Baidu: SEO оптимізація для найбільшої пошукової системи Китаю

 1. Google & Baidu - подібності є, але є нюанси)
 2. ☑ Фактори ранжирування на рівні сторінки
 3. ☑ Технічна оптимізація під Baidu
 4. # Технічні фактори
 5. # Вхідні посилання
 6. # Соціальні мережі

Якщо запитати будь-якого SEO фахівця, то швидше за все його поради будуть стосуватися Google. І це логічно. У Google значна частка на ринку пошукових систем, особливо в Європі і США, тому досить логічно, що більшість оптимізаторів сконцентрувало свої увагу на ньому, але чому не пропрацювати приплив трафіку з менш популярних локальних пошукових систем?

Якщо ви не самітник, то напевно помітили, що Китай - країна з досить великим населенням, що дає відчутні переваги. Китайський ринок пропонує значні можливості в усіх напрямках. Китайський пошук - один з не численні місць в світі, де Google не є пошуком №1; а ще більше дивує, так це те, що він навіть не другий (Google майже повністю вийшов з Китаю кілька років тому, частково залишивши тільки домен google.com.hk).

Baidu - пошукова система №1 в Китаї, яка вже починає проникати в інші країни Азії, тому, якщо вам цікавий китайський ринок, з ним варто ознайомитися краще.

Обсяг китайського сегменту інтернету (чінета) величезний. Китай, це країна з населенням майже 1,376 мільярда людей. Загальна ж кількість користувачів чінета недавно перевищила 650 мільйонів. Притому що це досить обеспаченная аудиторія, ВВП на душу населення в Китаї в 2016 році перевищило аналогічний показник практично всього рунету (Росія, Україна чи Казахстан).

Динаміка користувачів інтернету в КНР і їх мобільна частина:

Динаміка користувачів інтернету в КНР і їх мобільна частина:

Google & Baidu - подібності є, але є нюанси)

В першу чергу варто розуміти, що в Китаї інтернет піддається від правлячої влади серйозним цензурних заходів. Тому слід приділити максимум уваги, що б уникнути державної цензури.

Якість контенту: необхідна співпраця з фахівцем, який є носієм мови, тут навряд чи можливо довіриться машинного перекладу, якість буде на рівні російськомовної версії Aliexpress.

Так само нові закони в Китаї значно скоротили кількість рекламних оголошень в результатах пошуку Baidu (але всерівно значно більше ніж в Google або Yandex), що є ще одним фактором, чому все ж доведеться звернути увагу на SEO.

Baidu по своєму оцінює важливість факторів ранжирування, але, по крайней мере, вони ті ж. Тому давайте розглянемо, на що варто звернути увагу:

☑ Фактори ранжирування на рівні сторінки

# Семантичне ядро

Мова - Baidu індексує традиційні китайські ієрогліфи, але пошукова система сприяє спрощеним китайським ієрогліфів. Тому не варто ускладнювати собі життя. Китайська мова включає чимало різних діалектів і форм. Але варто зупиниться на севернокітайском (мандаринській) мовою - основним в континентальному Китаї.

У розмовному мандаринській існують різні діалекти, але в письмовій формі застосовується - «спрощений китайський», який прийнятий за основну систему письма. Саме на спрощеній китайській необхідно заповнити весь контент сайту і мета-теги.

Семантичне ядро - найпростіший спосіб зібрати семантику буде скористатися підказками самого Baidu. Так само є безліч готових баз запитів, для визначення ключових фраз і трендів, є index.baidu.com - частотність не з'являється, але відображає: тренди, альтернативні ключові фрази, рівень конкуренції і пікові періоди по певних запитах. Важливі ключові фрази слід ставити якомога ближче до початку заголовка і пропозиції.

Baidu має список стоп-слів. Якщо на сайті є хоча б одне зі слів зі списку стоп-слів, сторінка або сайт може пропасти з індексу. Тому варто упевниться, що в тексті немає слів і фраз, що входять в чорний список китайського уряду.

Кількість контенту на сторінці. Для просування сторінки, на ній має бути не менше 300 слів унікального тексту.

Дубльований контент. Baidu дуже негативно ставиться як до повних, так і до часткових копій статей. Слід приділити особливу увагу копіпаст як на своєму сайті, так і на інших. Так само корисним буде захистити контент від дублювання, хоча б від ручного копіювання користувачами.

Title - тут порада одна - максимум ключових слів і по можливості уникати зайвих розділових знаків. У тайтл Baidu використовує 70 символів на латиниці або 35 на спрощеній китайській.

Descriptions і keywords - ще залишилися факторами ранжування і значно більше впливають на просування, ніж інших пошукових системах. Тому варто включити ключові слова в мета-опис. У Descriptions враховується 78 символів на спрощеній китайській. Уникайте дублювання мета-тегів на різних сторінках.

ALT зображень - важливий фактор ранжування по зображеннях в Baidu, тому обов'язково заповнюйте їх з входженням пошукових запитів, але помірно. Не забувайте про ім'я файлу.
Фактори ранжирування на рівні сторінки в Baidu
ALT зображень - важливий фактор ранжування по зображеннях в Baidu, тому обов'язково заповнюйте їх з входженням пошукових запитів, але помірно

☑ Технічна оптимізація під Baidu

# Мобільний трафік

Мобільний тренд не оминув Китай, фактично він навіть важливіший в Китаї, де володіння персональним комп'ютером або навіть ноутбуком ніколи не було переважною; мобільний інтернет - це іноді єдина можливість виходу в онлайн.

Тому в Baidu, навіть більш важлива оптимізація під мобільні пристрої. У них є своя версія AMP (Mobile Instant Page - MIP), і останнім часом Baidu, все більше впроваджує мобільну оптимізацію в свої алгоритми.

Швидкість завантаження і відображення на мобільних пристроях має вирішальне значення в Baidu, тому зробіть цей пункт пріоритетним.

# Технічні фактори

HTTPS - в 2015 році Baidu оголосила, що HTTPS буде включений в якості рейтингового сигналу, і, після пошукового апдейта Baidu в другій половині 2016, цей тренд посилився, особливо на мобільну безпеку. Ознайомтеся з оновленнями IceBucket і Skynet від Baidu щодо безпеки мобільних пристроїв.

Домени і URL сторінок. Baidu не любить субдомени, тому зробити китайську версію сайту на субдомені основного сайту, точно буде поганою ідеєю. Зареєструйте домен, в поширених в Китаї доменних зонах: cn, com, net. Найбільш пріоритетним буде домен cn - офіційний домен КНР.

При реєстрації домену та формуванні URL використовуйте сервіс PinYin, це програма транслітерації китайських ієрогліфів в латиницю, яка буде зрозуміла більшості китайців. Не варто перелінковивают китайську версію сайту з основною, якщо все ж доведеться, то варто заборонити індексацію основного сайту в Baidu, а китайського - всім іншим пошукових систем.

Baidu добре обробляє символ підкреслення "_" в URL в якості пробілу між словами. Використовуйте статичні адреси з ЧПУ без id, сесій і змінних

Заборона індексації - Baidu тільки недавно почав звертати увагу на robots.txt, тому краще продублювати заборона за допомогою мета-тега robots. Оптимальним же рішенням буде заборона роботу на посещаніе певних сторінок на рівні налаштувань сервера.

Так само з приводу індексації, варто відзначити що краулер у Baidu значно слабкіше ніж у Google, тому для додавання сайту в пошук варто скористатися аддурілку або їх вебмастером (Baidu Webmaster Tools). У разі невиконання цієї умови, сайт може бути просто не знайдений.

Хостинг - виберіть місцевого хостера з серверами в Китаї. Це додасть найбільшу швидкість, і зменшить шанси потрапити під «Великий китайський файрвол».

iFrame, JavaScript і Flash - не індексуються. Тому обов'язково переконайтеся, що навігація виконана текстом.

ICP-ліцензії - офіційний дозвіл на діяльність в китайському сегменті мережі, яке видається міністерством промисловості і інформаційних технологій КНР. ICP-ліцензія, це код з восьми символів, який необхідно розмістити в нижній частині сайтів.

# Вхідні посилання

Ще кілька років тому Baidu значно відставав від Google з точки зору обробки зовнішніх сигналів ранжирування. Але в 2017 Baidu явно зайнявся цією справою і випустив оновлення «Green Radish» за основу якого взято швидше за все апдейт Penguin в вересні 2016.

Що цікаво Baidu продовжує стежити за оновленнями Google і вчитися у нього впроваджуючи схожі поновлення.

Оцінка посилальних факторів в Байду
Оцінка посилальних факторів в Байду

# Соціальні мережі

Китай значно обмежив доступ до всіх основних гравців - Facebook, Google, YouTube, Twitter і т. Д. Але створив свої аналоги всіх сервісів, і також інші проектів: Baidu, Weibo, QZone, Youku, TouDou, RenRen, KaiXin і багато інших.

Перш за все, все крутиться навколо Weibo, QQ, RenRen і YouKu. Вони відмінно допомагають у швидкій індексації. Варто створити акаунти в соціальних мережах RenRen, KaiXin і Weibo, і організувати онлайн-підтримку через WeChat (аналог WhatsApp і Viber). Якщо ви пропонуєте не послуги, а товари розмістіть їх на майданчиках: Alibaba, Tmall, Made-in-china.com, TaoBao, GlobalMarket.Com та інших.

Звичайно, існують певні відмінності в тактиці SEO-просування на Google і Baidu. Однак обидві пошукові системи, перебувають на аналогічній шляху, адже в кінці кінців вони пропонують одну і ту ж послугу.

Так, у Google і Baidu можуть бути різні стратегії, коли мова йде про монетизацію трафіку, але вони як і раніше хочуть, щоб їх користувачі продовжували повертатися. Як Google, так і Baidu постійно вдосконалюють свою здатність оцінювати якісний контент, а також все більше приділяють увагу мобільного оптимізації.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения