Дефрагментація реєстру

 1. Як почистити реєстр вручну?
 2. Використовуємо програму CCleaner для очищення реєстру
 3. Дефрагментація реєстру за допомогою спеціалізованого софту
 4. Defraggler - безкоштовна утиліта від британських розробників
 5. Wise Registry Cleaner
 6. Auslogics Registry Defrag

Більшість користувачів дізнаються про існування реєстру зовсім не просто так, досить часто причиною цього є різні проблеми в операційній системі. Реєстр, це таке сховище всіх параметрів, настройок і різною додатковою інформацією, яку використовує операційна система і всі додатки, встановлені на комп'ютері. Причому система і програми звертаються до реєстру сотні разів в секунду. Тому дуже важливо, щоб з реєстром було все добре.

Поки він знаходиться в досить чистому і «не засміченому» стані, нам особливо непомітно все це взаємодія всередині системи. Але поступово, з плином часу, там починають накопичуватися різні непотрібні фрагменти програм (особливо після їх видалення), неправильні розширення, посилання на неіснуючі файли і багато іншого мотлоху. Так що якщо у вас виникають проблеми при повторній установці будь-якої програми, то цілком можливо причини слід шукати в реєстрі.

При цьому, весь цей програмний мотлох починає все більше і більше накопичуватися. Це, в свою чергу, починає посилено сповільнювати роботу як окремих програм, так і всієї системи. Все починає зависати, постійно вискакують незрозумілі помилки, а різні віруси прагнуть залишити свої записи в реєстрі. Від реєстру дуже сильно залежить нормальна робота як Windows, так і всіх програм, що в ній знаходяться. Щоб запобігти його засмічення «сміттям» і різними помилками, необхідно постійно проводити чистку і дефрагментацію реєстру. Ці операції можуть проводитися як вручну, так і за допомогою спеціальних утиліт. Але будьте уважні і обережні! А при ручному очищенні - подвійно обережні. Якщо щось видаляєте, переконайтеся в тому, що цей файл дійсно вимагає видалення і його відсутність не порушить нормальну роботу комп'ютера.

Як почистити реєстр вручну?

До ручному чищенні вмісту реєстру варто вдаватися тільки в крайніх випадках. Зазвичай її використовують для видалення файлів якоїсь конкретної програми, після того, як вона була видалена. І так, запускаємо редактор реєстру. Відкрийте меню «Пуск» і в полі для пошуку введіть слово «regedit». У списку результатів пошуку відкрийте програму regedit від імені адміністратора. У наступному вікні, а точніше в його лівій частині розгорніть розділ «Комп'ютер» і далі перейдіть в каталог HKEY_CURRENT_USER. У ньому нам потрібно відкрити папку Software. У цьому розділі будуть знаходитися папки, пов'язані з встановленими програмами. Найцікавіше, що серед них будуть потрапляти каталоги програм, які вже давним-давно були видалені. Саме так вони нам і потрібні. До ручному чищенні вмісту реєстру варто вдаватися тільки в крайніх випадках

Виділяємо папки і файли, давно неіснуючих програм, і видаляємо їх. Головне, це бути точно впевненим, що цієї програми давно немає і видалення розділу не спричинить за собою неприємностей з комп'ютером.

Використовуємо програму CCleaner для очищення реєстру

Ця утиліта цілком заслужено користується популярністю і здатна, без зайвих зусиль, почистити систему від всього непотрібного. В тому числі, вона може оптимізувати роботу реєстру. Щоб приступити до роботи, запустіть програму від імені адміністратора. Далі відкрийте розділ «Реєстр». Тут натисніть на «Пошук проблем», а потім виберіть «Виправити». Ця утиліта цілком заслужено користується популярністю і здатна, без зайвих зусиль, почистити систему від всього непотрібного Зазвичай в резервної копії немає необхідності, тому можете відмовитися від цієї функції, натиснувши кнопку «Ні». Далі натискаємо «Виправити зазначені» і коли все завершиться, можна спокійно натиснути на кнопку «Закрити». Якщо залишилися ще якісь помилки, то їх можна спробувати виправити повторним запуском даної процедури.
У даної програми є ще багато корисних можливостей, які вам обов'язково знадобляться, багато хто з них вже були розглянуті в попередніх статтях, на цьому сайті. Серед інших утиліт подібного роду, які так само можуть бути корисними в цій справі, добре себе показали: Auslogics Registry Cleaner, Tweak Now RegCleaner і CleanAfterMe.
Найкраще чистити реєстр частіше, особливо таку чистку рекомендується проводити після видалення будь-яких програм. Крім чищення реєстру, є ще один спосіб його оптимізації - дефрагментація Windows .

Дефрагментація реєстру за допомогою спеціалізованого софту

В операційній системі Windows 7 реєстр схильний ще однієї, неприємною напасті - фрагментації. Поступово, це починає серйозно сповільнювати роботу вашого комп'ютера, все починає набагато довше завантажуватися і повільніше працювати. Для того, щоб це явище не давало про себе знати, іноді потрібно проводити дефрагментацію за допомогою спеціальних утиліт.

Defraggler - безкоштовна утиліта від британських розробників

Серед таких утиліт можна порекомендувати Defraggler. Вона не тільки вміє працювати з реєстром, а й здатна виконати дефрагментацію даних на жорсткому диску.

Реєстр постійно взаємодіє в системі, тому запустити процес дефрагментації можна тільки на етапі завантаження Windows. Для цього, коли запустіть цю програму, включіть параметр «Дефрагментація при завантаженні». Можна навіть встановити значення цього параметра «Завжди». Реєстр постійно взаємодіє в системі, тому запустити процес дефрагментації можна тільки на етапі завантаження Windows Тоді процес дефрагментації буде проводитися при кожному запуску системи і вам не доведеться про це дбати надалі. Тепер, в момент наступного завантаження системи, на екрані виникне приблизно така картинка. Вона буде свідчити про хід дефрагментації. У найперший раз, дефрагментація може зайняти деякий час, але при регулярному проведенні цієї процедури, всі наступні дефрагментації будуть займати всього пару секунд. Щоб відключити дефрагментацію під час кожного запуску системи, просто запустіть знову програму Defraggler і відключіть опцію «Завжди».

Wise Registry Cleaner

Утиліти для очищення системи, в яких є додаткова функція, що дозволяє виконати дефрагментацію реєстру. Тут нам може допомогти відмінна (а головне безкоштовна) програма очищення реєстру Wise Registry Cleaner, яку можна завантажити з цієї засланні. Починаючи з четвертої версії даної утиліти, з'явилася можливість виконувати і дефрагментацію. Давайте по ближче познайомимося з цим додатком. Запускаємо програму і натискаємо на кнопку «Стиснення». Утиліти для очищення системи, в яких є додаткова функція, що дозволяє виконати дефрагментацію реєстру Варто відзначити, що перед початком цього процесу, рекомендується закрити всі інші додатки і програми. Коли натиснете кнопку «Стиснення», з'явиться невелике віконце з даними за реєстром. Вгорі буде кнопка «Аналіз реєстру», натискаємо її. Коли аналіз завершиться, в таблиці відобразиться поточний стан реєстру і його можливий стан після дефрагментації. Якщо побачите, що є така необхідність, наприклад, є істотна різниця в колонках «Новий» і «Поточний», то сміливо натискайте на кнопку «Дефрагментація реєстру». Після дефрагментації потрібно зробити перезавантаження комп'ютера.

Auslogics Registry Defrag

Непогана утиліта, (повний огляд якої можна прочитати тут ) Призначена саме для дефрагментації - Auslogics Registry Defrag. Вона досить проста в роботі і має зрозумілий, русифікований інтерфейс. Має невеликі розміри і здатна працювати як на 32-бітних системах, так і на 64-бітних.

Ця програма досить часто оновлюється і дуже швидко вдосконалюється. Не виключено, що після написання цієї статті вже встигла вийти нова версія утиліти. Тому деякі дії, в нових випусках, можуть трохи відрізнятися від запропонованих. Після того, як встановили програму, запусків її і натискаємо кнопку «Аналіз» - для запуску аналізу поточного стану реєстру. Ця програма досить часто оновлюється і дуже швидко вдосконалюється

Процес аналізу і його результати, постійно виводяться у вікні програми. Процес аналізу і його результати, постійно виводяться у вікні програми

Коли процес завершиться, можна буде спостерігати стан реєстру. Якщо будуть виявлені ділянки з фрагментацією, тоді є можливість запустити процес дефрагментації. Додатково, програма може запускати швидкий пошук файлового «мотлоху», в системі. Але на жаль, видаляти його утиліта не вміє і вам буде запропонована інша, платне додаток BoostSpeed. Воно призначене для очищення і оптимізації всієї системи. Втім, в даному випадку, нам потрібна була тільки дефрагментація реєстру і програма відмінно з нею впоралася. Коли процес завершиться, можна буде спостерігати стан реєстру

В цілому, перерахованих в цій статті інструментів, цілком достатньо, щоб привести ваш реєстр в порядок і прискорити його роботу. Якщо виникнуть питання, ви завжди можете їх задати в коментарях.

Як почистити реєстр вручну?
Як почистити реєстр вручну?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения