Файл підкачки: зміна розмірів і оптимальна настройка для певного обсягу оперативної пам'яті

 1. Загальні відомості про пам'ять комп'ютера
 2. Оперативний пристрій
 3. Поняття файлу підкачки Windows
 4. Доступ і оптимізація swap-файлу
 5. SWAP для Windows 10
 6. Основні рекомендації

Кожен користувач персонального комп'ютера (далі РC) стикався з проблемою оптимізації та модернізації Кожен користувач персонального комп'ютера (далі РC) стикався з проблемою оптимізації та модернізації. Не всі користувачі можуть собі дозволити покупку потужного по продуктивності «заліза». Завдяки концепції багаторівневої організації пам'яті з'явилася можливість зробити роботу більш комфортною на PC. Для оптимізації PC потрібно розуміти принцип використання пам'яті, її поділ і способи управління віртуальною пам'яттю або файлом підкачки (ФП).

Загальні відомості про пам'ять комп'ютера

Пам'ять - це пристрій, що зберігає інформацію для подальшого обміну між додатками. Існує кілька видів пам'яті у вигляді фізичних пристроїв: оперативна пам'ять (RAM), жорсткий диск (вінчестер), знімні носії (карти пам'яті, флешки, SSD-диски і так далі).

Будь-яка фізична пристрій, який ще називають «залізом», перетворюється в логічний пристрій для роботи і обміну інформацією через систему переривань між іншими пристроями. Види пам'яті PC:

Також рекомендуємо прочитати:

 1. Процесорна пам'ять (кеш-пам'ять I і II рівнів);
 2. Оперативна пам'ять (ОЗУ або RAM);
 3. Swap-файл;
 4. Вінчестер.

Кеш-пам'ять процесора потрібно для обміну його з менш швидкодіючої ОЗУ, щоб скоротити час простоювання центрального мікропроцесора (CPU). Однак, кеш-пам'ять поступається по продуктивності останньому. Кеш-пам'ять розташована в кристалі мікропроцесора. Кеш I рівня має незначний розміром (5.128 кБ), L2 (кеш II рівня) - залежить від моделі CPU.

Оперативний пристрій

Обсяг RAM є однією з важливих складових, що впливають на швидкодію PC. В сучасних PC використовується RAM типу DRAM (динамічний тип). Є ще більш якісний вид по швидкодії - статична оперативна пам'ять (SRAM). Основна відмінність полягає в ціні і кількості використання напівпровідникових елементів (транзисторів) або конденсаторів інтегрального типу, які об'єднуються в тригери для SRAM або інтегральні конденсатори для DRAM. Наприклад, для одного тригера SRAM необхідно використовувати від 3 до 7 транзисторів, а для обслуговування конденсатора інтегрального типу всього 1 або 2. Основні недоліки DRAM в порівнянні з SRAM:

 • Низька швидкодія;
 • Постійне відновлення заряду інтегрального конденсатора або регенерація;
 • Під час регенерації доступ до неї закритий;
 • Низька вартість.

Низька швидкодія;  Постійне відновлення заряду інтегрального конденсатора або регенерація;  Під час регенерації доступ до неї закритий;  Низька вартість

Однак пам'ять типу SRAM використовується для складання серверів і є достатньо надійною при зберіганні інформації, а також для організації обчислень великого обсягу. Для стаціонарних домашніх PC вона підійде за умови використання зовсім інший материнки, що підтримує SRAM.

Поняття файлу підкачки Windows

Дешевим видом пам'яті є вінчестер. Ця пам'ять коштує порівняно недорого, і накопичувачі володіють великими обсягами. Зчитування і запис інформації займає певний час, отже, розробники системного програмного забезпечення подбали про організацію на вінчестері віртуальної пам'яті. Віртуальна пам'ять використовується в будь-якій операційній системі (ОС): Windows, MacOS і Unix-системах. Останні дві ОС вимагають окремий логічний розділ жорсткого диска (HDD) для зберігання і правильної організації віртуальної пам'яті або swap-файлу. У Windows відбувається організація у вигляді окремого розділу, файлу на логічному диску або файлів на кількох дисках.

ФП - область пам'яті, що знаходиться на HDD і розширює фізичну пам'ять Windows. Використовується при нестачі ОЗУ при запуску Windows-додатків. Windows визначає за замовчуванням його параметри автоматично (відбувається динамічне збільшення і зменшення), але така настройка призводить до зниження швидкодії всієї системи. Більшість користувачів ОС лінійки Вин 7, 8 і 10 постійно стикаються з поняттям файлу підкачки, за який відповідає файл pagefile. sys. Він є системним і генерується при завантаженні ОС.

У ньому знаходиться тимчасова інформація, що підлягає подальшій обробці (рисунок 1). Якщо RAM перевантажена, то всі дані скидаються на гвинт в цей файл.

Малюнок 1. Ієрархія пам'яті комп'ютера

Оперативка працює набагато швидше вінчестера, продуктивність якого залежить від швидкості обертання шпинделя. Windows визначає розмір ФП самостійно, так як це може бути застосовано практично для будь-яких змін в якості універсального варіанта.

Доступ і оптимізація swap-файлу

Для доступу до ФП потрібно скористатися панеллю керування Для доступу до ФП потрібно скористатися панеллю керування. В панелі управління потрібно знайти «Система» і клацнути на вкладку «Додаткові параметри системи» -> «Швидкодія» -> «Параметри» -> «Додатково». У цьому діалоговому вікні і виробляються різні маніпуляції з цим файлом. Його можна відключити, залишити розмір за вибором системи (змінити), розмістити на декількох дисках, встановити фіксований розмір.

При зміні розміру потрібно правильно вказати його обсяг на диску, так як некоректне вказівку здатне істотно знизити швидкодію PC. Останній варіант в більшості випадків виявляється найбільш правильним.

Для здійснення маніпуляцій необхідно знати його оптимальні параметри файлу підкачки Windows 7, оптимальний розмір якого суттєво збільшить швидкодію ОС (для якого обсягу оперативки його потрібно вказувати).

При невеликому обсязі ОЗУ потрібно збільшити файл підкачки Віндовс 7, а в деяких - зменшити або не використовувати взагалі. При великому його обсязі ОС починає ігнорувати RAM і часто звертатися до нього, отже, швидкодія зменшується, і робота користувача стає некомфортною навіть на PC з непоганою конфігурацією.

Для забезпечення максимальної продуктивності PC його слід налаштовувати для ігор (навіть якщо юзер в них не грає взагалі). Основну «навантаження» на залізо і ОС надають ігрові програми, робота з графікою високого дозволу і відео (кодування, рендеринг, створення та інші операції). Розрядність ОС не впливає на параметри swap-файлу. Його параметри залежать тільки від кількості фізичної пам'яті. Наявність на PC RAM від 8 Гб і вище дозволяє не використовувати ФП взагалі. Це істотно підвищує швидкодію системи.

Його розміри наведені в таблиці 1 і є оптимальними для використання на PC з певним кол ічеством RAM.

Таблиця 1. Оптимальний розмір ФП для конкретних обсягів ОЗУ

Об'єм оперативної пам'яті Оптимальний розмір 512 Мб 5048 Мб 1024 Мб 4096 Мб 2048 Мб 2048 Мб 4096 Мб 1024 Мб 8 Гб і вище

Іншими словами, залежність розміру віртуальної пам'яті від обсягу RAM є обернено пропорційною (при меншому обсязі фізичної пам'яті встановлюється більша значення параметра віртуальної пам'яті) Іншими словами, залежність розміру віртуальної пам'яті від обсягу RAM є обернено пропорційною (при меншому обсязі фізичної пам'яті встановлюється більша значення параметра віртуальної пам'яті). Крім того, свап для 4 Гб ОЗУ можна взяти розміром більше, ніж за таблицею 1, так як при грі в ігри, які «жеруть» багато оперативки потрібна ще додаткова пам'ять. В ОС Windows 10 файл підкачки для 8 Гб ОЗУ x64 (64 розряду) бажано теж використовувати і виставити його обсяг близько 1024 Мб при використанні ігрових додатків, так як сама ОС (її ядро) забирає значну частину фізичної пам'яті.

SWAP для Windows 10

Для здійснення настройки ФП в Windows 10 потрібно враховувати той факт, що системні вимоги до апаратних ресурсів, в тому числі і до RAM, значно вище, ніж у інших Windows. Вона споживає більше системних ресурсів і вміє грамотніше управляти RAM, ніж Windows 7, і, отже, його показники обсягу будуть відрізнятися від попередніх редакцій ОС.

Доступ до налаштувань ФП аналогічний ОС Windows 7. Залежність значень ФП від обсягів встановленої RAM на PC:

 • 512 Мб: 2248.2450 Мб;
 • 1024 Мб: 2000.2048 Мб;
 • 2048 Мб: 1500.1520 Мб;
 • 4096 Мб: 1024.1450 Мб;
 • понад 6 Гб: виставляється в залежності від використання додатків.

Виходячи з розмірів ФП можна зробити висновок, що ОС Windows 10 витрачає ОЗУ більш грамотно, ніж інші версії ОС. Однак істотним мінусом ОС Windows є використання в обов'язковому порядку swap-файлу (якщо він включений). В ОС платформи MacOS і UNIX він використовується в тому випадку, якщо RAM не вистачає. Природно, вони працюють швидше Windows і вміють грамотно управляти фізичної пам'яттю.

Основні рекомендації

Не тільки вказівка ​​розміру swap впливає на швидкість роботи комп'ютера. Вказівка ​​розміру - початкова стадія оптимізації PC. Для продовження налаштування комп'ютера на оптимальну продуктивність потрібно керуватися наступними правилами:

 1. Розташування;
 2. Фіксований розмір;
 3. Очищення при завершенні роботи;
 4. Точний розрахунок;
 5. Програми для дефрагментації вінчестера (ФП знаходиться спочатку диска).

Розташування;  Фіксований розмір;  Очищення при завершенні роботи;  Точний розрахунок;  Програми для дефрагментації вінчестера (ФП знаходиться спочатку диска)

Файл віртуальної пам'яті слід розташовувати на чистому логічному диску. Бажано, щоб логічний диск з цим файлом не використовувалася іншими додатками і перебував спочатку структури фізичного диска. Якщо є високошвидкісні диски, то розташовувати його слід саме на них. Якщо вінчестерів кілька, то слід використовувати спеціалізоване ПО для тестування швидкостей. Не має сенсу його розташовувати на декількох розділах або накопичувачах.

Крім того, необхідно вказувати фіксований його розмір, так як це суттєво знижує його фрагментацію. При вказівці фіксованого розміру pagefile. sys ОС не регулює його розміри, що позначається на продуктивності PC. Якщо PC не виконує спецзадач і володіє ОЗУ близько 8 ГБ, то можна відключити файл підкачки Windows 7 (або інший ОС сімейства Windows) взагалі. Якщо персоналка володіє великими обсягами RAM, але виконує різні ресурсомісткі процеси, наприклад, рендеринг відео, то ФП слід залишити за вибором системи.

При завершенні роботи вміст ФП бажано правильно очистити, звичайно, ця операція уповільнює вимикання PC, але при старті ОС дає суттєвий виграш в продуктивності. Причина в тому, що витрачається менше ресурсів на генерацію файлу. При наявності старого файлу відбувається його ініціалізація, а потім практично всі дані знищуються і він обнуляється. Відбувається та ж генерація, яка забирає більше часу. Існує безліч ПО для виконання цієї операції, наприклад, GigaTweaker 3. Ця програма поширюється безкоштовно і відмінно допомагає налаштувати ОС.

Для розрахунку значень ФП використовується нескладна методика:

 1. Завантажити PC роботою додатків: відкрити близько 20 вкладок в браузері, запустити ресурсномістких гру, завантажити в фотошоп зображення з високою роздільною здатністю.
 2. Відкрити диспетчер задач і зафіксувати кількість RAM. Збільшити значення на 90% і порівняти з усією фізичної пам'яттю комп'ютера.
 3. Зробити розрахунок значення ФП. Наприклад, якщо на комп'ютері встановлено 8 Гб оперативної пам'яті, а використовується 5 ГБ: 5 ГБ * 2 = 10 ГБ. Потім, виконати такі дії: 10 - 8 = 2 ГБ. Отже, потрібно додати ще 2 ГБ віртуальної пам'яті для стабільної роботи ОС.
 4. Провести настройку ФП, згідно з отриманими розрахунковими даними.

Крім цього, існує спеціалізоване ПО для роботи з цим файлом. Суть їх роботи полягає в його перенесення на швидкодіючий диск або в самий початок жорсткого диска, а також його дефрагментація.

Після того різання всіх цих операцій ОС необхідно «почистити» за допомогою спеціального ПО, дефрагментувати реєстр і файлову систему вінчестера.

Після того різання всіх цих операцій ОС необхідно «почистити» за допомогою спеціального ПО, дефрагментувати реєстр і файлову систему вінчестера

Таким чином, налаштувати PC на оптимальне швидкодію досить просто, знаючи принципи організації пам'яті і способи управління swap-файлом. Бажано не використовувати табличні значення розмірів ФП, так як для кожного комп'ютера він підбирається індивідуально. Все залежить від завдань, які він виконує. Для розрахунку використовуються найпростіші формули, а на виході виходить практично повністю оптимізована ОС, робота в якій буде дуже комфортною.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения