Автомийка - відкриваємо власну автомийку

 1. Автомийка - відкриваємо власну автомийку Будь автолюбитель підтвердить: машина - його головний і...
 2. Автомийка - відкриваємо власну автомийку

Автомийка - відкриваємо власну автомийку

Будь автолюбитель підтвердить: машина - його головний і вірний друг. А за одним потрібно доглядати і стежити. Його потрібно лікувати, годувати і хоча б іноді мити ... Київ переживає бум автомийного бізнесу. Купити діючу автомийку або відкрити власну автомийку - велика удача і вірний шанс на отримання стабільного доходу.

Власна автомийка - стабільний і надійний бізнес. Причому без якихось особливих початкових навичок з боку її власника. Незважаючи на те що справа ця досить банальне, автомийки процвітають. З кожним роком їх стає все більше, але ринок продовжує залишатися незаповненим. У Києві на 100-200 тисяч жителів припадає половина, а то й третину автомийки. У той час як в Європі на 50 тисяч городян працює не менше 2-3 "автомобільних душових".

Головне - знайти вільне місце

Купівля діючої автомийки під ключ - задоволення не з дешевих. При цьому для того, щоб витратити 200-350 тис. Дол., Доведеться побігати - господарі автомийок продають свій бізнес вкрай рідко і неохоче. Найбільш простий варіант - це оренда автомийки. Оренда в залежності від району міста коливається від 5 до 15 тис. Дол. На місяць. Купівля діючої автомийки під ключ - задоволення не з дешевих

відкрити автомийку самостійно, що називається, "з нуля", складно. Але можливо. Головні труднощі - пошук, знаходження і оформлення земельної ділянки під бізнес. У Києві та на її околицях вільної землі катастрофічно мало. Тому для того, щоб відкрити автомийку знадобиться багато часу і коштів.

Найпростіший спосіб отримати оренду - звернутися до мерії. Там абсолютно офіційно проводяться аукціони на право оренди невеликих клаптиків київської землі. Тут головне - тримати ніс за вітром: постійно відслідковувати графіки комісій і аукціонів в Інтернеті, дивитися оголошення в спеціальних випусках і виданнях ЗМІ. Найпростіше просто періодично заїжджати в відділення департаменту - там завжди важать графіки майбутніх комісій і аукціонів, а також правила їх проведення і умови для участі.

Якщо офіційний і найдешевший шлях майбутнього власнику автомийки не підходить, йому ніколи чекати найбільш відповідного варіанту або його не влаштовують умови міської влади, можна піти й іншим шляхом ... Спритні ріелтори і брокери кажуть, що ділянка розміром від 100 до 200 кв. метрів обійдеться не менше ніж в 100-150 тис. дол. Причому про власність за такі гроші мова не йде. Говоримо тільки про оренду. За 100-150 тис. Дол. Можна спробувати перекупити право оренди земельної ділянки, який знову ж таки належить місту.

Устаткування і дозволу

Ніяких спеціальних дозволів або ліцензій для ведення автомийного бізнесу не передбачено. Єдине, що доведеться зробити, - це придбати спеціальне обладнання з очищення стічних вод або укласти спеціальний договір з міськводоканалом, який очистку брудної води візьме на себе. Приміщення, в якому буде розташовуватися автомийне підприємство, найкраще робити теплим і максимально комфортним. Це може бути і капітальне будова, і настільки популярні сьогодні збірні ангари. Обладнання для мийки машин на українському ринку сьогодні дуже багато. Власники автомийних фірм віддають перевагу німецькому. 80% українських автомийок оснащено технікою, виробленої в Німеччині. Фахівці вважають: "Німецька техніка найбільше підходить під наш клімат, а також відрізняється підвищеною надійністю". Чималу роль відіграє налагодженість німецької дилерської мережі в Україні. Тому обладнання завжди буде оперативно встановлено і полагоджено в разі виявлення якихось неполадок. Правда, є на ринку і італійські мийні машини, і польські, і чеські, і навіть іспанські. Вони користуються попитом, але не більше ніж у 20% власників автомийок.

Поки на ринку автомийок правлять балом ручні підприємства. Це такі, на яких мийники миють автомобіль спочатку за допомогою ручного апарату, збиваючи бруд і абразив, потім знову ж вручну протирають машину сухою ганчіркою або губкою. При бажанні клієнт може замовити полірування свого авто, покриття його поверхні воском. Все буде зроблено знову ж вручну.

За кордоном популярні автоматичні портальні або тунельні автомийки . Причому особливим попитом користуються і зовсім автомийки самообслуговування. У нас же автолюбителі вважають, що "порталкі" і "тунелі" неякісно відмивають машину і дуже сильно її дряпають. Господарі автомийок портальний і тунельний обладнання не дарують через його дорожнечу - не менше 40 000 євро за мінімальний комплект, розрахований на мийку 1 авто. "Туннелькі" і "порталкі" коштують дорого, а окупаються довший ручних автомийок - не раніше ніж через 3 роки.

Ще одна складова бізнесу - це чистка, прибирання та хімчистка салонів. Теж дуже затребуваний продукт. В силу вічної зайнятості у автовласників не знаходиться вільного часу на те, щоб протерти пил усередині своєї машини. А шоколадні та жирні плями самостійно з чохлів машини і зовсім не видалити. В середньому вдала автомийка окупається за 6-12 місяців. "Мойдодир", яка розташована не на проїжджій частині, - за 1-2 роки. Рентабельність бізнесу - від 20 до 40%.

При мінімальному наборі послуг і стандартних розцінки: 30-50 грн. за помивши машини, 30 грн. за покриття воском або полірування, 20-30 грн. за хімчистку салону і при обслуговуванні не менше 25-40 авто в день - можна мати чисту щомісячний прибуток в розмірі від 5 до 7 тис. дол. Дохід основного персоналу автомийки формується з двох "кишень": офіційного - зарплата, яку виплачує фірма і з якої сплачуються податки, і чайові - неврахований нал. Мийники, приймальниці замовлень, адміністратори на хороших автомийках в проїзних місцях з дорогими клієнтами тільки чайовими отримують не менше $ 500-600 щомісяця.

Як і в будь-якому бізнесі, який побудований на готівки оборотах грошових коштів, тут найголовніше - контроль. Тому потрібно високу зарплату призначати адміністраторам. Щоб у них не було спокуси проводити дохід повз кишені власника. Або господареві доведеться самому цілодобово сидіти на автомийці і приймати всі замовлення і платежі. До речі, власники автомийок кажуть, що найгарячіша пора - це вечір після 20.00 і ніч між 24.00 і 2.00. Саме в цей час бувають дуже великі напливи клієнтів, особливо на автомийках в центрі міста. На периферії, для того щоб мийка завжди була завантажена, її власники намагаються укладати пільгові контракти з автотранспортними підприємствами, таксі. За помивши машини в "нелобное" час, за регулярне користування послугами їм надаються значні знижки.

додатковий сервіс

Так як на ручний помивши машини витрачається не менше 15-25 хвилин, при пристойних автомийках відкриваються невеликі кімнатки відпочинку, в яких автовласники можуть попити кави, подивитися ТВ, почитати журнали, в той час як їх "залізний кінь" насолоджується водними процедурами. Так як на ручний помивши машини витрачається не менше 15-25 хвилин, при пристойних автомийках відкриваються невеликі кімнатки відпочинку, в яких автовласники можуть попити кави, подивитися ТВ, почитати журнали, в той час як їх залізний кінь насолоджується водними процедурами

Експерти кажуть, що саме такі безкоштовні "компліменти" грають сьогодні вирішальну роль при виборі клієнтом тієї чи іншої автомийки. У Києві вже є автомийки, на яких обслуговують тільки жінок-клієнтів знову ж тільки жінки-мийниці. Є автомийки, на яких працюють дівчата із зовнішністю професійних моделей.

До речі, київські традиції пригощати клієнтів безкоштовною кавою були перенесені вітчизняними бізнесменами та за кордон. Так, в Болгарії користуються підвищеною популярністю автозаправні станції та автомийки однієї найбільшої російської нафтовидобувної і нафтопереробної компанії. Вийшовши на абсолютно новий і чужий ринок, її керівництво вирішило виділитися чимось незвичайним. І стало пропонувати клієнтам безкоштовний, дуже якісний і смачну каву. Болгарам він так сподобався, що поїздки на автозаправки та автомийки, що належать російській компанії, стали сімейними. Приїдуть в недільний день випити стаканчик смачного і ароматного напою, заодно і машину помиють.

На території автомийок вигідно відкривати невеликі магазинчики, що торгують "снеками" (вода, шоколад, молочні продукти), магазини, що торгують автозапчастинами, автомобільними аксесуарами, автокосметикою. Ще вигідно мати хоча б маленький цех для швидкої діагностики авто і його дрібного ремонту. Можна магазинчики, ремонтні цехи та місця для шиномонтажу здавати в оренду. У будь-якому випадку додатковий сервіс приносить не менше 50-100% додаткового прибутку.

Як спроектувати приміщення?

Перш ніж будувати автомийку на орендованій ділянці або реконструювати будівлю, необхідно зробити і погодити її проект. Замовити його можна, наприклад, у великих постачальників обладнання. Вартість проекту, за оцінками гравців ринку, близько 20 тис. Грн. Обов'язкова вимога - наявність очисних споруд замкнутого циклу. Вони складаються з відстійника для брудної води (яма розміром не менше 5 куб. М) і апарату з очищення і рециркуляції води. Апарат качає воду з відстійника, очищає її реагентами і подає знову на мийку. Приміщення має складатися як мінімум з двох відділень: мийки та кімнати для клієнтів, кожна з них з окремим входом. «Приміщення ми розраховували на три машини, - підкреслює Сергій Александров. - У довжину воно вийшло 21 м, заввишки 3,5 м, а в ширину 6 м », також для мийників варто зробити душову та роздягальню. Приміщення під автомийки здають автозаправні станції. Вартість такої оренди від 10 тис. Грн. Договір оренди власники мийок радять укладати відразу на три-п'ять років. Ще один варіант - купити готовий бізнес. Вартість автомийки під ключ з документами і обладнанням - 1-2 млн грн.

Яке обладнання купити?

Мийки бувають двох типів: повністю автоматизовані і традиційні - з використанням ручної праці. До першого належать портальні і тунельні мийки. У портальних автомобіль стоїть на місці, а в тунельних рухається на конвеєрі. Таке обладнання виробляють, наприклад, Karcher, Kalifornia, Chicato. Вартість портальної мийки від 500 000 грн. ПЕТРО НОВОСЬОЛОВ, гендиректор компанії Chistoff (TEN Company, ТОВ «Пенто»), рекомендує вибирати установки з попередньої мийкою струменем високого тиску (понад 100 атм). «Сучасні автомобілі фарбують м'якими водорозчинними фарбами. Якщо відразу пройтися по ним щітками, то абразив - бруд і пісок - можуть пошкодити покриття кузова », - попереджає пан Новосьолов. Переваги портальних мийок: мінімум обслуговуючого персоналу (потрібно тільки оператор), висока пропускна здатність (від 10 автомобілів на годину). Серед недоліків фахівці називають низьку в порівнянні з традиційним якість миття. Мийки бувають двох типів: повністю автоматизовані і традиційні - з використанням ручної праці

Більшість мийок Києва відносяться до традиційного типу. Власники, як правило, комплектують їх обладнанням Karcher. За інформацією Петра Новосьолова, вартість повного комплекту для автомийки на дві машини може вкластися в 60 тис. Грн. Він включає установку з очищення та рециркуляції води, установку для мийки автомобіля високим тиском води, водогрязепилесос, апарат для хімчистки салону автомобіля, компресор для сушіння стисненим повітрям замкових щілин і ущільнювачів дверей. Максимальна пропускна здатність такої мийки 4 машини в годину.

Різновид традиційного типу - безконтактна мийка, де механічний вплив (ручне нанесення миючого складу за допомогою губки) замінено хімічним. Реагент роз'їдає бруд, після чого її збивають з машини струменем води. Мийка вигідна тим, що практично виключає вірогідність нанесення подряпин на покриття автомобіля. Але, як зауважують власники автомийок, цей спосіб непопулярний у водіїв. Вони скаржаться, що на кузові залишається тонкий жировий шар, що не промиваються диски, від реагенту тьмяніє покриття.

Крім обладнання, потрібно хімія: автошампуни, поліролі, очисники. Спектр виробників широкий. Знайти постачальника можна, наприклад, через Інтернет. Частіше за інших опитані власники автомийок називали автошампуни «Лавр», Vurth і засіб для чищення для тканини і шкіри Vinet. Фахівці рекомендують підтримувати постійний резерв миючих засобів, щоб клієнт завжди міг замовити будь-який вид послуг.
Необхідно заздалегідь розставити пріоритети - зробити акцент на якості або на швидкості роботи. Автомийний комплекс в спальному районі зазвичай розрахований на постійних клієнтів, він передбачає невелику пропускну здатність при максимальній якості обслуговування. Його роблять найчастіше тупиковим, т. Е. В'їзд збігається з виїздом. Для миття на завантаженій магістралі пріоритет - продуктивність. Тому її краще зробити потокової, за принципом тунелю. Якщо тут в'їзд буде збігатися з виїздом, то автомобілі, що стоять в черзі, не роз'їдуться.

Як набрати кадри?

Кількість персоналу залежить від режиму роботи і пропускної здатності мийки. Для обслуговування однієї машини традиційним способом потрібно два мийника. Їх заробітна плата - 30% від суми замовлення. «Ми працюємо цілодобово, одночасно можемо обслуговувати три машини. При такому режимі потрібні три бригади, кожна з шести чоловік, - розповідає Сергій Александров. - Автомийники заробляють 25% від суми замовлення днем, 30% - вночі ». У Олександра Бабійчука підприємство відкрито з 9 ранку до 10 вечора. «У нас дві зміни, всього 24 мийника. В середньому за місяць вони отримують 2-3 тис. Грн. », - говорить г-н Бабійчук.

Крім самих мийників, потрібно адміністратор - один на кожну бригаду. Його функції: привітно зустріти клієнта, проконтролювати роботу мийників, оформити замовлення і відбити чек. Олександр Бабійчук платить адміністраторам більше, ніж мийникам, так як відповідальність у них вище. Сергій Александров поєднує оклад і відсоток (0,2%): «В середньому за місяць адміністратор отримує близько 2 тис. Грн.».

«Не варто зловживати штрафами. Під час роботи псується обладнання, і багато роботодавців віднімають вартість ремонту з автомийник. Скажімо, на апаратах високого тиску часто рветься шланг. Це приблизно 600 грн. Ми платимо самі, ніколи не з'ясовуємо, хто саме порвав, чи не віднімаємо з усіх спільно. Каральні заходи завжди призводять до втрати співробітника, а у нас кістяк існує вже чотири роки ».

Особливих вимог до персоналу при підборі не пред'являють. Власникам автомийок доводиться брати в штат практично будь-якого прийшов, а потім протягом місяця вчити новачків роботі з обладнанням. Олександр Бабійчук: «У нас працює дуже багато студентів - у них є час після занять. Ми навіть графік складаємо під їх розклад, йдемо назустріч ».

За спостереженням Олени Філіппової, автомойщики постійно кочують по підприємствах міста в пошуках кращих умов. Щоб утримати фахівців, роботодавці вводять додаткові пільги. Олександр Бабійчук, наприклад, наймає машину, яка розвозить співробітників по домівках після вечірньої зміни.

Скільки можна заробити?

Автомийка, на яку можуть одночасно заїхати три машини, обслуговує в середньому 50 авто в день, що вміщає два транспортних засоби - 40. Найбільш затребувані послуги - зовнішня мийка кузова і внутрішня прибирання салону. Часто клієнти замовляють і те й інше одночасно. Вартість миття кузова варіюється від 30 грн. до 60 грн. (Для джипів), внутрішня прибирання салону - від 30 до 50 грн.

Клієнтів приваблюють рекламою. Власники підприємств рекомендують відразу ж виділити на просування не менше 10 тис. Грн. Надалі, сформувавши первісну клієнтську базу, власники автомийок рекламуються іноді або не дають рекламу взагалі - діє «сарафанне радіо». Сергій Александров: «Ми поставили штендери. Проводили на радіо конкурси серед автолюбителів: переможець отримував право відвідати автомийку ». Г-н Александров згадує також, що роздавав візитки з координатами мийки по довколишніх автостоянок, будинкам, офісам.

Якщо вдасться забезпечити постійний потік клієнтів, то, на думку пана Бабійчука, автомийка окупиться за два роки. Олена Філіппова уточнює, що інвестиції повернуться за пару років, якщо вартість оренди приміщення не перевищить 15 тис. Грн. у місяць. Сергій Александров назвав найдовший термін, він врахував витрати на будівництво приміщення з нуля. У цьому випадку, за його підрахунками, витрати окупляться через чотири-сім років.

Автомийка - відкриваємо власну автомийку

Будь автолюбитель підтвердить: машина - його головний і вірний друг. А за одним потрібно доглядати і стежити. Його потрібно лікувати, годувати і хоча б іноді мити ... Київ переживає бум автомийного бізнесу. Купити діючу автомийку або відкрити власну автомийку - велика удача і вірний шанс на отримання стабільного доходу.

Власна автомийка - стабільний і надійний бізнес. Причому без якихось особливих початкових навичок з боку її власника. Незважаючи на те що справа ця досить банальне, автомийки процвітають. З кожним роком їх стає все більше, але ринок продовжує залишатися незаповненим. У Києві на 100-200 тисяч жителів припадає половина, а то й третину автомийки. У той час як в Європі на 50 тисяч городян працює не менше 2-3 "автомобільних душових".

Головне - знайти вільне місце

Купівля діючої автомийки під ключ - задоволення не з дешевих. При цьому для того, щоб витратити 200-350 тис. Дол., Доведеться побігати - господарі автомийок продають свій бізнес вкрай рідко і неохоче. Найбільш простий варіант - це оренда автомийки. Оренда в залежності від району міста коливається від 5 до 15 тис. Дол. На місяць. Купівля діючої автомийки під ключ - задоволення не з дешевих

відкрити автомийку самостійно, що називається, "з нуля", складно. Але можливо. Головні труднощі - пошук, знаходження і оформлення земельної ділянки під бізнес. У Києві та на її околицях вільної землі катастрофічно мало. Тому для того, щоб відкрити автомийку знадобиться багато часу і коштів.

Найпростіший спосіб отримати оренду - звернутися до мерії. Там абсолютно офіційно проводяться аукціони на право оренди невеликих клаптиків київської землі. Тут головне - тримати ніс за вітром: постійно відслідковувати графіки комісій і аукціонів в Інтернеті, дивитися оголошення в спеціальних випусках і виданнях ЗМІ. Найпростіше просто періодично заїжджати в відділення департаменту - там завжди важать графіки майбутніх комісій і аукціонів, а також правила їх проведення і умови для участі.

Якщо офіційний і найдешевший шлях майбутнього власнику автомийки не підходить, йому ніколи чекати найбільш відповідного варіанту або його не влаштовують умови міської влади, можна піти й іншим шляхом ... Спритні ріелтори і брокери кажуть, що ділянка розміром від 100 до 200 кв. метрів обійдеться не менше ніж в 100-150 тис. дол. Причому про власність за такі гроші мова не йде. Говоримо тільки про оренду. За 100-150 тис. Дол. Можна спробувати перекупити право оренди земельної ділянки, який знову ж таки належить місту.

Устаткування і дозволу

Ніяких спеціальних дозволів або ліцензій для ведення автомийного бізнесу не передбачено. Єдине, що доведеться зробити, - це придбати спеціальне обладнання з очищення стічних вод або укласти спеціальний договір з міськводоканалом, який очистку брудної води візьме на себе. Приміщення, в якому буде розташовуватися автомийне підприємство, найкраще робити теплим і максимально комфортним. Це може бути і капітальне будова, і настільки популярні сьогодні збірні ангари. Обладнання для мийки машин на українському ринку сьогодні дуже багато. Власники автомийних фірм віддають перевагу німецькому. 80% українських автомийок оснащено технікою, виробленої в Німеччині. Фахівці вважають: "Німецька техніка найбільше підходить під наш клімат, а також відрізняється підвищеною надійністю". Чималу роль відіграє налагодженість німецької дилерської мережі в Україні. Тому обладнання завжди буде оперативно встановлено і полагоджено в разі виявлення якихось неполадок. Правда, є на ринку і італійські мийні машини, і польські, і чеські, і навіть іспанські. Вони користуються попитом, але не більше ніж у 20% власників автомийок.

Поки на ринку автомийок правлять балом ручні підприємства. Це такі, на яких мийники миють автомобіль спочатку за допомогою ручного апарату, збиваючи бруд і абразив, потім знову ж вручну протирають машину сухою ганчіркою або губкою. При бажанні клієнт може замовити полірування свого авто, покриття його поверхні воском. Все буде зроблено знову ж вручну.

За кордоном популярні автоматичні портальні або тунельні автомийки . Причому особливим попитом користуються і зовсім автомийки самообслуговування. У нас же автолюбителі вважають, що "порталкі" і "тунелі" неякісно відмивають машину і дуже сильно її дряпають. Господарі автомийок портальний і тунельний обладнання не дарують через його дорожнечу - не менше 40 000 євро за мінімальний комплект, розрахований на мийку 1 авто. "Туннелькі" і "порталкі" коштують дорого, а окупаються довший ручних автомийок - не раніше ніж через 3 роки.

Ще одна складова бізнесу - це чистка, прибирання та хімчистка салонів. Теж дуже затребуваний продукт. В силу вічної зайнятості у автовласників не знаходиться вільного часу на те, щоб протерти пил усередині своєї машини. А шоколадні та жирні плями самостійно з чохлів машини і зовсім не видалити. В середньому вдала автомийка окупається за 6-12 місяців. "Мойдодир", яка розташована не на проїжджій частині, - за 1-2 роки. Рентабельність бізнесу - від 20 до 40%.

При мінімальному наборі послуг і стандартних розцінки: 30-50 грн. за помивши машини, 30 грн. за покриття воском або полірування, 20-30 грн. за хімчистку салону і при обслуговуванні не менше 25-40 авто в день - можна мати чисту щомісячний прибуток в розмірі від 5 до 7 тис. дол. Дохід основного персоналу автомийки формується з двох "кишень": офіційного - зарплата, яку виплачує фірма і з якої сплачуються податки, і чайові - неврахований нал. Мийники, приймальниці замовлень, адміністратори на хороших автомийках в проїзних місцях з дорогими клієнтами тільки чайовими отримують не менше $ 500-600 щомісяця.

Як і в будь-якому бізнесі, який побудований на готівки оборотах грошових коштів, тут найголовніше - контроль. Тому потрібно високу зарплату призначати адміністраторам. Щоб у них не було спокуси проводити дохід повз кишені власника. Або господареві доведеться самому цілодобово сидіти на автомийці і приймати всі замовлення і платежі. До речі, власники автомийок кажуть, що найгарячіша пора - це вечір після 20.00 і ніч між 24.00 і 2.00. Саме в цей час бувають дуже великі напливи клієнтів, особливо на автомийках в центрі міста. На периферії, для того щоб мийка завжди була завантажена, її власники намагаються укладати пільгові контракти з автотранспортними підприємствами, таксі. За помивши машини в "нелобное" час, за регулярне користування послугами їм надаються значні знижки.

додатковий сервіс

Так як на ручний помивши машини витрачається не менше 15-25 хвилин, при пристойних автомийках відкриваються невеликі кімнатки відпочинку, в яких автовласники можуть попити кави, подивитися ТВ, почитати журнали, в той час як їх "залізний кінь" насолоджується водними процедурами. Так як на ручний помивши машини витрачається не менше 15-25 хвилин, при пристойних автомийках відкриваються невеликі кімнатки відпочинку, в яких автовласники можуть попити кави, подивитися ТВ, почитати журнали, в той час як їх залізний кінь насолоджується водними процедурами

Експерти кажуть, що саме такі безкоштовні "компліменти" грають сьогодні вирішальну роль при виборі клієнтом тієї чи іншої автомийки. У Києві вже є автомийки, на яких обслуговують тільки жінок-клієнтів знову ж тільки жінки-мийниці. Є автомийки, на яких працюють дівчата із зовнішністю професійних моделей.

До речі, київські традиції пригощати клієнтів безкоштовною кавою були перенесені вітчизняними бізнесменами та за кордон. Так, в Болгарії користуються підвищеною популярністю автозаправні станції та автомийки однієї найбільшої російської нафтовидобувної і нафтопереробної компанії. Вийшовши на абсолютно новий і чужий ринок, її керівництво вирішило виділитися чимось незвичайним. І стало пропонувати клієнтам безкоштовний, дуже якісний і смачну каву. Болгарам він так сподобався, що поїздки на автозаправки та автомийки, що належать російській компанії, стали сімейними. Приїдуть в недільний день випити стаканчик смачного і ароматного напою, заодно і машину помиють.

На території автомийок вигідно відкривати невеликі магазинчики, що торгують "снеками" (вода, шоколад, молочні продукти), магазини, що торгують автозапчастинами, автомобільними аксесуарами, автокосметикою. Ще вигідно мати хоча б маленький цех для швидкої діагностики авто і його дрібного ремонту. Можна магазинчики, ремонтні цехи та місця для шиномонтажу здавати в оренду. У будь-якому випадку додатковий сервіс приносить не менше 50-100% додаткового прибутку.

Як спроектувати приміщення?

Перш ніж будувати автомийку на орендованій ділянці або реконструювати будівлю, необхідно зробити і погодити її проект. Замовити його можна, наприклад, у великих постачальників обладнання. Вартість проекту, за оцінками гравців ринку, близько 20 тис. Грн. Обов'язкова вимога - наявність очисних споруд замкнутого циклу. Вони складаються з відстійника для брудної води (яма розміром не менше 5 куб. М) і апарату з очищення і рециркуляції води. Апарат качає воду з відстійника, очищає її реагентами і подає знову на мийку. Приміщення має складатися як мінімум з двох відділень: мийки та кімнати для клієнтів, кожна з них з окремим входом. «Приміщення ми розраховували на три машини, - підкреслює Сергій Александров. - У довжину воно вийшло 21 м, заввишки 3,5 м, а в ширину 6 м », також для мийників варто зробити душову та роздягальню. Приміщення під автомийки здають автозаправні станції. Вартість такої оренди від 10 тис. Грн. Договір оренди власники мийок радять укладати відразу на три-п'ять років. Ще один варіант - купити готовий бізнес. Вартість автомийки під ключ з документами і обладнанням - 1-2 млн грн.

Яке обладнання купити?

Мийки бувають двох типів: повністю автоматизовані і традиційні - з використанням ручної праці. До першого належать портальні і тунельні мийки. У портальних автомобіль стоїть на місці, а в тунельних рухається на конвеєрі. Таке обладнання виробляють, наприклад, Karcher, Kalifornia, Chicato. Вартість портальної мийки від 500 000 грн. ПЕТРО НОВОСЬОЛОВ, гендиректор компанії Chistoff (TEN Company, ТОВ «Пенто»), рекомендує вибирати установки з попередньої мийкою струменем високого тиску (понад 100 атм). «Сучасні автомобілі фарбують м'якими водорозчинними фарбами. Якщо відразу пройтися по ним щітками, то абразив - бруд і пісок - можуть пошкодити покриття кузова », - попереджає пан Новосьолов. Переваги портальних мийок: мінімум обслуговуючого персоналу (потрібно тільки оператор), висока пропускна здатність (від 10 автомобілів на годину). Серед недоліків фахівці називають низьку в порівнянні з традиційним якість миття. Мийки бувають двох типів: повністю автоматизовані і традиційні - з використанням ручної праці

Більшість мийок Києва відносяться до традиційного типу. Власники, як правило, комплектують їх обладнанням Karcher. За інформацією Петра Новосьолова, вартість повного комплекту для автомийки на дві машини може вкластися в 60 тис. Грн. Він включає установку з очищення та рециркуляції води, установку для мийки автомобіля високим тиском води, водогрязепилесос, апарат для хімчистки салону автомобіля, компресор для сушіння стисненим повітрям замкових щілин і ущільнювачів дверей. Максимальна пропускна здатність такої мийки 4 машини в годину.

Різновид традиційного типу - безконтактна мийка, де механічний вплив (ручне нанесення миючого складу за допомогою губки) замінено хімічним. Реагент роз'їдає бруд, після чого її збивають з машини струменем води. Мийка вигідна тим, що практично виключає вірогідність нанесення подряпин на покриття автомобіля. Але, як зауважують власники автомийок, цей спосіб непопулярний у водіїв. Вони скаржаться, що на кузові залишається тонкий жировий шар, що не промиваються диски, від реагенту тьмяніє покриття.

Крім обладнання, потрібно хімія: автошампуни, поліролі, очисники. Спектр виробників широкий. Знайти постачальника можна, наприклад, через Інтернет. Частіше за інших опитані власники автомийок називали автошампуни «Лавр», Vurth і засіб для чищення для тканини і шкіри Vinet. Фахівці рекомендують підтримувати постійний резерв миючих засобів, щоб клієнт завжди міг замовити будь-який вид послуг.
Необхідно заздалегідь розставити пріоритети - зробити акцент на якості або на швидкості роботи. Автомийний комплекс в спальному районі зазвичай розрахований на постійних клієнтів, він передбачає невелику пропускну здатність при максимальній якості обслуговування. Його роблять найчастіше тупиковим, т. Е. В'їзд збігається з виїздом. Для миття на завантаженій магістралі пріоритет - продуктивність. Тому її краще зробити потокової, за принципом тунелю. Якщо тут в'їзд буде збігатися з виїздом, то автомобілі, що стоять в черзі, не роз'їдуться.

Як набрати кадри?

Кількість персоналу залежить від режиму роботи і пропускної здатності мийки. Для обслуговування однієї машини традиційним способом потрібно два мийника. Їх заробітна плата - 30% від суми замовлення. «Ми працюємо цілодобово, одночасно можемо обслуговувати три машини. При такому режимі потрібні три бригади, кожна з шести чоловік, - розповідає Сергій Александров. - Автомийники заробляють 25% від суми замовлення днем, 30% - вночі ». У Олександра Бабійчука підприємство відкрито з 9 ранку до 10 вечора. «У нас дві зміни, всього 24 мийника. В середньому за місяць вони отримують 2-3 тис. Грн. », - говорить г-н Бабійчук.

Крім самих мийників, потрібно адміністратор - один на кожну бригаду. Його функції: привітно зустріти клієнта, проконтролювати роботу мийників, оформити замовлення і відбити чек. Олександр Бабійчук платить адміністраторам більше, ніж мийникам, так як відповідальність у них вище. Сергій Александров поєднує оклад і відсоток (0,2%): «В середньому за місяць адміністратор отримує близько 2 тис. Грн.».

«Не варто зловживати штрафами. Під час роботи псується обладнання, і багато роботодавців віднімають вартість ремонту з автомийник. Скажімо, на апаратах високого тиску часто рветься шланг. Це приблизно 600 грн. Ми платимо самі, ніколи не з'ясовуємо, хто саме порвав, чи не віднімаємо з усіх спільно. Каральні заходи завжди призводять до втрати співробітника, а у нас кістяк існує вже чотири роки ».

Особливих вимог до персоналу при підборі не пред'являють. Власникам автомийок доводиться брати в штат практично будь-якого прийшов, а потім протягом місяця вчити новачків роботі з обладнанням. Олександр Бабійчук: «У нас працює дуже багато студентів - у них є час після занять. Ми навіть графік складаємо під їх розклад, йдемо назустріч ».

За спостереженням Олени Філіппової, автомойщики постійно кочують по підприємствах міста в пошуках кращих умов. Щоб утримати фахівців, роботодавці вводять додаткові пільги. Олександр Бабійчук, наприклад, наймає машину, яка розвозить співробітників по домівках після вечірньої зміни.

Скільки можна заробити?

Автомийка, на яку можуть одночасно заїхати три машини, обслуговує в середньому 50 авто в день, що вміщає два транспортних засоби - 40. Найбільш затребувані послуги - зовнішня мийка кузова і внутрішня прибирання салону. Часто клієнти замовляють і те й інше одночасно. Вартість миття кузова варіюється від 30 грн. до 60 грн. (Для джипів), внутрішня прибирання салону - від 30 до 50 грн.

Клієнтів приваблюють рекламою. Власники підприємств рекомендують відразу ж виділити на просування не менше 10 тис. Грн. Надалі, сформувавши первісну клієнтську базу, власники автомийок рекламуються іноді або не дають рекламу взагалі - діє «сарафанне радіо». Сергій Александров: «Ми поставили штендери. Проводили на радіо конкурси серед автолюбителів: переможець отримував право відвідати автомийку ». Г-н Александров згадує також, що роздавав візитки з координатами мийки по довколишніх автостоянок, будинкам, офісам.

Якщо вдасться забезпечити постійний потік клієнтів, то, на думку пана Бабійчука, автомийка окупиться за два роки. Олена Філіппова уточнює, що інвестиції повернуться за пару років, якщо вартість оренди приміщення не перевищить 15 тис. Грн. у місяць. Сергій Александров назвав найдовший термін, він врахував витрати на будівництво приміщення з нуля. У цьому випадку, за його підрахунками, витрати окупляться через чотири-сім років.

Автомийка - відкриваємо власну автомийку

Будь автолюбитель підтвердить: машина - його головний і вірний друг. А за одним потрібно доглядати і стежити. Його потрібно лікувати, годувати і хоча б іноді мити ... Київ переживає бум автомийного бізнесу. Купити діючу автомийку або відкрити власну автомийку - велика удача і вірний шанс на отримання стабільного доходу.

Власна автомийка - стабільний і надійний бізнес. Причому без якихось особливих початкових навичок з боку її власника. Незважаючи на те що справа ця досить банальне, автомийки процвітають. З кожним роком їх стає все більше, але ринок продовжує залишатися незаповненим. У Києві на 100-200 тисяч жителів припадає половина, а то й третину автомийки. У той час як в Європі на 50 тисяч городян працює не менше 2-3 "автомобільних душових".

Головне - знайти вільне місце

Купівля діючої автомийки під ключ - задоволення не з дешевих. При цьому для того, щоб витратити 200-350 тис. Дол., Доведеться побігати - господарі автомийок продають свій бізнес вкрай рідко і неохоче. Найбільш простий варіант - це оренда автомийки. Оренда в залежності від району міста коливається від 5 до 15 тис. Дол. На місяць. Купівля діючої автомийки під ключ - задоволення не з дешевих

відкрити автомийку самостійно, що називається, "з нуля", складно. Але можливо. Головні труднощі - пошук, знаходження і оформлення земельної ділянки під бізнес. У Києві та на її околицях вільної землі катастрофічно мало. Тому для того, щоб відкрити автомийку знадобиться багато часу і коштів.

Найпростіший спосіб отримати оренду - звернутися до мерії. Там абсолютно офіційно проводяться аукціони на право оренди невеликих клаптиків київської землі. Тут головне - тримати ніс за вітром: постійно відслідковувати графіки комісій і аукціонів в Інтернеті, дивитися оголошення в спеціальних випусках і виданнях ЗМІ. Найпростіше просто періодично заїжджати в відділення департаменту - там завжди важать графіки майбутніх комісій і аукціонів, а також правила їх проведення і умови для участі.

Якщо офіційний і найдешевший шлях майбутнього власнику автомийки не підходить, йому ніколи чекати найбільш відповідного варіанту або його не влаштовують умови міської влади, можна піти й іншим шляхом ... Спритні ріелтори і брокери кажуть, що ділянка розміром від 100 до 200 кв. метрів обійдеться не менше ніж в 100-150 тис. дол. Причому про власність за такі гроші мова не йде. Говоримо тільки про оренду. За 100-150 тис. Дол. Можна спробувати перекупити право оренди земельної ділянки, який знову ж таки належить місту.

Устаткування і дозволу

Ніяких спеціальних дозволів або ліцензій для ведення автомийного бізнесу не передбачено. Єдине, що доведеться зробити, - це придбати спеціальне обладнання з очищення стічних вод або укласти спеціальний договір з міськводоканалом, який очистку брудної води візьме на себе. Приміщення, в якому буде розташовуватися автомийне підприємство, найкраще робити теплим і максимально комфортним. Це може бути і капітальне будова, і настільки популярні сьогодні збірні ангари. Обладнання для мийки машин на українському ринку сьогодні дуже багато. Власники автомийних фірм віддають перевагу німецькому. 80% українських автомийок оснащено технікою, виробленої в Німеччині. Фахівці вважають: "Німецька техніка найбільше підходить під наш клімат, а також відрізняється підвищеною надійністю". Чималу роль відіграє налагодженість німецької дилерської мережі в Україні. Тому обладнання завжди буде оперативно встановлено і полагоджено в разі виявлення якихось неполадок. Правда, є на ринку і італійські мийні машини, і польські, і чеські, і навіть іспанські. Вони користуються попитом, але не більше ніж у 20% власників автомийок.

Поки на ринку автомийок правлять балом ручні підприємства. Це такі, на яких мийники миють автомобіль спочатку за допомогою ручного апарату, збиваючи бруд і абразив, потім знову ж вручну протирають машину сухою ганчіркою або губкою. При бажанні клієнт може замовити полірування свого авто, покриття його поверхні воском. Все буде зроблено знову ж вручну.

За кордоном популярні автоматичні портальні або тунельні автомийки . Причому особливим попитом користуються і зовсім автомийки самообслуговування. У нас же автолюбителі вважають, що "порталкі" і "тунелі" неякісно відмивають машину і дуже сильно її дряпають. Господарі автомийок портальний і тунельний обладнання не дарують через його дорожнечу - не менше 40 000 євро за мінімальний комплект, розрахований на мийку 1 авто. "Туннелькі" і "порталкі" коштують дорого, а окупаються довший ручних автомийок - не раніше ніж через 3 роки.

Ще одна складова бізнесу - це чистка, прибирання та хімчистка салонів. Теж дуже затребуваний продукт. В силу вічної зайнятості у автовласників не знаходиться вільного часу на те, щоб протерти пил усередині своєї машини. А шоколадні та жирні плями самостійно з чохлів машини і зовсім не видалити. В середньому вдала автомийка окупається за 6-12 місяців. "Мойдодир", яка розташована не на проїжджій частині, - за 1-2 роки. Рентабельність бізнесу - від 20 до 40%.

При мінімальному наборі послуг і стандартних розцінки: 30-50 грн. за помивши машини, 30 грн. за покриття воском або полірування, 20-30 грн. за хімчистку салону і при обслуговуванні не менше 25-40 авто в день - можна мати чисту щомісячний прибуток в розмірі від 5 до 7 тис. дол. Дохід основного персоналу автомийки формується з двох "кишень": офіційного - зарплата, яку виплачує фірма і з якої сплачуються податки, і чайові - неврахований нал. Мийники, приймальниці замовлень, адміністратори на хороших автомийках в проїзних місцях з дорогими клієнтами тільки чайовими отримують не менше $ 500-600 щомісяця.

Як і в будь-якому бізнесі, який побудований на готівки оборотах грошових коштів, тут найголовніше - контроль. Тому потрібно високу зарплату призначати адміністраторам. Щоб у них не було спокуси проводити дохід повз кишені власника. Або господареві доведеться самому цілодобово сидіти на автомийці і приймати всі замовлення і платежі. До речі, власники автомийок кажуть, що найгарячіша пора - це вечір після 20.00 і ніч між 24.00 і 2.00. Саме в цей час бувають дуже великі напливи клієнтів, особливо на автомийках в центрі міста. На периферії, для того щоб мийка завжди була завантажена, її власники намагаються укладати пільгові контракти з автотранспортними підприємствами, таксі. За помивши машини в "нелобное" час, за регулярне користування послугами їм надаються значні знижки.

додатковий сервіс

Так як на ручний помивши машини витрачається не менше 15-25 хвилин, при пристойних автомийках відкриваються невеликі кімнатки відпочинку, в яких автовласники можуть попити кави, подивитися ТВ, почитати журнали, в той час як їх "залізний кінь" насолоджується водними процедурами. Так як на ручний помивши машини витрачається не менше 15-25 хвилин, при пристойних автомийках відкриваються невеликі кімнатки відпочинку, в яких автовласники можуть попити кави, подивитися ТВ, почитати журнали, в той час як їх залізний кінь насолоджується водними процедурами

Експерти кажуть, що саме такі безкоштовні "компліменти" грають сьогодні вирішальну роль при виборі клієнтом тієї чи іншої автомийки. У Києві вже є автомийки, на яких обслуговують тільки жінок-клієнтів знову ж тільки жінки-мийниці. Є автомийки, на яких працюють дівчата із зовнішністю професійних моделей.

До речі, київські традиції пригощати клієнтів безкоштовною кавою були перенесені вітчизняними бізнесменами та за кордон. Так, в Болгарії користуються підвищеною популярністю автозаправні станції та автомийки однієї найбільшої російської нафтовидобувної і нафтопереробної компанії. Вийшовши на абсолютно новий і чужий ринок, її керівництво вирішило виділитися чимось незвичайним. І стало пропонувати клієнтам безкоштовний, дуже якісний і смачну каву. Болгарам він так сподобався, що поїздки на автозаправки та автомийки, що належать російській компанії, стали сімейними. Приїдуть в недільний день випити стаканчик смачного і ароматного напою, заодно і машину помиють.

На території автомийок вигідно відкривати невеликі магазинчики, що торгують "снеками" (вода, шоколад, молочні продукти), магазини, що торгують автозапчастинами, автомобільними аксесуарами, автокосметикою. Ще вигідно мати хоча б маленький цех для швидкої діагностики авто і його дрібного ремонту. Можна магазинчики, ремонтні цехи та місця для шиномонтажу здавати в оренду. У будь-якому випадку додатковий сервіс приносить не менше 50-100% додаткового прибутку.

Як спроектувати приміщення?

Перш ніж будувати автомийку на орендованій ділянці або реконструювати будівлю, необхідно зробити і погодити її проект. Замовити його можна, наприклад, у великих постачальників обладнання. Вартість проекту, за оцінками гравців ринку, близько 20 тис. Грн. Обов'язкова вимога - наявність очисних споруд замкнутого циклу. Вони складаються з відстійника для брудної води (яма розміром не менше 5 куб. М) і апарату з очищення і рециркуляції води. Апарат качає воду з відстійника, очищає її реагентами і подає знову на мийку. Приміщення має складатися як мінімум з двох відділень: мийки та кімнати для клієнтів, кожна з них з окремим входом. «Приміщення ми розраховували на три машини, - підкреслює Сергій Александров. - У довжину воно вийшло 21 м, заввишки 3,5 м, а в ширину 6 м », також для мийників варто зробити душову та роздягальню. Приміщення під автомийки здають автозаправні станції. Вартість такої оренди від 10 тис. Грн. Договір оренди власники мийок радять укладати відразу на три-п'ять років. Ще один варіант - купити готовий бізнес. Вартість автомийки під ключ з документами і обладнанням - 1-2 млн грн.

Яке обладнання купити?

Мийки бувають двох типів: повністю автоматизовані і традиційні - з використанням ручної праці. До першого належать портальні і тунельні мийки. У портальних автомобіль стоїть на місці, а в тунельних рухається на конвеєрі. Таке обладнання виробляють, наприклад, Karcher, Kalifornia, Chicato. Вартість портальної мийки від 500 000 грн. ПЕТРО НОВОСЬОЛОВ, гендиректор компанії Chistoff (TEN Company, ТОВ «Пенто»), рекомендує вибирати установки з попередньої мийкою струменем високого тиску (понад 100 атм). «Сучасні автомобілі фарбують м'якими водорозчинними фарбами. Якщо відразу пройтися по ним щітками, то абразив - бруд і пісок - можуть пошкодити покриття кузова », - попереджає пан Новосьолов. Переваги портальних мийок: мінімум обслуговуючого персоналу (потрібно тільки оператор), висока пропускна здатність (від 10 автомобілів на годину). Серед недоліків фахівці називають низьку в порівнянні з традиційним якість миття. Мийки бувають двох типів: повністю автоматизовані і традиційні - з використанням ручної праці

Більшість мийок Києва відносяться до традиційного типу. Власники, як правило, комплектують їх обладнанням Karcher. За інформацією Петра Новосьолова, вартість повного комплекту для автомийки на дві машини може вкластися в 60 тис. Грн. Він включає установку з очищення та рециркуляції води, установку для мийки автомобіля високим тиском води, водогрязепилесос, апарат для хімчистки салону автомобіля, компресор для сушіння стисненим повітрям замкових щілин і ущільнювачів дверей. Максимальна пропускна здатність такої мийки 4 машини в годину.

Різновид традиційного типу - безконтактна мийка, де механічний вплив (ручне нанесення миючого складу за допомогою губки) замінено хімічним. Реагент роз'їдає бруд, після чого її збивають з машини струменем води. Мийка вигідна тим, що практично виключає вірогідність нанесення подряпин на покриття автомобіля. Але, як зауважують власники автомийок, цей спосіб непопулярний у водіїв. Вони скаржаться, що на кузові залишається тонкий жировий шар, що не промиваються диски, від реагенту тьмяніє покриття.

Крім обладнання, потрібно хімія: автошампуни, поліролі, очисники. Спектр виробників широкий. Знайти постачальника можна, наприклад, через Інтернет. Частіше за інших опитані власники автомийок називали автошампуни «Лавр», Vurth і засіб для чищення для тканини і шкіри Vinet. Фахівці рекомендують підтримувати постійний резерв миючих засобів, щоб клієнт завжди міг замовити будь-який вид послуг.
Необхідно заздалегідь розставити пріоритети - зробити акцент на якості або на швидкості роботи. Автомийний комплекс в спальному районі зазвичай розрахований на постійних клієнтів, він передбачає невелику пропускну здатність при максимальній якості обслуговування. Його роблять найчастіше тупиковим, т. Е. В'їзд збігається з виїздом. Для миття на завантаженій магістралі пріоритет - продуктивність. Тому її краще зробити потокової, за принципом тунелю. Якщо тут в'їзд буде збігатися з виїздом, то автомобілі, що стоять в черзі, не роз'їдуться.

Як набрати кадри?

Кількість персоналу залежить від режиму роботи і пропускної здатності мийки. Для обслуговування однієї машини традиційним способом потрібно два мийника. Їх заробітна плата - 30% від суми замовлення. «Ми працюємо цілодобово, одночасно можемо обслуговувати три машини. При такому режимі потрібні три бригади, кожна з шести чоловік, - розповідає Сергій Александров. - Автомийники заробляють 25% від суми замовлення днем, 30% - вночі ». У Олександра Бабійчука підприємство відкрито з 9 ранку до 10 вечора. «У нас дві зміни, всього 24 мийника. В середньому за місяць вони отримують 2-3 тис. Грн. », - говорить г-н Бабійчук.

Крім самих мийників, потрібно адміністратор - один на кожну бригаду. Його функції: привітно зустріти клієнта, проконтролювати роботу мийників, оформити замовлення і відбити чек. Олександр Бабійчук платить адміністраторам більше, ніж мийникам, так як відповідальність у них вище. Сергій Александров поєднує оклад і відсоток (0,2%): «В середньому за місяць адміністратор отримує близько 2 тис. Грн.».

«Не варто зловживати штрафами. Під час роботи псується обладнання, і багато роботодавців віднімають вартість ремонту з автомийник. Скажімо, на апаратах високого тиску часто рветься шланг. Це приблизно 600 грн. Ми платимо самі, ніколи не з'ясовуємо, хто саме порвав, чи не віднімаємо з усіх спільно. Каральні заходи завжди призводять до втрати співробітника, а у нас кістяк існує вже чотири роки ».

Особливих вимог до персоналу при підборі не пред'являють. Власникам автомийок доводиться брати в штат практично будь-якого прийшов, а потім протягом місяця вчити новачків роботі з обладнанням. Олександр Бабійчук: «У нас працює дуже багато студентів - у них є час після занять. Ми навіть графік складаємо під їх розклад, йдемо назустріч ».

За спостереженням Олени Філіппової, автомойщики постійно кочують по підприємствах міста в пошуках кращих умов. Щоб утримати фахівців, роботодавці вводять додаткові пільги. Олександр Бабійчук, наприклад, наймає машину, яка розвозить співробітників по домівках після вечірньої зміни.

Скільки можна заробити?

Автомийка, на яку можуть одночасно заїхати три машини, обслуговує в середньому 50 авто в день, що вміщає два транспортних засоби - 40. Найбільш затребувані послуги - зовнішня мийка кузова і внутрішня прибирання салону. Часто клієнти замовляють і те й інше одночасно. Вартість миття кузова варіюється від 30 грн. до 60 грн. (Для джипів), внутрішня прибирання салону - від 30 до 50 грн.

Клієнтів приваблюють рекламою. Власники підприємств рекомендують відразу ж виділити на просування не менше 10 тис. Грн. Надалі, сформувавши первісну клієнтську базу, власники автомийок рекламуються іноді або не дають рекламу взагалі - діє «сарафанне радіо». Сергій Александров: «Ми поставили штендери. Проводили на радіо конкурси серед автолюбителів: переможець отримував право відвідати автомийку ». Г-н Александров згадує також, що роздавав візитки з координатами мийки по довколишніх автостоянок, будинкам, офісам.

Якщо вдасться забезпечити постійний потік клієнтів, то, на думку пана Бабійчука, автомийка окупиться за два роки. Олена Філіппова уточнює, що інвестиції повернуться за пару років, якщо вартість оренди приміщення не перевищить 15 тис. Грн. у місяць. Сергій Александров назвав найдовший термін, він врахував витрати на будівництво приміщення з нуля. У цьому випадку, за його підрахунками, витрати окупляться через чотири-сім років.

Як спроектувати приміщення?
Яке обладнання купити?
Як набрати кадри?
Скільки можна заробити?
Як спроектувати приміщення?
Яке обладнання купити?
Як набрати кадри?
Скільки можна заробити?
Як спроектувати приміщення?
Яке обладнання купити?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения