Алгоритм Google Panda ᐈ Практичні SEO поради

зміст:  Особливості поліпшень Google Panda 4

зміст:

Особливості поліпшень Google Panda 4.2

Що робити, якщо інтернет-ресурс став жертвою Google Panda

Google Panda - алгоритм, що призначений для боротьби з контентом поганої якості. Про випуск версії Panda 4.2 першим заявило видання «Search Engine Land». Нове оновлення дасть можливість багатьом ресурсам просунутися завдяки якісним і високоунікальним текстам, цікавим для клієнтів сайтів. Розглянемо основні особливості поліпшень і дамо 10 практичних порад, як не стати «жертвою Панди».

 • Оновлення бази аналізованих сайтів. Баррі Шварц заявив, що нових сигналів в алгоритм включено не було.
 • Установка оновлень Panda займе кілька місяців, а то й цілий рік. Такий апдейт буде довгостроковим в історії компанії Google. Таке поліпшення буде останнім, і в подальшому алгоритм Google Panda буде вдосконалюватися постійно.
 • Обновленіет Panda 4.2 - це глобальне поліпшення, яке торкнеться 2-3% від всіх запитів пошукової системи Google, а це більше, ніж 105 мільйонів веб-сторінок. Якщо подивитися історію статистики апдейтів, в травні 2014 року поліпшення торкнулися 7,5% запитів, а в вересні того ж року - 3-5%.
 • Проводити аналіз веб-порталів алгоритм Panda буде посторінково. Це може стати причиною різного ранжирування сторінок. Зміна як і раніше буде стосуватися всього сайту.

Якщо ви дізналися, що інтернет-ресурс став жертвою Google Panda, ознайомтеся з 10 наступними рекомендаціями.

1. Дізнайтеся причини зниження трафіку.

Продіагностувати Google Panda можна багатьма різними методами: від дослідження походження трафіку, використовуючи Google Analytic, до аналізу ранжирування сайту за запитами, які мають вузьку спрямованість. Найпростіший і швидкий метод - використання Panguin Tool. Знавці по SEO-просуванню сайтів радять його як інструмент, який може точно з'ясувати джерело зниження трафіку. Panguin Tool показує поліпшення алгоритмів пошукача, використовуючи накладення на трафік по Google Analytics. Часто використовуються сервіси, які можуть показувати ступінь зміни видачі. Таким сервісом виступає Mozcast.

Важлива причина зменшення трафіку - несвоєчасно знайдені технічні несправності сайту або накладення ручних санкцій. Їх можна знайти за допомогою Google Search Console. Позбутися від санкцій Panda можна легко і просто, адже причина їх накладення повинна бути вказана.

2. Не пропускайте новини SEO-ком'юніті.

Дженніфер Зліг, співробітниця «The SEM post», стверджує, що швидкість установки оновлень вплине на зниження трафіку, але не на всьому сайті, а лише на окремих його сторінках. У такій ситуації для точної діагностики не буде зайвим думку фахівців SEO-спільноти. На багатьох тематичних форумах вказується поява численних змін у видачі. Таким способом були знайдені періоди особливої ​​активності Penguin 3.0. Нагадаємо, що вийшов він у жовтні 2014 року, а зміни у видачі почалися тільки в листопаді і грудні того ж року.

3. Проводьте ретельну роботу з проблемними сторінками.

Визначити проблемну сторінку дуже легко - її трафік особливо знижений. В області ймовірну небезпеку:

 • landing page з контентом поганої якості;
 • сторінки з надлишком текстів чи реклами;
 • сторінки з короткими або дублюючими статтями;
 • сторінки, розташовані в глибині сайту, знайти які можна, зробивши кілька кліків, починаючи від стартової.

Новачкам в сфері роботи з такими сторінками потрібно розуміти, що це рутинне заняття, а під фільтри потрапляють всі сайти, які не можуть задовольнити запити користувачів.

Ввівши питання в Google, клієнт отримує список сайтів з відповідями. Якщо клікнувши на якийсь із них, користувач залишає ресурс за пару секунд - це збільшує в рази шанси порталу потрапити під фільтр Google Panda.

Сервіс Serpstat (ex. Prodvigator) допоможе перевірити абсолютно всі сторінки сайту на відповідність пошуковим запитам клієнтів. Розраховуючи релевантність сторінки, він бере до уваги:

 • Частоту ключів в статті, які відповідають запитам пошукових систем.
 • Чи виділяються тегами «strong» або «i» ключі в точній входження.
 • Число фраз, які знаходяться в тексті, але ідентичні пошуковому запиту.
 • Довжина сторінки.

Сервіс покаже користувачеві точну кількість значень релевантності його сайту.

4. Займайтеся написанням тільки довгих текстів.

Брайн Питман, співробітник PR Daily, стверджує, що оптимальна кількість слів у тексті - 600-800. Текст, в якому є менше 400 слів - це зловісний сигнал для Google Panda. Встановивши плагін Word Count для браузера Chrome, можна визначити число слів на сторінці. Цей та інші плагіни Chrome потрібні для аналізу контенту, як для SEO-фахівців, так і для веб-майстрів.

Коли написати релевантний текст не виходить, можна просто проставити в ньому посилання на що заслужили довіру тематичні веб-сайти.

5. Уважно і грамотно вносите правки в текстові матеріали.

Google Panda суворо ставиться до читабельності текстів, причому на всіляких мовах. Наведемо, наприклад, експерименти Маркуса Тобер з компанії Searchmetrics. Вони показують використання пошукачем в ранжируванні формули читабельності Флеша. Результати зображені на графіку.

Результати зображені на графіку

На графіку цифра 80 означає низький рівень тексту, який може зрозуміти і запам'ятати навіть дитина, а 30 - високий рівень наукових праць.

Максим Ільяхов розробив сервіс «Главред», який широко використовується для очищення текстових матеріалів від спаму і іншого «сміття». Але не всі рекомендації сервісу підходять до конкретного тексту. Брайн Питман зазначив, що Google давно навчився розпізнавати синоніми, тому ними потрібно насичувати тексти сайту по максимуму.

6. Розміщуйте більше мультимедійного контенту.

55% від 100% видачі пошуковика Google включають відео-файли, а 40% - зображення. Наповнюючи сайт, не варто забувати вказувати alt і title з релевантними ключами.

7. Зробіть сайт простіше і легше.

Від Google Panda зазнали великі сайти. Число сторінок в них варіювалося від 10 до 100 тисяч. Панду залучають сайти, на яких важко відшукувати потрібну інформацію. Якщо сайт складається з декількох тисяч сторінок, Енн Смарті закликає полегшити портал:

 • використовуйте Robots.txt для блокування сторінок;
 • скористайтеся метатегах noindex для деіндексаціі сторінок;
 • об'єднуйте і видаляйте сторінки;
 • застосуєте теги canonical, вони вкажуть Google на сторінки, які необхідно індексувати;
 • використовуйте піддомени для перенесення деяких сторінок.

Джим Бойкин дав практичний і дуже корисну пораду: «Якщо апдейт Google Panda призвів до втрати 80% трафіку - зробіть сайт на 80% простіше».

8. Вдосконалить внутрішню перелинковку.

Перевірити коректність відкривання сторінок за внутрішніми посиланнями можна за допомогою Netpeak Spider. Інструмент дозволяє зробити комплексний SEO-аудит. Інші варіанти коригування внутрішньої перелинковки:

 • Зробіть основне меню ширше. 150 посилань на головній сторінці буде абсолютно достатньо.
 • Для торгових сайтів буде плюсом, якщо вони встановлять додаткові навігації. Наприклад, по цікавим статтями або топ-спискам.
 • Залиште найменшу кількість повторюваних посилань, наприклад, на бічному меню сторінки.

9. популяризує контент грамотно.

Створити хороший контент - це половина завдання. Його потрібно вміти «продати» користувачам сайту. Співвідношення часу зі створення тексту і його поширенню має становити 1: 7. Не варто думати, що репост від відомого сайту підвищить трафік вашого ресурсу. Яскравий приклад - блог KISSmetrics, який копіював свої хороші публікації в Entrepreneur.com і Search Engine Journal. За місяць кількість користувачів зросла майже до 9,5 тисяч. Google Panda провів апдейт, який урізав з пошукача більше ніж 225 тисяч клієнтів сайту.

Google Panda провів апдейт, який урізав з пошукача більше ніж 225 тисяч клієнтів сайту

Алгоритм Panda не побачив, що саме блог був джерелом інформації. Але фахівці ресурсу вийшли із ситуації, вирішивши всього три завдання:

 • Переписали свої тексти для вищевказаних сайтів.
 • Власників сайтів попросили поставити тег rel = «canonical».

Власників сайтів попросили поставити тег rel = «canonical»

 • Запропонували високоунікальние матеріали для сайтів агентів впливу в соц. мережах.

10. Не «проганяйте» Panda.

Всі зміни, внесені після 18 липня, не будуть враховуватися алгоритмом. Тим, хто потрапив під фільтр сайтам доведеться чекати десять місяців до завершення апдейта і майже рік до виходу нових поліпшень.

Апдейт алгоритму означають, що сайти, які потрапили під фільтр Panda 4.1, зможуть вийти з-під санкцій. Це за умови, що всі потрібні коригування на сторінках були внесені. Якщо немає, використовуйте 10 вищенаведених правил.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения