Голосовий пошук: стратегії цифрового маркетингу та поради по SEO

 1. Загадковість голосового пошуку
 2. Як використовується голосовий пошук
 3. Значення голосового пошуку для бізнесу
 4. Голосовий пошук і SEO
 5. Профілі Google Мій бізнес
 6. Маркетинг голосового пошуку в майбутньому
 7. завершення

Незалежно від того, чи потрібно знайти ресторан, будинок або вулицю, або просто хочеться дізнатися, яка пісня звучить по радіо, але більшість дорослих людей використовують голосовий пошук щодня. Хоча діти і підлітки не відстають від них. І може здатися, що вже обрана ідеальна маркетингова стратегія і стратегія пошукової оптимізації (SEO), але ваш бізнес може все одно залишатися позаду конкурентів, тому що не використовує всі можливості голосового пошуку. Крім того, зараз голосовий пошук вже не є чимось інноваційним, він доступний великій кількості користувачів і не рідкість або «фішка» одного якогось бренду. Важливу роль відіграють і ключові фрази, які краще підходять для голосових пошукових запитів, а значить, поліпшується і локальне SEO. Як наслідок, відбувається зміна всієї поточної маркетингової стратегії, здатне змінити і поліпшити загальні результати роботи.

Таким чином, голосовий пошук грає велику роль в стратегії цифрового маркетингу, а значить, його потрібно пристосовувати і змінювати таким чином, щоб результати були потрібними і успішними.

У цьому матеріалі ми почнемо говорити саме про голосовому пошуку і його вплив на інтернет, на маркетинг, на дизайн і на користувачів. І подумаємо, чи потрібен він дійсно в маркетинговій діяльності або це не більше ніж «фішка», тимчасовий тренд.

І подумаємо, чи потрібен він дійсно в маркетинговій діяльності або це не більше ніж «фішка», тимчасовий тренд

Загадковість голосового пошуку

Простіше кажучи, голосовий пошук - це технологія розпізнавання голосу, що дозволяє людям виконувати пошук на мобільному пристрої без використання віртуальної клавіатури. Але пристрої можуть бути не тільки мобільними (планшети, смартфони), але і РС, системи «розумний дім». Найчастіше такий пошук використовується в межах пошукача Google, чиї голосові пошукові запити росли експоненціально протягом багатьох років. Тому важливо зрозуміти ці події і включити їх в свою стратегію цифрового маркетингу. за даними аналітичних досліджень інтернет-трендів вже в 2016 році спостерігалося небувале зростання використання голосових помічників, а якщо подивитися аналогічні дослідження за 2017-2018 роки, то ситуація підтверджує ще більше зростання

В даний час основними голосовими асистентами є Apple - Siri, Google - «ОК, Google», Cortana від Microsoft (поза Росією), Аліса від Яндекса.

Apple стала першим великим гравцем, оснастити свої iPhone асистентом Siri. Потім вже Google представила Google Now, яке призначалося для підтримки і роботи з інформацією ще до того, як користувач задасть питання. Наприклад, повертаєтеся ви кожен день о 19:00 додому з роботи за одним і тим же маршрутом. Google Now буде автоматично щодня оновлювати трафік і підбирати більш короткий шлях десь близько 19-ї години, не чекаючи, коли ви його про це попросите. З релізом Windows 10 дебютувала і Cortana, а рік тому і Яндекс представив свою Алісу. Проте, пошук Google залишається найбільш популярним і цей факт необхідно враховувати в своїй маркетинговій стратегії.

Проте, пошук Google залишається найбільш популярним і цей факт необхідно враховувати в своїй маркетинговій стратегії

Як використовується голосовий пошук

Віртуальні помічники покликані виконувати або інформаційні запити, або відповідати на питання. Ось два простих прикладу того, як люди використовують голосовий пошук, а також мета або тип запитів:

 • «Ок, Google. Знайди кав'ярні поруч зі мною »- пошук найближчих магазинів і ресторанів з урахуванням геолокації користувача.
 • «Сірі, що таке конфесія? »- пошук загальної інформації (тобто поняття, факти, погода, рецепти, хто співає і так далі).

»- пошук загальної інформації (тобто поняття, факти, погода, рецепти, хто співає і так далі)

Значення голосового пошуку для бізнесу

Давайте подумаємо ось про що: якщо ваша стратегія інтернет-маркетингу має прямий вплив на успіх вашої компанії, а використання голосового пошуку безпосередньо впливає на вашу маркетингову стратегію, то тенденції в голосовому пошуку неминуче позначаться на вашому бізнесі. Незалежно від того, чи призведе це до позитивних або негативних результатів, вся робота, в цілому, залежить тільки від того, наскільки добре ви адаптуєте свою стратегію до змін та інновацій, до нових технологій і розвитку цифрового простору.

Адаптація важлива, як мінімум від того, що Google засновує практично всі свої рейтинги на мобільних версіях сайтів (адаптації їх до мобільних пристроїв) замість настільних версій. Голосовий пошук значно покращує і спрощує роботу користувачів, а значить, результати видачі в пошуку стають більш конкретними, точними. Відповідно, якщо сайт має досить хорошу оптимізацію для мобільних пристроїв, то використання голосового помічника може стати відмінним рішенням для бізнесу, щоб обігнати конкурентів.

Припустимо, вам потрібно адресу управи (Деза). При вводите в пошук «ДЕЗ Москва» ви побачите, як мінімум, варіант з множинними вибірками по районам. Але якщо ви перебуваєте в своєму районі, а сайт вашого району Деза має багато релевантного, оптимізованого контенту і цільових сторінок по діяльності та контактам, то досить в голосовому пошуку сказати: «телефон ДЕЗ поруч зі мною», і результати будуть більш точними (разспознаваніе голосу чує букву "е", хоча мається на увазі "Е"). Точніше, зовсім точні.

Таким чином, відбувається блокування « рейтингу (позиції) 0 »У Google, а компанія стає провідною, що пропонує в результатах видачі голосовий помічник. Позиція 0 - позиція швидких відповідей, коли питання ставиться найбільш чітко і результат зазвичай один. Google запровадили нововведення в минулому році, коли основний результат такого пошуку виводиться і оформляється за особливим (сніппети). Або у вигляді відповідних питань з релевантних сайтів.

Або у вигляді відповідних питань з релевантних сайтів

Голосовий пошук і SEO

Багато аналітиків вважають, що збільшення частки використання саме голосового пошуку - кінець розвитку SEO, як такого. У той же час, інші експерти вважають, що голосові пошуки, навпаки, тільки сприяють розвитку SEO. Але і ті, й інші сходяться в одному - цифровий маркетинг змінюється в кращу сторону. Це те ж саме, що сприйняття склянки з водою. Якщо ви вважаєте його на половину порожнім або полузаполнненим, ви не можете заперечувати того, що голосові пошуки впливають на цифровий маркетинг та стратегію SEO , Тільки позитивно або тільки негативно.

Але основна причина зміни інтернет-маркетингу і стратегії SEO в тому, що в світі голосової і текстової пошук існують одночасно один з одним. Комусь подобається (необхідно використовувати) тільки текст, кого-то влаштовує голосової варіант. Але, так чи інакше, для кожного типу пошуку існують і різні запити. Відповідно, для SEO голосового пошуку важливі: мова користувача (регіональний), конвертувати текстові запитів в більш довгі і докладні, акцент на результатах, важливість авторитетних результатів, якісний контент.

Основна відмінність текстового пошуку та голосового - рівень розмовної мови. Ми пишемо: «кращі ресторани Глянув москва», але зазвичай запитуємо: «Гугл, який хороший ресторанчик в Глянув?». Таким чином, оскільки розмовна мова є основним для голосового пошуку, то і контент повинен бути оптимізований для таких можливих запитів.

Для визначення пріоритетів Google щодо сніпетів (Авторитетних фрагментів у видачі результатів пошуку) швидкі і точні відповіді на пошукові запити є ключовими для ранжирування. Якщо Google визнає сайт як сниппета, то це і до збільшення сесій призводить, і швидкості і кількості кліків (CTR), і кращої видимості. Причиною тому стає контент, який розглядається пошукачем, як інформативний і досить авторитетний. А тому і виникає можливість вибору саме цього ресурсу в якості джерела для швидкої відповіді на якийсь запит користувача в текстовому або голосом варіанті.

А тому і виникає можливість вибору саме цього ресурсу в якості джерела для швидкої відповіді на якийсь запит користувача в текстовому або голосом варіанті

І що важливо, але добитися цього неможливо, якщо одне ключове слово повторити кілька разів, поміщаючи його в різний по тематиці контент. Але якщо ви уявляєте свій контент в дуже хорошому вигляді, простому, інформативному, то такий сниппет може стати невеликий рекламою для бізнесу.

Профілі Google Мій бізнес

профілями Google Мій бізнес користуються практично всі компанії в світі, включаючи і російські. Але і їх можна оптимізувати і налаштувати таким чином, щоб вони найбільше підходили для голосового пошуку. Максимально повна інформація і точні, тематичні зображення - це, на жаль, не всі, що здатне вивести сторінку в перші результати видачі. По суті, інтернет-маркетологам необхідно підтримувати свою існуючу вже стратегію локального SEO.

Але одночасно з цим потрібно і бути впевненими в тому, що вся маркетинг-робота націлена на те, як саме люди формулюють свої запити, щоб інформація на сайті відповідала цим самим запитам. У звіті «Тенденції Інтернету в 2016 році» Мері Мікерена з'ясувалося, що голосовий пошук в три рази частіше локальне, ніж текстовий, тобто місцевий (регіональний) SEO зараз важливіший, ніж будь-коли. І ці ж звіти є і за 2017 рік , і за 2018 рік . Просто рекомендуємо вам їх погортати. Дуже цікаві дані.

Нижче дані запитів голосового пошуку за категоріями: локальна інформація (ресторани, похід по магазинах, напрямки та ін.); загальна (веб-пошук, рецепти, новини); розваги (прослуховування музики, ігри, соцмережі); особистий помічник (покупки, події календаря, дзвінки, смс).

); загальна (веб-пошук, рецепти, новини); розваги (прослуховування музики, ігри, соцмережі); особистий помічник (покупки, події календаря, дзвінки, смс)

Маркетинг голосового пошуку в майбутньому

З огляду на, що на поточний момент майже 20% запитів в додатках Google тепер здійснюється по голосу (варіативність є), можна, звичайно, заперечити той факт, що голосовий пошук знаходиться в топі. А якщо ще почати аналізувати доступність тих же iPhone для мас користувачів, то і тим більше. Проте, згідно зі статистикою campaignlive , Вже до 2020 року очікується, що близько 50% всіх пошукових запитів в інтернеті статут голосовими. Просто зараз ще тенденція, інновація набирає свою популярність, розвивається, і вже точно ніяк не вмирає або сходить на «ні».

Як уже не раз зазначалося, мобільна діяльність користувачів має вирішальне значення для підтримки конкурентоспроможності вашого бізнесу. Незалежно від того, наскільки добре опрацьований сайт, можливо клієнт до сих пір не зважився на оновлення дизайну, але бажаних результатів в рекламі він не доб'ється, якщо проект довго завантажується. На ньому може бути мало зображень, мало скриптів, але вантажиться він швидко, і інформація найнеобхідніша - тоді такий непримітний сайт цілком може бути першим в сніпеті.

Ще одним важливим компонентом голосового пошуку є його здатність «вчитися» вашим звичкам - як користувач говорить, що намагається знайти. Мова йде не тільки про інтереси або вокальних примхи; мобільні пристрої також відстежують звички пошуку. Напевно ви помічали як пошукові сторінки покривалися повідомленнями і рекламою косметики, магазинів і іншого відразу ж після того, як ви один раз замовили набір косметики онлайн? Ця форма перенацілювання також входить в голосовий пошук.

Ця форма перенацілювання також входить в голосовий пошук

Google заявили в минулому році , Що прагнуть зробити технологію голосового пошуку повсюдної і безперебійної, додати її в усі свої сервіси і навіть в Google Analytics, Search Console. Але це також означає, що всі наші пристрої - телефони, годинники, цифрові помічники - матимуть уніфіковане програмне рішення. Хоча це страшна перспектива для деяких, вона неминуче стає реальністю в області цифрового маркетингу і за його межами. Щоб бути в змозі йти в ногу з таким конкурентним ринком, ваш бізнес повинен бути в курсі останніх технологічних досягнень (І оновлень алгоритмів пошукових систем) і продовжувати адаптувати свою стратегію SEO в відповідь на ці події.

І адаптувати стратегію SEO не так складно і копітко, як здається, але потребує часу. Про це розповімо окремо.

завершення

Більшість людей шукають швидке рішення, що дозволяє перетворити багатозадачність в щось легке і невимушене. І усне мовлення, в даному випадку, стає відмінним кандидатом для цього. Використання голосу зручно тим, хто не може відволікатися на набір тексту в силу різних причин і умов. А якщо замислюватися про помилки, то близько 8% мовлення може бути розпізнано невірно. І це при тому, що технології розпізнавання мови вдосконалюються постійно.

Зростання популярності голосового пошуку впливає на те, як клієнти шукають товари та послуги. Що і робить його актуальним для цифрових маркетологів і, тим самим, забезпечує якість контенту, видимого для кожного типу запитів (голосовий пошук, текстові питання і інше). У міру того, як люди починають шукати по-іншому, веб-сайти, раніше оптимізовані для текстових пошуків, повинні бути тепер оптимізовані для голосових запитів.

Повертаючись до початку нашої матеріалу, зауважимо, що голосовий пошук не "фішка», а нова тенденція, новий напрямок інтернету, яке розвивається, впроваджується і та стає все більш популярним у користувачів.

«Сірі, що таке конфесія?
Напевно ви помічали як пошукові сторінки покривалися повідомленнями і рекламою косметики, магазинів і іншого відразу ж після того, як ви один раз замовили набір косметики онлайн?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения