Фасетна навігація: SEO та грані

Фасетна навігація, коли все зроблено добре, може допомогти клієнтам знайти те, що вони шукають швидше і більш задоволення. Це добре для бізнесу і для суті. Зрештою, клієнти не можуть купити те, що вони не можуть знайти.

Я вже деякий час цікавився гранічною навігацією. В кінці вересня в Парижі в Парижі відбудеться семінар з фасетної навігації . (Якщо ви хочете бути присутнім, ще є місце. Вам не потрібно відвідувати конференцію для участі в семінарі). Під час підготовки до моїх семінарів я продовжував дивуватися, як багато деталей і складності є в дизайні гранітних навігаційних систем, особливо при роботі з реальними реалізаціями. І ще багато місця для творчості та інновацій.

Одне питання, яке нещодавно прийшло до моєї уваги, це те, що SEO і гранітна навігація. Тепер я не є експертом SEO в будь-якому випадку - насправді, я знаю дуже мало про поле. Тим не менш, я хотів, щоб охопити деякі аспекти facetted навігації і SEO в блозі повідомлення на основі досліджень я зробив в Інтернеті. Будь ласка, надайте конструктивну критику в коментарі, якщо я щось пропускаю або щось не так.

Основна проблема полягає в наступному: аспекти принципово поліхерархічні - нескінченно так, або так здається. У системі гранованих фільтрів для результатів пошуку продуктів, наприклад, можна легко отримати мільйони можливих комбінацій.

Сканери пошукової системи не люблять цього. Це уповільнює їх роботу і з'їдає пропускну здатність сканування. Гірше того, деякі пошукові системи могли б бачити надмірність і вважати, що це якийсь спам. Потім вони відмовляються.

Якщо на вашому сайті є система навігаційної орієнтації, може бути складно отримати її індексовано або індексувати взагалі. Але це не неможливо - це вимагає трохи додаткової думки і планування з самого початку.

З опитування того, що казали інші про те, як боротися з цим, я зібрав простий список того, що, здається, є найкращими підходами, які слід розглянути. Комбінації наведених нижче методів, як правило, покращують ситуацію: якщо ви можете зробити першу трійку, ви, мабуть, перебуваєте в хорошій формі.

 1. Використовуйте унікальну URL-адресу для кожної сторінки, зокрема сторінки продукту.
  Прагніть створювати статичні URL-адреси, навіть якщо вони в основному керовані параметрами. Ця порада походить від Ренд Фішкін на SEOmoz.org в відео дошці п'ятницю на гранітній навігації. Статична URL-адреса дозволяє унікальним пошуковим системам ідентифікувати сторінку та індексувати її.
 2. Використовуйте стандартну, актуальну ієрархію як основну навігацію.
  Сканери пошукової системи нагадують ієрархію. Наявність основного шляху для індексування допомагає значно. Включіть цю ієрархію в URL-адресу, а також прагніть дотримуватись неглибокої навігації. Ця порада походить від Метта Каттса, керівника команди Webspam в Google. В інтерв'ю Метт каже :

«Хоча для деяких користувачів графатизована навігація може бути корисною, якщо ви можете визначитися з власною ієрархією, як ви класифікуєте сторінки, і спробуйте переконатися, що гранітна навігація є відносно неглибокою, вони можуть бути корисними для пошуку пошукових систем фактичні продукти трохи краще.

Я вважаю, що знімок екрана нижче - з HomeDepot.com - показує, в якійсь мірі. Незалежно від порядку вибору фільтрів, актуальна ієрархія завжди приходить спочатку в корінці і в URL-адресі. На малюнку 1 я вибрав перший гриль, потім цінову категорію від $ 100 - $ 200, а потім пропан-грилі - в такому порядку. Тим не менш, і дробація, і URL-адреса змушують вибір категорій разом. У цьому випадку, Propane Grills було вставлено в пробіл попереду цінового діапазону, незважаючи на перший вибір цінового діапазону. Ієрархія категорій, що читається людиною в URL, також є другим елементом, який повинен допомогти SEO.

Малюнок 1: Графічна навігація на HomeDepot
Малюнок 1: Графічна навігація на HomeDepot.com

3. Опублікуйте мапу сайту XML на весь сайт за допомогою URL-адрес стилю каталогу.
Для компанії, як Endeca, провідний постачальник гранітних навігаційних рішень - їх «керована навігаційна система» - SEO - це проблема, з якою вони зіткнулися давно. І, відповідно, вони досягли зовсім небагато з ОСЕ і гранованою навігацією. На додаток до перерахованих вище пунктів, Роб Свінт з Endeca рекомендує публікувати XML-карту вашого сайту. Він окреслює цей підхід разом з іншими в статті. Три методи максимізації SEO .

4. Інші підходи
Я також виявив кілька інших підходів, які, здається, не мали широкого схвалення або прийняття. Деякі з них здаються обхідними шляхами і можуть мати негативні побічні ефекти. Тим не менш, ви можете розглянути наступні методи. Знову ж таки, це не рекомендація, тому, будь ласка, уважно вивчіть їх:

  1. Перегляньте журнали пошуку, щоб побачити, що шукають користувачі, а потім створюйте для них сторінки галереї або підсторінки.
  2. Додайте атрибути "nofollow" для гранітних навігаційних посилань. Схоже, що переважаюча думка, однак, проти цього. Використання “nofollow” є більш обхідним, ніж рішенням.
  3. Зберігайте основні функції сортування в суміші. Для цього слід відстежувати сортування за допомогою AJAX та / або через файли cookie користувача. Якщо взяти такий підхід до крайності, можна також виконати фільтрацію на передньому кінці AJAX.

Виконані правильно, фасетки дозволяють створювати більше цільових сторінок, ніж можна було б вручну, краще вирішуючи довгі пошуки хвоста. І, як згадувалося на початку посади, також існують переваги для користувачів. Хоча SEO і графована навігація можуть бути складними, це неможливо подолати. Будь ласка, вивчіть вищезазначені підходи перед їх впровадженням.

Інші статті:

Грані як навігаційний & SEO Powerhouse Джеймі Сіровича

Новий спам природного пошуку ”Брайан Клайс

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения