Аналіз цільової аудиторії: як «влучити в ціль»

 1. Навіщо проводити аналіз цільової аудиторії
 2. З чого почати маркетинговий аналіз цільової аудиторії: сегментація та складання портрета ЦА
 3. Ефективні оффлайн і онлайн методи аналізу цільової аудиторії
 4. За допомогою яких інструментів можна провести аналіз цільової аудиторії сайту
 5. Simply Measured
 6. SimilarWeb
 7. KISSmetrics
 8. Hotjar
 9. Як провести аналіз цільової аудиторії інтернет-магазину
 10. B2B і B2C при визначенні цільової аудиторії
 11. сегментація ЦА
 12. Методика 5W Марка Шеррингтона
 13. портрет ЦА
 14. Аналіз цільової аудиторії проведено, а що далі?
 15. Індекс відповідності (Affinity Index)
 16. канали просування
 17. таргетована реклама
 18. Стереотипи, які впливають на аналіз цільової аудиторії
 19. Типові помилки аналізу цільової аудиторії

Генератор Продаж Генератор Продаж  Час читання: 10 хвилин  Немає часу читати

Час читання: 10 хвилин

Немає часу читати?

Відправимо матеріал вам на:

Аналіз цільової аудиторії - абсолютно логічний крок для будь-якої компанії, яка хоче запустити новий проект, розвинути вже існуючий, а також дізнатися, чому бізнес став приносити менше доходу або, навпаки, зрозуміти, що посприяло підвищенню його прибутковості.

Аналіз цільової аудиторії - процес досить тривалий і трудомісткий. Але не поспішайте опускати руки. Якщо до вирішення цієї важливої ​​і необхідної для бізнесу завдання підійти правильно, час на проведення аналізу відчутно скоротиться, а ви отримаєте прекрасні результати у вигляді зміцнення своїх позицій на ринку і підвищення доходу.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 • Навіщо проводити аналіз цільової аудиторії
 • З чого його почати: сегментація та складання портрета ЦА
 • Ефективні оффлайн і онлайн методи
 • За допомогою яких інструментів краще проводити аналіз
 • Особливості аналіз цільової аудиторії інтернет-магазину
 • Аналіз цільової аудиторії проведено, а що далі?
 • Стереотипи, які впливають на аналіз
 • Типові помилки аналізу цільової аудиторії

Навіщо проводити аналіз цільової аудиторії

Давайте розберемося, що таке цільова аудиторія. Це група людей, для якої призначений певний товар або послуга. Всі учасники цільової аудиторії мають щось спільне - наприклад, потреба в чому-небудь, проблему, яку вони хочуть вирішити. Саме для задоволення потреб цільової аудиторії і призначений ваш продукт. Але щоб більш точно виявити, чого потребує аудиторія, її ділять на сегменти - за гендерною ознакою, віком, доходу, області діяльності і т. Д.

Компанія не може працювати і надавати абсолютно всім свої товари або послуги. Кожен продукт розрахований на свою цільову аудиторію, що має унікальні характеристики.

Відмінними рисами представників цільової аудиторії є:

 • Інтерес до товару. У запчастинах для автомобіля не потребують ті, у кого відсутній транспортний засіб.
 • Фінансова спроможність до покупки. Бутік з дорогим одягом недоречно розташовувати поруч з гуртожитком.
 • Сприйнятливість до маркетингового тиску. Найчастіше на прихильників однієї торгової марки не діють ніякі, навіть самі високоефективні маркетингові прийоми, розраховані на те, щоб переманити їх на сторону іншого бренду.

Аналіз цільової аудиторії і точне виявлення «свого» споживача необхідні будь-якій компанії. Перед запуском рекламної кампанії, просуванням нового товару або послуги обов'язково слід визначити, кому призначений продукт. Чим більш вузької буде цільова аудиторія, тим ефективніше ви зможете з нею взаємодіяти.

Рекомендовані статті по даній темі:

Багато компаній до кінця не розуміють, наскільки важлива цільова аудиторія. Однак саме вона - точка відліку будь-якої стратегії маркетингу. Тут можна провести аналогію з риболовлею. Будь-який рибалка підбирає наживку в залежності від того, яку рибу хоче спіймати. Так само йдуть справи і в сфері торгівлі та послуг - вибір маркетингової стратегії завжди визначається портретом потенційного покупця.

Якщо компанія знає свою цільову аудиторію, то:

 1. Розуміє, як підвищити лояльність клієнтів - люди будуть повертатися і рекомендувати продукт або послугу своїм родичам, друзям, знайомим.
 2. Більш швидко і дешево знаходить нових покупців. Витрати на рекламні цілі суттєво скорочуються, якщо компанія точно знає, де і як шукати клієнтів.
 3. Формує пропозиції, в повній мірі відповідають вимогам покупців.

З чого почати маркетинговий аналіз цільової аудиторії: сегментація та складання портрета ЦА

Аналіз цільової аудиторії - важливе завдання для будь-якого бізнесу. Конкуренція на ринку сьогодні дуже висока, а тому недостатньо просто красиво подати пропозицію. Потрібно продемонструвати клієнту, які завдання і проблеми вирішить пропонований товар або послуга, як продукт здатний змінити його зовнішній і, що особливо важливо, внутрішній світ. Іншими словами - продавайте не продукт, а результат, вигоду від його використання.

Проводячи аналіз цільової аудиторії, вам необхідно пам'ятати: споживачі купують товар з урахуванням 4 своїх потреб:

 1. Базових.
 2. Соціальних.
 3. Духовних.
 4. З метою підвищення статусу.

При складанні промо-матеріалів потрібно акцентувати увагу саме на цих потребах.

Отже, що компанії має бути відомо про свій можливий споживача?

Для проведення ефективного аналізу вам слід знати стать своїх клієнтів, їх фінансове та сімейний стан, професію - тобто, мати уявлення про соціально-демографічних і психо-графічних показниках. Крім того, ви повинні уявляти, де і як ваша цільова аудиторія проводить свій вільний час, чим цікавиться, якими соціальними мережами користується.

Дуже зручно розділяти цільову аудиторію на сегменти або класи, щоб розуміти, чого хочуть ваші клієнти, тобто, проводити більш детальний аналіз цільової аудиторії. Завдяки сегментації або кластеризації ви збираєте відомості про аудиторію і впорядковують клієнтів за окремими категоріями за схожими характеристиками.

Якщо ви хочете отримати хороші результати від аналізу, складіть портрет потенційного клієнта, детально охарактеризував його. У портреті вашого можливого клієнта обов'язково повинні бути присутніми наступні складові:

 • вік, стать, сімейний, соціальний стан, рівень доходу, освіта, професія;
 • соціальна активність (дозвілля, соціальні мережі, коло спілкування);
 • яким чином продукт здатний вирішити проблему, задовольнити потребу клієнта;
 • які асоціації викликає ваш товар або послуга;
 • з якою метою і чому споживач купує продукцію.

Нічого складного в зборі подібної інформації немає. Досвідчені маркетологи користуються всіма можливими джерелами, наприклад, аналізують метрику сайту (кліки користувача і проігноровані їм ресурси), соцмережі (на яких сайтах людина зареєстрована, якими спільнотами цікавиться, яка інформація знаходиться у відкритому доступі).

Збір таких даних - безумовно, процес непростий, але, повірте, результат себе виправдає. Ви проведете детальний аналіз цільової аудиторії, направите рекламу на користувачів, яким це дійсно потрібно, і максимально наблизитися до потенційного клієнта.

Залишити заявку

Не забувайте ще й про те, що приблизно кожні 7 років людина змінює свої життєві пріоритети, звички і потреби:

 • 1-7 років, 7-14 років. Представники даної вікової категорії нас не цікавлять, оскільки вони неплатоспроможні.
 • 14-21 рік. Інтереси в цьому віці зводяться до проведення часу з друзями, дискотеках, знайомству з партнером, вступу в шлюб, пошуку роботи.
 • 21-28 років. Люди стурбовані сім'єю, дітьми, побудовою кар'єри, все ще пошуком партнера, хтось переживає невдалий шлюб, хтось зайнятий поліпшенням житлових умов і т. Д.

Якщо ви знаєте, скільки років вашому клієнтові, то розумієте, чим він в даний момент стурбований, що йому теоретично потрібно, і які потреби здатний задовольнити ваш товар.

Ще один важливий параметр при аналізі - фінансове становище. Даний показник впливає на планку ухвалення рішення про покупку товару. Наприклад, iPhone X у вас навряд чи купить безробітний чоловік або студент.

Ефективні оффлайн і онлайн методи аналізу цільової аудиторії

Отже, ви виділили окремий ринковий сегмент цільової аудиторії. Далі ви вивчаєте її і складаєте образ потенційного клієнта. Тут ви можете користуватися декількома методами аналізу цільової аудиторії - як онлайн, так і офлайн.

1) Оффлайн-методи аналізу цільової аудиторії - це:

 • Усне опитування або письмове анкетування обраного сегмента покупців.
 • Особисте інтерв'ю в фокус-групах.
 • Опитування по телефону або розсилка анкет по e-mail.
 • Аналіз цільової аудиторії «кабінетним способом», в рамках якого вивчають уже наявні дані по цільовій аудиторії.
 • Спостереження за споживачами в місцях продажів - спосіб «таємний покупець».

Окремо кілька слів слід сказати про метод Шеррингтона «5W». Мова в даному випадку йде про 5 питаннях, які в англійській мові починаються на букву «w». Відповіді на ці питання дадуть вам інформацію, яка стане основою для формування мінімального портрета покупця: what - що (тип товару), who - хто (тип споживача), why - чому (мотивація до покупки), when - коли (час здійснення покупки) , where - де (місце, в якому продається товар).

2) Онлайн-методи:

В інтернеті аналіз цільової аудиторії можна виконати, наприклад, вивчивши профілі покупців (скористатися відкритими даними) або проаналізувавши відвідуваність ресурсу.

Слід згадати і ще про одне універсальному і ефективному онффлайн-методі - «націлення» або «таргетування». Основа методу - обробка пошукових запитів. Тобто, завдяки цьому методу ви дізнаєтеся, відомості про які товари або послуги в інтернеті шукає людина, на яких сайтах проводить час, які робить онлайн-покупки.

При цьому значення терміна «таргетинг» більш широке, ніж просто аналіз цільової аудиторії. Він має на увазі і демонстрацію рекламних оголошень саме тому купівельному сегменту, який вас цікавить.

Орієнтування буває:

 • Тематичним.
 • Тимчасовим.
 • За підбором рекламних майданчиків.
 • За соціально-демографічними ознаками.
 • За психофізіологічного типу покупця.
 • За географічним місцем розташування.

Якщо ви визначаєте своїх покупців і проводите аналіз цільової аудиторії, використовуючи перераховані вище методи, то формуєте споживчий попит. Наші потреби в їжі, одязі, предметах побуту і навіть в людях в ролі супутників життя визначаються рекламою. Якщо ви будете грамотно використовувати техніку впливу, то зможете в прямому сенсі нав'язувати свій продукт певного купівельному сегменту, який і є цільовою аудиторією. Але для цього якраз важливо знати, чого потребує ваша аудиторія.

За допомогою яких інструментів можна провести аналіз цільової аудиторії сайту

Google Analytics

Google Analytics

Сервіс, призначений для аналізу цільової аудиторії, має мало не найбільшими можливостями для контролю над поведінкою людей на сайті. Створити рахунок у Google Analytics просто. Вам потрібно просто там зареєструватися і додати код на мові Java Script на сторінки сайту.

У вас є можливість користуватися як платною, так і безкоштовною версією Google Analytics. Відзначимо, безкоштовна версія відрізняється від платної лише тим, що дозволяє аналізувати не більш 5 млн сторінок щомісяця. Але, як правило, і цієї кількості цілком вистачає.

Завдяки Google Analytics ви можете дізнаватися, які користувачі найбільш активні, отримувати відомості про статистику переходів. Аналітичний сервіс також демонструє географічне розташування користувачів, демографічні дані, показує, чим цікавляться люди, як себе ведуть, з яких пристроїв і через які браузери заходять на сайт.

Simply Measured

Аналіз поведінки цільової аудиторії фахівці також проводять, вивчаючи соцмережі. Якщо у вас є бізнес-акаунти на Facebook, в Instagram, то там є користувачі, які цікавляться вашим товаром або послугою і бажаючі знайомитися з новинами.

Сервіс для аналізу цільової аудиторії Simply Measured вивчає користувачів в Twitter, заміряє відвідуваність аккаунта Instagram, глибоко аналізує контент, демографічні особливості та конкуренцію аккаунта на Facebook.

Суттєва перевага Simply Measured полягає в тому, що даний інструмент безкоштовний. Від вас вимагається лише реєстрація.

SimilarWeb

SimilarWeb

Дуже зручна програма для отримання даних з будь-якого інтернет-ресурсу і порівняно сайтів. Сервіс допомагає дізнатися, наскільки залучені користувачі, з яких джерел надходить трафік, і розбити інформацію про кожного з них. SimilarWeb показує, чим цікавиться ваша цільова аудиторія, які сторінки сайту найбільш затребувані, і надає іншу важливу інформацію.

SimilarWeb безкоштовно формує звіти з базовими даними. Існує також платна розширена версія.

KISSmetrics

Завдяки цьому аналітичному сервісу ви не тільки можете відстежувати дії користувачів, але і компонувати відомості про них, отримані з різних пристроїв. KISSmetrics корисний для оптимізації рекламних і маркетингових кампаній і автоматизації процесу взаємодії з цільовою аудиторією.

Програма надає різного роду звіти по клієнтах, конверсії, трафіку, сегментам, даними і тестування. Крім того, сервіс виділяє менеджера по роботі з клієнтами і підтримку по телефону і e-mail.

Оплачувати послуги KISSmetrics відразу ж не потрібно. Ви можете скористатися сервісом абсолютно безкоштовно протягом 2 тижнів, щоб оцінити всі його переваги. Якщо вас все влаштує, перейдіть на платну версію. Її вартість складе $ 120 щомісяця.

Hotjar

Hotjar

Завдяки сервісу Hotjar ви проведете ефективний аналіз, зрозумієте, чого хоче ваша цільова аудиторія, і як підвищити конверсію на свій сайт. Програма не тільки виконує детальний аналіз інтернет-ресурсу, видаючи дані про кліки, переходи, переглядах, реакціях і ін., Але і надає більш доступного режиму, в числі яких:

 • опитувальники;
 • проактивні чати (спливаючі чати-помічники для спілкування з користувачами);
 • FAQ;
 • рекомендації щодо поліпшення контенту та UX;
 • A / B тестування.

У програми є як безкоштовна пробна версія, так і платна вартістю від $ 29 щомісяця.

Як провести аналіз цільової аудиторії інтернет-магазину

Щоб провести ефективний аналіз і визначити цільову аудиторію сайту, необхідно оцінити наступні параметри:

 1. Основні характеристики (стать, вік, місце розташування користувачів).
 2. Інтереси аудиторії, дізнатися про які можна завдяки вивченню соцмереж і спільнот.
 3. Фінансове становище представників цільової аудиторії. Якщо ви спеціалізуєтесь на продажу віп-турів на острови або ювелірних прикрасах, вашими потенційними клієнтами не можуть бути студенти, працівники бюджетних організацій, непрацюючі домогосподарки і т. П.
 4. Завдання. Тут досить зрозуміти, для вирішення яких проблем призначений ваш товар або послуга. Відповідь дозволить вам чітко визначити завдання.

Чим ширший перелік, тим вже цільова аудиторія. Однак провести аналіз цільової аудиторії можна і за допомогою особливих методик і допоміжних критеріїв. Зупинимося на них докладніше.

Топ-5 статей, які будуть корисні кожному керівнику:

B2B і B2C при визначенні цільової аудиторії

Чи буває так, що цільова аудиторія одного інтернет-магазину відноситься і до сегменту B2B, і до сегменту B2С? Безумовно, адже, наприклад, магазин косметичних засобів може продавати свою продукцію як приватним клієнтам, так і салонам краси.

Якщо кінцеві покупці входять лише в сегмент B2B, вам буде простіше. Чому? Ця категорія більш стабільна, звичайно, за винятком кризових періодів. Сегмент B2C стабільним назвати не можна, оскільки кожен день на ринку з'являються вдосконалені технології, поліпшені косметичні формули, нові напрацювання, внаслідок чого різко коливається попит серед покупців.

Саме тому маркетологи, які розробляють рекламні кампанії для сегмента B2C, повинні практично кожен місяць проводити аналіз, відстежувати ситуацію на ринку і відзначати самі незначні коливання, щоб вчасно коригувати дані про цільову аудиторію.

Вибираючи споживачів для сегмента B2C, вам слід пам'ятати про основну помилку - широкої цільової аудиторії. Щоб не допускати помилок, обов'язково сегментує ЦА.

сегментація ЦА

Згідно з результатами досліджень великих ЦА, дещо простіше налагоджувати комунікацію з малими купівельними сегментами, об'єднаними в одну цільову аудиторію.

Щоб отримувати інформацію і надалі розбивати ЦА на сегменти компанії користуються такими методами аналізу:

 • Анкетуванням на сайті або в співтовариствах в соцмережах. Результати анкетування дозволяють вам отримати відомості про цільових переходах, віці, перевагах і інших важливих параметрах про користувачів.
 • Опитуваннями потенційних покупців внутрішнього і зовнішнього типу на сторонніх сайтах.
 • Опитуваннями та іншими дослідженнями, які проводять маркетингові агентства.

В даний момент у вас є можливість користуватися новим інструментом від Яндекс, що дозволяє шукати і сегментувати цільову аудиторію - Яндекс.Аудіторіі. Ви можете завантажувати в нову програму власні дані і використовувати інформацію Яндекса, щоб налаштовувати рекламні кампанії.

Методика 5W Марка Шеррингтона

Щоб провести якісний аналіз цільової аудиторії і отримати достовірні результати, потрібно сегментувати її за допомогою 5 основних питань (5W Шеррингтона):

 • Що? - тип продукту;
 • Хто? - тип покупця;
 • Чому? - чому клієнт повинен зробити покупку;
 • Коли? - в який час споживачі хочуть робити покупки;
 • Де? - місце здійснення покупки.

На основі результатів такого аналізу ви остаточно виділіть сегменти вашої цільової аудиторії, сформуєте дієву рекламну кампанію і презентуєте свої послуги або товари з урахуванням переваг, потреб і способу життя потенційних клієнтів.

портрет ЦА

Портретом цільової аудіторії назівають точну характеристику ее Яскрава представника. Іншими словами, це вигадана персона з ім'ям, віком, хобі, способом життя і іншими характеристиками, якими її наділяють маркетологи. Нерідко цього уявного людині навіть підбирають фото. Безумовно, всі ці властивості маркетологи беруть з цільової аудиторії, до якої він належить, виконуючи аналіз.

Портрет цільової аудиторії складають за такою схемою:

 • Спочатку виділяють соціальні характеристики - стать, вік, сімейний стан, рівень доходу і професію.
 • Далі наводять інформацію про проведення часу (на яких форумах, тематичних сайтах, в інтернет-магазинах, соціальних ресурсах проводить користувач свого часу).
 • Потім визначають, для вирішення яких проблем і задоволення потреб призначений ваш продукт.
 • Що відчує ваш потенційний клієнт, коли купить ваш продукт або послугу? Чи стане споживач красивіше, здоровіше, зможе краще відпочивати і корисніше проводити дозвілля?
 • З якої причини людина повинна зробити вибір на користь саме вашого товару, а не продукту конкурентів?

Аналіз цільової аудиторії і формування портрета за його результатами дозволить вам налагодити більш тісну взаємодію зі споживачем. Портрет цільової аудиторії формують, щоб дати отриманої інформації особа і наділити її характером, адже спиратися на голі статистичні факти - не найкраще рішення.

На якій би стадії розвитку не перебував ваш інтернет-магазин, аналіз цільовою аудиторією повинен бути першочерговим завданням. Якщо портрет цільової аудиторії складено розмито або неточно, ви просто в результаті не зрозумієте, кому і як продавати товар або послугу.

Аналіз цільової аудиторії проведено, а що далі?

Створення унікальної торговельної пропозиції

Отже, ви провели аналіз цільової аудиторії і сформували портрет потенційного покупця. Тепер виділіть час і сили на створення окремої реклами, банерів або посадочних сторінок для кожного сегмента. Сформуйте для них УТП, і ви потрапите в ціль.

Якщо ви створите унікальна торгова пропозиція для вузького сегмента цільової аудиторії, конверсія в цільове дію буде вище.

Індекс відповідності (Affinity Index)

Індекс відповідності (Affinity Index)

Завдяки індексу відповідності ви зможете оцінити ступінь відповідності конкретного каналу реклами необхідної цільової аудиторії. Від індексу відповідності багато в чому залежить, наскільки ефективною буде рекламна кампанія, і у скільки обійдеться взаємодія з ЦА.

При зіставленні «Affinity Index» з іншими показниками - кількістю візитів, відмов, рівнем конверсії ви дізнаєтеся про переваги цільової аудиторії, конвертованих найкраще.

канали просування

В даному випадку сайт адаптують під вимоги пошукових систем, а при розробці контенту використовують ключові слова та фрази. Цільова аудиторія - пошукові роботи.

Якщо неправильно провести аналіз і визначити цільову аудиторію, ключові запити для пошукового просування будуть складені з помилками.

 • Контент-маркетинг.

Ваш контент повинен бути цікавий цільової аудиторії . Формувати його слід на ті теми, в яких ви добре розбираєтеся і виступаєте експертом.

Успішна стратегія зовсім не означає обов'язкову видачу вірусного контенту. Вам лише потрібно діяти послідовно і вести себе по відношенню до аудиторії щиро.

таргетована реклама

Завдяки такому інструменту аналізу ЦА, як таргетинг, ви можете взаємодіяти з покупцями з певними якостями і характеристиками. При цьому ваші оголошення демонструються лише обраному сегменту аудиторії.

Результати дослідження Nielsen показали, що таргетинг мобільної реклами досягає поставленої мети в 60% випадках. Більше половини показів мобільної реклами знаходять свою цільову аудиторію.

Таргетована реклама в соціальних мережах - один з найбільш активно розвиваються сьогодні каналів інтернет-маркетингу.

При SMM сформований контент адаптують під різні соцмережі.

22 грудня 2016 р соцмережа «Вконтакте» запустила таргетинг look-alike. Це дозволило таргінг на ту цільову аудиторію, яка по ряду характеристик і інтересів схожа з вашою. Налаштування рекламних оголошень доповнилися настройками геотаргетинга. Однак поки немає налаштувань на тих, хто проживає на даній території, періодично її відвідує або подорожує в її межах, як це реалізовано в Facebook. За словами розробників, вже дуже скоро можна буде таргінг на «будинок», «робота» і «прямо зараз в цьому місці».

Facebook визначає інтереси, спираючись не лише на даних користувачів. Сервіс також робить це автоматично, грунтуючись на активності - з яким контентом взаємодіє людина, в яких спільнотах складається.

Орієнтування в Instagram наділений тими ж можливостями, що і на Facebook. Але необхідно враховувати, що користувачі користуються цими соцмережами для вирішення різних завдань.

 • Контекстна реклама.

Якщо представники вашої цільової аудиторії не замовляють товари або послуги через соцмережі (іноді так відбувається), користуйтеся контекстною рекламою. Пошукова контекстна реклама виводиться у відповідь на користувальницький запит.

При цьому запити користувачів бувають:

 1. Цільовими. Людина вводить в рядок пошуку конкретний товар або послугу, який бажає купити. Приклад точного входження: «купити фен в Мурманську».
 2. Купівельними. Користувач хоче придбати товар або послугу, але сумнівається. Для користувачів даної категорії складають сторітеллінг, нативну рекламу, статті-списки, топи та ін. «Топ 10 моделей смартфонів».
 3. Супутніми. Мова тут йде про запити близької тематики, які не спрямованих на пошук вашого продукту або послуги - «Історія створення обігрівачів».
 • E-mail маркетинг.

Щоб розсилка була ефективною і принесла бажаний результат, проведіть аналіз цільової аудиторії і обов'язково розділіть ЦА на сегменти - за інтересами, клікнувши на розсилку, відповідям на розсилку, хобі, професії та ін.

На потенційних покупців ви можете впливати, користуючись технікою впливу і переконання. В якості основи можна застосувати теорію Дейва Стрейкером, який розробив більшу частину подібних технік впливу і який написав безліч книг на подібні теми. Відзначимо, саме Дейв Стрейкером створив дуже популярний в США і Європі сайт changingminds.org.

 1. Теорія впевненості.
 2. Якщо ви висловлюєте ідею чи думку впевнено, то підвищуєте свої шанси на успішне просування товару і ефективний вплив реклами. Якщо ви сумніваєтеся, не впевнені в чому-небудь, чи люди стануть вам довіряти.

 3. Дефіцит = просування.
 4. Тут все просто - будь-який продукт або послуга набагато більше приваблюють потенційних покупців, коли вони дізнаються, що запас нібито обмежений, або спеціальна пропозиція перестає діяти в найближчому майбутньому. Приклад подібного рекламного посилання - «Тільки до 31 березня знижка на всю жіночу взуття 50%!».

 5. Техніка сплячого.
 6. Суть тут в тому, що в рекламі (або в повідомленні іншого роду) для цільової аудиторії немає прямої вказівки на покупку товару. До такого посилку потенційний покупець почне ставитися більш лояльно. Отже, ймовірність того, що він купить ваш продукт, значно зростає.

Перераховані вище правила будуть актуальні ще дуже довго, для будь-якої економічної галузі та сектори, оскільки засновані вони на звичайних потребах людини в комунікації, повазі, комфорт і прагнення до лідерства.

Стереотипи, які впливають на аналіз цільової аудиторії

Людський мозок старанно узагальнює відомості про навколишню дійсність, а тому ми автоматично формуємо у себе в голові безліч стереотипів, які діють і свідомо, і несвідомо. Проводячи аналіз цільової аудиторії, складаючи портрети потенційних покупців, вам неодмінно слід їх враховувати.

Отже, стереотипи, як правило, бувають:

 • гендерними (жінки більш емоційні, в порівнянні з чоловіками);
 • віковими (люди похилого віку весь час хворіють і малоактивні; молодь, навпаки, завжди активна);
 • національними (жителі Середньої Азії - будівельники, некваліфікована робоча сила, англійці - манірний народ, латиноамериканці - емоційні);
 • професійними (тижюріст і тому подібні);
 • соціальними (вантажники невиховані і неосвічені, а професора - культурні і начитані);
 • по зовнішності (людина в окулярах розумний, повний - добрий).

Проводячи аналіз цільової аудиторії, вам необхідно враховувати і стереотипи, які й підвищують у користувачів довіру до інтернет-ресурсу, блогу, групі, а саме:

 1. Гарне оформлення, продуманий до дрібниць дизайн та зручний призначений для користувача інтерфейс.
 2. Присутність на сайті експертної думки, наявність серед партнерів відомих брендів.
 3. Корпоративна етика і ведення бізнесу відповідно до західних технологіями.
 4. Компанії, які виступають в ролі джерел новин, більш цікаві користувачам, ніж організації, які розповсюджують неактуальну інформацію.

Типові помилки аналізу цільової аудиторії

 • Неправильне поводження до цільової аудиторії.

Необхідно правильно, без помилок проводити аналіз цільової аудиторії. Приклад: в магазині продається одяг для підлітків. Багато маркетологи припускаються помилки, звертаючись до представників своєї аудиторії не на «ви», а на «ти». Разом з тим, таке панібратське звернення здатне відштовхнути потенційних покупців.

 • Неправильне визначення місць, які відвідують потенційні клієнти.

В даний момент дуже поширені випадки, коли компанії вручають споживачам подарункові сертифікати через дружні організації. Наприклад, відвідувачам салону краси вручають сертифікати на візит в фітнес-клуб. Клієнт приходить в салон, бере листівку, а потім йде в клуб.

Однак в цьому випадку дуже важливо розміщувати сертифікати там, де можуть знаходитися ваші потенційні клієнти. Природно, поширювати листівки на відвідування дорогого фітнес-клубу через салони класу «економ» немає сенсу.

 • Одноразовий аналіз цільової аудиторії.

Аналіз цільової аудиторії слід проводити регулярно - один раз для складання об'єктивної картини про ваших споживачів явно мало. Переваги покупців змінюються, і а тому цей процес необхідно постійно відстежувати. Якщо ж не проводити регулярний аналіз, попит на товар суттєво знизиться.

 • Повна залежність від вимог цільової аудиторії.

Як говорив Джобс, не потрібно повністю залежати від потреб клієнта. Покупець може просто не розуміти, чого хоче. Просто вам слід діяти сміливо, щоб запропонувати своєму споживачеві щось якісно нове.

Якщо ви хочете отримати високоякісний аналіз цільової аудиторії і на основі його результатів виробити ефективну маркетингову стратегію, зверніться до професіоналів.

Залишити заявку

Отже, що компанії має бути відомо про свій можливий споживача?
Чому?
Що відчує ваш потенційний клієнт, коли купить ваш продукт або послугу?
Чи стане споживач красивіше, здоровіше, зможе краще відпочивати і корисніше проводити дозвілля?
З якої причини людина повинна зробити вибір на користь саме вашого товару, а не продукту конкурентів?
Аналіз цільової аудиторії проведено, а що далі?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения