ІНСТРУМЕНТИ інернет-МАРКЕТИНГУ ЯК ОСНОВА ЕЛЕКТРОННОЇ КОМЕРЦІЇ

Розвиток мережі Інтернет та сучасних інформаційних технологій, динаміка появи і розширення електронних комерційних систем стали основою для створення нової галузі маркетингу - Інтренет-маркетингу, історія якого почалася на початку 1900х готовий, коли на перших сайтах стала з'являтися інформація про різні товари і послуги. На сьогоднішній день інтернет-маркетинг є перспективним напрямком рекламної галузі, яке дозволяє підійти з різних сторін до питань просування компанії і її продукції на ринку товарів і послуг.

У зв'язку з тим, що впровадження в бізнес-процеси інформаційних і телекомунікаційних технологій і систем привело до широкого поширення електронної комерції, потрібно приділяти максимальну увагу вже нової галузі маркетингу, Інтернет-маркетингу, який має принципові відмінності від традиційного. У новій галузі присутні свої способи досягнення максимального залучення аудиторії до споживання тих чи інших товарів і послуг. Саме Інструменти Інтернет-маркетингу дозволяють досягти успіху в будь-якому виді діяльності мережі Інтернет. Актуальність обраної теми обумовлена ​​тим, що розвиток рекламного бізнесу не стоїть на місці, інструменти Інтернет-просування знаходяться в постійному оновленні та вдосконаленні, з кожним роком з'являються все нові і нові. І в зв'язку з цим дуже важливо детально вивчати специфіку кожного інструменту, відстежувати всі тенденції і використовувати тільки ті інструменти, які є на даний момент найбільш ефективними.

Метою даної статті є детальний розгляд основних інструментів Інтренет-маркетингу і їх оцінка відповідно до досліджень фахівців-маркетологів.

Виходячи з поставленої мети, вирішувалися такі завдання:

1. Вивчити теорію Інтренет-маркетингу і його основних інструментів;

2. Проаналізувати різні рейтинги, статистики, прогнози фахівців в області Інтернет-маркетига;

3. Зробити висновки про перспективні напрямки в області Інтренет-маркетингу на 2014-2015 рр.

1. Теорія Інтренет-маркетингу.

1.1. Поняття Інетернет-маркетингу.

На початку 1990-х років з появою перших сайтів, на яких розташовувалася інформація про різні товари і послуги, почалася історія Інтренет-маркетингу. В даний час Інтернет-маркетинг перевернув уявлення про те, яким чином необхідно вести бізнес. Інтернет-маркетинг є основою сучасного капіталізму і новітньої галуззю традиційного маркетингу, яка надає величезні можливості і не має ніяких тимчасових обмежень.

За І.В. Успенському під терміном Інтренет-маркетингу розуміється теорія і методологія організації маркетингу в гіпермедійних просторі Інтернету. Інтернет має унікальні характеристики, що значно відрізняються від характеристик традиційних інструментів маркетингу. Одним з основних властивостей середовища Інтернету є її гіпермедійна природа, що характеризується високою ефективністю в поданні та засвоєнні інформації, що значно підвищує можливості маркетингу в посиленні взаємозв'язку підприємств і споживачів [4].

1.2. Особливості та переваги Інтренет-маркетингу.

Інтернет-маркетинг має свою специфіку. Звичайно ж, він зберіг основи традиційного маркетингу, але в зв'язку з різними аспектами технічної бази мережі, а також особливостями Інтернету як медіа середовища, Інтернет-маркетинг виділяють серед інших видів реклами.

Розглянемо деякі особливості та переваги використання інтернету в маркетингу:

1) Інтернет простір виступає в якості глобального ринку, який дозволяє без відкриття представництва або магазину в будь-якій країні виходити на міжнародний ринок.

2) Інтернет не має часових обмежень, що дозволяє ознайомити з рекламованими товарами і послугами тисячі потенційних клієнтів.

3) На відміну від традиційної реклами в ЗМІ, Інтернет-реклама має гнучкість і миттєво переорієнтується за даних умов.

4) Зворотній зв'язок між потенційними клієнтами та компанією дозволяє моментально простежити, наскільки затребуваний у споживачів той чи інший товар, як у вашій компанії, так і у конкурентів.

5) прозоре середовище інтернет простору дозволяє в режимі реального часу оцінити результати рекламної кампанії.

2. Інструменти Інтренет-маркетингу.

На сьогоднішній день Інтернет-маркетинг забезпечений технологіями, які дають можливість визначити потрібний напрямок в просуванні онлайнового бізнесу і вибрати перелік необхідних інструментів для залучення максимальної кількості аудиторії. Тільки за допомогою вдало підібраних до певного виду Інтернет діяльності інструментів Інтренет-маркетингу можна досягти бажаних результатів рекламної кампанії в Інтернеті. Найчастіше, деякі інструменти Інтернет-маркетингу незаслужено відсуваються на другий план або зовсім не використовуються. Однак практично всі інструменти дають безпосередню приріст трафіку і конверсії, що і буде обгрунтовано далі.

2.1. Медійна реклама.

Під поняттям медійної реклами розуміється реклама, розміщена в тексто-графічному вигляді в медіа ресурсах, таких як друковані видання, радіо, ТБ, Інтернет. У середовищі тих, хто займається інтернет-маркетингом, під поняттям медійної реклами зазвичай розуміється банерна реклама. Це все тому, що банерна реклама займає більшу частину медійної, але все ж до неї також відносять різні розсилки (не спам), статті, короткі відеоролики і т. П.

В першу чергу варто відзначити, що медійна реклама використовується в тому випадки, коли необхідно розкрутити новий бренд, дати інформацію споживачам про вже існуючому і підвищити його впізнаваність. Медійна реклама впливає, перш за все, на візуальне сприйняття інформації людиною. Наприклад, відреагувавши на банер, тобто, клікнувши на нього, відвідувач автоматично переноситься в інтернет-поле, на яке веде банерна посилання. Банер миттєво наближає користувача до рекламованого продукту або до інформації про цей продукт. Жоден вид реклами не володіє такою інтерактивністю, як банерна.

2.2. Пошукової маркетинг і SEO-технології.

Абревіатура SEO розшифровується як "search engines optimization", що перекладається як «оптимізація пошукових машин», а на практиці означає «оптимізація для пошукових машин», тобто використання схем роботи пошукових систем таким чином, щоб збільшити відвідуваність Інтернет-ресурсу і підвищити його місце при видачі пошукових запитів.

Поняття SEO включає в себе пошукової маркетинг - SEM (search engine marketing). При оптимізації сайту під пошукові системи в першу чергу необхідно вивчити пошукові запити Інтернет користувачів, чим і займається пошукової маркетинг. Найчастіше SEM є невід'ємною частиною SEO.

В першу чергу, пошукова оптимізація працює на збільшення продажів за рахунок тотальної присутності сайту в результатах видачі різних пошукових систем, аудиторії яких налічують мільйони користувачів по всьому світу.

2.3 Вірусний маркетинг.

Термін вірусний маркетинг з'явився не випадково. Процес поширення реклами такого виду схоже вірусних епідемій: поширення йде вкрай швидко, зростає в геометричній прогресії, його складно зупинити і часто виникають ситуації, коли здається, що інтерес до інформації затих, але він піднімається новою хвилею поширення.

В основі вірусного маркетингу лежить поширення привабливою для користувачів інформації, яка добровільно передається між людьми.

Дана стратегія сприймається користувачами не як реклама, а скоріше як дозвілля або розвага, так як зазвичай вірусний конвент набуває таких форм як відео, фото, оригінальний сайт, флеш-ігри, дзвінки з відеоролика (WOW - call), або навіть просто тест (анекдоти ).

2.4. E - mail маркетинг як головна складова прямого маркетингу.

Прямий маркетинг - це вид маркетингової комунікації, який вибудовує безпосередньо взаємини не з цільовою групою, а з окремими індивідами з метою отримання прибутку.

Прямий маркетинг, перш за все, це індивідуальна розсилка по електронній пошті, для реалізації якої потрібно наявність клієнтської бази, яка буде постійно поповнюється і оновлюється.

2.5. Web -аналитик.

Як і будь-яка аналітика, web-аналітика - це аналіз даних. Вона прогнозує будь-яким маркетингових кампаній, може аналізувати ринок, а також з її допомогою можна створювати моніторинг ставлення клієнтів до товару. Основною метою web-аналітики є збільшення числа продажів або будь-яким необхідних дій.

2.6. SMM і SMO.

Абревіатура SMO розшифровується як "s ocial m edia o ptimization", що перекладається як «оптимізація для соціальних систем», тобто зміна сайту таким чином, щоб на нього частіше посилалися, цитували в соціальних мережах, тематичних постах, блогах і форумах.

Паралельно SMO з'явилася ще один вид розкрутки - це SMM, що розшифровується як "s ocial m edia m arketing", а на практиці діє як розкрутка в соціальних медіа, тобто на блогах, форумах і т. Д.

У SMM входить комплекс заходів, спрямованих на розкрутку сайту в соціальних мережах, який надає необхідну інформацію для зацікавлених користувачів, такі як участь в форумах, дискусіях, розміщення публікацій, рекомендації друзям цікавих статей, подій, заходів. У кожної мережі Інтернету є свої особливості, в зв'язку з цим SMM просування повинно брати до уваги психологію, настрій, звички, інтереси людей, перш ніж впливати на них вплив.

Говорячи про роботу в SMM, мається на увазі обов'язкова оптимізація сайту і приведення його в аналогії з основними критеріями SMO.

SMM і SMO використовуються разом, вони дозволяють вирішити завдання отримання якісного трафіку, як на сайті, так і на співтоваристві в соціальних мережах, завдяки чому збільшується впізнаваність бренду і йде збільшення росту продажів.

2.8 Контент-маркетинг.

Контент-маркетинг - це прийоми, які дають можливість збільшити популярність сайту за допомогою публікації нестандартного контенту на ньому. В основі такого маркетингу лежать корисні і цікаві статті, навчання, розміщені на сайті, які сприяють збільшенню природних посилань на що розвиваються майданчиках, що допомагає підвищити рейтинг сайту і поліпшити його позицій в пошукових системах.

2.9 Автоматизація маркетингу.

На розробку і аналіз рекламних кампаній в Інтернеті йде досить багато часу, тому в сучасних умовах без автоматизації ніяк не обійтися. Основною метою автоматизації маркетингу є оптимізація витрат часу, яка працює на збільшення продажів. Автоматизація дозволяє оперативно налаштувати рекламну кампанію, підрахувати бюджет, порівняти кампанії, підвести підсумки, як фінансові, так і відносні.

2.10 Контекстна реклама.

Контекстна реклама представляє собою один із способів розміщення рекламної інформації на кшталт відповідності контексту на тому чи іншому Інтернет-ресурсі або окремих його сторінках. В основному інформація надається у вигляді текстових і графічних повідомлень на сторінках пошукових сервісів, які залежать від запиту, виїденого користувачем.

Сутність контекстної реклами полягає в тому, що її дія спрямована виключно на потенційного споживача рекламованої послуги або товару. У цьому, власне, і полягає її ефективність.

З одного боку, текстова реклама багато в чому аналогічна рядкової і графічної реклами в паперових газетах і журналах. Але у всіх видів контекстної реклами в інтернеті є важлива відмінна риса, а саме - якщо відвідувач натискає (клацає) рекламне оголошення (текст, банер або відео), йому відкривається сторінка з більш розгорнутою інформацією про рекламований товар або послугу. Тобто кожне з таких рекламних оголошень містить в собі гіперпосилання, ведучу на сайт рекламодавця. Ще однією характерною особливістю реклами в інтернеті є її автоматизированность. Тобто багато питань проведення рекламних кампаній виконуються спеціальними програмами. Наприклад, автоматично визначається порядок показу рекламних оголошень, розраховується середня ціна за клік, величина витрачається бюджету і багато іншого.

3. Аналіз дослідження інструментів Інтернет-маркетингу фахівців з даної предметної області.

В ході вивчення теорії про інструменти Інтренет-маркетингу було проаналізовано дослідження фахівців в представленій галузі, основними завданнями якого були:

1. Дати прогноз змінюються тенденцій Інтренет-маркетингу в 2014 році;

2. Скласти рейтинг успішності інструментів Інтренет-маркетингу;

3. Визначити основні труднощі, що виникають при роботі з інструментами Інтренет-маркетингу.

В Інтернет дослідженні «Тренди Інтренет-маркетингу в 2014 році», яке проходило у вигляді соціологічного опитування, взяло участь 323 спеціаліста, які працюють в Інтернет-сфері. Респондентам було запропоновано такі питання:

1. На які інструменти Інтренет-маркетингу ви плануєте збільшити бюджет в 2014 році?

2. Що буде запорукою успішного Інтренет-маркетингу в 2014 році?

3. Що викликає труднощі при роботі з Інтернет-маркетингом?

Також було складено рейтинг пріоритетних напрямків на 2014-2015 рр.

Результати дослідження були представлені в роботі директора з маркетингу центру online-освіти «Нефологія» Юлії Спірідонової-Мікеда.

У першому питанні досліджувалося, на які інструменти Інтернет-маркетингу фахівці збираються збільшити бюджет в 2014 році. Результати виглядають наступним чином:

Малюнок 1. Питання: на які напрямки Ви плануєте збільшити бюджет в 2014 році?

За результатами опитування з цього питання очевидним є те, що контент-маркетинг набирає величезну популярність. Завдяки якісній, цінної інформації, компанії можуть, як і залучити нову аудиторію, так і завоювати лояльність вже існуючих клієнтів. Прогнози 2013 року, пов'язані з тим що, даний інструмент Інтернет-маркетингу буде найперспективнішим інструментом інтернет-просування, виправдалися. Бюджет на даний напрямок планують збільшити 45% компаній. Також, традиційно лідируючі позиції займає контекстна реклама і маркетинг соціальних мереж (SMM).

Далі досліджувалися направлення на предмет успішності.

Малюнок 2. Питання: Що, на вашу думку, буде запорукою успішного Інтернет-маркетингу в 2014 році?

Більшість фахівців вважають, що контент-маркетинг, поряд з персоналізацією і веб-аналітикою - запорука успіху інтернет-просування в 2014 році. В даний час посилюється тренд в сторону індивідуального контенту, коли інформація підбирається під інтереси кожного клієнта або групи клієнтів.

Далі, дослідники спробували з'ясувати, що є основною складністю для Інтернет-маркетологів.

Малюнок 3. Питання: Що являє для вас найбільшу складність при роботі з інтернет-маркетингом?

Проблема, з якою давно намагаються впоратися інтернет-маркетологи, а саме наявність кваліфікованих фахівців, займає лідируючу позицію. Саме робота професіоналів є запорукою успіху в Інтернет-просуванні. Безсумнівно, з кожним роком кількість і складність інструментів Інтернет-маркетингу зростає, а потрібну кількість грамотних інтернет-фахівців з'являється не так швидко. Але якщо подивитися з іншого боку, ця головна трудність роботодавців є відмінною перспективою розвитку для молодих фахівців.

На закінчення хотілося б відзначити, що практика сучасного Інтернет-маркетингу і численні дослідження свідчать про те, що застосування методів Інтернет-маркетингу дозволяє істотно розширити діяльність компаній, вивести бізнес з локального ринку на ширший простір.

Зараз, коли бізнес знаходиться на хвилі постійно мінливих ринкових умовах, інтернет-маркетинг виступає рушійною силою компанії. Дуже важливо дотримуватися трендам і використовувати в роботі саме ті інструменти, які дають бажаний результат.

Важливо пам'ятати, що перелік інструментів Інтернет-маркетингу постійно збагачується все новими і новими. Як показали результати дослідження, то, що було ефективним ще зовсім недавно, може вичерпати себе вже на майбутній рік. Сучасний ринок не стоїть на місці, і потрібно рухатися в темпі його розвитку.

Однією з метою даної статті було визначити перспективні напрямки на 2014 рік. Підіб'ємо підсумки дослідження:

1. У 2014 році єдино вірним способом визначення коефіцієнта окупності від інтернет-просування є веб-аналітика.

2. Контент-маркетинг набирає все більшої популярності і стає основним об'єктом уваги інтернет-фахівців, проте традиційна контекстна реклама і SMM і раніше залишаються в тренді.

3. Брак кваліфікованих фахівців як і раніше є основною проблемою галузі.

4. Інтернет-маркетологи роблять все більший акцент на створення цінності для споживача і персоналізацію. Саме в цьому фахівці бачать складові успіху.

5. На перше місце виноситься вже не просто залучення аудиторії на сайт, як це було раніше, компанії все більше намагаються зрозуміти, що вони отримують від інтернет-просування.

6. Контент і аналітика є рушійними силами 2014 року. Саме в створенні цінності для споживача, всебічний розвиток комунікації з клієнтами, аналізі результатів фахівці вбачають запоруку успішно розвивається інтернет-просування.

Список літератури:
1. Інструменти інтернет-маркетингу - [Електронний ресурс] - Режим доступу. - URL: http://takmak51.ru/ (Дата звернення 14.11.14).
2. Інтернет-маркетинг: практичні інструменти - [Електронний ресурс] - Режим доступу. - URL: http://mbschool.ru/articles/marketing/internet_marketing (Дата звернення 14.03.14).
3. Тренди Інтренет-маркетингу в 2014 році - [Електронний ресурс] - Режим доступу. - URL: http: //www.slideshare.net/netology/2014-29520716 (Дата звернення 13.04.14).
4. Успенський І.В. Інтернет-маркетинг: Підручник. - СПб .: Изд-во СПГУЕіФ, 2003. С. 119.

1. На які інструменти Інтренет-маркетингу ви плануєте збільшити бюджет в 2014 році?
2. Що буде запорукою успішного Інтренет-маркетингу в 2014 році?
3. Що викликає труднощі при роботі з Інтернет-маркетингом?
1. Питання: на які напрямки Ви плануєте збільшити бюджет в 2014 році?
2. Питання: Що, на вашу думку, буде запорукою успішного Інтернет-маркетингу в 2014 році?
3. Питання: Що являє для вас найбільшу складність при роботі з інтернет-маркетингом?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения