Чому дешеві SEO не працює

 1. Повірна розповідь У 2006 році, який виявився абсолютним піковим роком іпотечного буму в США, я вирішив...
 2. Що відбувається в SEO?
 3. Чому недорогі постачальники не можуть зробити це ефективно
 4. 1. Технічний аудит на місці.
 5. 2. Дослідження клієнтів
 6. 3. Дослідження ключових слів і відображення
 7. 4. Зміст
 8. 5. Зв'язок / цитування будівництва та PR
 9. 6. Звітність
 10. Добре округлий цифровий маркетинг
 11. Як виглядає недорогий проект SEO
 12. Але за $ 200 / місяць, чому б не спробувати?

Повірна розповідь

У 2006 році, який виявився абсолютним піковим роком іпотечного буму в США, я вирішив прийняти пропозицію про роботу з іпотечною компанією. Я був у південній California у часі, різновид epicenter нерухомості у US, та я знав guys роблячий $ 80.000 місяць … Так $ 80 величний місяць.

Для ентузіазму, працьовитого і трохи наївного 24-річного чоловіка це непроста перспектива ігнорувати.

Я почав працювати в компанії, повній юних невдач; це були хлопці, яким пощастило б отримати роботу в McDonalds. Хлопець, починаючи з того самого дня, вважав доречним поділитися зі мною в перший день, що він щойно вийшов з в'язниці - в'язниця, а не в'язниця. Іпотечні компанії в SoCal в той час буквально наймали будь-кого. Вони робили стільки грошей, що їх не хвилювало. Якщо ви були впевнені в собі і могли впоратися з відмовою, ви могли б працювати практично в будь-якому місці.

Безумовно, це було дивно, але я побачив, що $ 80,000 зарплати і подумав: "Що, чорт візьми!

Спочатку я нічого не знав про іпотечний бізнес; Приблизно через місяць я зрозуміла, що ця компанія обманює людей. Деталі виходять за рамки цієї посади, але не соромтеся запитати мене про це в будь-який час.

Ніяка сума грошей не варто, тому я переїхав далі. На початку 2007 року іпотечна промисловість повністю розвалилася, і більшість іпотечних компаній в SoCal, і, можливо, по США, вийшли з бізнесу.

Я отримав дзвінок приблизно через рік з одного з guys я працював у що перша компанія. Виявляється, він був зараз у бізнесі SEO. Він набрав декількох людей з цієї іншої компанії, і він також закликав мене вербувати.

Ті ж самі хлопці, які обманювали 70-річних дам з їхніх будинків, тепер працювали в SEO.

SEO це великий бізнес для цих хлопців. Компанії по всій країні усвідомили, що вони потребують, принаймні до певної міри, SEO-роботи. Багато хто з цих компаній не мають уявлення про те, як працює SEO або скільки це коштує, але вони чули знову і знову, що вони повинні "починати робити SEO".

Тоді один день вони отримують виклик з одного з моїх старих співробітників продаж SEO для пари сотень доларів за місяць та це надто гарна пропозиція пройти.

Вони витрачають гроші на 6 місяців або близько того, не бачать результатів, потім наймають іншу компанію на пару сотень баксів на місяць. Промийте, повторіть.

Нарешті, вони розуміють, що SEO є більш складним, ніж вони думали, і вони називають когось на зразок нас. Ось чому близько 80% всіх клієнтів, які не звертаються до нас, приходять до нас після роботи з іншою компанією. Я чув цю історію стільки разів, як я думав, що я напишу повідомлення в блозі для всіх, хто думає про наймання однієї з цих компаній, аби дати вам уявлення про те, чому ви не можете очікувати, щоб отримати багато з $ 200 / Mo SEO бюджету, і чому ви могли б насправді в кінцевому підсумку пошкодити вашу здатність рангу в майбутньому.

Перш ніж потрапити в нього, ви повинні знати одну річ, яка може заощадити вам масу часу, грошей і розчарувань ...

Ви повинні мати реальні очікування

Половина компаній, з якими я розмовляю, згоріла, могла б уникнути всього того, що витратили час і гроші, якщо б вони запам'ятали один простий урок життя: якщо це занадто добре, щоб бути правдою, то, напевно, є.

Я говорив з кимось недавно, хто працював з іншою компанією, перш ніж зателефонувати нам. Ця компанія очевидно сказала їм, що їх бізнес буде вибухнути, і вони повинні були б відкрити новий офіс для розміщення всіх своїх нових співробітників. Звичайно, це звучить чудово, але приходьте на хлопців! Ви збираєтеся потроїти свій бізнес протягом 6-місячного контракту SEO?

Ви збираєтеся потроїти свій бізнес протягом 6-місячного контракту SEO

Крім того, що ви очікуєте, можливо, вийти з пари сотень доларів на місяць в маркетингу? Розглянемо, наприклад, ключове слово "водопровідник". Згідно з інструментом ключових слів від Google існує 880 пошуків на місяць для "водопровідника" в Цинциннаті. Якщо ви проводили кампанію "оплата за клік" у AdWords, Google вважає, що ви можете отримати 9-12 кліків на день за $ 10 за клік на загальну вартість $ 64-80 на день. Це лише для цього ключового слова.

Тепер давайте припустимо, що ви отримаєте таку ж кількість кліків, якщо ви класифікуєте термін "водопровідник" у Цинциннаті. Мабуть, це коштуватиме щонайменше $ 64-80 на день, або приблизно $ 2000 + на місяць.

З цієї точки зору, чи дійсно має сенс, що компанія, по суті, продасть вам щось, що коштує 2000 доларів на місяць за кілька сотень? Якби я міг усвідомити такий тип рентабельності інвестицій, я б найняв купу дешевих SEO компаній і переїхав на Фіджі.

Що відбувається в SEO?

Люди, як правило, думають про SEO, як тільки отримують місце в Google для набору ключових слів. SEO - це трохи більше. Мені подобається визначення, яке дав Ранд Фішкін це інтерв'ю : SEO - це "практика вдосконалення технічної структури, змісту та маркетингу веб-сайту з метою залучення більш ефективного трафіку з пошукових систем".

Звичайно, кращі рейтинги можуть покращити кількість і якість трафіку з пошукових систем, але це набагато складніше.

Отже, ось короткий огляд різних завдань, пов'язаних з SEO:

 1. Технічний аудит на місці.
 2. Дослідження клієнтів.
 3. Дослідження ключових слів і відображення.
 4. Вміст.
 5. Зв'язок / цитування будівлі та PR.
 6. Звітність.

Чому недорогі постачальники не можуть зробити це ефективно

Там, ймовірно, нічого нового в списку завдань SEO вище. Кожна пропозиція SEO, незалежно від того, наскільки дешева вона, ймовірно, включатиме певну версію цих завдань. Давайте розглянемо кожне завдання, щоб отримати більш глибокий погляд.

1. Технічний аудит на місці.

Коли SEO компанії говорять, що вони переглядають ваш сайт, оновлення тегів заголовків, зміст і т.д., це все, що зазвичай входить до аудиту сайту. Проблема з низькою вартістю постачальників складається двічі:

 1. Вони не проводять ретельного аудиту. Ретельний аудит сайту на невеликому простому веб-сайті займає не менше 10-15 годин. Цей час збільшується експоненціально з розміром та складністю сайту. Чому? Тому що немає швидкого способу зробити це. Ви повинні переглядати кожну сторінку сайту вручну. Ось перелік на блозі Moz лише деяких з пунктів, які охоплюються аудитом сайту. І ось ще один список З Hubspot зовсім різних контрольних пунктів.Скіп через ці списки і уявіть, що проходите через що на кожній сторінці сайту. Ми можемо використовувати автоматизовані інструменти, щоб допомогти в процесі, але це 10-15 годин? Це за допомогою автоматизованих інструментів. Автоматизовані інструменти чудово підходять для таких завдань, як сканування всього сайту, щоб знайти непрацюючі посилання, або 301 перенаправлення, але вони не скажуть, що ці непрацюючі посилання повинні бути змінені або якщо 301 перенаправлення використовуються належним чином. Автоматизовані інструменти великі, і вони, безумовно, допомагають цьому процесу, але вони не зроблять роботу за вас.
 2. Вони беруть ярлики. Якщо ви платите компанії кілька сотень доларів на місяць для SEO, це займе весь ваш термін контракту для покриття витрат на ретельний аудит сайту; і це для справді простого веб-сайту. Так, очевидно, вони повинні приймати ярлики. Вони не виконують повний аудит на сайті. Вони дуже коротко розглядають мета-теги та вміст на сайті. Іншими словами, вони роблять усе, що можуть, в межах бюджету, але цього недостатньо. Досконалим прикладом є аудит сайту, який ми зробили для додатку на покрівлі ( приклад тут ). Вони мали питання навігації на місці що не негайно очевидний. Навіть ми не потрапили спочатку, але це перешкодило Google сканувати більшу частину сайту. Ми виявили проблему, оскільки ми помітили, що в результатах пошуку не було стільки сторінок, скільки ми могли б очікувати. Ми копалися в коді і виявили, що деякі навігаційні меню обслуговуються за допомогою JavaScript, який більшість пошукових систем переважно ігнорують. Google навіть не бачив навігаційних посилань, і тому не міг знайти ті внутрішні сторінки. Це знадобилося трохи копати, щоб знайти, але це відносно очевидний приклад.

  Існують сотні можливих проблем, які можуть призвести до того, що ви взагалі не будете оцінюватись, або погано оцінюйте, ніж повинні. Приклад: ми провели аудит сайту Властивості Paradrome в Цинциннаті а потім виконали рекомендації. Як наслідок, їх трафік збільшився більш ніж удвічі.

2. Дослідження клієнтів

Андрій просто опублікував пост про те, наскільки це важливо зрозуміти вашого клієнта при рекламі в Інтернеті. Це повідомлення про плату за клік реклами спеціально, але це так само важливо, коли справа доходить до SEO.

Є так багато деталей, які вам потрібно зрозуміти про свого цільового клієнта, щоб максимізувати витрати на маркетинг в Інтернеті. Доброю новиною є те, що ви, ймовірно, не повинні платити мільйони за дослідження ринку, щоб бути далеко попереду вашої конкуренції. Деякі фундаментальні дослідження, геодезія, і персони покупця може пройти дійсно, дуже довгий шлях.

Низька вартість SEO провайдерів не роблять цього взагалі. Навіть якби вони це зробили, вони були б страшні. Чому? Тому що це складно. Це стратегія високого рівня. Ви думаєте, що ті старі мої іпотечні "колеги" знають, що потрібно, щоб зрозуміти клієнта і перетворити це розуміння на практичний маркетинговий план? Не випадково.

І якщо ви не розумієте свого клієнта, як ви можете знати, які ключові слова націлювати? Як ви, напевно, можете знати, на якому етапі циклу купівлі хтось перебуває на основі пошукового запиту, який привів їх до вашого веб-сайту, або вмісту, який вони споживають на вашому сайті?

3. Дослідження ключових слів і відображення

Кожна компанія SEO говорить, що вони проводять дослідження ключових слів. Я бачив, як це робилося до такої міри; Я бачив, як він споживає 20 хвилин, і я бачив, як він споживає сотні годин. Різниця між низькою ціною дослідження ключових слів і ретельне дослідження ключових слів може бути найкраще проілюстровано це дослідження . Але ось огляд.

Низька вартість постачальників зазвичай приймають список з 10-ти основних ключових слів, дуже швидко визначають, які сторінки вашого сайту максимально відповідають кожному з цих ключових слів, і відповідно оновлюють мета-теги та вміст. Не дуже тривалий процес, і це, безумовно, може дати деяку користь. Але відсутній надзвичайно важливий аспект дослідження ключових слів: намір.

Якщо ви стоматолог в Цинциннаті, низька вартість постачальника може кинути "Кращий стоматолог в Цинциннаті" в тезі мета-назву, переконайтеся, що він з'являється кілька разів на домашній сторінці, а потім побудувати деякі дрянчики посилання на сторінку, сподіваючись, що вона займає місце "Кращий стоматолог в Цинциннаті". Але це відсутній намір за цим пошуком.

Якщо хтось шукає "кращий стоматолог в Цинциннаті," вони шукають список деяких з кращих стоматологів в Цинциннаті. Виконайте пошук цього терміну. Що ви бачите на вершині? Трьома найкращими результатами є всі каталоги, такі як Yelp і Vitals.com, а не реальні стоматологи в Цинциннаті. Чому? Адже вони набагато краще відповідають намірам цього пошуку, ніж це роблять стоматологи.

Якби я був стоматологом, я б створив сторінку на моєму сайті під назвою "Кращі стоматологи в Цинциннаті". Я б зібрав усі відгуки від Google, Yelp, Vitals.com і т.д., і тоді я б перерахував усіх своїх конкурентів на цій сторінці. Я б зробив його сортування за рейтингом з посиланнями безпосередньо на їх відгуки. Тоді я переконався, що я був у списку на самому верху, і я б зробив все, що потрібно, щоб отримати кращі відгуки, ніж мої конкуренти.

За допомогою цієї стратегії ми розставили сторінки у верхній частині пошукових систем, і це не вимагало абсолютно жодної роботи поза межами сайту. Вона вимагала глибокого розуміння намірів, що стоять за кожним пошуковим запитом. Вона вимагає, щоб ми зрозуміли, що це намір, створити великий вміст, щоб годувати цей намір, а потім просувати цей вміст. Низька вартість провайдерів SEO не роблять цього; вони б не мали часу або досвіду, щоб зробити це, навіть якщо б вони хотіли.

Крім того, недорогий підхід повністю пропускає більш конкретні, довші ключові слова, які становлять 70% всього пошукового трафіку. Це означає, що якщо ви оптимізуєте лише 10 основних ключових слів, ви можете пропустити 70% потенційного трафіку на ваш сайт.

4. Зміст

Я начебто охоплював це у №3. Єдине, що я додаду, це те, що за минулий рік компанія Google змінила спосіб, у який вона класифікує веб-сторінки. Вміст зараз настільки неймовірно важливий. Але не просто будь-який зміст. Як я пояснив вище, ви не можете просто викачати 10 повідомлень у блозі на місяць; що повністю пропускає точку створення контенту. Ви повинні розуміти, що шукають шукачі і давати їм це. Це потребує роздумів, планування, дослідження, експертизи. Всі речі, які ви не можете очікувати на пару сотень доларів на місяць.

5. Зв'язок / цитування будівництва та PR

Більшість провайдерів з низькою вартістю пропонують будівництво посилань. Ключова різниця полягає в тому, що вони створюють масштабовану зв'язок. Вони мають право? Я не можу зарядити кілька сотень доларів на місяць і зробити будь-який прибуток, якщо я використовую всі види передових будівельних зв'язків і PR-стратегій. Таким чином, вони будують посилання, які є масштабованими. Вони залишають коментарі до блогу, вони пишуть повідомлення на гостьовому блозі на сайтах з низькою середньою якістю, вони створюють посилання на каталоги або розміщують посилання на власну внутрішню мережу блогу. Деякі навіть кажуть, що вони мають відносини з купою власників сайтів, де вони можуть розміщувати посилання.

Це все здорово, але масштабоване побудова посилання неефективне будівництво посилання. Ось чому: мета Google полягає в тому, щоб висунути дуже релевантний вміст у верхній частині результатів пошуку; вміст, що відповідає тому, що шукає шукач. Google не хоче, щоб ви грали в цю систему, і вони дуже добре пройшли, щоб переконатися, що ви цього не зробите. Отже, взагалі, якщо хтось може придбати посилання, це не варто багато, тому що він нічого не робить, щоб відрізнити вас від будь-якого іншого сайту, який має це посилання. В основному це буде проігноровано.

Низька вартість постачальників не встигає витратити 10 або 20 годин, щоб придбати єдине посилання, навіть якщо це може бути варто, тому вони будують легко масштабовані посилання. Ви думаєте, що ви отримуєте щось для своїх грошей, і ви навіть можете побачити невелику частину руху, але за великим рахунком це марна трата часу.

Майже всі масштабовані стратегії побудови посилання або більше не працюють, або скоро залишити вас вразливими до штрафів Google .

6. Звітність

Повідомлення про показники, які мають значення, надзвичайно важко. Люди написали книги про те, як створювати значущі звіти - До речі, це велике . Кожен проект буде іншим. Будуть різні цілі і, отже, різні способи вимірювання прогресу до досягнення цих цілей.

Більшість компаній з низькою вартістю SEO, з якими я зіткнувся, навіть не ставили перед собою мети, набагато менше вимірюють прогрес у досягненні цих цілей будь-яким змістовним шляхом.

Зазвичай ви просто отримуєте звіт про всі дерьмові посилання, які вони побудували в цьому місяці, або скільки телефонних дзвінків ви отримали, не маючи можливості дізнатися, звідки фактично потрапили ці телефонні дзвінки. Ідея користувацької звітності, яка базується на цілях вашого конкретного проекту, не може бути й мови.

Добре округлий цифровий маркетинг

SEO дійсно стає лише частиною всебічного цифрового маркетингового плану, який включає в себе SEO, PPC, соціальні медіа, оптимізацію на сайті, контент-маркетинг тощо. більше не достатньо, щоб зосередитися виключно на одному аспекті SEO, наприклад, на побудові посилань. Ви повинні мати всебічний підхід і постійно зосереджувати увагу на відвідувачеві.

Як виглядає недорогий проект SEO

Ми охопили те, що низька вартість SEO не отримає вас. Давайте подивимося на типовий проект з низькою вартістю SEO. Це засноване на моєму великому дослідженні та оцінці нових та потенційних клієнтів, які працювали з провайдерами з низькими витратами в минулому.

 1. Технічний аудит сайту - Як я вже говорив вище. Недорогий підхід до цього зазвичай полягає в тому, щоб попросити клієнта списку з 10 ключових слів, за якими вони хотіли б зайняти місце, а потім змінити кілька мета-заголовків і вміст на декількох сторінках.
 2. Дослідження клієнтів - Немає. На клієнта мало зосередитися. Ваша недорога компанія SEO коли-небудь задавала вам питання, як: "Чому ваші клієнти купують у вас?" або "Ви коли-небудь обстежували своїх клієнтів?" Якщо ні, то удачі.
 3. Дослідження ключових слів і відображення - Це зазвичай складається з 20 або 30-хвилинних досліджень з основних термінів, при цьому не приділяється жодної уваги на намір пошукача або ключові слова з довгим хвостом.
 4. Вміст - навіть низькобюджетні постачальники в даний час ведуть блоги. На жаль, якщо ви не розумієте клієнта, і ви не виконуєте ретельне дослідження ключових слів, ви не можете написати вміст, який знайдуть ці перспективи, і говорити про їхні потреби, побажання, питання, що завгодно.
 5. Link / citation building та PR - я поговорив з провайдером білої етикетки, що багато агентств аутсорсингують нещодавно. Я запитав, як вони будують посилання. Вони сказали, що мають мережу веб-сайтів, які вони володіють, і контакти з веб-сайтами, де вони можуть розміщувати посилання. Це досить типово для постачальників з низькими витратами. Це не буде робити багато хорошого взагалі, і може насправді отримати вас покараний.
 6. Звітність - типові звіти, які показують загальний номер трафіку без будь-якої сегментації, або рейтинги для деяких нечітко пов’язаних наборів ключових слів. Ні стратегії, ні розуміння того, що насправді відбувається.

Але за $ 200 / місяць, чому б не спробувати?

Наступне, що вам може бути цікаво, якщо це всього лише $ 200 / month, чому б не дати йому постріл? Якщо це не спрацює, ви вийшли цілих $ 1200 за 6 місяців. Я дам вам 3 причини:

 1. За типовою погодинною ставкою SEO компанії стягують плату (100 - 150 доларів за годину - джерело ), ви отримаєте приблизно 2 години роботи для цього. При такій швидкості потрібно лише 5-8 місяців, щоб зробити аудит сайту на простому сайті. Це явно неможливо. Отже, це або те, що компанія готова прийняти значно нижчу погодинну ставку, ніж це характерно для галузі. Я б серйозно замислився над тим, яка можлива причина для цього може бути.
 2. Ви витратите 6 місяців або рік. Це нормально до тих пір, поки ви в порядку, даючи вашим конкурентам 6-12 місяців голову.
 3. Можливо, ви навіть не знаєте, що ви пропускаєте. Ви дійсно можете закінчити рейтинг за ключовим словом або два, але через відсутність прозорості у звітах, а також загальний брак знань і досвіду в недорогих SEO компаній, це не доставить результати, які ви сподівалися. Я згадав про компанію, про яку говорилося, що їхній бізнес вибухне. Ці хлопці насправді є рейтингом на одне ключове слово, пов'язане з їхнім бізнесом, але це не призводить до великої кількості потенційних клієнтів. Це дуже поширена і виправлена ​​проблема з розумним бюджетом. Інші компанії займають декілька ключових слів, отримують кілька посилань на місяць, і думають, що це все SEO, коли, належним чином керовані, вони можуть робити багато, набагато краще.
 4. Нарешті, якщо цього було недостатньо, щоб переконати вас, Google зараз активно карає веб-сайти. Вони ніколи цього не робили раніше. Всі ті компанії, які раніше брали на себе скорочення, ризикують не тільки надавати субстандартні результати, але й фактично покарати своїх клієнтів. Вони роблять це весь час .

Таким чином, наступного разу, коли ви отримаєте дзвінок від когось, що пропонує "рейтинг сторінки" за $ 200 на місяць, обіцяючи всілякі дивовижні речі, запитайте себе: "Чи це має сенс?" Потім перечитайте цей блог ;-).

Що відбувається в SEO?
Ви збираєтеся потроїти свій бізнес протягом 6-місячного контракту SEO?
Крім того, що ви очікуєте, можливо, вийти з пари сотень доларів на місяць в маркетингу?
З цієї точки зору, чи дійсно має сенс, що компанія, по суті, продасть вам щось, що коштує 2000 доларів на місяць за кілька сотень?
Що відбувається в SEO?
Чому?
Ми можемо використовувати автоматизовані інструменти, щоб допомогти в процесі, але це 10-15 годин?
Чому?
Ви думаєте, що ті старі мої іпотечні "колеги" знають, що потрібно, щоб зрозуміти клієнта і перетворити це розуміння на практичний маркетинговий план?
І якщо ви не розумієте свого клієнта, як ви можете знати, які ключові слова націлювати?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения