали, позначені позначкою SEED , яка може допомогти вам уникнути їх введення в два рази:

Підказка 2: Вам не обов'язково вводити буквально всі ключові слова, які ви знайшли під час першого раунду дослідження, як нові ключові слова для насіння. Цей список може бути занадто довгим. Замість цього назвіть найбільш відповідні фрази до вашої теми, а потім введіть їх як нові насіння.

Крок # 5. Дослідження ключових слів конкуренції.

Якщо ви знайшли великий список ключових слів із довгим хвостом, але не вибирали, які з них дійсно націлюватимуться на ваш сайт, подумайте, як важко потрапити до 10 кращих Google за допомогою одного чи іншого ключового слова.

Існують численні способи дослідження конкуренції за ключовими словами, які можуть бути висвітлені в новій статті. Зараз я буду дотримуватися основної техніки, яку я часто використовую і вважаю ефективною. Отже, ми йдемо:

Як я вже згадував у цій статті, одним з найважливіших тегів HTML у світі SEO є тег Title. Якщо дана сторінка оптимізована для певного ключового слова, то майже напевно це ключове слово входить до тега заголовка сторінки.

Дізнавшись, скільки веб-сторінок в Інтернеті містять дане ключове слово в тегах Title, ми отримуємо уявлення про те, скільки конкурентів нам доведеться переважати, коли націлюють одне і те ж ключове слово.

Це можна дослідити за допомогою Google і allintitle: оператор . Просто виконайте пошук у Google за допомогою наступного рядка:

allintitle: "приклад фрази"

В результаті, Google повертає лише ті веб-сторінки, які містять точну фразу « приклад ключової фрази » у тегах Title. Наприклад, є 718 веб-сторінок, які містять ключове слово " чат для веб-сайту " в тегах заголовка:

Повторіть це для всіх ключових слів. Після того, як це зроблено, ви повинні закінчити з Таблиця схожа на цю , де:

 • Сер. Щомісячні пошуки - розрахункова кількість пошуків за місяць для даного ключового слова.
 • InTitle - кількість веб-сторінок в Інтернеті, які містять задане ключове слово в тегах заголовка. Показує, скільки конкурентів вам доведеться переважати з цим ключовим словом.
 • InTitle to Search Ratio - кількість сторінок з ключовим словом у тегах заголовків, поділених на кількість пошуків за місяць (InTitle / Avg. Monthly Searches). Вищий коефіцієнт означає вищу конкуренцію.

Для найменшої конкуренції слід вибрати ключові слова з найнижчим показником InTitle . У нашому прикладі такі ключові слова:

Якщо ви вважаєте, що ваш сайт достатньо сильний, щоб класифікувати за більш конкурентні ключові слова, це гарна ідея, щоб відсортувати таблицю на основі співвідношення InTitle і Search . У цьому стовпці відображаються ключові слова, які мають найкращий баланс між обсягом пошуку та конкуренцією. У нашому прикладі я б, напевно, вибрав ключове слово " живий чат для веб-сайту ", який має в середньому 320 пошуків на місяць і знаходиться поблизу верхній частині таблиці .

Заключні думки

У цій статті я спробував надати вам найпростіший і простий в дотриманні керівництво про те, як ви можете знайти довгі ключові слова хвоста для вашого сайту або блогу. Безумовно, існують сотні більш комплексних методів, які, ймовірно, потребують цілої книги, щоб покрити їх. Але це керівництво є гарним пунктом ви можете почати з, і я сподіваюся, що це допоможе вам знайти великі ключові слова для вашої ніші.

Якщо у Вас виникли питання або пропозиції, будь ласка, повідомте мені про це у коментарях нижче. Дякую!

Поставте себе в взуття вашого потенційного клієнта - що б ви ввели в Google, якщо ви намагалися знайти дану тему?
Чому?
Які ключові слова насіння приходять вам на думку, що можуть описати цей продукт?
Або, які ключові слова ви б особисто використовували, якщо ви шукали такий продукт для встановлення на власному веб-сайті?
Це якась онлайн послуга?
Або користувач дійсно шукає програмне забезпечення чату?
Але як знайти тег заголовка даної веб-сторінки?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения