Аналіз внутрішніх посилань: навіщо, як і за допомогою чого

 1. Навіщо проводити аналіз внутрішніх посилань сторінки
 2. Як правильно розставляти внутрішні посилання сайту
 3. ієрархія
 4. кільце
 5. зірка
 6. 10 інструментів аналізу внутрішніх посилань
 7. Google Search Console
 8. Webmaster Yandex
 9. Xenu
 10. HeadMasterSEO
 11. PR-CY
 12. Seolik
 13. Mainspy
 14. Zebroid
 15. Linkoscop
 16. 10 висновків аналізу внутрішніх посилань

Генератор Продаж Генератор Продаж  Час читання: 15 хвилин  Немає часу читати

Час читання: 15 хвилин

Немає часу читати?

Відправимо матеріал вам на:

При SEO-просуванні сайту дуже важливо проводити аналіз посилальної маси сайту і контролювати, наскільки якісні зовнішні і внутрішні посилання. Так, ви не зіткнетеся з безліччю проблем, пов'язаних з пошуковими системами. У цій статті ми розкриємо, що таке аналіз внутрішніх посилань, як він проводиться і з якою періодичністю його слід виконувати.

З цієї статті ви дізнаєтеся:

 1. Навіщо проводити аналіз внутрішніх посилань сторінки
 2. Як правильно розставляти внутрішні посилання сайту
 3. 10 інструментів аналізу внутрішніх посилань
 4. 10 висновків такого аналізу

Навіщо проводити аналіз внутрішніх посилань сторінки

Посиланням називається окрема категорія мови HTML. Саме завдяки їй користувач може переходить з однієї сторінки сайту на іншу або з одного інтернет-ресурсу на інший.

Зовнішнє посилання - це посилання, що дозволяє користувачеві переходити з одного сайту на інший. Внутрішньої називають посилання, по якій користувач переходить всередині того ж ресурсу з однієї сторінки на іншу.

Не можна недооцінювати роль посилань в інтернет-просторі. Вони служать для з'єднання різних куточків Інтернету і враховуються пошуковими системами при пошуковому ранжируванні проектів.

Рекомендовані статті по даній темі:

Для пошукових систем дуже важливі саме внутрішні посилання. При грамотному їх розподілі ви істотно покращуєте індексацію всіх сторінок вашого ресурсу. Особливо це актуально для сайтів, що мають складну структуру - з чотирма і більше внутрішніми сторінками.

Якщо внутрішні посилання розставлені правильно, пошукові системи частіше видають ваш сайт за запитами користувачів. Більш того, завдяки правильним внутрішнім посиланням сторінки виводяться в ТОП, і для цього не потрібні зовнішні посилання і будь-які фінансові вкладення. Таким чином, аналіз внутрішніх посилань дуже важливий при пошуковому просуванні сайту.

Пам'ятайте, що пошукачі не розрізняють посилання зовнішнього і внутрішнього типу. Це пов'язано не з дурістю пошукових роботів, а з тим, що значення внутрішніх посилань таке ж велике, як і зовнішніх. Саме тому ми радимо вивчити дане питання максимально повно.

Чому внутрішні посилання мають таке важливе значення?

Цьому можна дати просте пояснення. Для пошукових систем текстовий зміст внутрішньої посилання - це опис сторінки, на яку посилається інтернет-ресурс. Відповідно, якщо в просуванні бере участь сторінка до статті про цеглу, то посилання з текстом «цеглина монолітний» для ресурсу тематична і завдяки їй підвищуються позиції сайту у видачі.

Але не варто забувати, що посилання обов'язково повинні бути правильними і в помірній кількості. Якщо буде багато невірних посилань, інтернет-ресурс може втратити свої позиції. Пошукові системи сприймуть це як пошуковий спам і назавжди усунуть сайт з видачі.

Так з якої ж схемою слід проводити перелинковку?

Все не так вже й складно. Головне - не перестаратися. Посилайтеся на інші статті ресурсу лише в тому випадку, коли це і правда необхідно.

Ще один важливий момент, пов'язаний зі внутрішніми посиланнями - це зростання PR сайту (PageRank). Це говорить про те, що пошуковик Google довіряє сторінці.

Внутрішня перелінковка вашого інтернет-ресурсу може бути наступною: в 70% статей ви вставляєте по два посилання на інші сторінки свого сайту і одне посилання на основну сторінку.

Як правильно розставляти внутрішні посилання сайту

Перелінковкою називають систему внутрішнього взаємозв'язку між сторінками на сайті. При перелинковке на сайті проставляють внутрішні посилання, використовуючи ключові слова в якості анкоров, а адреси цільових сторінок - як посилань. Перелінковка служить для того, щоб:

 • Підвищувати зручність сайту.

При перелинковке сторінок ми даємо користувачеві можливість краще орієнтуватися в просторі сайту. Користувач знайомиться з різними матеріалами, переходячи по внутрішнім посиланням.

Відповідно, довше затримується на сайті і глибше вивчає інформацію, представлену на ньому. Аналіз внутрішніх посилань і правильне їх розставляння дуже важливі для підвищення зручності користувача.

Залишити заявку

 • Підвищувати тематичний вага.

Ця мета досягається, швидше за все, тільки в тому випадку, коли проводиться внутритекстовой перелинковка. При такій перелинковке зі слова і фрази, близькою до теми основної сторінки, ставлять посилання, що підвищує тематичний вага реципієнта для пошукача.

 • Збільшувати статичну вагу.

Чим більше на сторінку веде внутрішніх посилань, тим важливіше вона стає.

Прямо скажемо, що багато стандартні методи перелинковки не застосовуються ще з того часу, коли для кожної сторінки сайту скрупульозно вираховували PR. Сьогодні в пріоритеті лише одне - внутрішні посилання повинні бути корисні користувачам. Якщо вони не приносять ніякої користі відвідувачам, краще зовсім не використовувати їх.

Завдяки стандартним моделям, звичайно, теж можна досягти певних результатів. Але вони не орієнтуються на створення переваг для користувача, а служать для того, щоб розподіляти статичну вагу. Безумовно, розподіл ваги - позитивний момент, але на ранжування сайту він впливає символічно.

Розглянемо дані моделі:

ієрархія

ієрархія

Червоним на схемі позначена просувається сторінка. Вага з декількох сторінок зосереджується на цільової, а сама вона ділиться своєю вагою тільки зі сторінкою-хабом, який з неї потім розподіляється по набору сторінок, залінкованним на просувається.

В результаті формується замкнута система. Але в підсумку утворена система виходить досить крихкою, при якій щось станеться зі сторінкою-хабом, все завалиться як картковий будиночок.

Тут можна проводити масштабування і будувати прогресію. Наприклад, кожна сторінка, яка на вищевказаною схемою посилається на просувається, спочатку посилається ще на кілька сторінок. Ці сторінки вже потім лінкуются на цільову.

Тобто виходить більше посилань на необхідний документ. Але так як перевалочних пунктів стає більше, система стає більш крихкою, і її стає складно реалізовувати.

кільце

кільце

Схема досить поширена. Відповідно до неї, сторінки найнижчого рівня облінкований один з одним по кільцевому принципом - сторінка А посилається на Б, та - на С, а вона, в свою чергу, завершує коло і посилається на А.

Одночасно кожна акумулює свою вагу на яку просуває сторінці. Дану схему можна використовувати, щоб просувати запити будь-яких видів. Кращих результатів вона дозволяє досягти при застосуванні до низько- і середньочастотних запитах.

зірка

зірка

Модель досить хаотична. Як і в кільцевій схемі, сторінки облінкований по колу, при цьому частина ваги вони віддають просуває сторінці. Але, разом з тим, всі частини кільця додатково і в хаотичному порядку облінкований один з одним.

Тут дуже важливо провести ретельний аналіз внутрішніх посилань і побудувати все таким чином, щоб на кожен з документів посилалося приблизно рівне число елементів того ж рівня, а також, щоб дві сторінки не були пов'язані між собою двічі. Даний метод - прекрасне рішення, щоб просувати інформаційні сайти.

Так звідки ж потрібно посилатися? Є кілька типових способів.

 1. Блок схожих матеріалів.

Блок схожих матеріалів

Метод є найпопулярнішим серед вебмайстрів. Він передбачає виведення під матеріалом преамбул «Схожих статей» разом з посиланнями на них. Головний його недолік полягає в тому, що записи абсолютно різні. Добре, якщо у них - хоча б одна і та ж категорія, але, як правило, записи випадкові.

Потрібно постійно проводити аналіз внутрішніх посилань і стежити за тим, наскільки ефективний цей блок. Від того, що подібні посилання є, але по ним ніхто не переходить, ви тільки програєте.

 1. Блоки популярних, рекомендованих і нових матеріалів.

Блоки популярних, рекомендованих і нових матеріалів

Ще один стандартний спосіб, відповідно до якого розміщуються наскрізні посилальні блоки на сайті.

Сюди можна вставляти останні матеріали (так можна прискорити індексацію, але багато посилань в такий блок краще не ставити), або популярні матеріали (часті переходи по посиланнях), або рекомендовані сторінки сайту (зосередження ваги на розділах, які потрібно просувати).

Всі ці методи мають загальний недолік, який полягає в низькій ефективності. Пошуковик розуміє, що це «протяг» і робить його менш ефективним. Намагайтеся, щоб блоки і місця їх виведення чергувалися - в категоріях одні, на сторінках матеріалів інші. В цьому випадку не потрібно буде чимось жертвувати.

 1. Контекстна перелинковка.

Контекстна перелинковка

Найбільш ефективний метод, який передбачає, що ми безпосередньо з тексту матеріалу з тематичного анкора посилаємося на іншу сторінку сайту. У способу - дуже погана автоматизація. Але в будь-якому випадку про нього завжди слід пам'ятати - добре, якщо є подібні посилання і переходи по ним.

Куди потрібно посилатися?

Все просто. Беруть тему сторінки (наприклад, «meta title»), з якої будуть проставлятися ставити посилання на інші, і вводять в пошук по сайту на Яндексі.

На першій позиції, швидше за все, буде документ-донор, а все, що розташується нижче на першій сторінці результатів - це потенційні реципієнти, оскільки Яндекс вважатиме їх у всякому разі побічно релевантними заданій темі.

Далі необхідно запам'ятати тему сторінки-реципієнта і проставити з донора посилання з анкора, який максимально їй релевантний.

 1. Хлібні крихти.

Хлібні крихти

З модулем, що має назву «хлібні крихти», знайомі всі. Цей варіант дозволяє швидко і зручно розподіляти вагу по сайту від самого верхнього рівня (головної сторінки) до передостаннього (категорія або категорія). Відвідувачі дуже часто користується «хлібними крихтами», завдяки чому метод ніяк не можна назвати марним спамом.

 1. Навігація по матеріалу.

Навігація по матеріалу

Протягом останніх років метод набув широкого поширення. Він передбачає формування для довгих текстів (від 3000 знаків) персонального меню для навігації по сторінки. Для переходу передбачені якоря, розміщені в різних смислових відрізках матеріалу.

Цей метод прямо не пов'язаний з перелінковкою, оскільки якірні посилання не індексуються і, що очевидно, користувач залишається на одній і тій же сторінці. Однак рішення дуже зручно і корисно, і саме тому їм в даний момент користується безліч інформаційних сайтів.

Топ-5 статей, які будуть корисні кожному керівнику:

Для користувачів WordPress настройка проводиться дуже легко. Потрібно тільки встановити плагін ТОС +, автоматично формує меню для довгих матеріалів на підставі включених в них підзаголовків.

Всі ці заходи проводяться з однією метою, яка полягає в підвищенні зручності сприйняття матеріалу користувачем. Користувач відразу ж знайомиться з коротким змістом статті і може здійснити перехід до ділянки, який його цікавить.

10 інструментів аналізу внутрішніх посилань

Google Analytics

Google Analytics

Дуже потужний аналітичний сервіс від Google. Але його рідко сприймають як інструмент, що дозволяє проводити аналіз внутрішніх посилань. Програма Google Analytics дозволяє проаналізувати, наскільки якісно була виконана кампанія по лінкбілдінгу і контент-маркетингу , Після чого намітити план подальших дій.

Google Analytics дозволяє дізнатися:

 • скільки разів користувачі перейшли по посиланнях;
 • яка аудиторія прийшла на сайт по посиланнях (число переглядів, час перебування на сайті);
 • яка релевантність у розміщеного матеріалу (це можна дізнатися завдяки показниками залучення і повернень).

Звичайно, за допомогою Google Analytics ви можете проводити аналіз лише належать вам проектів.

Google Search Console

Google Search Console

Є офіційним інструментом від Google, за допомогою якого веб-майстри можуть проаналізувати беклінки на сайт.

Істотний мінус інструменту полягає в тому, що Google може давати повний список посилань, які він знає і застосовує для ранжирування сайту. У зв'язку з цим дуже важливо проводити аналіз свого інтернет-ресурсу також через Ahfers і Majestic.

Webmaster Yandex

Webmaster Yandex

Це інструмент для веб-майстрів надає Яндекс. Він оснащений актуальним індексом зворотних посилань, однак фільтрація у нього незручна. Гідність сервісу полягає в можливості скачування даних і продовження роботи з ними в Excel.

Хочеться висловити подяку команді Яндекс за те, що протягом останнього року в Яндекс.Вебмастере з'явилося безліч вдосконалених оновлень.

Xenu

Xenu

Безкоштовний інструмент, один з найбільш затребуваних десктопних краулерів у SEO-фахівців у всьому світі. Дозволяє проводити ефективний аналіз внутрішніх посилань на сайті, допомагаючи перевірити:

 • присутність мертвих посилань;
 • статус відповіді сервера сторінок;
 • редіректи;
 • канонікали;
 • а також знайти сторінки без мета-мегов;
 • і побачити дублі сторінок і т.д.

Інструментом можна користуватися, коли потрібно провести аналіз внутрішніх посилань на великому сайті, якщо не можна встановити плагін через створення надмірного навантаження на хостинг.

HeadMasterSEO

HeadMasterSEO

HeadMasterSEO - це сервіс, за допомогою якого перевіряють URL-адреси. Завдяки інструменту можна проаналізувати перенаправлення кожного URL на вірний кінцевий URL-адресу. Для цього завантажують перелік URL-адрес і правила, за якими вони зіставляються.

HeadMasterSEO надає можливості для імпорту і перевірки URL-адрес з текстових файлів, CSV-файлів, Sitemap XML-файлів, буфера обміну або введення в ручну. За замовчуванням HeadMasterSEO зберігає всі результати в пам'яті.

У вас є можливість в один і той же час перевіряти від 2 до 6 млн URL-адрес на ПК, оперативна пам'ять яких - 4 Гб і 8 Гб.

Перевірка до 500 URL-адрес безкоштовна. Ліцензія, що дозволяє перевіряти 100 000 URL, коштує від 99 доларів.

PR-CY

PR-CY

Даним SEO-інструментом веб-майстра і оптимізатори можуть користуватися абсолютно безкоштовно. Найкорисніша функція інструменту - розширення «Аналіз сайту від PR-CY» для браузера Google Chrome. Дуже зручно застосовувати її, коли потрібно швидко провести аналіз внутрішніх посилань сайту.

Seolik

Seolik

Сервіс дозволяє підрахувати максимально точне число посилань, як на основній сторінці сайту, так і на будь-якій внутрішній. Ви побачите URL-адресу всіх посилань окремо, їх анкор. Вам також буде показано, індексують ту чи іншу посилання пошуковики.

Провести аналіз внутрішніх посилань, перевіривши їх на індексацію пошуковими системами, можна по атрибуту rel = «nofollow».

Mainspy

Mainspy

Сервіс аналізує посилання на сайті. Застосовуючи його, ви можете проводити перевірку вихідних посилань з сайту і проводити аналіз внутрішніх посилань. Перевірка вихідних посилань і аналіз внутрішніх посилань показує їх кількість і URL-адресу сайту акцептора.

Можна не враховувати посилання, закриті від індексації атрибутом rel = "nofollow" і укладені в тег noindex. В результаті не будуть враховуватися:

 • <Noindex> <a href="..."> ... </a> </ noindex>
 • <! - noindex -> <a href="..."> ... </a> <! - / noindex ->
 • Містять всі варіанти написання nofollow.

Зміст HTML-коментарів не буде враховуватися в будь-якому випадку.

Zebroid

Zebroid

Звіти та аналіз перелинковки з'являються після того, як була проведена операція перелинковки, або після того, як ви викликали основне меню програми. У першому варіанті сервіс видає тільки ті посилання, встановлені в період перелинковки, у другому - всі посилання в проекті (або в зазначених статтях, якщо застосовується частковий вибір).

Працюючи з даним сервісом, ви можете видаляти посилання з контекстного меню в списку або редагувати текст матеріалу. Щоб проводити аналіз внутрішніх посилань, а також зовнішніх, було простіше і зручніше, вміст списку можна сортувати по групах, серед яких:

 • Тип посилання (зовнішня, внутрішня)
 • Джерело (сторінка, де проставлено посилання)
 • Призначення (сторінка, куди веде посилання)
 • Анкор

Поруч з ім'ям джерела проставлена ​​цифра, укладена в квадратні дужки. Вона означає, скільки з цієї сторінки було вихідних посилань.

Linkoscop

Linkoscop

Сервіс дозволяє проводити якісну внутрішню перелинковку сайту. У числі його можливостей значиться:

 1. Аналіз сайту
 2. Пошук всіх URL сайту
 3. Пошук всіх посилань на сайті, як внутрішніх, так і зовнішніх, наскрізних
 4. Оцінка якості посилань
 5. Аналіз текстів на сторінках
 6. Прорахунок та демонстрація реальної ваги сторінок, а також втрата ваги
 7. Та інші. Загальна кількість можливостей перевищує 110.

10 висновків аналізу внутрішніх посилань

 1. Внутрішні посилання не повинні бути представлені на сторінках в надмірній кількості (більше 150).

Це правило відноситься до наскрізним блокам перелинковки - вистачить по 3-4 в кожному. Для блоку схожих матеріалів допускається 4-6. Важко перестаратися з внутритекстовой перелінковкою - частіше вона просто не робиться. Не перетворюйте текст в матеріал, напханий посиланнями. Прагніть до їх рівномірному розподілу в тексті, а не концентруйте в одному абзаці.

 1. Працюючої природної внутрішньої посиланням можна вважати лише ту, по якій переходять користувачі.

Це правило застосовується як до зовнішньої, так і для внутрішньої SEO-оптимізації. Якщо посилання існує, але по ній не переходять, то вона марна. У зв'язку з цим необхідний висновок дійсно схожих матеріалів, на які користувачі швидше за все клацають.

Те ж можна сказати і про наскрізних блоках, але в меншій мірі, оскільки «протягам» пошуковики приділяють менше уваги.

 1. Намагались користуватись різнімі анкорами.

При автоматичному виведення посилань в функціональних блоках це буде важко, але у випадку з контекстної перелінковкою - цілком здійсненне. Якщо на одну сторінку веде безліч посилань з одним і тим же анкором, це стає звичайним спамом. Безумовно, тут ми не маємо на увазі навігацію та інші статичні посилальні елементи.

 1. Чи не проставляйте посилання на одну і ту ж сторінку два рази.

Як правило, це стає спамом.

 1. На сторінці не повинно бути посилання на неї ж саму.

Цей спосіб просування вже давно неактуальний.

 1. Частіше робіть посилання на сторінки, що дає більший трафік.

Саме по ним з особливою охотою переходять користувачі - трафіковий документи досить затребувані в рамках тематичного змісту сайту. Коли переходи і перегляди частішають, прокачується весь інтернет-ресурс, а не окремі його частини.

 1. Анкор посилань необов'язково повинен релевантних ключових слів сторінки, куди веде посилання.

Посилання без анкоров або посилання зі звичайних «тут», «тут» і ін. погано котируються. Так чи інакше пошуковик буде порівнювати тематики і шукати перетину між донором і реципієнтом, забезпечуючи передачу як статичного, так і тематичного ваги.

 1. Недостовірно і твердження про те, що сторінки товарів або статей не повинні посилатися один на одного.

Ще одне правило аналізу внутрішніх посилань свідчить, що пошуковики добре сприймають посилання з інформаційних сторінок на комерційні. Про це навіть якось заявляв Google.

 1. Невірно і те, що потрібно посилатися на основну сторінку, якщо є така можливість.

Якщо навігація на сайті вибудувана правильно і є хлібні крихти, то основна сторінка так чи інакше буде зосереджувати на собі багато ваги. А що стосується повсюдних посилань на основній сторінці, на кшталт «наша фірма», «магазин інструментів» та інших - це спам.

 1. Пошукові системи враховують і прості текстові посилання.

Пам'ятайте про це, проводячи аналіз внутрішніх посилань. Крім того, враховуються і неактивні посилання виду https://sales-generator.ru/ .

Але якщо аналіз внутрішніх посилань ви виконали із застосуванням всіх необхідних інструментів і врахували при цьому всі тонкощі, але все одно незадоволені результатом, вам дійсно потрібна допомога професіоналів.

Залишити заявку


Чому внутрішні посилання мають таке важливе значення?
Так з якої ж схемою слід проводити перелинковку?
Так звідки ж потрібно посилатися?
Куди потрібно посилатися?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения