Аналіз сайтів конкурентів - Сосновскій.ру

 1. Хто ваші конкуренти
 2. Як визначити конкуренцію в тематиці
 3. Зовнішні посилання на сайт
 4. Відвідувачі і ключові слова
 5. Внутрішня оптимізація

Привіт друзі! Блог вже веду 3 роки , А про аналіз конкурентів так і не написав жодної повноцінної статті. Сьогодні заповнюю цю прогалину. У пості я об'єднав безкоштовні методи з аналізу сайтів конкурентів, які зможуть допомогти в оптимізації і просуванні вашого існуючого або майбутнього проекту. Сподіваюся, що багато хто з вас знайдуть тут щось нове.

3 роки

На початку, хотів би торкнутися одне протиріччя. З одного боку аналізувати сайти конкурентів корисно - можна дізнатися багато цікавої інформації. З іншого боку, якщо завжди спиратися на дані, отримані від конкуруючих проектів, то складно буде отримати лідируючі позиції. Відбувається повторення, а не створення чогось нового - того, що могло б зробити ресурс гідним конкурентом, виділивши його серед інших сайтів. Я вважаю, що комплексний метод в даному випадку буде найефективнішим: кістяк - свої розробки (ідеї, ключові слова, оптимізація, контент і так далі), додатково - цікаві дані, отримані від аналізу веб-суперників На початку, хотів би торкнутися одне протиріччя .

Завдяки аналізу конкурентів можна:

 1. Визначити рівень конкуренції в тематиці, ніші або за запитом.
 2. Дізнатися джерела посилальної маси і її якість.
 3. Виявити, які ключові слова використовує конкурент при просуванні, звідки він отримує трафік.
 4. Знайти цікаві прийоми у внутрішньої оптимізації сайту .

Хто ваші конкуренти

В першу чергу, потрібно знайти того, хто буде знаходитися під лупою аналізу. Для цього є кілька способів.

1) Ви заздалегідь можете знати деяких конкурентів, так би мовити, "в обличчя".

2) Аналіз ТОП 10 пошукової видачі в Яндексі / Google за основними запитами. Тут потрібно задавати ключові слова, характерні для тематики в цілому. Наприклад, для послуг SEO - оптимізація / розкрутка / просування сайтів. 5-15 прямих конкуруючих проектів, які в SERP зустрічаються частіше всіх, буде достатньо.

Чому саме потрібно аналізувати першу десятку? Не дарма ж вони туди потрапили Чому саме потрібно аналізувати першу десятку . Можна і далі, але, як правило, весь процес займає не зовсім мало часу, тому краще концентруватися на основних конкурентів.

3) http://direct.yandex.ru/search - тут показуються сайти, які рекламуються в Яндекс Директ за певними пошуковими запитами. Сортування по спадаючій ставки за клік.

4) Сервіси типу pr-cy.ru , cy-pr.com можуть дати інформацію по конкурентам, засновану на перетині ключових слів в пошуковій видачі.

5) Semrush . Визначатимуться 10 основних веб-суперників в пошуковій системі Google.

Визначатимуться 10 основних веб-суперників в пошуковій системі Google

6) Якщо є список запитів, за якими планується просування, то тут допоможе всім відомий SiteAuditor (Вкладка "Видимість сайту").

6) Якщо є список запитів, за якими планується просування, то тут допоможе всім відомий  SiteAuditor  (Вкладка Видимість сайту)

Найбільш пильну увагу потрібно приділяти тим ресурсам, у яких вік, об'єм, seo-показники знаходяться на невисокому рівні, а позиції і трафік на рівні основних конкурентів (або близькі до них). Ці проекти зможуть дати найбільш цікаві дані.

Як визначити конкуренцію в тематиці

Коротенько по пунктах про фактори, за якими можна визначити рівень конкуренції:

 1. Характер сторінок в пошуковій видачі: головна, внутрішні, теги, архіви і так далі.
 2. Присутність ключового слова в заголовку сниппета і його позиція в ньому. Якщо запит складається з 2-х слів і більше, то ще додається фактор віддаленості слів.
 3. Розмір бюджету на просування в контрольний агрегаторах .
 4. Вік сайтів, а також seo-показники (тиц, PR, кількість проіндексованих сторінок і так далі).
 5. Кількість контекстних оголошень Яндекс Директа або Google Adwords. Чи є спец. розміщення. Тут же ціни за клік.
 6. Наявність проектів в Яндекс-каталозі .
 7. Кількість знайдених документів на вимогу.
 8. Частотність запиту.
 9. Аналіз релевантності цільових сторінок.
 10. Загальна якість сайтів.

Комплексний аналіз даних пунктів допоможе вам визначити конкуренцію в обраній тематиці. Розраховуйте свій час і вміння. Не беріться за висококонкурентні ніші, якщо ви не впевнені в своїх силах.

При визначенні конкуренції помічниками можуть виступити RDS bar (Seo-бар для популярних браузерів) і Page Weight Request Range (Програма оцінки конкурентності пошукових запитів)

Зовнішні посилання на сайт

Нормативний профіль, що посилаються майданчики, анкор - все це може багато що сказати про сайті. Але як же це знайти, не маючи доступ, наприклад, до Яндекс.Вебмайстер, та ще й безкоштовно? Існує кілька інструментів, що дозволяють проаналізувати конкурента на вхідні посилання.

1) Linkpad. Про це сервісі я вже писав детально в цієї статті (Раджу ознайомитися). Донори, рівень вкладеності, анкор і багато іншого - все це можна отримати абсолютно безкоштовно. Є навіть безкоштовна вивантаження 1000 рядків в файл CSV.

Є навіть безкоштовна вивантаження 1000 рядків в файл CSV

Тут же можна подивитися сайти на одному IP. Раптом у конкурента розташовані на ньому сателіти, які просувають основний проект Тут же можна подивитися сайти на одному IP ?

2) Ahrefs . У безкоштовному акаунті не доступні всі посилаються, анкор, але зате доступні інші цікаві графіки та діаграми для візуалізації аналізованої посилальної маси.

Сторінки, що посилаються для фраз анкоров, що посилаються домени для фраз анкоров, типи посилань і т.п. Загалом, багато корисної та наочної статистики.

3) Megaindex . Мегаіндексатор також видає інформацію по вхідних посилань на домен, правда, без документів-акцепторів (розділ "Вхідні посилання").

Мегаіндексатор також видає інформацію по вхідних посилань на домен, правда, без документів-акцепторів (розділ Вхідні посилання)

4) Majesticseo . Теж є на що подивитися, але, наприклад, ahrefs мені подобається більше.

Теж є на що подивитися, але, наприклад, ahrefs мені подобається більше

При аналізі посилальної маси конкурента важливо оцінювати не тільки кількість засланих доменів, ip, сторінок, але ще і якість проектів, місце, де знаходиться лінк. Посилання посиланням ворожнечу При аналізі посилальної маси конкурента важливо оцінювати не тільки кількість засланих доменів, ip, сторінок, але ще і якість проектів, місце, де знаходиться лінк .

За всіма цими даними можна визначити, чи купує посилання конкурент, на які сторінки, по яким анкорами, його контрольний профіль.

Відвідувачі і ключові слова

За якими ключовими запитами переходять на проект конкурента? Яка у нього відвідуваність? Відповіді на ці питання також допомагають при аналізі.

1) Megaindex. Видає непогану інформацію по видимості ресурсу в пошукових системах (розділ "Видимість сайту").

Видає непогану інформацію по видимості ресурсу в пошукових системах (розділ Видимість сайту)

2) Ті ж pr-cy.ru і cy-pr.com показують на ключові слова, за якими знаходиться сайт-конкурент.

com показують на ключові слова, за якими знаходиться сайт-конкурент

3) Alexa . Сервіс Алекса.ком теж показує пошукові запити конкурента.

Але, в основному ж, заслуга цього сервісу в іншому. По ньому можна прикинути приблизну відвідуваність ресурсу. Як це зробити? Кожному сайту присвоюється Alexa Rank. Він характеризує рівень відвідуваності та активності аудиторії на проекті. Наприклад, потрібно визначити добову відвідуваність drive.ru, знаючи, скільки відвідувач в день приходить на drom.ru. Зауважу, що порівнювати потрібно ресурси однаковою тематики (бажано одного типу: блог, соціальна мережа і так далі). Порівнюємо з Alexa ранги (моя практика показала, що краще аналізувати global rank, а не регіональний).

Drive.ru програє drom.ru приблизно в 6,3 рази. Дивимося відкриту статистику liveinternet по дром.

Це приблизно 1250000 відвідувачів на добу. Ділимо це число на 6,3 і отримуємо 198000. Ось приблизно така добова відвідуваність повинна бути на drive.ru. Благо у цього сайту також відкрита статистика, тому можна порівняти отриманий результат з реальним.

Насправді це 140000. Похибка в 30% вважаю нормальною для того, щоб прикинути відвідуваність у конкурента. Шукати сайти з близьким Алекса рангом краще в рейтингу liveinternet . Там є у кого підглянути відвідуваність. Бажано брати "сусіда", у якого різниця в Алекс не більш ніж в 10 разів.

Ще в alexa є цікавий інструмент, який показує вихідний і вхідний трафік на ресурс. Так, наприклад, аналізуючи сайт wildberries.ru, можна з'ясувати, що у них є кампанії в CPA-мережі, а також вони приваблюють відвідувачів клікандери (можливо, партнери) - виділив зеленими стрілками.

ru, можна з'ясувати, що у них є кампанії в CPA-мережі, а також вони приваблюють відвідувачів клікандери (можливо, партнери) - виділив зеленими стрілками

Додатково Alexa показує частку пошукового трафіку, показник відмов, кількість переглядів на відвідувача, час, проведений на сайті.

4) Відкриті лічильники liveinternet.ru, openstat, hotlog. Якщо вам вдалося знайти конкурента з відкритою статистикою відвідуваності, то вам пощастило - аналізуйте на здоров'я 4) Відкриті лічильники liveinternet .

Якщо на сайті встановлений лічильник liveinternet, але він нічого не показує, виправити ситуацію допоможе посилання http://counter.yadro.ru/logo;sosnovskij.ru/?29.1. Тільки необхідно вставити аналізований домен.

Тільки необхідно вставити аналізований домен

Одним liveinternet не варто обмежуватися. Буває, що статистика відкрита на openstat, hotlog або top.mail.ru - потрібно дивитися.

5) Webomer . Це сервіс статистики. По ньому можна дізнатися переважну аудиторію на сайті (чоловіки або жінки), ядро ​​(відсоток постійної аудиторії), частку пошукового трафіку (в процентному співвідношенні Яндекс / Google). Щоб знайти статистику по ресурсу потрібно ввести його адресу (краще без www і http: //). Далі заходимо на його картку.

Статистика не зовсім точна, але для вскидку цілком зійде.

При цьому аналізі можна знайти привабливі ключові слова для семантичного ядра , А також нові ефективні джерела відвідувачів.

NEW 6) Similarweb.com . Новий сервіс, який показує велику кількість даних про будь-якому веб-проект. Обов'язково до використання NEW 6)  Similarweb .

Внутрішня оптимізація

Цікаві речі можна відкрити, аналізуючи сайт зсередини. Ось на які пункти бажано знайти відповідь:

 1. Внутрішня перелінковка сторінок (Тут же структура проекту). Як вона організована?
 2. HTML-код.
 3. Що заборонено до індексації на сторінці (rds bar в допомогу), в robots.txt? Що знаходиться в збереженої копії пошукових систем Яндекс і Google?
 4. Яка унікальність і корисність контенту?
 5. Наскільки добре оптимізовані сторінки: title, h1, alt, ЧПУ, description і так далі?

Все, що не стандартно і перший раз з'являється на ваші очі, варто аналізувати пильніше. Можливо, завдяки цьому конкурент попався вам на очі Все, що не стандартно і перший раз з'являється на ваші очі, варто аналізувати пильніше , Тобто став популярним.

Якщо ви вже просуваєте свій проект, то не зайвим буде помірятися текстової релевантностью просуваються сторінок з конкурентами. У цьому зможе допомогти Rookee. В системі є інструмент "Аналіз тексту". Він аналізує обсяг тексту і кількість входжень (показана не повна картинка - клікнути для збільшення).

Він аналізує обсяг тексту і кількість входжень (показана не повна картинка - клікнути для збільшення)

Краще оптимізувати документ так, щоб він приблизно відповідав середнім показникам по топу. Жовтим виділено те, що вибивається з середнього, з зеленим все в порядку.

У Мегаіндексе ж є інструмент, який розраховує релевантність документа за конкретним запитом (він активний після додавання запитів в кампанію). Зараз щось система довго думає, тому опублікую скріншот з одного з попередніх постів (Клікнути для перегляду повної версії).

Якщо ваш просувний документ має низьку релевантність, то її варто підтягнути. Додатково потрібно проаналізувати сторінки конкурентів по цьому ж інструменту. Іноді спостерігаються закономірності щодо розподілу ключових слів: по одному запиту в ТОПі, в основному, ключові слова рівномірно розподілені по тексту, по іншому - можуть бути сконцентровані здебільшого вгорі.

Потрібно збирати інформацію по вашому документу і сторінках конкурентів, порівнявши отримані результати. Якщо в середньому ваша релевантність завищена, або занижена, то варто підправити цей момент. Правда, тут невелике примітка. Це буде справедливо для среднеконкурентних і висококонкурентних запитів (в разі низької конкуренції в ТОПі можуть бути сайти з високу релевантність - під них підлаштовуватися не варто).

Підлаштовуватися - це не означає копіювати. Якщо ви глибоко переконані, що ваш документ на 100% релевантний запитом і містить саме такий обсяг тексту, який повністю розкриває тему, то міняти нічого не потрібно.

Аналіз сайтів конкурентів - копітка робота, але часто, отримані результати у вигляді нових ключових слів, джерел трафіку і цікавих нюансів в оптимізації зможуть заощадити час і кошти вже в найближчому майбутньому.

Ось такий величезний пост сьогодні вийшов Ось такий величезний пост сьогодні вийшов . А як ви аналізуєте своїх веб-суперників? Поділіться вашими напрацюваннями і методами в коментарях!

Чому саме потрібно аналізувати першу десятку?
Вебмайстер, та ще й безкоштовно?
Яка у нього відвідуваність?
Як це зробити?
Ru/?
Як вона організована?
Txt?
Що знаходиться в збереженої копії пошукових систем Яндекс і Google?
Яка унікальність і корисність контенту?
Наскільки добре оптимізовані сторінки: title, h1, alt, ЧПУ, description і так далі?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения