ЕНВД - зменшення на страхові внески 2018

 1. Зміни 2018 року за розрахунку податку на ЕНВД
 2. Як розрахувати внески для підприємця на ЕНВД
 3. Як зменшити квартальний податок на ЕНВД для ВП без працівників
 4. Як зменшити квартальний податок, якщо працівники є

Податкове законодавство РФ дозволяє індивідуальним підприємцям на всіх режимах, крім ПСН, знижувати виплати в бюджет за рахунок сплачених внесків

Податкове законодавство РФ дозволяє індивідуальним підприємцям на всіх режимах, крім ПСН, знижувати виплати в бюджет за рахунок сплачених внесків. Розповімо на прикладах, як відбувається на ЕНВД зменшення на страхові внески 2018.

Зміни 2018 року за розрахунку податку на ЕНВД

Основна зміна 2018 роки для ЕНВД - це підвищення коефіцієнта К1 з 1,798 до 1,868. Це призвело до незначного зростання податку на 3,8%.

У 2018 році, як і в минулому, підприємці без працівників зменшують розрахований квартальний податок на суму внесків, сплачених за себе . Раніше дозволялося лише зменшення ЕНВД на страхові внески для ІП з працівниками. Причому, і в цьому випадку брати до уваги можна було тільки суми, сплачені за найману персонал, а внески ІП за себе не враховувалися взагалі.

Спори про можливість включати в розрахунок платежі на власне страхування підприємців велися кілька років. ІП на ЕНВД вважали, що така ситуація ставить платників вменёнкі в нерівне становище порівняно з тими, хто працює на ССО Доходи.

Про порядок зменшення податкових платежів за рахунок страхових внесків ІП за себе на ССО Доходи читайте тут .

Правда, порівняння це не можна назвати коректним, адже ССО і ЕНВД - це принципово різні режими. А ось схожа з ЕНВД патентна система оподаткування і в 2018 році не дозволяє для зменшення податку брати до уваги внески, сплачені за себе або за працівників.

Як би там не було, але в 2018 році платники ЕНВД і ті, хто працюють на ССО Доходи, зменшують розраховані податкові платежі за суму сплачених внесків за одним і тим же принципом:

 • якщо працівників у ІП немає, податковий платіж зменшується на всю суму сплачених за себе внесків;
 • якщо працівники є, то податковий платіж зменшується на суму внесків (сплачених як за себе, так і за працівників), але при цьому не більше, ніж на 50%.

Сплачувати податки і страхові внески простіше з розрахунковим рахунком. Багато банків пропонують вигідні умови по обслуговуванню і ведення розрахункових рахунків, ознайомитися з пропозиціями можна тут .

Як розрахувати внески для підприємця на ЕНВД

Перш ніж перейти до конкретних прикладів зменшення податку при ЕНВД, розберемося, як розрахувати річну суму внесків підприємця за себе.

Страхові внески на власне страхування в 2018 році складаються з двох частин:

 • постійної - за повний 2018 рік це 32 385 рублів;
 • змінної - додатковий внесок в 1% від суми доходу ІП, що перевищує 300 000 рублей за рік.

Як розрахувати цей додатковий 1% -ний внесок, якщо при ЕНВД дохід розраховується за спеціальною формулою, і не враховує реально отримувану виручку? Відповідь на це є в статті 430 НК РФ - базою для розрахунку суми внесків є поставлений дохід, а не реально отриманий платником ЕНВД.

Часто підприємець при цьому виявляється у виграші. Наприклад, поставлений дохід для вантажоперевезень на одній одиниці транспорту складе максимум (6 000 * 1 * 1,798 * 1) 10 788 рублів на місяць. На практиці ж перевізник на одній вантажній машині цілком може заробити за місяць більше 100 000 рублів.

Якщо протягом року фізичний показник (торгова площа в кв. Метрах; кількість працівників та ін.) У формулі розрахунку ЕНВД не змінюється, то річну суму внесків ІП за себе зручно розділити на чотири рівні частини і платити їх кожен квартал.

Як зменшити квартальний податок на ЕНВД для ВП без працівників

Покажемо на прикладі, як зменшується розрахований квартальний податок на ЕНВД для підприємця без працівників, якщо внески за себе вносяться кожен квартал.

приклад

В м Смоленську невеликий магазин непродовольчих товарів працює на вменёнке. Площа торгового залу магазину - 22 кв. м. Підприємець торгує сам, працівників у нього немає. Розрахуємо, який податок він повинен платити, і як його зменшити за рахунок сплачених внесків.

Формула розрахунку податку для ЕНВД

Спочатку дізнаємося розмір поставлений дохід за формулою розрахунку ЕНВД: БД * ФП * К1 * К2. Отримуємо суму (1800 * 22 * ​​1,868 * 0,7) 51 780, 96 рублів на місяць. Множимо на 12 місяців, виходить, що річний поставлений дохід, з якого розраховуються страхові внески, дорівнює 621 372 рублів.

Страхові внески при таких доходах за рік складуть: 32 385 + ((621 372 - 300 000) * 1%) = 35 599 рублів. Якщо розділити цю суму на чотири квартали, отримаємо 8 899,75 рублей.То є, вносити треба три платежу по 8 900 рублів і один на 8 899 рублів.

Тепер за допомогою калькулятора ЕНВД дізнаємося розмір податку в квартал (К2 в цьому прикладі дорівнює 0,7), отримуємо 23 301,43 рублів, округляємо до 23 301 рубля. З огляду на, що підприємець заплатив в звітному кварталі частина внесків за себе, залишиться доплатити в бюджет 23 301 -: 8 900 = 14 401 рубль.

Разом, податкове навантаження цього підприємця в рік становить ((14 401 * 4) = 57 604 + 35 599 = 93 203 рубля.

Якщо ж ІП вносить суму внесків за себе однією сумою в рік, наприклад, 25 грудня 2018 разово був внесений платіж на 35 599 рублів, то перші три квартали року розрахований податок не зменшується. І тільки при розрахунку податку за останній квартал платежів до бюджету не буде (23 301 - 35 599 <0). Разом, підприємець заплатить до бюджету всього ((23 301 * 3) = 69 903 + 35 599 = 105 502 рубля або на 12 299 рублів більше, ніж при поквартальною сплати внесків.

Якщо ви не знали про можливість зменшувати розрахований квартальний податок і залишили сплату внесків на кінець року однією сумою, то можна частково знизити свої втрати. Справа в тому, що до кінця поточного року треба обов'язково заплатити тільки фіксовану суму внесків (у 2018 році це 32 385 рублів). А додатковий внесок в 1% можна вносити до 1 липня наступного року. Тобто, якщо заплатити його до кінця червня, то можна зменшити квартальний податок, який нарахований за 1 або 2квартал 2019 року.

Як зменшити квартальний податок, якщо працівники є

Зменшення ЕНВД на страхові внески для ІП з співробітниками відбувається за іншим принципом - незалежно від того, скільки сплачено внесків, розрахований податок можна знизити не більше, ніж на 50%.

приклад

Припустимо, наш підприємець з прикладу вище взяв на роботу одного продавця і оформив його за трудовим договором. Нагадаємо, що фізичним показником для при розрахунку податку для роздрібної торгівлі є торгова площа в кв. метрах. З огляду на, що площа магазину не змінилася, сума податку на квартал залишиться такою ж - 22 428 рублів.

Що стосується внесків, то до суми виплат за себе (8 900 рублів на квартал) додалися ще внески за працівника. Найманий продавець працює неповний час, в місяць підприємець платить йому 10 000 рублів зарплати. Загальний тариф внесків за працівника складе 30,2%, тобто 9 060 рублів на квартал. Таким чином, всього страхових внесків в кварталі було сплачено 17 960 рубля.

Як в цьому випадку зменшується розрахований квартальний податок? Якщо відняти внески з суми податку, то отримаємо 23 301 - 17 960 = 5 341 рубль. Однак при наявності працівників податковий платіж можна зменшувати не більше, ніж наполовину. Тобто, виплата в бюджет не може бути менше, ніж 23 301/2 = 11 651 рубль в квартал.

Вважаємо, скільки всього податків і внесків при таких доходах і наявності одного працівника підприємець заплатить до бюджету:

 • внески за себе - 35 599;
 • внески за працівника - 36 240;
 • податок за рік - 46 604.

Всього 118 443 рублів або на 25 240 рублів більше, ніж якби підприємець працював самостійно.

Організації з метою розрахунку податку на поставлений дохід прирівнюються до ІП з працівниками, при цьому засновники самі за себе страхові внески не сплачують. Відповідно, для ТОВ на ЕНВД дозволяється зменшувати нараховані податкові платежі тільки за рахунок внесків, сплачених за працівників, і не більше, ніж на 50%.

Якщо ви ще стоїте перед вибором системи оподаткування або у вас виникли питання по розрахунку податків для свого конкретного випадку, рекомендуємо отримати безкоштовну консультацію фахівців 1С: БО. Така консультація знизить ризик податкових суперечок і заощадить вам істотні суми при сплаті в бюджет.

Як розрахувати цей додатковий 1% -ний внесок, якщо при ЕНВД дохід розраховується за спеціальною формулою, і не враховує реально отримувану виручку?
Як в цьому випадку зменшується розрахований квартальний податок?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения