Гугл АдВордса - введення, основи роботи і створення кампанії в цій системі контекстної реклами

 1. Введення в Google AdWords
 2. На які групи поділяють запити користувачів до пошукових систем
 3. Типи відповідності в Гугл Адводс для ключових фраз
 4. Поняття CTR в АдВордса і його важливість для успіху рекламної кампанії
 5. Створення облікового запису в Гугл АдВордса і настройка кампанії
 6. Створення кампанії в Google AdWords

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Сьогодні я хочу почати розмову про один з найпопулярніших сервісів контекстної реклами в рунеті - Google AdWords. Про нього, на відміну від Яндекс Директа , Я поки ще нічого не писав.

Проте, він вартий того, щоб звернути на нього свою увагу, бо, як я згадував в загальній статті про контекстну рекламу , Ціна залучення клієнтів в Адводсе нижче, ніж в Ю Я.

Правда існують тематики, для яких важко знайти цільову аудиторію в Гуглі в досить великому обсязі, але це можна буде з'ясувати тільки після експериментів з обома системами контекстної реклами.

Однак, все це деталі, а саме в сьогоднішній статті ми будемо говорити про базові принципи роботи з контекстною рекламою Google AdWords або, іншими словами, підіб'ємо теоретичний базис під подальшу практичну роботу з цією системою. Ну, а також почнемо роботу з системою зі створення в ній своєї рекламної кампанії.

Введення в Google AdWords

Для отримання доступу до будь-якого сервісу Google потрібно завести аккаунт . По суті, це все зводиться до банального створення поштової скриньки в Джімейле , Логін і пароль для якого відкриють вам доступ до левової частки сервісів цього гіганта IT індустрії. Точно так само і для входу в Гугл АдВордса вам потрібно буде пройти за посиланням adwords.google.ru і авторизуватися:

Інтерфейс AdWords періодично зазнає змін, але постійної залишається структура вашого облікового запису в цьому сервісі. Усередині аккаунта ви створюєте кампанії (скільки завгодно), які в свою чергу будуть складатися з груп оголошень. Для кожної з груп призначається набір ключових фраз, за ​​якими будуть показувати вже конкретні оголошення з цих груп. В одній групі оголошень бажано використовувати ключові слова тільки одного типу.

Припустимо, що у вас магазин побутової та електронної техніки. Тоді ваші кампанії можуть об'єднувати в собі окремі групи товарів, наприклад, кампанія для просування холодильників, кампанія по пилососів, кампанія по телевізорах і ін. Ну, а групи оголошень тоді вже можуть об'єднувати окремі види цих товарів, наприклад, для холодильників це можуть бути, група оголошення з продажу холодильників і група з продажу морозильників. А в кожній групі вже будуть розміщуватися конкретні оголошення по конкретних найменувань товару.

На відміну від Діректа, для конкретних оголошень ключові слова не задаються, але зате для групи оголошень в Google AdWords можна задати нескінченне число ключів. Число груп оголошень в кампанії і кампаній всередині аккаунта - нічим не обмежена. Наведений в попередньому абзаці приклад ілюстрував сегментацію за товарними групами.

Що необхідно зробити, щоб створити рекламну кампанію в Гугл АдВордса?

 1. Орієнтація оголошень на певні майданчики (визначення цілей кампанії, окреслення цільової аудиторії).
 2. Попередні список ключових запитів, по яким повинні будуть показуватися оголошення
 3. Попередня робота над самими оголошеннями
 4. Вибір посадочних (приземляється) сторінок, на які будуть вести посилання з оголошень
 5. Вибір критеріїв, за якими потім можна буде якось оцінювати ефективність рекламних кампаній і вносити корективи (відвідування цільових сторінок, вчинення цільових дій і т.п.). Ці показники потім відслідковуються в системах аналітики, наприклад, тому ж Гугл Аналітікс або в системах типу CoMagic , Де відстежується конверсія по дзвінках з сайту).

Як виглядає оголошення в Гугл АдВордса і з яких частин воно складається:

 1. Тема - найважливіша частина, яка обов'язково повинна відповідати введеному користувачем пошукової системи Гугл запитом і бажано містити в собі ключові слова (в будь-який словоформи), які використовував користувач в своєму запиті. Має обмеження довжини в 25 символів.
 2. Перший рядок опису (в АдВордса два рядки опису) - тут вказуєте найбільш важливі моменти вашого комерційної пропозиції, можливо з використанням слів запиту, за якими це оголошення буде показуватися. Обмежується 35 символами.
 3. Другий рядок опису - заклик до дії (отримай знижку, телефонуйте тільки зараз, або як в нашому прикладі - «+ 100% на рахунок при кожному поповненні!»). Не більше 35 символів.
 4. Відображається УРЛ - URL адреса , Який буде показуватися в контекстному оголошенні. Зазвичай просто використовують адресу головної сторінки (основний хост, якщо говорити більш строго). Знову ж, не більше 35 символів може бути його довжина.
 5. Цільовий Урл - тут потрібно буде вказати адресу вашої посадкової (приземляється) сторінки, куди, власне, і потрапить користувач при кліці по оголошенню Google AdWords. Тут обмеження менш серйозне - цілих 1024 символів допускається використовувати.

На які групи поділяють запити користувачів до пошукових систем

При складанні оголошень і підборі ключових слів дуже важливо розуміти те, на які групи поділяються пошукові запити (вводяться їх користувачами).

 1. Інформаційні - відвідувач хоче знайти в інтернеті потрібну йому інформацію
 2. Навігаційні - спроба знайти посилання на якийсь сайт або сторінку
 3. Транзакційні - в них формулюється готовність або потреба зробити транзакцію (покупка, замовлення)

Також всі запити до пошукових систем можна розділити по прив'язці до регіону:

 1. Геозалежні - якщо в запиті користувач вказав регіон (наприклад, «пляжі Москви») або ж сам запит передбачає, що він повинен бути прив'язаний до певного регіону (наприклад, «таксі» або «піца»).
 2. Геозалежні - якщо в запиті користувач вказав регіон (наприклад, «пляжі Москви») або ж сам запит передбачає, що він повинен бути прив'язаний до певного регіону (наприклад, «таксі» або «піца»)

 3. Геонезавісімие - всі інші.

Ну, і ще є одна градація поділу - температура запиту. Саме ця температура буде тим вище, чим менше користувачі переглядають оголошень у видачі при пошуку відповіді на дане питання. Наприклад, «відновлення ключів» буде дуже гарячим запитом, а «покупка квартири» - холодним.

 1. Холодні - їх задають покупці, які знаходяться ще на стадії вибору - купувати чи не купувати, а якщо купувати, то який саме (товар, послугу).
 2. Гарячі - їх ставлять люди, готові купити товар або замовити послугу прямо зараз, бо вже вивчили всі, що хотіли знати і зробили вибір (або їм немає часу вибирати, коли, наприклад, заглох автомобіль на дорозі і вони вводять в Google запит «виклик евакуатора »)

Навіщо все це потрібно? Справа в тому, що якщо ми не розуміємо якого типу належить запит, по якому планується показ наших оголошень в Гугл АдВордса, то ми не зможе вибудувати грамотну і ефективну рекламну стратегію.

Типи відповідності в Гугл Адводс для ключових фраз

Давайте тепер поговоримо про типи відповідності запитів (ключових слів). Які вони бувають? Пам'ятайте, в статті про підбір ключових слів для семантичного ядра, я писав про інструмент Вордстат Яндекса і його оператори , Які в ньому застосовуються (лапки, знаки оклику)? Ну ось, тут все «з тієї ж опери», але тільки стосовно АдВордса, з його особливостями і відмінностями від Діректа.

Давайте подивимося:

 1. Широкий тип відповідності (використовується в Google AdWords за замовчуванням) - зазначена вами ключова фраза, при запиті якої ви бажаєте, щоб відображалося ваше оголошення, буде інтерпретована особливим чином. Вийде так, що ваше оголошення буде показуватися в ведучих Гугла по всім запитам, які містять хоча б одне слово з вашої ключової фрази (в будь-який словоформи з використанням синонімів і навіть в поєднанні з іншими словами)
  1. Широка відповідність з + плюсом - можна поставити перед словом з ключової фрази знак плюс (без пробілу) і тоді оголошення буде показуватися тільки по тим запитам, в яких в обов'язковому порядку присутній дане слово (в будь-який словоформи і без заміни його на синоніми).
 2. «Фразова відповідність» - дозволяє звузити діапазон пошукових запитів, за якими буде показуватися ваше оголошення (в порівнянні з широким типом відповідності). Тут використовується вже добре нам знайомий по вордстат оператор лапки - саме в них полягає ваша ключова фраза. У цьому випадку ваше оголошення Гугл АдВордса буде показуватися тільки по тим запитам, де слова вашої фрази йдуть в тому ж порядку (але можуть бути в інших словоформах), а до них ще додані інші слова праворуч або ліворуч.
 3. [Точний тип відповідності] - дозволяє ще більше звузити коло можливих пошукових запитів, за якими буде відображатися ваше оголошення при введенні ключової фрази (в цьому випадку вона полягає в квадратні дужки). При цьому не тільки порядок слів залишиться непохитним, але і не будуть додаватися ніякі слова зліва чи справа. Хоча як і раніше ваше оголошення буде показуватися за запитами, де слова ключової фрази використовуються в інших словоформах (числа, відмінки).
 4. Мінус слова (стоп-слова) - на відміну від Діректа, вони задаються у вигляді підключаються списків, а не поруч з ключовою фразою. При цьому вони можуть бути призначені відразу для багатьох оголошень завдяки тому, що можуть підключатися списки мінус-слів не тільки на рівні ключового слова, але і на рівні груп оголошень і навіть кампаній, що дуже зручно. На жаль, Гугл ще не настільки добре дружить з російською мовою, щоб враховувати по одному мінус-слову все словоформи (числа, відмінки), тому доведеться все їх додавати в список окремо.

Для наочності можете подивитися відео на тему:

Виходить, що в Гугл Едвордсе, на відміну від Яндекс Директа, немає можливості залишити незмінною словоформу запиту (немає аналога знаку оклику, який ставиться перед словом), тобто задати повну відповідність ключовою фразою. Можливо, що розробники системи порахували це зайвим.

Як створити найбільш ефективний список ключових слів для кампанії в Google AdWords? Можу запропонувати кілька порад в цій непростій справі:

 1. Спробуйте уявити себе на місці людини, яка шукає те, що ви пропонуєте. Подумайте, в які б слова ви зодягли запити такого користувача. Це буде попередній списків ключових слів.
 2. В ідеалі ви повинні максимально точно потрапити в свою цільову аудиторію і при цьому не захопити тих, кому буде цікаво ваше оголошення, але вашим клієнтом він ні за яких обставин не стане. Тому постарайтеся максимально уточнити загальні фрази, а також видаліть нерелевантні слова з ключових слів.
 3. Ну і, звичайно ж, скористайтеся тими оператора Гугл АдВордса, які ми розглянули трохи вище і які дозволять вам розміщувати оголошення більш акцентовано.

Поняття CTR в АдВордса і його важливість для успіху рекламної кампанії

CTR - коефіцієнт КЕП, тобто співвідношення числа кліків по оголошенню до числа його показів помножена на сто відсотків (CTR в 1% означає, що на 100 переглядів оголошення припав тільки один клік по ньому). Дуже важливий показник для систем контекстної реклами, який розраховується для кожного оголошення розміщеного в АдВордса окремо і відображається в обліковому записі.

Чому так важливий CTR? Він дуже сильно впливає на якість вашої рекламної кампанії і на її ефективність. Справа в тому, що всі сучасні системи контекстної реклами (їх порівняння я проводив в статті, посилання на яку ви знайдете в самому верху цієї публікації) являють собою аукціони. Активом в цих аукціонах, якими володіє Google AdWords, є місця показу оголошень.

Отже, основною метою Гугла є завдання продажу цих активів (місць розміщення) якомога дорожче (світом правлять гроші). Тому було б логічним, що АдВордса надасть можливість розміщуватися тому рекламодавцю, хто зробив найбільшу ставку. Однак, ця система виявилася не дуже ефективною, якщо не враховувати CTR оголошень, що пропонуються до розміщення.

Системі Google AdWords може виявитися вигідніше розмістити оголошення з високим CTR за нижчою ціною, бо за нього клацають з більшою ймовірністю і Гугл зможе на ньому заробити. А якщо у оголошення CTR буде близький нулю, то якусь б захмарну ціну за розміщення не пропонував рекламодавець, все одно за ним ніхто не клацне, а значить покази йтимуть даремно і Google нічого з цього не поімеет.

Тому позиції в Едвордсе і Ю Я продаються тільки тим, хто не тільки призначив високу ціну за розміщення, а й чиї оголошення мають досить високий CTR.

Звідси висновок - значення CTR може служити зворотним зв'язком для виявлення низькоефективних оголошень і ключових слів. Чим точніше будуть підібрані ключові слова під наявні у вас пропозиції і чим краще буде складено оголошення, тим вище буде ймовірність кліка по ньому, а для вас це дозволить залучати більш цільових відвідувачів в високою ймовірністю конвертації їх в покупців.

Створення облікового запису в Гугл АдВордса і настройка кампанії

На початку статті я згадував, що аккаунт АдВордса пов'язаний із загальним аккаунтом, тому ви можете на сторінці adwords.google.ru натиснути на розташовану внизу посилання «Зареєструватися»:

Після цього вказуєте свою поштову скриньку в Гмайле і змінюєте при необхідності настройки часового поясу і використовуваної валюти:

Далі залишиться тільки ввести пароль від вашого облікового запису в Google і ви потрапите на головну сторінку сервісу контекстної реклами.

Отже, приступимо до створення кампанії в Гугл АдВордса. На сторінці adwords.google.ru потрібно натиснути на кнопку «Створити кампанію» (якщо кампанії в цьому акаунті ви вже раніше створювали, то для створення нової скористайтеся кнопкою «+ Кампанія»):

ru  потрібно натиснути на кнопку «Створити кампанію» (якщо кампанії в цьому акаунті ви вже раніше створювали, то для створення нової скористайтеся кнопкою «+ Кампанія»):

Як ми говорили трохи вище, потрібно буде вже зараз визначитися з регіоном, користувачам яких будуть показуватися ваші оголошення, і цільовою аудиторією.

Створення кампанії в Google AdWords

Назва кампанії краще давати таке, щоб при погляді на нього ви відразу розуміли суть (наприклад, «Кондиціонери Москва ПС», що означатиме кампанію з кондиціонерів в московському регіоні і з розміщення оголошень виключно в пошуковій мережі - трохи нижче дивіться, що це таке) .

У згаданій в самому верху цієї публікації статті про контекстну рекламу ми говорили, що в АдВордса є два варіанти розміщення рекламних оголошень: або безпосередньо в пошуковій видачі Google, або на сайтах партнерської мережі (це виворіт адсенса ).

Тому на самому початку процесу створення рекламної кампанії в Google AdWords нам пропонують вибрати тип:

Перший варіант пропонує розміщувати оголошення та в пошуку, і в КМС. Другий варіант - це чисто пошук. Третій - чисто КМС. Ну, і четвертий - Мерчант (сервісу аналогічний Yandex Market ).

Так як місця розміщення оголошень і їх робота в пошуку і партнерської мережі істотно відрізняються (це два різних каналу з різними місцями розміщення і з абсолютно різними принципами визначення релевантності аудиторії, і, отже, різними рекламними завданнями і, що важливо, різними структурами рекламних оголошень) , то рекомендується створювати дві кампанії: окремо для пошуку і окремо для КМС (медійній мережі), а не поєднувати їх, використовуючи перший варіант списку.

Крім цього, розбиття кампанії на дві частини дозволить потім більш гнучко управляти настройками рекламної кампанії для показів оголошення на конкретному місці розміщення (у контекстної-медійної мережі є ряд особливостей, які слід було б використовувати), що може призвести в результаті до економії витрачаються на контекстну рекламу коштів. Почнемо з пошуку, вибравши варіант зі списку - «Тільки пошукова мережа».

Товарні оголошення будуть показуватися в Гугл Мерчант, а динамічні пошукові оголошення - можуть використовуватися для реклами товарів інтернет-магазину, якщо ви збираєтеся рекламувати свій торговий каталог. Ми будемо використовувати в нашому прикладі стандартні текстові оголошення.

Трохи нижче в інтерфейсі налаштування кампанії в Гугл АдВордса знаходиться область «Мережа», де ви вільні залишити або зняти наявну в поле «Включити пошукових партнерів» галочку:

Трохи нижче в інтерфейсі налаштування кампанії в Гугл АдВордса знаходиться область «Мережа», де ви вільні залишити або зняти наявну в поле «Включити пошукових партнерів» галочку:

Хто такі пошукові партнери? Це ті веб-майстри, які встановили у себе на сайті пошук Google і активували в ньому показ контекстної реклами, щоб почати на цьому заробляти (Гугл ділиться половиною доходів з кожного кліка по ній). Серед таких сайтів є і гіганти. Виключати пошукових партнерів зняттям галочки, я думаю, немає сенсу, бо вони являють собою той же пошук, але за іншою адресою.

Переходимо до наступної області налаштування кампанії - «Пристрої». Тут ми на даному етапі нічого змінити не можемо, але після збереження створеної кампанії в Гугл АдВордса у вас з'явиться можливість зайти в її налаштування і вибрати потрібні пристрої. Той майстер створення кампанії, який зараз розглядається, є спрощеним, щоб не завантажувати новачків надмірною кількістю незрозумілих їм налаштувань.

Далі в області «Місця розташування» ви вибираєте той регіон, кому будуть показуватися ваші оголошення. Google AdWords в цьому плані, на відміну від Яндекс Директа, дозволяє дуже точково провести рекламну кампанію. Але про все по порядку. Спочатку вам пропонується грубо окреслити географію показу: всі країни, Росія або ще щось, що ви самі введете.

Я ввожу «Москва» і із запропонованого списку вибираю один з варіантів (охоплення в 13 мільйонів вражає) за допомогою кнопки «Додати».

Більш точно спозиционировать розміщення своїх оголошень ви зможете, натиснувши на кнопку «Поблизу» навпроти доданого регіону:

У вікні можна буде задати, наприклад, радіус охоплення щодо певного місця на карті або навіть виключити окремі райони, щоб користувачам, які зайшли в інтернет, звідти ваші оголошення від Гугл АдВордса не з'являлися. При необережному звернення можна сильно звузити охоплення аудиторії (не виправдано) і не отримати на виході бажаних результатів (переходів на ваш сайт).

Йдемо далі. В області «Мови» нам пропонується націлити за мовою. Справа в тому, що досить часто Гугл АдВордса за замовчуванням пропонує показувати оголошення тільки в регіональній видачі пошуку Google.ru, що не зовсім буде правильно, бо і в Google.com можуть теж показуватися російськомовні оголошення по аналогічним запитам.

Іноді буває, що браузер з умолчательную англійською мовою використовують російськомовні користувачі мережі. Тому вибирати потрібно і Google.ru, і Google.com при налаштуванні мовного таргетингу. Тобто потрібно буде клікнути на кнопку «Включити таргетинг на запропоновані мови».

Тобто потрібно буде клікнути на кнопку «Включити таргетинг на запропоновані мови»

У наступній області «Стратегія призначення ставок» вам пропонують вибрати один з двох варіантів:

 1. Вручну керувати ставками (ціною за клік)
 2. Віддати все в руки автоброкера, щоб Гугл АдВордса вибирав ставки сам, орієнтуючись на вказаний вами добовий бюджет і даючи вам можливість отримати максиму кліків за ці гроші.

Вручну керувати ставками (ціною за клік)  Віддати все в руки автоброкера, щоб Гугл АдВордса вибирав ставки сам, орієнтуючись на вказаний вами добовий бюджет і даючи вам можливість отримати максиму кліків за ці гроші

В принципі, можна використовувати і перший варіант, але починати краще саме з другого (автоброкера), хоча б просто для того, щоб набрати статистику. В цьому випадку вам доведеться визначитися зі щоденною сумою, яку ви готові витрачати в Google AdWords в рамках цієї кампанії.

В області «Розширення оголошень» вам дається можливість спробувати збільшити CTR ваших оголошень за рахунок додавання в них адреси вашої фірми, її телефону і посилань на основні розділи сайту.

Наприклад, для вказівки адреси досить буде поставити галочку в першому полі та натиснути на посилання «Додати зараз». Після чого вам буде запропоновано пов'язати акаунти Гугл Адрес і АдВордса, після чого вам буде запропоновано вказати свою адресу.

Якщо ви залучаєте користувачів на повноцінний сайт (а не на одностранічнік), то можете вказати до чотирьох додаткових посилань. Зазвичай тут вказують тематичні оголошенню розділи або, наприклад, сторінки контактів, установки, доставки, акції і т.п. Ну, а про телефон, думаю, і так все зрозуміло.

Виглядати таке оголошення буде вже більш інформативно і помітно для користувачів пошукової системи.

Виглядати таке оголошення буде вже більш інформативно і помітно для користувачів пошукової системи

Власне, все. Для створення кампанії залишиться тільки натиснути на кнопку «Зберегти і продовжити». Далі вже можна приступати до створення групи оголошень, але про це ми будемо говорити вже в наступній статті.

Далі буде >>> (Ви можете підписатися на розсилку , Щоб його не пропустити)

А ось і продовження вийшло: Google AdWords - створення груп і оголошень, робота з інтерфейсом системи і інструментом добору ключових слів (Але ви все одно підписуйтесь - буде ще багато цікавого і корисного).

Удачі вам! До швидких зустрічей на страницах блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

 • Як не викинути гроші на вітер при використанні контекстної реклами
 • Використову для заробітку

  Що необхідно зробити, щоб створити рекламну кампанію в Гугл АдВордса?
  Які вони бувають?
  Як створити найбільш ефективний список ключових слів для кампанії в Google AdWords?
  Чому так важливий CTR?
  Меню сайта
  Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения