Чому firefox споживає багато оперативної пам'яті і її оптимізація

 1. Чому Firefox споживає багато оперативної пам'яті
 2. Як зменшити споживання пам'яті в Mozilla Firefox
 3. Використання Firemin для оптимізації оперативної пам'яті в Firefox
 4. Оптимізація оперативної пам'яті з програмою Rizone Memory Booster
 5. Граємо з файлом підкачки і оперативна пам'ять в firefox

Всім привіт, з Вами автор блогу matrixblog.ru. Сьогодні ми поговоримо про таку болючу тему, як: "чому firefox споживаємо багато пам'яті" і "оптимізація оперативної пам'яті". Але перш, почну з невеликого вступу.

Операційна система - це дуже складна структура, яка складається з великої кількості програм і бібліотек. Крім програмного коду, для ОС застосовні такі поняття, як файлова система, адресний простір і так далі. Візьмемо для прикладу операційну систему Windows, і всі версії. Багато користувачів ПК знають, що одні програми можуть прекрасно працювати на XP, але відмовляються запускатися на 7 або Vista. Крім усього іншого, різні версії ОС можуть підтримувати не весь обсяг оперативної пам'яті, та й розрядність системи (32, 64) вносить свої п'ять копійок. Не може не дратувати і той факт, що кожна нова версія Windows споживає все більше і більше оперативної пам'яті - спочатку вистачало 512 МБ, потім доводилося піднімати планку до 2 ГБ, а тепер і 4 ГБ може не вистачати. Так, програми і графіка поліпшуються, і тим самим вимагають більше оперативної пам'яті. Але, аналогічна тенденція актуальна і для браузерів, в тому числі і для firefox, який жере багато оперативної пам'яті, наче слон.

По суті, чим більше в системі оперативної пам'яті, тим більше браузер і інші програми її споживають, вони її жеруть немов з голодного краю По суті, чим більше в системі оперативної пам'яті, тим більше браузер і інші програми її споживають, вони її жеруть немов з голодного краю. Якщо ви почнете розбиратися в такій несправедливості, то, швидше за все, нічого не зрозумієте, а лише знайдете різні відмазки у вигляді - це плагіни і розширення споживають багато пам'яті, комп'ютерна графіка стала краще, і так далі.

Я можу частково з усім ці погодитися, але - коли на моєму комп'ютері було 512 МБ оперативної пам'яті, і я працював в Фотошоп, відкривав вкладки браузера і друкував статті в Word, то після тривалої роботи система гальмувала набагато менше, ніж тепер, коли у мене і пам'яті більше (2 ГБ), і відеокарта сильніше, і процесор з двома ядрами.

Звичайно, за нинішніми мірками, мій ноутбук слабкий (ASUS K40), проте, мені часто доводилося працювати з більш "сучасними" комп'ютерами і ноутбуками, які однаково гальмували при більш тривалому і активному використанні. Спочатку, поки система "чиста", все працює як годинник, через кілька місяців активного використання (установка і видалення програм, велике число файлів), залізні товариші починали загинатися і виснути від простого оновлення антивірусної бази, або груповий обробки відео.

Потрібно розуміти, що на працездатність операційної системи і комп'ютера / ноутбука впливає не тільки кількість ОЗУ або кількість ядер процесора. Так, якщо у Вас жорсткий диск, а не SSD , То через рік, або навіть раніше, при активному копіюванні і видаленні файлів, швидкість його роботи зменшується і збільшується час доступу до файлів. З оперативною пам'яттю теж не все просто. Крім оперативної пам'яті, система використовує ще файл підкачки, або, як ще кажуть - віртуальну пам'ять. І те, що диспетчер задач показує в рядку стану або на вкладці Швидкодія, не завжди відображає реальну картину. Більш широку інформацію про споживання ресурсів системи можна переглянути в програмі Process Explorer від SysInternals.

Однак, я трохи відволікся. Основна мета статті - розглянути дві програми, які націлені на оптимізацію оперативної пам'яті. Одна програма призначена для оптимізації оперативної пам'яті в цілому, а інша - застосовується для зменшення споживання пам'яті в браузері firefox. Плюс, ми розглянемо деякі тонкощі налаштування Мозилли.

Чому Firefox споживає багато оперативної пам'яті

Хтось користується Оперою, хтось любить Хром, ну а ось я звик до Мозілли. І справа тут не в якості або популярності, просто я звик до цього оглядачеві, ось і все (можете ще почитати про історію створення браузерів ). З особистого досвіду можу сказати, що firefox споживає багато оперативної пам'яті з трьох причин:

 • Перегляд відео на Ютуб - не знаю чому, але як тільки я починаю дивитися ролики на Ютубі, споживання пам'яті відразу починає рости. Саме Ютуб, будь-який інший сайт (якщо він тільки не показує теж відео з Ютуб) дозволяє спокійно переглядати фільми і не піклуватися про навантаження на систему.
 • Додатки Вконткате - так, будь кульгаве додаток Вконтаке (наприклад, скарби піратської бухти), немов голодний абориген, жере пам'ять і ресурси системи. Це відноситься і до онлайн ігор.
 • Реклама на сайтах - існують різні рекламні блоки. Одні є простими банерами, інші підвантажують цілий табун різних JAVA скриптів. Якщо сайт, немов ялинка, завішана рекламою, то він моментально навантажує систему і пам'ять.

Якщо по відношенню до реклами можна поставити блокіратор, то ось з відео і онлайн іграми багато не зробиш. Крім усього іншого, раніше інтернет був слабким, і можливості відкрити багато вкладок з відео або навіть онлайн іграми просто не було. Зараз ситуація зовсім інша.

Як зменшити споживання пам'яті в Mozilla Firefox

На жаль, досить часто трапляється так, що Firefox споживає занадто багато пам'яті - зазвичай витрата майже на рівні 800 МБ, а нерідко це навіть більш ніж 1 ГБ оперативної пам'яті.

На щастя, Firefox є браузером налаштованим. За величезною кількістю плагінів Firefox пропонує просту панель для розширеної настройки. Щоб ця панель з'явилася, досить в адресному рядку ввести about: config. Ця панель у вигляді таблиці, показує багато параметрів Firefox.

По цій темі є багато статей, і я лише опишу найбільш поширений метод зменшення оперативки в firefox.

Бажаючи оптимізувати споживання оперативної пам'яті, займаної Firefox, шукаємо ключ browser.cache.memory.capacity.

Якщо такого ключа немає, то потрібно його додати, клацнувши на панелі правою кнопкою миші і вибрати: Створити / Ціле. Якщо в якості значення ми надамо, наприклад, число 512, то це буде означати, що Firefox може використовувати до 512 МБ пам'яті.

З інших корисних параметрів можна встановити:

 • browser.sessionhistory.max_entries - вказує, скільки є пам'ятних позицій в історії. Значення за замовчуванням - 50, можна поміняти його на 10 - мабуть, це також покращує продуктивність Firefox
 • browser.urlbar.autofill - доповнює зазначену адресу так, як це робить Chrome. Значення за замовчуванням - false, можна змінити на true

Скажу відразу, я пробував редагувати подібні налаштування, і замість поліпшення продуктивності, отримав лише додаткові збої. Цей спосіб я згадав лише як варіант, що б ви знали, що таке є і де потрібно рити носом для більш детального ознайомлення. Особисто я не прихильник подібних речей, оскільки це може завдати більше шкоди, ніж користі.

Використання Firemin для оптимізації оперативної пам'яті в Firefox

Розробники Firefox з кожною новою версією стверджують, що вона доповнена поліпшеним механізмом управління оптимізації оперативною пам'яттю, що має прискорити роботу оглядача. На практиці, ситуація особливо не змінюється, і firefox як жер пам'ять тоннами, так і жере.

Тут може виникнути логічне запитання - а навіщо потрібна оптимізація оперативної пам'яті комп'ютера в епоху технологічного успіху, коли навіть 4 ГБ нікого вже не здивувати?

Справа в тому, що процес firefox Справа в тому, що процес firefox.exe після декількох днів використання, може споживати навіть 1 ГБ оперативної пам'яті! Так, це не казка. Багато людей, щоб прискорити завантаження системи, не вимикають комп'ютер. При такій схемі, додаток не є закритим і знову ініціюється, але відтворюється його попередній стан. Таким чином, не є дивною ситуація, коли наш оглядач безперервно працює протягом декількох і навіть десятків днів і використовує при цьому величезні ресурси оперативної пам'яті. Це призводить до погіршення комфорту роботи, з відео, а також з іншими додатками, які мають в розпорядженні скорочена кількість ресурсів.

Ну, добре, в такому випадку, чому ви не можете закрити і знову запустити браузер? Адже це самий логічний спосіб, щоб "розряджати напругу". Не кожен користувач може собі дозволити таку процедуру. Уявіть собі ситуацію, в якій ми пишемо будь-якої доповідь або роботу, ми використовуємо зовнішні матеріали, які, звичайно ж, ми знайшли в Інтернеті. Таким чином, у нас є кілька десятків відкритих вкладок, для цього вони сортуються для того, щоб швидше ідентифікувати окремий джерело.

В цьому випадку ми не можемо собі дозволити їх закриття, занадто багато часу витратиться на відновлення попереднього стану. Єдиний вихід - це використовувати зовнішні програми для оптимізації оперативної пам'яті. На цьому полі ми можемо використовувати програму під назвою Rizone Memory Booster (буде розглянута далі), але програма має завдання оптимізувати оперативну пам'яті в глобальному масштабі, так що це не найкраще рішення. На допомогу приходить ще одна програма з компанії Rizonesoft, мова йде про Firemin (спочатку Firefox Plumber).

Щодо відкритих вкладок, хотілося б сказати, що Мозилла дозволяє відновити попередню сесію, разом з усіма відкритими вкладками. Але, справа в тому, що вкладки буде оновлюватися, і всі виділення і прокрутка будуть анульовані.

В даний час на офіційному сайті RizenoSoft (rizonesoft.com) можна знайти версії і для браузера Chrome.

 • Програма Firemin є портативної, і після запуску її значок з'явиться в системному треї.
 • Інструмент дозволяє управляти рівнем оптимізації оперативної пам'яті для firefox. У системному треї знаходимо іконку Firemin, натисніть на ній правою кнопкою миші і вибираємо Options.
 • Рівень оптимізації знаходиться в межах 100-1000 (за замовчуванням 200). Чим більше значення поставити, тим Firefox буде менше споживати пам'яті, одночасно збільшиться потреба в обчислювальної потужності процесора. Краще залишити значення за замовчуванням.
 • За допомогою контекстного меню Firemin ми можемо також ініціювати запуск браузера (Launch Firefox), а також провести негайну оптимізацію (Optimize Firefox).
 • Важливо, що б шлях до розташування Firefox був правильним.

Починаємо тестування Firemin

Поки я писав цю стати, я запустив браузер firefox, і відкрив більше 10 вкладок - Ютуб, додаток Вконтакте, і кілька інших сайтів. Для навантаження, я запустив текстовий редактор Word, табличний процесор Excel, графічну програму Фотошоп, Скайп і кілька програм, які перебували в треї.

Як я говорив, оперативної пам'яті у мене 2 ГБ, файл підкачки на диску С становить 4 ГБ. Запустимо диспетчер задач, і подивимося, що він покаже, паралельно, переглянемо інформацію в Process Explorer від SysInternals.

Як видно з скріншотів, ситуація не дуже приємна. Видно, що firefox споживає найбільше оперативної пам'яті (близько 800 МБ) і під неї виділено значну кількість віртуальної пам'яті (трохи більше 1 ГБ).

Тепер запустимо Firemin і подивимося, що вийде.

Якщо подивитися в диспетчер задач, то видно, що кількість споживаної firefox оперативної пам'яті значно зменшилася (значення стрибає між 20 і 50 МБ), однак, виділена віртуальна пам'ять залишилася колишньою. Показники в Process Explorer теж особливо не змінилися.

Якщо закрити програму Firemin, то споживання пам'яті процесом firefox.exe починає різко зростати. Як то дивно, таке відчуття, що програма просто створює ширму, поки працює. Тому показники в Process Explorer особливо не змінилися.

Оптимізація оперативної пам'яті з програмою Rizone Memory Booster

На ринку програмного забезпечення існує величезна кількість програм для оптимізації оперативної пам'яті На ринку програмного забезпечення існує величезна кількість програм для оптимізації оперативної пам'яті. Більшість з них мають функції, аналогічні один з одним, і, отже, вибрати кращі програми не так просто. Вже згадана програма Rizone Memory Booster дозволяє виконати базову оптимізацію оперативної пам'яті комп'ютера, але як і раніше виділяється з натовпу.

Memory Booster не вимагає установки, належним чином підтримується операційними системами Windows, 2000, XP, 2003, Vista, Windows 2008 і Windows 7. Головне вікно надає статистику по використанню віртуальної пам'яті, фізичної пам'яті і завантаження процесора. Завдяки тимчасовим графіками можна точно простежити споживання ресурсів. Опція оптимізації пам'яті дозволяє негайно її вивільняти.

Rizone Memory Booster за замовчуванням запускає процес оптимізації оперативної пам'яті кожні 15-20 секунд. Минулий час між спробами можна побачити в нижній частині вікна, трохи вище рядки стану. Оптимізація частоти може бути змінена шляхом вибору в параметрах.

Починаємо тестування Rizone Memory Booster

Почекавши якийсь час, я знову вирішив перевірити показники диспетчера задач і Process Explorer.

На додаток, я запустив ще одне відео на Ютуб. З скріншотів видно, що споживання оперативної пам'яті в firefox вище 800 МБ, та й віртуальної виділено більше.

Тепер запустимо програму Rizone Memory Booster, і подивимося на ситуацію.

Дивимося на скріншоти:

Дивимося на скріншоти:

Видно, що споживання ОЗУ зменшилася (значення стрибає між 100 - 400 МБ), віртуальної пам'яті виділено по раніше багато.

У якийсь момент стався крах браузера firefox. Я запустив його знову, і відновив попередню сесію.

В даному випадку, картина трохи змінилася:

Як видно, споживання віртуальної пам'яті зменшилася практично в півтора рази. Оперативної пам'яті firefox використовує теж менше - в межах 100 МБ. Програма Rizone Memory Booster запущена.

По суті, можна сказати, що програма Rizone Memory Booster дійсно працює.

Граємо з файлом підкачки і оперативна пам'ять в firefox

Як я сказав на початку статті, у мене файл підкачки 4 ГБ. Тепер зменшимо його до 256 МБ, і проведемо повторний тест. Мені просто цікаво, як це вплине на ситуацію.

Я відновив попередню сесію в firefox, запустив Фотошоп, Word, Excel, Skype ну і ще кілька програм. Почекав близько 30 хвилин, поки система навантажити. Далі запустив диспетчер задач і Process Explorer для перегляду ситуації:

Далі запустив диспетчер задач і Process Explorer для перегляду ситуації:

Як видно, firefox як і раніше прагне до 800 МБ оперативної пам'яті, та й віртуальна не відстає. Крім усього іншого, через деякий час, система видала, що віртуальної не вистачає, і збільшила її.

На жаль, через деякий час стався крах firefox, і сенсу в запуску згаданих вище програм для оптимізації оперативної пам'яті не було. Не можу сказати точно, але швидше за все спроба очищення ОЗУ і викликала нестійкість оглядача. Можливо, проблему створював маленький файл підкачки, а може і через практично "забитої" оперативки.

Особисто моя думка таке:

Розглянуті вище програми для оптимізації пам'яті допомагають, але якщо Ви завантажте систему під саме не хочу, то видимого ефекту особливо не чекайте.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения