Дизайн медичного стоматологічного обладнання: практичність і функціональність

 1. Розробка медичних приладів: вимоги та рекомендації
 2. Особливості українського ринку медичної стоматологічної техніки
 3. Сучасні медичні прилади: тенденції в промисловому дизайні
 4. Поради по просуванню медичного обладнання
 5. Ринок стоматологічних медичних приладів: погляд у майбутнє

Ринок медичних приладів і його сегмент - стоматологія є одним з найбільш швидкозростаючих. На це зростання впливає впровадження цифрових технологій в стоматологію, стабільний попит на послуги стоматологів, а також зростаючий інтерес до косметичної стоматології, дизайну посмішки.

Розробка медичних приладів: вимоги та рекомендації

У виробництві медичних приладів важлива надійність техніки та її стійкість до поломок. Оздоблювальні матеріали для корпусів приладів і внутрішньої начинки повинні бути безпечними. Дизайн медичного обладнання відштовхується від потреб лікаря-стоматолога. Важливо щоб управління установками і приладами було інтуїтивно зрозумілим, а простір усередині приладів використовувалося максимально вигідно.

Ринок медичних приладів і його сегмент - стоматологія є одним з найбільш швидкозростаючих

Проектування медичних приладів: що важливо для цільової аудиторії:

 • надійність і стійкість до поломок;
 • довговічність;
 • здатність до модернізації (модульні конструкції, які можна доповнювати).

Виробництво медичних приладів: класифікація та особливості

Умовно ринок медичного обладнання для стоматології можна поділити на 3 блоки.

 • блок лікаря;
 • блок пацієнта;
 • блок асистента.

Для дизайну стоматологічного обладнання блоку лікаря найбільш важливим є компактне розміщення всіх інструментів (пістолет з водою і повітрям, мікромотори, турбінні наконечники, скалери, додаткові мікромотори та наконечники). Для цього потрібно максимально ефективно використовувати простір. При проектуванні медичних приладів такого роду дизайнери спостерігають за роботою стоматологів, дивляться на їх руху. Це допомагає виявити недоліки і слабкі місця існуючої конструкції і вдосконалити її.

Блок пацієнта - це крісло і пов'язані з ним елементи. Для нього головним вимогою є зручність підйому і опускання. При розробці медичного обладнання важливо надати лікаря доступ до пацієнта з усіх боків і залишити простір для роботи в 4 руки.

Другий аспект - зручність пацієнта. Похід до стоматолога - стрес для кожної людини. Почуття комфорту під час перебування в кріслі один з небагатьох факторів, який може поліпшити стан речей.

Блок асистента - це гідроблок і система відсмоктування. Найбільш функціональні гідроблоки включають в себе додаткові функції на кшталт збірки твердих крупинок, фільтра амальгами, системи гігієни та дезінфекції, підігріву води. Чим більше додаткових функцій - тим більше деталей потрібно врахувати при проектуванні медичного обладнання.

Окремо потрібно сказати про обладнання для MID - мінімально інвазивної стоматології. Ця галузь бурхливо розвивається і є перспективною. Цифровий рентген, діагностичні детектори карієсу, інтраоральні камери, біологічні карієс-детектори, лазерні та оптичні технології - всі ці інновації сьогодні знаходяться на службі у стоматологів. Сучасні медичні прилади на зразок рентгенів і сканерів можуть бути окремими одиницями техніки або вмонтованими в стоматологічну установку.

при створенні корпусу для виробництва стоматологічного обладнання зверніться в KLONA. Ми міняємо світ на краще.

Особливості українського ринку медичної стоматологічної техніки

В Україні досить багато приватних клінік з сучасним обладнанням з Німеччини, Італії та Японії. Лікарі, які тільки починають свій бізнес, часто роблять вибір на користь покупки вживаного обладнання. Варто відзначити українську компанію GALIT, яка виробляє стоматологічні установки, використовуючи іноземні комплектуючі.

Для тих клінік, які не володіють достатніми фінансами, варіантом є і покупка стоматологічного обладнання китайських і американських виробників. Вони відрізняються більш низькою якістю і ціною. Китайські стоматологічні установки всі схожі один на одного. Ця особливість дизайну пов'язана з тим, що на одних великих заводах виробляють комплектуючі - а на інших збираютьустановки воєдино.

Дизайн медичного обладнання з Південної Америки непоказний і мало чим відрізняється від китайського. Українська (і білоруська) техніка привертає ціною, проте, її якість поступається німецької та італійської, як і дизайн вітчизняної стоматологічних приладів.

Для вдосконалення вашого проекту і створення корпусу для медичного обладнання замовте його створення в компанії KLONA.

Споживачі стоматологічного обладнання - приватні клініки віддають перевагу новітнім розробкам і намагаються крокувати в ногу з часом. Зазвичай вони намагаються знайти баланс між якістю і ціною, і дуже відповідально підходять до вибору продукції.

Сучасні медичні прилади: тенденції в промисловому дизайні

На ринку медичного обладнання спостерігаються тенденції використання цифрових технологій, виведення зображення на екран і максимальне об'єднання всіх функцій в центральній установці.

1. Розробка медичного обладнання з використанням цифрових екранів і моніторів дозволяють виводити відео в широкому дозволі на екран в реальному часі, що значно спрощує для лікаря проведення процедур.

2, Максимальне використання простору навколо лікарів - не нова тенденція. У 2016 році все більше виробників беруть цей метод на озброєння. Cefla Dental Group - італійський холдинг виробників медичної техніки (бренди Castellini і Anthos) знайшов спосіб вмонтувати в стоматологічну установку поширеність камеру і рентгенівський апарат.

3. Автоклави (стерилізаційне обладнання) невеликих розмірів розраховані на маленькі клініки. Компанія P & T Medical презентувала свої новинки в цьому сегменті. Нова модернізована модель характеризується електромеханічним замком (замість механічного), автоматичної заливкою всередину дистильованої води (економить час персоналу). Двері автоклава виконана шляхом цілісного лиття, що продовжує життя обладнання та підвищує його надійність.

4. Компресори (джерела стисненого повітря) для CAD / CAM систем (проектування і виробництво з використанням комп'ютерних технологій). Ця технологія популярна тому, що так легше працювати, легше зберігати інформацію, результат виходить більш наочним. Головним плюсом CAD / CAM систем є можливість використання керамічних і композитних матеріалів (для зубних протезів). Для її використання потрібні спеціальні компресори, які будуть витримувати тиск до 10 бар. Такий компресор на початку 2016 року презентувала німецька компанія Kaeser.

5. Підвищення швидкості процедур. Завдяки новинці від південнокорейських виробників - електричному мікромотору Micro NX можна домогтися високої швидкості проведення процедур. Наконечник пристрою, з таким мікромотором здатний відтворювати до 40 000 оборотів в хвилину. Це економить час лікаря і зменшити больові відчуття.

6. Найменший рентген. Компанія MyRay в 2015 році отримала дизайнерську премію в категорії промислового дизайну. Настінна система панорамної візуалізації Hyperion X5 найкомпактніший в світі. Вона включає в себе всі аспекти 2D і 3D зображень і значно спрощує життя стоматологам і рентгенологам.

Поради по просуванню медичного обладнання

Просування медобладнання повинно спиратися на 2 складові:

 • медобладнання з точки зору покупця - лікаря і його клініки;
 • медобладнання з точки зору пацієнта конкретної клініки (вписується в їхні уявлення про заснування).

Перший принцип передбачає технічні характеристики, які зрозумілі тільки професіоналові. Пацієнт оцінює техніку лише за її зовнішнім виглядом. Він може помітити неякісні оздоблювальні матеріали, відчути дискомфорт під час перебування в кріслі, скласти загальне враження про техніку виходячи з її дизайну. Просувати на ринку нове медичне обладнання допоможуть кілька способів.

 1. Проведення безкоштовних медичних семінарів. На семінарі з корисним контентом можна показати прилад і познайомити з ним лікарів. Вони поставлять всі питання, розглянуть техніку з усіх боків.
 2. Участь в медичних виставках. На великих виставках завжди є цільова аудиторія продукту - лікарі. Такі майданчики допомагають відразу ж показати всі переваги вашого товару перед конкурентами. Така компанія ненав'язлива, так як потенційні покупці самі прийшли вивчити новинки в області.
 3. Сувенірна продукція. Вперше логотип компанії як рекламу техніки розмістили на одноразових медичних рукавичках. Сьогодні вибір набагато ширше, однак радять розміщувати лого на те, що точно стане в нагоді лікаря (ручки, папір для запису, одноразові продукти на кшталт бахіл). Магніти на холодильник - менш успішне вирішення.
 4. Робота з інтернет-користувачами. 62% споживачів медичного обладнання за краще купувати його в інтернеті. І ця цифра постійно зростає. Тому потрібна якісна презентація продукту, наявність повної інформації про техніку. Для цього будуть потрібні зображення техніки з високою роздільною здатністю, відеоролики, максимально докладний опис функцій і переваг.

якісну 3D-візуалізацію вашого винаходу замовте в компанії клонів.

Ринок стоматологічних медичних приладів: погляд у майбутнє

На ринок медичної техніки в 21 столітті найсильніше впливають комп'ютерні технології. Стоматологи стверджують, що інновації покликані:

 • економити час лікарів;
 • замінити ручну працю там, де це можливо;
 • мінімізувати помилки лікарів;
 • зробити акцент на профілактиці.

Все це означає, що бормашина з часом відійде на другий план, а основним інструментом стануть різноманітні сканери, які зможуть на ранніх стадіях виявляти проблеми пацієнта.

1. MID - мінімально інвазивна стоматологія. Система діагностики і запобігання лікування захворювань ротової порожнини неінвазивними або мінімально інвазивними методами. Ця галузь активно розвивалася з 50-х років і сьогодні стала повноцінною гілкою в стоматології. Світовим лідером в сфері сучасних медичних приладів для MID є компанія Carestream Dental. Існує ідея, що інвазивна стоматологія відійде на другий план через 50 або 100 років, і залишиться тільки ця галузь. Однак більшість стоматологів не будують таких оптимістичних прогнозів.

2. Адитивні технології та лазерне плавлення в стоматології. Ці технології є частиною застосування комп'ютеризації в стоматології. Лазерне плавлення допомагає у виготовленні імплантатів, абатментів, коронок і мостів. Тепер не потрібно довго приміряти майбутній протез і конструювати його вручну. Ротову порожнину клієнта сканують, далі за допомогою комп'ютерних технологій відбувається моделювання, після чого імплантати відливають на спеціальних установках. Плюси цього методу в прийнятною ціною, можливості виробляти відразу кілька протезів і оперативному отриманні готових виробів. Лазерне плавлення допомагає економити людські ресурси і підвищує точність вироби. Прогнозується, що незабаром цей метод повністю витіснить ручне виробництво протезів.

3. Цифровий дизайн усмішки (DSD). Стоматологи схиляються до того, що майбутнє естетичної медицини в повсюдному використанні цифрових технологій. Сьогодні завдяки їм можна побачити як буде виглядати нова посмішка ще до початку процедур реставрації. Це дозволяє самому продумати і разом з лікарем затвердити дизайн посмішки. Поки що для цього потрібна окрема фото і відеотехніка, після чого файли завантажуються в програму. З її допомогою будується цифрова модель, і пацієнт вибирає найбільш оптимальний варіант. Естетична стоматологія розвивається досить швидко, тому фахівці очікують і інших нововведень на ринку медичних приладів для неї.

Для виробництва медичної техніки стоматологічного напрямку зверніться в KLONA. Давайте створювати майбутнє разом!

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения