Діагностика та оптимізація роботи Windows 7 засобами операційної системи

 1. Діагностика роботи Windows 7
 2. Оптимізація роботи Windows 7

Діагностика та оптимізація роботи Windows 7 можлива засобами самої операційної системи Діагностика та оптимізація роботи Windows 7 можлива засобами самої операційної системи. Називається інструмент для оптимізації - Конфігурація системи. Щоб його запустити, заходимо в Windows 7 в меню Пуск - Програми - Стандартні - Виконати.

Для запуску необхідно ввести команду msconfig. Відкривається вікно Конфігурація системи. Саме цей інструмент дозволяє виконати оптимізацію роботи системи шляхом, зокрема, відключаючи програми з автозавантаження.

Пройдемося по всіх вкладках меню. У вкладці Загальні є вибір варіанта запуску . Звичайний запуск на увазі, що всі програми, зазначені у вкладках конфігурації, будуть автоматично запускатися під час запуску Windows.

Якщо вибрати Діагностичний запуск, то навпаки, Windows стартує з необхідним мінімумом драйверів і основних програм, тобто в такій конфігурації, щоб вона тільки змогла завантажитися.

Це необхідно в тому випадку, якщо раптом виникли якісь проблеми в Windows, тому в першу чергу треба виконати діагностичний запуск, щоб зрозуміти, в чому проблема. Тобто конкретна проблема при роботі виникає в самій системі, або в програмах.

Третій варіант - Вибірковий запуск. Наприклад, якщо поставити галочку Завантажувати системні служби, але не вказуємо Завантажувати елементи автозавантаження, то автозавантаження повністю відключається, а служби все повністю включаються.

І навпаки, якщо поставити Завантажувати елементи автозавантаження, але прибрати іншу галочку, то автозавантаження повністю запускається разом з ОС Windows, а служби при цьому запускатися не будуть.

У тому випадку, якщо необхідно якісь програми запускати, а якісь ні, то прибираємо галочки конкретних програм і тоді у вкладці Загальні з'являється кольоровий квадратик, який сигналізує про те, що не всі з них будуть запускатися з Windows.

Діагностика роботи Windows 7

Якщо після діагностичного запуску ОС Windows працює нормально, то швидше за все причина збою в роботі таїться в якомусь додатку, яке вже запускається пізніше.

При цьому потрібно поставити галку Чи не відображати служби Майкрософт. Тобто ті, які надає компанія Майкрософт і які запускаються автоматично.

Тобто ті, які надає компанія Майкрософт і які запускаються автоматично

Якщо помилка в роботі пропадає, то зрозуміло, звідки виходить загроза і де її треба шукати. Якщо помилка в роботі залишається, то по черзі потрібно відключати залишилися і знайти таким чином винну в конкретному збої.

Застосувавши такий метод, ми звужуємо область пошуку і таким чином можна обчислити, через якого додатка виникають проблеми.

Оптимізація роботи Windows 7

Далі оптимізація роботи Windows 7 зажадає налаштування самої системи. В першу чергу, щоб почати оптимізацію, відзначаємо галку Чи не відображати служби Майкрософт.

Потім треба переглянути залишилися. Якісь із них вам точно будуть не потрібні.

Якщо виникне така проблема, що ви не знаєте, чим займається та чи інша служба, то у вікні для більшості їх можна прочитати опис, що вона робить.

Для цього знову ж заходимо в Виконати і вводимо services.msc, або йдемо в Панель управління - Адміністрування.

msc, або йдемо в Панель управління - Адміністрування

Якщо в описі нічого немає, то вводимо в пошук, наприклад, Яндекса її назву, в пошуковій видачі шукаємо більш прийнятних відповідей для чого вона потрібна і вже потім приймаємо рішення, відключати чи ні.

Таким чином, налаштовуємо все так, як необхідно саме для нашого комп'ютера. Точно також переглядаємо автозагрузку встановлених додатків.

Якщо програма вам невідома, то потрібно переглянути її розташування і весь шлях запускає файлу. З'ясувати, чим займається цей додаток і чи потрібне воно в автозавантаженні.

Після всіх маніпуляцій тиснемо Застосувати і перезавантажуємо комп'ютер. За рахунок вивільнення оперативної пам'яті, яка витрачалася для автозапуску непотрібних додатків, відбувається приріст продуктивності ОС Windows.

Для подальшої оптимізації переходимо у вкладку Сервіс. Тут йде опис різних консолей, які допомагають щось налаштувати.

При виборі будь-якої консолі відкривається шлях до неї і якщо виконаємо запуск, то дана оснащення запускається.

У вкладці Завантаження в поле показується, що завантажено в даний час, яка Windows зараз працює. Якщо ОС, припустимо, дві, то можна вибрати одну з них, щоб вона завантажувалася за замовчуванням.

Якщо ОС, припустимо, дві, то можна вибрати одну з них, щоб вона завантажувалася за замовчуванням

Таймаут 3 сек - це кількість часу, протягом якого можна вибрати, яку Windows завантажувати для роботи. В даному випадку ОС Windows одна, тому більший час не потрібно.

Можна поставити галочку Без GUI. При цьому при завантаженні система Windows не буде графічного відображення, буде просто темний екран. Це кілька прискорить завантаження системи.

Якщо потрібно взагалі вилучити з файлу завантаження якусь ОС, то вибираємо її і натискаємо видалити. Якщо ОС знову ж одна, то і кнопки ці будуть неактивні.

Можна виконати оптимізацію додаткових параметрів завантаження. Вибираємо в цій вкладці Розширені можливості пошуку, відкривається вікно Додаткові параметри завантаження.

Тут для оптимізації активні два параметра, це Число процесорів і Максимум пам'яті.

Можна встановити, скільки пам'яті має бути задіяно при завантаженні і скільки процесорів повинні при цьому працювати. Це дозволяє в якійсь мірі оптимізувати завантаження Windows і додатків, особливо, якщо комп'ютер не володіє великою потужністю.

Таким чином, застосовуючи інструмент Конфігурація системи, можлива оптимізація роботи Windows 7 в достатній мірі засобами самої ОС Windows і цілком можливо при необхідності діагностувати і усунути неполадки, не вдаючись до допомоги сторонніх додатків.

Інші записи по темі:

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения