Білі методи SEO - Indigo

 1. З чого почати?
 2. Його величність - контент
 3. Головні критерії якісного контенту:
 4. Розбираємося з «внтруенностямі» просування
 5. Технічна перевірка сайту

paveltsarcov | 23.10.2017

Просування сапою, яке було популярно 5-8 років тому і давало практично миттєвий успіх проекту, відносилося до так званого чорного SEO. У той час і SEO-фахівці, і власники бізнесів відчували себе чудово - ТОП-и досягалися за 3-4 тижні, а попереду був той, у кого більше бюджет на просування.

Але тривало це до 2012 року, поки Google не завів всіх «недобросовісних» в бан. Після нововведених алгоритмів SEO-фахівцям довелося переорієнтуватися і вчитися працювати заново. Тепер головне не кількість посилань, а якість ресурсу - контент, юзабіліті, поведінкові фактори - все це враховується пошуковими системами при виведенні сайту на верхні позиції видачі. Все це називається білим SEO. Про те, що включає в себе цей метод просування ми розповімо в цій статті.

З чого почати?

 1. Визначте ключові запити по тематиці сайту, який просувається.
 2. За ключовим запитам знайдіть конкурентів (сайти, блоги і т. Д.), Які займають ТОП-20 у видачі того пошукача, де ви хочете просуватися.
 3. Проаналізуйте юзабіліті, sitemap, контент (обсяг і ключі), графіку і заклики до дії у цих конкурентів.

В ідеалі всі параметри потрібно звести в таблицю і зробити порівняльний аналіз. Якщо немає часу на детальне опрацювання по кожному обраному запиту, відзначте сильні і слабкі сторони конкурентів, зробіть позначки, що сподобалося, а що ні. Якщо по вашим запитам видає відео на YouTube або файли PDF, перегляньте їх зміст - не дарма ж вони знаходяться на перших позиціях видачі.

Результат пошуку завжди правий, тому дуже важливо виявити сильні сторони конкурентів, до яких потрібно прагнути і слабкі складові, щоб обходити їх стороною.

Коли ви вже знаєте рівень сайтів конкурентів з потрібних запитах, можна будувати стратегію просування. Важливо визначити, що потрібно, щоб задовольнити запит користувачів в більшій мірі і привнести користь для пошукача. Для цього необхідно не просто не повторювати помилки конкурентів і використовувати їх круті «фішечки», а й внести цікаву і ефективну інновацію (наприклад, додати відео-контент, в якому б були показані етапи робіт).

Його величність - контент

Багато власників бізнесів недооцінюють роль текстів на своєму сайті, а даремно. Адже це не просто полотно букв з вставленими ключовими словами, а дієвий інструмент, який може працювати на благо. Звичайно, для цього він повинен бути не просто грамотно написаний, але і нести користь читачеві або вирішувати його проблему.

Головні критерії якісного контенту:

Чітке визначення мети і суті контенту для просування. Важливо розуміти, яке завдання виконує ця сторінка, її роль на сайті.

Грамотність. Як для користувачів, так і для пошукача грамотність тексту має значення.

Користь, рішення проблеми. Після вивчення статті на тему «Як пекти хліб в мультиварці» навіть самий далекий від кулінарії холостяк повинен спекти чудовий хліб. Для цього необхідно доступно, крок за кроком викласти всю суть.

Унікальність. Унікальність тексту важлива не тільки для пошукових систем, але також і для користувачів. Навіщо читати дубльований текст? Користувачам потрібна унікальна ідея, нова подача або рішення необхідної проблеми.

Тематичність. Контент повинен бути релевантним тематиці сайту і відповідати за стилем.

Наявність зрозумілих прикладів по темі. Для того, щоб контент краще сприймався і запам'ятовувався, не зайвим буде навести конкретні приклади з життя. Наприклад, розділ присвячений оформленню юридичної довіреності на житло. В даному випадку буде доречно пояснити всі деталі і підводні камені юридичних аспектів на приватних прикладах з юридичної практики.

Контент не містить суперечливих тез. Весь текст має логічну структуру, що дозволяє читачам осмислено переходити від одного абзацу до іншого.

Зовнішні посилання. Бажано, щоб контент доповнювався тематичними посиланнями на популярні сервіси, ресурси і публікації в мережі. Це дає можливість користувачам ознайомитися з альтернативної і доповнює інформацією з тематики.

Userfriendly content. Якісно зверстаний контент зручний для читання і розуміння, по сторінці легко переходити і розуміти задум автора, картинки і відео приємно і корисно скрашують загальну картину.

Щільність ключових слів. Не використовуйте занадто багато ключових слів на одній сторінці. Їх щільність не повинна перевищувати 3-5% від тексту. Занадто насичений SEO-ключами контент дає користувачеві зрозуміти, що це писали не для нього, а для пошукача.

Природні анкор. Наявність природних анкоров в тексті дозволяє розмістити посилання на корисні зовнішні ресурси.

Доступну мову подачі інформації. Вкрай важливо описати товар, послугу, а також донести інформацію зрозумілим користувачеві мовою. Не потрібно використовувати профільних і хитромудрих слів, якщо, звичайно, у вас не вузькоспеціалізований сайт для певного кола ЦА.

Списки і підзаголовки. Для легшого сприйняття розбивайте текст на підзаголовки і марковані списки.

Кількість слів. Пам'ятаємо, що гугл-бот активно індексує і враховує перші 200 слів тексту. Додамо сюди інформацію про кількість слів ТОП-20 конкурентів і отримаємо заповітне кількість слів у тексті для пошукача і для користувачів.

Вірусний контент. Не плутати з вірусною рекламою. Заразливий контент приємно читати / дивитися / вивчати знову і знову. Хорошим контентом хочеться ділитися з друзями і колегами. Поділилися б ви своїм сайтом з друзями? Як би вони оцінили його? А адже це ще й говорить про довіру користувачів до даного контенту, що дуже важливо для збереження і примноження аудиторії сайту.

Компетентність. Дуже важливо створити контент, яким би довіряли і на який посилалися б при вирішенні професійних і побутових проблем. Компетентність вашого джерела не повинна піддаватися сумніву.

Просування. Додайте посилання на просувається сторінку зі свіжим контентом в тематичних групах в соціальних мережах, блогах, на відео-платформах (якщо контент включає в себе відео). Крім ручного розміщення на популярних ресурсах, необхідно підключити e-mail-розсилку по тематичним сайту і формами. Якщо просувний контент дійсно актуальне і якісний, то модератори з радістю розмістять посилання в своєму матеріалі на вашу сторінку.

Розсилати листи варто без пропозиції розміщення контенту на сайті одержувача, а з метою поділитися ідеєю і цінною інформацією по темі. Якщо контент оцінять, то можна вже підключати методи сірого SEO просування і попросити розташувати посилання на цей контент на сайті донора.

Крауд-маркетинг. Крауд-маркетинг - природна складова для популяризації сайту, який просувається, товару або послуги за допомогою відгуків, коментарів і посилань на цільових і тематичних майданчиках в інтернеті. Задоволені відвідувачі сайту або споживачі товарів / послуг самі готові рекомендувати компанію, залишаючи позитивні відгуки в інтернеті. Мета веб-майстри - активно доносити це до своєї потенційної аудиторії. Більше про крауд-маркетинг ми писали в цій статті .

Розбираємося з «внтруенностямі» просування

Використання інформаційних мета-тегів і заголовка h1. Підняття трафіку на сайт можливо здійснити тільки за рахунок правильного складання мета-тегів і заголовків на сторінці. Оскільки внутрішня оптимізація становить 40% успіху в ранжуванні сайту. Вибравши головний запит сторінки, регіон просування і мова просування варто приступити до заповнення мета-тегів і заголовків. Правильно складені мета-теги і заголовок, виведуть сторінку за обраним запитом в ТОП.

Тема в обов'язковому порядку повинен містити точне входження продукту, що просувається запиту, але допускається розведення додатковими словами. Не використовуйте стоп-слова, які не дублюйте заголовки на сторінках і не копіюйте у конкурентів.

Description включає в себе ключові слова і суміжні запити - це допомагає розширити видимість сайту. Не варто в description використовувати частину тексту з просуває сторінки, чим іноді грішать початківці оптимізатори. Для кожної сторінки необхідно прописувати унікальні мета-теги.

Для кожної сторінки необхідно прописувати унікальні мета-теги

Приклад Title (він же h1) і Description

Додавання сторінок сайту в sitemap файл. Прийшовши на сайт, пошуковий робот в першу чергу звертається до файлу sitemap. Цей файл створюється виключно для робота і являє собою список URL сторінок сайту. Адреса sitemap вноситься в robots.txt. Важливо, щоб сторінки сайту були проіндексовані пошукачем, тоді сторінки братимуть участь в пошуковій видачі по певному запиту. Дізнатися про нову сторінку сайту пошукова система може через посилання на цю сторінку на інших проіндексованих ресурсах, через файл sitemap.xml або через додавання сеошник сторінки через консоль. Наприклад, в Google це виглядає так: https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?pli=1 .

Заборона індексації файлів і каталогів за допомогою файлу robots.txt. Саме з цього файлу робот пошукової системи починає свій шлях по сайту. За допомогою robots.txt робот ретельно проходиться по сайту, індексуючи кожну сторінку. Також в файлі можна закрити від індексації всі непотрібні сторінки і відкрити доступ для необхідного контенту на сторінках сайту. Однак немає гарантії, що робот не буде індексувати закриті від індексації сторінки.

Закривати від індексації можна весь сайт або ж окремо взяті сторінки. Наприклад, при релізі сайту, який вже прикріплений до домену, але не готовий для індексації, його потрібно повністю закрити. Сторінки форм зворотного зв'язку (контактів), службові сторінки (наприклад, доставка і оплата), адміністративні сторінки (админка сайту) - дані сторінки не несуть пошуковий вага і в більшості випадків не є НЧ-запитом користувачів.

SEO-оптимізація зображень з цих специфікацій ALT. Підвищити трафік на 10% -20% можна за допомогою оптимізації картинок. ALT - це html-атрибут, в якому відображається альтернативний текст для зображення. Коли користувач наводить на картинку курсором, спливає напис - це і є ALT зображення. Пошукові роботи активно індексують дані атрибути на сайті, тому дуже важливо прописувати 2-3 словами назву картинок використовуючи ключі сторінки, але не повторюючи заголовок. Проставляти тег ALT важливо для всіх зображень на сайті. Картинки самих трастових і тематичних сторінок можуть потрапляти в видачу при пошуку по фільтру «Картинки».

Технічна перевірка сайту

Дуже важливо час від часу дивитися за технічної складової сайту. В Google Webmaster Tools виправляють помилки у програмах 404, 501, наявність вірусних програм і атаки на сервер. У цьому інструменті від Google відображається безліч параметрів, які необхідно відстежувати веб-майстру.

Перевірку помилок в коді краще моніторити програмою World Wide Web Consortium (W3C) . Якісний код допоможе забезпечити високу швидкість завантаження сайту і хорошу індексацію роботом.

За допомогою сервісу Load Impact можна перевіряти стабільність роботи сервера при великих навантаженнях трафіку.

програма Xenu's Link Sleuth з легкістю допоможе знайти биті посилання, картинки без атрибута alt, неправильну перелинковку сторінок, а також неунікальні мета-теги.

утиліта Netpeak Spider стане корисною в пошуку непрацюючих редиректів, аналізу заголовків і вкладеності сторінок сайту.

Дотримуючись усіх правил крок за кроком, успіх вашого ресурсу забезпечений. Головне - робити все грамотно і акуратно, щоб пошукові системи полюбили вас. Ну, і, звичайно, важливо постійно працювати над сайтом, не пускаючи його життя на самоплив.

З чого почати?
З чого почати?
Навіщо читати дубльований текст?
Поділилися б ви своїм сайтом з друзями?
Як би вони оцінили його?
Com/webmasters/tools/submit-url?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения