Ярослав Новиков про освіту в сфері інтернет-маркетингу

Інтернет розвивається дуже швидко. SEO-галузь стрімко еволюціонує, видозмінюється, перетворюючись в основну складову інтернет-маркетингу. Якщо ще три роки тому з боку здавалося, що в SEO грошей немає, то сьогодні все самозабутньо намагаються там їх заробити. Оффлайн і онлайн все більше цікавляться один одним, і з цим доводиться рахуватися. Рівне також, як і з проблемою достовірності та актуальності тих чи інших профільних знань, в яких відчувається гостра необхідність.

Високий ступінь затребуваності галузевих освітніх заходів є цілком прогнозованою ситуацією для динамічного ринку інтернет-маркетингу. І ця ринкова потреба насичується зростаючою кількістю спеціалізованих заходів - семінарів, майстер-класів, форумів, конференцій, багато з яких носять суто прикладний характер, деякі - маркетинговий і галузевій.

Які ж з них користуються найбільшою популярністю і у кого? Що думають про тих чи інших галузевих заходах маркетологи, веб-майстри та бізнесмени? Чи приймають участь, як часто, за яким принципом обирають майданчик, і, найголовніше, як оцінюють практичну корисність придбаних знань і умінь?

Про це, а також про багато іншого, що стосується отримання і підвищення освіти в сфері пошукової оптимізації, онлайн-бізнесу та інтернет-маркетингу, редакція Searchengines.ru збирається розповідати на сторінках видання в рамках нового проекту «Освіта в сфері інтернет-маркетингу».

Героєм нашої першої публікації є людина, що створила один з перших проектів, спрямованих на навчання фахівців і користувачів рекламних послуг в інтернеті, недавно ще керівник «Академії Інтернет Реклами», а нині очолює проект «Recomendator» - Ярослав Новиков. Героєм нашої першої публікації є людина, що створила один з перших проектів, спрямованих на навчання фахівців і користувачів рекламних послуг в інтернеті, недавно ще керівник «Академії Інтернет Реклами», а нині очолює проект «Recomendator» - Ярослав Новиков

SE: Скажіть, Ярослав, чи пов'язані такі радикальні кадрові перестановки в Академії Інтернет Реклами з придбанням компанії SeoDream, засновника АІР, компанією «Кокос»?
Ярослав Новиков: Ні. Це чарівне збіг. Кадрові перестановки, а точніше мій відхід, пов'язаний із закінченням обумовленого терміну роботи в проекті. Я пропрацював рівно 2 роки. Класний був досвід, і непоганий проект вийшов. Тепер буду займатися вже своїм, напевно, теж два роки, а потім продам.

SE: Чи зміниться робота Академії Інтернет-реклами, в якій вже склався практично клуб постійних слухачів, чи не стане обстановка менш камерної та дружній?
Ярослав Новиков: Робота Академії, безумовно, зміниться. Нова людина, новий погляд - це нормально. Щодо обстановки, складно однозначно сказати, я думаю, що все повинно йти «в гору». Можу сказати за себе - мені було приємно знайомитися з усіма нашими слухачами, і так склалося, що з багатьма я підтримую зв'язок до цих пір - вони для мене тепер більше ніж слухачі лепехи.

SE: Як ви думаєте, в якому напрямку буде розвиватися ринок навчання? І яка на сьогодні роль платних і безкоштовних заходів?
Ярослав Новиков: Те, що відбувається зараз, особисто мені не дуже подобається. Багатьом просто набридло займатися SEO, і вони кинулися вчити, вчити і ще раз вчити народ уму розуму. З одного боку здорово, але, трохи придивившись, складається відчуття, що тебе вчать тому, що самі вже не займаються. У цьому є великий підступ. А що стосується безкоштовних заходів, то вони, безумовно, потрібні, принаймні організаторам, але це не навчання. На мій погляд, ринок буде розвиватися хаотично і на всі боки одночасно.

Даний ринок не такий грошовий, як може здатися, тому в ньому і не з'являються сильні проекти, компанії з наполеонівськими планами і з хорошим об'ємом інвестицій. C кожним роком з'являється все більше приватних проектів - вони і клюють ринок потроху.

Перспективним, з точки зору отримання навичок і результатів, на мій погляд, є навчання роботі в соц.сетях. У мене є своє бачення того, що може бути цікаво ринку, але поки я не готовий про це говорити.

SE: Що думаєте про онлайн-семінари з просування, подкасти та різні відео-інтерв'ю з відомими сеошниками? На зразок тих, які проводить Seopult?
Ярослав Новиков: До таких речей я ставлюся позитивно, тим більше що такого роду інформація легко доступна по всій країні, та й нашим сусідам знадобиться. Дуже велике інформаційне поле створюється, і подивитися і послухати все, напевно, неможливо. Дай бог, щоб було побільше дійсно цікавих ефірів та інтерв'ю.

SE: Що думаєте про продаж відеозаписів семінарів? Чи не може це стати свого роду альтернативою повторюваним платним заходам?
Ярослав Новиков: Наскільки я розумію, що продавати відео першими початку саме Академія Інтернет Реклами, тому я особисто доклав до цього свою руку, приємно.
Диски робити і продавати - заняття приємне, але невдячна, тому що термін активних продажів нового диска вкрай короткий (добре якщо це два-три місяці). Чому? Так, тому, що через місяць в торрентах відео буде доступне всім вже безкоштовно, і з цим явищем навряд чи якось можна боротися.

SE: Які ваші плани на майбутнє, вже не пов'язане з АІР?
Ярослав Новиков: Я запускаю свій новий проект (Рекомендатор.рф). Тепер буду мало працювати, і проводити багато часу зі своїм сином і дружиною. Так, напевно, правильно ...

SE: Ким ви себе більше відчуваєте seo-спеціалістом, інтернет-маркетологом або адміністратором?
Ярослав Новиков: Я завжди любив продажу і з задоволенням ними займаюся до сих пір, а решта просто приходить з досвідом. А взагалі, мені завжди приємно приносити своєю роботою користь всім сторонам, неважливо, чим я займаюся. Чого і Вам бажаю.

SE: Скажіть, Ярослав, якщо відволіктися від освітньої теми, як, на ваш погляд, змінився ринок інтернет-маркетингу? Напевно нашим читачам буде цікаво ваше бачення ситуації.
Ярослав Новиков: По-моєму цей ринок у нас ще не змінювався - він тільки з'являється. Якщо попросити будь-якого учасника seo-спільноти, та й не тільки, в загальному, з нашої галузі порекомендувати успішне агентство інтернет-маркетингу для свого кращого друга, що він відповість? Правильно - «так, навіщо тобі це треба, давай краще до мене!». Я теж не можу зрозуміти, які компанії і на чому спеціалізуються, все пропонують все, але на виході ...
Чисто в SEO ще добре, тут вже більш менш ясно, хто працює, а хто кидає. Всі один, одного знають ...

SE: Які напрямки розвитку галузі вам здаються найбільш перспективними?
Ярослав Новиков: Дірект.мейл і те, чим я займаюся.

SE: Які тренди цього року вас здивували, вразили, а може бути, розчарували?
Ярослав Новиков: По-перше, все більше і більше різних конференцій, але хоч би одна чимось приємно здивувала. На всіх конференціях на 90% одні й ті ж особи, і якби ж то клієнти, так ні ж, - все із товариства (потусити, поспілкуватися). Стає невигідно вкладати в рекламу на конференціях. чекаю ОБОРОТ , Вся надія на них.

По-друге, звичайно ж, перехід багатьох seo-компаній на роботу по трафіку. Сама ідея-то непогана, але реалізація на нашому ринку залишає бажати кращого. Все це більше схоже на великий обман. «Працювати в SEO по позиціях стало дуже непросто - що ж робити? Та нічого, будемо робити те ж що і робили, тільки продавати будемо трафік. Чудова ідея!". Приблизно так і відбувається. Це сумно.
Але у мене є список компаній, які дійсно хочуть допомогти бізнесу продавати через інтернет і навіть успішно, але їх мізерно мало. Ні однієї великої компанії в цьому списку немає !!!

По-третє, і найголовніших - це поява на ринку навчання Леоніда Гроховського. Найшвидший зліт за всю історію ринку навчання.

SE: Що б ви, як професіонал, порадили як клієнтам, так і компаніям в поточній ситуації?
Ярослав Новиков: Клієнтам - тримайтеся !!!

Кілька порад при підборі підрядника:
• Обов'язково особиста зустріч.
• Не боятися зателефонувати з декількома клієнтами оптимізатора (колишніми і справжніми) і дізнатися, як у них протікала робота. Клієнтів потрібно вибирати з портфоліо самостійно.
• Вітається наявність успішного досвіду роботи у вашій тематиці.
• Проведіть невелике маркетингове дослідження і дізнайтеся ставлення інших гравців ринку до оптимізатора, якого хочете вибрати.
Стосується при підборі саме компанії-оптимізатора.

Компаніям - працюйте чесно !!!

Дякую за увагу - у мене все. Успішного просування вам і вашим проектам.

Які ж з них користуються найбільшою популярністю і у кого?
Що думають про тих чи інших галузевих заходах маркетологи, веб-майстри та бізнесмени?
Чи приймають участь, як часто, за яким принципом обирають майданчик, і, найголовніше, як оцінюють практичну корисність придбаних знань і умінь?
І яка на сьогодні роль платних і безкоштовних заходів?
На зразок тих, які проводить Seopult?
Чи не може це стати свого роду альтернативою повторюваним платним заходам?
Чому?
Якщо попросити будь-якого учасника seo-спільноти, та й не тільки, в загальному, з нашої галузі порекомендувати успішне агентство інтернет-маркетингу для свого кращого друга, що він відповість?
«Працювати в SEO по позиціях стало дуже непросто - що ж робити?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения