Інтернет торгівля: як продавати товари через інтернет

 1. Інтернет торгівля: як продавати товари через інтернет Все більша кількість видів торговельної діяльності...
 2. КВЕД для інтернет-магазину
 3. Оподаткування інтернет-магазину
 4. Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД
 5. Як продавати товари через Інтернет правильно
 6. Інтернет торгівля: як продавати товари через інтернет
 7. Продажі через інтернет: чи потрібно оформляти ІП
 8. КВЕД для інтернет-магазину
 9. Оподаткування інтернет-магазину
 10. Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД
 11. Як продавати товари через Інтернет правильно
 12. Інтернет торгівля: як продавати товари через інтернет
 13. Продажі через інтернет: чи потрібно оформляти ІП
 14. КВЕД для інтернет-магазину
 15. Оподаткування інтернет-магазину
 16. Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД
 17. Як продавати товари через Інтернет правильно

Інтернет торгівля: як продавати товари через інтернет

Все більша кількість видів торговельної діяльності сьогодні «йдуть» в інтернет: віртуально можна купити практично будь-яку річ, починаючи від побутової техніки, закінчуючи носовою хусткою. Багато починаючі підприємці помилково вважають, що при веденні віртуального бізнесу необов'язково сплачувати податки і реєструвати свою фірму. Це не так. Інтернет-магазин веде облік і платить податки так само, як будь-який оффлайн-магазин.

зміст:

1. Продажі через інтернет: чи потрібно оформляти ІП
2. КВЕД для інтернет-магазину
3. Оподаткування інтернет-магазину
4. Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД
5. Як продавати товари через інтернет правильно

Продажі через інтернет: чи потрібно оформляти ІП

Ведення бізнесу не виходячи з дому сьогодні стало справою реальним і досить прибутковим. Інтернет-торгівля набирає обертів, кількість віртуальних магазинів щодня зростає. Це пов'язано з «подвійний» вигодою для продавців і для покупців. Покупцеві більше не потрібно витрачати час на виснажливі походи по магазинах - здійснюється доставка товарів на будинок і особисто в руки, а заощадити на придбанні речей в мережі Інтернет можна в рази, так як віртуальні ціни зведені до мінімуму завдяки скороченню витрат продавця на ведення торгівлі.

Продавці теж «в плюсі»: витрати значно скорочуються, так як для ведення торгівлі не потрібно спеціального майданчика - точки або магазину, немає необхідності наймати персонал, платити йому зарплату і оплачувати рахунки за електрику. Загалом, плюсів віртуальної торгівлі дійсно багато, але наївно вважати, що такого «порушника» податкового законодавства неможливо зловити - нерідкі випадки закриття таких нелегальних віртуальних магазинів і накладення на їх власників адміністративних штрафів за незаконну підприємницьку діяльність. Для тих, хто не хоче мати неприємності з податковими органами, нагадаємо, що штраф за непостановку фірми на облік в УФНС складе 10% від отриманого вами доходу, але не менше 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КВЕД для інтернет-магазину

Почнемо з того, що здійснювати підприємницьку діяльність, а саме торгівлю, що не зареєструвавши себе як юридична особа або індивідуальний підприємець - заборонено. А значить, ваш віртуальний магазин повинен бути зареєстрований, повинен платити податки внески і надавати податкову звітність. Іншими словами, в цьому питанні інтернет-торгівля від торгівлі «реальної» відрізняється не кардинально.

Інтернет-торгівля-це дистанційний спосіб продажу товарів, і відповідно до ЄДРПОУ видів економічної діяльності (КВЕД) - це роздрібна торгівля, здійснювана через телемагазини і комп'ютерні мережі, яка відповідає коду за КВЕД 52.61.2. Також при реєстрації бізнесу ви можете вибрати інші відповідні коди КВЕД: це 52.61.1 або 52.63 ( «Роздрібна поштова (посилкової) торгівля» та «Інша роздрібна торгівля поза магазинами» відповідно).

В цілому ж діяльність інтернет-магазину регламентують «Правила продажу дистанційним способом», які були затверджені постановою уряду нашої країни. Початківцям підприємцям ознайомитися з ними потрібно в обов'язковому порядку. Реалізація товару в рамках інтернет-магазину здійснюється на підставі роздрібного договору купівлі-продажу. Так як перед покупкою товару покупець не має можливості особисто оцінити його якість, то, згідно з «Правилами» продавець зобов'язаний довести до відома споживача таку інформацію про продукцію, як ціна, сертифікати відповідності, склад продукту (в першу чергу це стосується харчової продукції), гарантійні терміни, а також терміни придатності, вся інформація про виробника товару (в тому числі адресу та назву фірми), енергетична ефективність товару та інші відомості. Вся перерахована інформація повинна бути доведена до покупця в обов'язковому порядку.

Також на вашому сайті інтернет-магазину необхідно розмістити положення щодо приймання та обміну товарів. На державному рівні регламентована і ця сфера - покупець інтернет-магазину має право відмовитися від продукту в будь-який час до того моменту, як він був йому вручений, а також протягом тижня після отримання. Пояснювати причини повернення при цьому не обов'язково. Якщо на сайті вашого інтернет-магазину не буде представлена ​​повна інформація про порядок повернення товарів, то покупець може законно повернути куплену продукцію протягом 90 днів з того моменту, як товар потрапив йому в руки.

Другим документом, який регламентує роботу і обов'язки інтернет-магазину по відношенню до покупців, є «Закон про захист прав споживачів». З ним також необхідно ознайомитися кожному початківцю свій бізнес в сфері інтернет-торгівлі.

Оподаткування інтернет-магазину

Всі операції купівлі-продажу вашого інтернет-магазину необхідно відображати в бухгалтерському обліку. За правилами він ведеться так само, як і при продажу товарів звичайним способом. Ви можете вибрати дві основні системи оподаткування: загальну систему оподаткування (ОСН) та особливий спосіб оподаткування (ССО). Обидві передбачають роботу обов'язкову роботу тільки з контрольно-касової технікою - здійснюючи продажу через інтернет, її застосування є обов'язковим.

Більшість фахівців і досвідчених бізнесменів визнають, що так звана «спрощенка» ССО - найправильніший і прийнятний варіант оподаткування інтернет-магазину. Податкова ставка тут може бути в розмірі 6% або 15%. У першому випадку ви платите тільки 6% з доходу (з 2013 року граничний розмір доходів при даній сістеменалогообложенія не повинен бути більше 60 мільйонів рублів за звітний період), а в другому випадку - 15% з доходу за вирахуванням витрат. Цей варіант оподаткування інтернет-магазину обліку трохи складніше, так як виникне необхідність доводити витрати при веденні бухгалтерського обліку. В цілому ж для застосування спрощеної системи оподаткування ваш бізнес в сфері інтернет-торговлідолжен відповідати таким вимогам, як чисельність працівників (не більше ста чоловік), рівень доходу магазина (не більше 45 мільйонів за звітний період). Здавати податкову звітність при спрощеній системі оподаткування також необхідно.

Якщо ви все-таки виберете загальну систему оподаткування для інтернет-магазину, то вам доведеться вести повноцінний бухгалтерський облік з використанням Плану рахунків, сплачувати численні види податків, зборів та внесків. Все це може бути досить обтяжливо для підприємця, який щойно розпочинає свій бізнес в сфері інтернет-торгівлі.

Читайте також: Кредит ІП під заставу нерухомості в 2018 році

Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД

Багато починаючі підприємці задаються питанням - чи можна при організації торгівлі через інтернет-магазин застосовувати таку систему оподаткування, як єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД)? Згідно із законодавством нашої країни, це неможливо. Це пов'язано з тим, що продаж товарів дистанційним способом (конкретно інтернет-торгівля) сама по собі не є роздрібною торгівлею.

Перейти на систему ЕНВД підприємець може тільки в тому випадку, якщо у інтернет-магазину є своя «реальна» точка продажів - тобто «віртуально» ви торгуєте тими ж товарами, що є у вас в роздрібному магазині, а інтернет-магазин є лише небагатьом електронним каталогом, де покупець може подивитися товар. Замовити його і оплатити він повинен буде не через інетрнет-сайт, а безпосередньо в «реальному»-якій точці продажу. Перехід на ЕНВД простий з точки зору ведення бухгалтерського обліку інтернет-магазину та подання податкової звітності, а також відсутність необхідності застосування контрольно-касової техніки - все це знижує витрати підприємця. Але якщо в мережі інтернет віртуальний магазин не має «реальної» точки для здійснення торгівлі, то перехід на систему ЕНВД для вас буде неможливий. В цілому ж вибір форми оподаткування і коду КВЕД інтернет-магазину є справою кожного підприємця.

Детальніше варто зупинитися на застосуванні контрольно-касової техніки при здійсненні вірутальних торгівлі. Видача покупцеві касового чека - це обов'язкова вимога. Якщо доставку товарів ви здійснюєте самостійно, то чеки можна друкувати безпосередньо в момент передачі продукції, використовуючи «переносні» ККМ малих габаритів. Друкувати чеки заздалегідь, а видавати їх при передачі товару і отриманні готівки сьогодні не можна - податкові органи регулюють і дану сферуторговлі.

При будь-якій формі оплати товарів при здійсненні інтернет-торгівлі (використання «Електронних гаманців», переклади на банківську карту) покупець також повинен отримати від вас чеки або інші документи, які підтвердять здійснення безготівкової оплати покупки.

Як продавати товари через Інтернет правильно

Сьогодні віртуальні продажу - це сотні варіантів, що не обмежуються тільки рамками інтернет-магазину. Найрізноманітніші товари можна не менш успішно продавати в соціальних мережах - «Вконтакте», «Фейсбуці», «Інстаграме»; можна викладати свою продукцію для продажу на сервісах безкоштовних оголошень типу «Авіто» та інших. Величезною популярністю через високу ефективність користуються продажу через «Яндекс. Директ »- це сервіс відомого російського пошукача, завдяки якому за окрему плату ваше оголошення показується інтернет-користувачам, які шукають в пошукових запитах схожі товари або послуги.

Але є і деяка специфіка продажів товарів через інтернет. Так, за словами фахівців, в «Яндекс. Ю Я »краще продаються різні послуги, починаючи від юридичної допомоги, закінчуючи виготовленням банерної реклами. В налаштуваннях сервісу можна вибрати певні міста, жителям яких і буде показуватися ваша реклама. Наявність сайту для користування сервісом «Яндекс. Директ »не обов'язково - будь-який користувач може безкоштовно зробити свою« візитку »з контактною інформацією та описом послуг.

Що ж стосується соціальних мереж, наприклад, особливо популярною в нашій країні «Вконтакте», то і тут здійснювати продажу можна різними способами. Найпростіший варіант - продавати товари через свій аккаунт, викладаючи на стіні зображення продукції, розцінки, роз'яснюючи способи доставки. Але він буде ефективний, якщо ваша сторінка в соцмережі достатня популярна. Другий ефективний варіант - створити групу. Вона-то і стане вашою своєрідною «вітриною»: тут ви можете викладати товари в наявності або під замовлення, влаштовувати акції для покупців. Але найголовніше - не припиняти роботу над розвитком групи і її популярністю, так як це запорука успішності вашого бізнесу в Інтернеті. Пишіть унікальні тексти про товари, заповнюйте групу відгуками задоволених клієнтів, додавайте в групу нових гостей, фото і відео - тобто займайтеся її різнобічної «розкруткою». Найбільш вдало «Вконтакте» і інших соцмережах продається одяг, аксесуари для смартфонів, взуття, квіти, сувеніри та інші різні «дрібниці». У будь-якому випадку Інтернет пропонує багато варіантів для ведення бізнесу в сфері торгівлі товарами і послугами, і ви можете самостійно вибрати той, який більше підходить саме вам.

Якщо у вас залишилися питання, що стосуються оподаткування, кодів КВЕД інтернет-магазину, реєстрації домену, вибору назви для віртуального магазину і інші, ви можете ознайомитися з нашим матеріалом «Як відкрити інтернет-магазин« з нуля » . Наша проста покрокова інструкція допоможе вам реалізувати свій бізнес-проект і в найкоротші терміни почати отримувати прибуток від продажу товарів в мережі інтернет.

Дивіться також:

Вибираємо назву для інтернет магазину
Основи інтернет-маркетингу: інструменти, застосування в бізнесі
Як збільшити середній чек в інтернет-магазині
Як збільшити продажі в інтернет-магазині

Інтернет торгівля: як продавати товари через інтернет

Все більша кількість видів торговельної діяльності сьогодні «йдуть» в інтернет: віртуально можна купити практично будь-яку річ, починаючи від побутової техніки, закінчуючи носовою хусткою. Багато починаючі підприємці помилково вважають, що при веденні віртуального бізнесу необов'язково сплачувати податки і реєструвати свою фірму. Це не так. Інтернет-магазин веде облік і платить податки так само, як будь-який оффлайн-магазин.

зміст:

1. Продажі через інтернет: чи потрібно оформляти ІП
2. КВЕД для інтернет-магазину
3. Оподаткування інтернет-магазину
4. Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД
5. Як продавати товари через інтернет правильно

Продажі через інтернет: чи потрібно оформляти ІП

Ведення бізнесу не виходячи з дому сьогодні стало справою реальним і досить прибутковим. Інтернет-торгівля набирає обертів, кількість віртуальних магазинів щодня зростає. Це пов'язано з «подвійний» вигодою для продавців і для покупців. Покупцеві більше не потрібно витрачати час на виснажливі походи по магазинах - здійснюється доставка товарів на будинок і особисто в руки, а заощадити на придбанні речей в мережі Інтернет можна в рази, так як віртуальні ціни зведені до мінімуму завдяки скороченню витрат продавця на ведення торгівлі.

Продавці теж «в плюсі»: витрати значно скорочуються, так як для ведення торгівлі не потрібно спеціального майданчика - точки або магазину, немає необхідності наймати персонал, платити йому зарплату і оплачувати рахунки за електрику. Загалом, плюсів віртуальної торгівлі дійсно багато, але наївно вважати, що такого «порушника» податкового законодавства неможливо зловити - нерідкі випадки закриття таких нелегальних віртуальних магазинів і накладення на їх власників адміністративних штрафів за незаконну підприємницьку діяльність. Для тих, хто не хоче мати неприємності з податковими органами, нагадаємо, що штраф за непостановку фірми на облік в УФНС складе 10% від отриманого вами доходу, але не менше 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КВЕД для інтернет-магазину

Почнемо з того, що здійснювати підприємницьку діяльність, а саме торгівлю, що не зареєструвавши себе як юридична особа або індивідуальний підприємець - заборонено. А значить, ваш віртуальний магазин повинен бути зареєстрований, повинен платити податки внески і надавати податкову звітність. Іншими словами, в цьому питанні інтернет-торгівля від торгівлі «реальної» відрізняється не кардинально.

Інтернет-торгівля-це дистанційний спосіб продажу товарів, і відповідно до ЄДРПОУ видів економічної діяльності (КВЕД) - це роздрібна торгівля, здійснювана через телемагазини і комп'ютерні мережі, яка відповідає коду за КВЕД 52.61.2. Також при реєстрації бізнесу ви можете вибрати інші відповідні коди КВЕД: це 52.61.1 або 52.63 ( «Роздрібна поштова (посилкової) торгівля» та «Інша роздрібна торгівля поза магазинами» відповідно).

В цілому ж діяльність інтернет-магазину регламентують «Правила продажу дистанційним способом», які були затверджені постановою уряду нашої країни. Початківцям підприємцям ознайомитися з ними потрібно в обов'язковому порядку. Реалізація товару в рамках інтернет-магазину здійснюється на підставі роздрібного договору купівлі-продажу. Так як перед покупкою товару покупець не має можливості особисто оцінити його якість, то, згідно з «Правилами» продавець зобов'язаний довести до відома споживача таку інформацію про продукцію, як ціна, сертифікати відповідності, склад продукту (в першу чергу це стосується харчової продукції), гарантійні терміни, а також терміни придатності, вся інформація про виробника товару (в тому числі адресу та назву фірми), енергетична ефективність товару та інші відомості. Вся перерахована інформація повинна бути доведена до покупця в обов'язковому порядку.

Також на вашому сайті інтернет-магазину необхідно розмістити положення щодо приймання та обміну товарів. На державному рівні регламентована і ця сфера - покупець інтернет-магазину має право відмовитися від продукту в будь-який час до того моменту, як він був йому вручений, а також протягом тижня після отримання. Пояснювати причини повернення при цьому не обов'язково. Якщо на сайті вашого інтернет-магазину не буде представлена ​​повна інформація про порядок повернення товарів, то покупець може законно повернути куплену продукцію протягом 90 днів з того моменту, як товар потрапив йому в руки.

Другим документом, який регламентує роботу і обов'язки інтернет-магазину по відношенню до покупців, є «Закон про захист прав споживачів». З ним також необхідно ознайомитися кожному початківцю свій бізнес в сфері інтернет-торгівлі.

Оподаткування інтернет-магазину

Всі операції купівлі-продажу вашого інтернет-магазину необхідно відображати в бухгалтерському обліку. За правилами він ведеться так само, як і при продажу товарів звичайним способом. Ви можете вибрати дві основні системи оподаткування: загальну систему оподаткування (ОСН) та особливий спосіб оподаткування (ССО). Обидві передбачають роботу обов'язкову роботу тільки з контрольно-касової технікою - здійснюючи продажу через інтернет, її застосування є обов'язковим.

Більшість фахівців і досвідчених бізнесменів визнають, що так звана «спрощенка» ССО - найправильніший і прийнятний варіант оподаткування інтернет-магазину. Податкова ставка тут може бути в розмірі 6% або 15%. У першому випадку ви платите тільки 6% з доходу (з 2013 року граничний розмір доходів при даній сістеменалогообложенія не повинен бути більше 60 мільйонів рублів за звітний період), а в другому випадку - 15% з доходу за вирахуванням витрат. Цей варіант оподаткування інтернет-магазину обліку трохи складніше, так як виникне необхідність доводити витрати при веденні бухгалтерського обліку. В цілому ж для застосування спрощеної системи оподаткування ваш бізнес в сфері інтернет-торговлідолжен відповідати таким вимогам, як чисельність працівників (не більше ста чоловік), рівень доходу магазина (не більше 45 мільйонів за звітний період). Здавати податкову звітність при спрощеній системі оподаткування також необхідно.

Якщо ви все-таки виберете загальну систему оподаткування для інтернет-магазину, то вам доведеться вести повноцінний бухгалтерський облік з використанням Плану рахунків, сплачувати численні види податків, зборів та внесків. Все це може бути досить обтяжливо для підприємця, який щойно розпочинає свій бізнес в сфері інтернет-торгівлі.

Читайте також: Кредит ІП під заставу нерухомості в 2018 році

Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД

Багато починаючі підприємці задаються питанням - чи можна при організації торгівлі через інтернет-магазин застосовувати таку систему оподаткування, як єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД)? Згідно із законодавством нашої країни, це неможливо. Це пов'язано з тим, що продаж товарів дистанційним способом (конкретно інтернет-торгівля) сама по собі не є роздрібною торгівлею.

Перейти на систему ЕНВД підприємець може тільки в тому випадку, якщо у інтернет-магазину є своя «реальна» точка продажів - тобто «віртуально» ви торгуєте тими ж товарами, що є у вас в роздрібному магазині, а інтернет-магазин є лише небагатьом електронним каталогом, де покупець може подивитися товар. Замовити його і оплатити він повинен буде не через інетрнет-сайт, а безпосередньо в «реальному»-якій точці продажу. Перехід на ЕНВД простий з точки зору ведення бухгалтерського обліку інтернет-магазину та подання податкової звітності, а також відсутність необхідності застосування контрольно-касової техніки - все це знижує витрати підприємця. Але якщо в мережі інтернет віртуальний магазин не має «реальної» точки для здійснення торгівлі, то перехід на систему ЕНВД для вас буде неможливий. В цілому ж вибір форми оподаткування і коду КВЕД інтернет-магазину є справою кожного підприємця.

Детальніше варто зупинитися на застосуванні контрольно-касової техніки при здійсненні вірутальних торгівлі. Видача покупцеві касового чека - це обов'язкова вимога. Якщо доставку товарів ви здійснюєте самостійно, то чеки можна друкувати безпосередньо в момент передачі продукції, використовуючи «переносні» ККМ малих габаритів. Друкувати чеки заздалегідь, а видавати їх при передачі товару і отриманні готівки сьогодні не можна - податкові органи регулюють і дану сферуторговлі.

При будь-якій формі оплати товарів при здійсненні інтернет-торгівлі (використання «Електронних гаманців», переклади на банківську карту) покупець також повинен отримати від вас чеки або інші документи, які підтвердять здійснення безготівкової оплати покупки.

Як продавати товари через Інтернет правильно

Сьогодні віртуальні продажу - це сотні варіантів, що не обмежуються тільки рамками інтернет-магазину. Найрізноманітніші товари можна не менш успішно продавати в соціальних мережах - «Вконтакте», «Фейсбуці», «Інстаграме»; можна викладати свою продукцію для продажу на сервісах безкоштовних оголошень типу «Авіто» та інших. Величезною популярністю через високу ефективність користуються продажу через «Яндекс. Директ »- це сервіс відомого російського пошукача, завдяки якому за окрему плату ваше оголошення показується інтернет-користувачам, які шукають в пошукових запитах схожі товари або послуги.

Але є і деяка специфіка продажів товарів через інтернет. Так, за словами фахівців, в «Яндекс. Ю Я »краще продаються різні послуги, починаючи від юридичної допомоги, закінчуючи виготовленням банерної реклами. В налаштуваннях сервісу можна вибрати певні міста, жителям яких і буде показуватися ваша реклама. Наявність сайту для користування сервісом «Яндекс. Директ »не обов'язково - будь-який користувач може безкоштовно зробити свою« візитку »з контактною інформацією та описом послуг.

Що ж стосується соціальних мереж, наприклад, особливо популярною в нашій країні «Вконтакте», то і тут здійснювати продажу можна різними способами. Найпростіший варіант - продавати товари через свій аккаунт, викладаючи на стіні зображення продукції, розцінки, роз'яснюючи способи доставки. Але він буде ефективний, якщо ваша сторінка в соцмережі достатня популярна. Другий ефективний варіант - створити групу. Вона-то і стане вашою своєрідною «вітриною»: тут ви можете викладати товари в наявності або під замовлення, влаштовувати акції для покупців. Але найголовніше - не припиняти роботу над розвитком групи і її популярністю, так як це запорука успішності вашого бізнесу в Інтернеті. Пишіть унікальні тексти про товари, заповнюйте групу відгуками задоволених клієнтів, додавайте в групу нових гостей, фото і відео - тобто займайтеся її різнобічної «розкруткою». Найбільш вдало «Вконтакте» і інших соцмережах продається одяг, аксесуари для смартфонів, взуття, квіти, сувеніри та інші різні «дрібниці». У будь-якому випадку Інтернет пропонує багато варіантів для ведення бізнесу в сфері торгівлі товарами і послугами, і ви можете самостійно вибрати той, який більше підходить саме вам.

Якщо у вас залишилися питання, що стосуються оподаткування, кодів КВЕД інтернет-магазину, реєстрації домену, вибору назви для віртуального магазину і інші, ви можете ознайомитися з нашим матеріалом «Як відкрити інтернет-магазин« з нуля » . Наша проста покрокова інструкція допоможе вам реалізувати свій бізнес-проект і в найкоротші терміни почати отримувати прибуток від продажу товарів в мережі інтернет.

Дивіться також:

Вибираємо назву для інтернет магазину
Основи інтернет-маркетингу: інструменти, застосування в бізнесі
Як збільшити середній чек в інтернет-магазині
Як збільшити продажі в інтернет-магазині

Інтернет торгівля: як продавати товари через інтернет

Все більша кількість видів торговельної діяльності сьогодні «йдуть» в інтернет: віртуально можна купити практично будь-яку річ, починаючи від побутової техніки, закінчуючи носовою хусткою. Багато починаючі підприємці помилково вважають, що при веденні віртуального бізнесу необов'язково сплачувати податки і реєструвати свою фірму. Це не так. Інтернет-магазин веде облік і платить податки так само, як будь-який оффлайн-магазин.

зміст:

1. Продажі через інтернет: чи потрібно оформляти ІП
2. КВЕД для інтернет-магазину
3. Оподаткування інтернет-магазину
4. Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД
5. Як продавати товари через інтернет правильно

Продажі через інтернет: чи потрібно оформляти ІП

Ведення бізнесу не виходячи з дому сьогодні стало справою реальним і досить прибутковим. Інтернет-торгівля набирає обертів, кількість віртуальних магазинів щодня зростає. Це пов'язано з «подвійний» вигодою для продавців і для покупців. Покупцеві більше не потрібно витрачати час на виснажливі походи по магазинах - здійснюється доставка товарів на будинок і особисто в руки, а заощадити на придбанні речей в мережі Інтернет можна в рази, так як віртуальні ціни зведені до мінімуму завдяки скороченню витрат продавця на ведення торгівлі.

Продавці теж «в плюсі»: витрати значно скорочуються, так як для ведення торгівлі не потрібно спеціального майданчика - точки або магазину, немає необхідності наймати персонал, платити йому зарплату і оплачувати рахунки за електрику. Загалом, плюсів віртуальної торгівлі дійсно багато, але наївно вважати, що такого «порушника» податкового законодавства неможливо зловити - нерідкі випадки закриття таких нелегальних віртуальних магазинів і накладення на їх власників адміністративних штрафів за незаконну підприємницьку діяльність. Для тих, хто не хоче мати неприємності з податковими органами, нагадаємо, що штраф за непостановку фірми на облік в УФНС складе 10% від отриманого вами доходу, але не менше 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

КВЕД для інтернет-магазину

Почнемо з того, що здійснювати підприємницьку діяльність, а саме торгівлю, що не зареєструвавши себе як юридична особа або індивідуальний підприємець - заборонено. А значить, ваш віртуальний магазин повинен бути зареєстрований, повинен платити податки внески і надавати податкову звітність. Іншими словами, в цьому питанні інтернет-торгівля від торгівлі «реальної» відрізняється не кардинально.

Інтернет-торгівля-це дистанційний спосіб продажу товарів, і відповідно до ЄДРПОУ видів економічної діяльності (КВЕД) - це роздрібна торгівля, здійснювана через телемагазини і комп'ютерні мережі, яка відповідає коду за КВЕД 52.61.2. Також при реєстрації бізнесу ви можете вибрати інші відповідні коди КВЕД: це 52.61.1 або 52.63 ( «Роздрібна поштова (посилкової) торгівля» та «Інша роздрібна торгівля поза магазинами» відповідно).

В цілому ж діяльність інтернет-магазину регламентують «Правила продажу дистанційним способом», які були затверджені постановою уряду нашої країни. Початківцям підприємцям ознайомитися з ними потрібно в обов'язковому порядку. Реалізація товару в рамках інтернет-магазину здійснюється на підставі роздрібного договору купівлі-продажу. Так як перед покупкою товару покупець не має можливості особисто оцінити його якість, то, згідно з «Правилами» продавець зобов'язаний довести до відома споживача таку інформацію про продукцію, як ціна, сертифікати відповідності, склад продукту (в першу чергу це стосується харчової продукції), гарантійні терміни, а також терміни придатності, вся інформація про виробника товару (в тому числі адресу та назву фірми), енергетична ефективність товару та інші відомості. Вся перерахована інформація повинна бути доведена до покупця в обов'язковому порядку.

Також на вашому сайті інтернет-магазину необхідно розмістити положення щодо приймання та обміну товарів. На державному рівні регламентована і ця сфера - покупець інтернет-магазину має право відмовитися від продукту в будь-який час до того моменту, як він був йому вручений, а також протягом тижня після отримання. Пояснювати причини повернення при цьому не обов'язково. Якщо на сайті вашого інтернет-магазину не буде представлена ​​повна інформація про порядок повернення товарів, то покупець може законно повернути куплену продукцію протягом 90 днів з того моменту, як товар потрапив йому в руки.

Другим документом, який регламентує роботу і обов'язки інтернет-магазину по відношенню до покупців, є «Закон про захист прав споживачів». З ним також необхідно ознайомитися кожному початківцю свій бізнес в сфері інтернет-торгівлі.

Оподаткування інтернет-магазину

Всі операції купівлі-продажу вашого інтернет-магазину необхідно відображати в бухгалтерському обліку. За правилами він ведеться так само, як і при продажу товарів звичайним способом. Ви можете вибрати дві основні системи оподаткування: загальну систему оподаткування (ОСН) та особливий спосіб оподаткування (ССО). Обидві передбачають роботу обов'язкову роботу тільки з контрольно-касової технікою - здійснюючи продажу через інтернет, її застосування є обов'язковим.

Більшість фахівців і досвідчених бізнесменів визнають, що так звана «спрощенка» ССО - найправильніший і прийнятний варіант оподаткування інтернет-магазину. Податкова ставка тут може бути в розмірі 6% або 15%. У першому випадку ви платите тільки 6% з доходу (з 2013 року граничний розмір доходів при даній сістеменалогообложенія не повинен бути більше 60 мільйонів рублів за звітний період), а в другому випадку - 15% з доходу за вирахуванням витрат. Цей варіант оподаткування інтернет-магазину обліку трохи складніше, так як виникне необхідність доводити витрати при веденні бухгалтерського обліку. В цілому ж для застосування спрощеної системи оподаткування ваш бізнес в сфері інтернет-торговлідолжен відповідати таким вимогам, як чисельність працівників (не більше ста чоловік), рівень доходу магазина (не більше 45 мільйонів за звітний період). Здавати податкову звітність при спрощеній системі оподаткування також необхідно.

Якщо ви все-таки виберете загальну систему оподаткування для інтернет-магазину, то вам доведеться вести повноцінний бухгалтерський облік з використанням Плану рахунків, сплачувати численні види податків, зборів та внесків. Все це може бути досить обтяжливо для підприємця, який щойно розпочинає свій бізнес в сфері інтернет-торгівлі.

Читайте також: Кредит ІП під заставу нерухомості в 2018 році

Податки інтернет-магазину: чи застосуємо ЕНВД

Багато починаючі підприємці задаються питанням - чи можна при організації торгівлі через інтернет-магазин застосовувати таку систему оподаткування, як єдиний податок на поставлений дохід (ЕНВД)? Згідно із законодавством нашої країни, це неможливо. Це пов'язано з тим, що продаж товарів дистанційним способом (конкретно інтернет-торгівля) сама по собі не є роздрібною торгівлею.

Перейти на систему ЕНВД підприємець може тільки в тому випадку, якщо у інтернет-магазину є своя «реальна» точка продажів - тобто «віртуально» ви торгуєте тими ж товарами, що є у вас в роздрібному магазині, а інтернет-магазин є лише небагатьом електронним каталогом, де покупець може подивитися товар. Замовити його і оплатити він повинен буде не через інетрнет-сайт, а безпосередньо в «реальному»-якій точці продажу. Перехід на ЕНВД простий з точки зору ведення бухгалтерського обліку інтернет-магазину та подання податкової звітності, а також відсутність необхідності застосування контрольно-касової техніки - все це знижує витрати підприємця. Але якщо в мережі інтернет віртуальний магазин не має «реальної» точки для здійснення торгівлі, то перехід на систему ЕНВД для вас буде неможливий. В цілому ж вибір форми оподаткування і коду КВЕД інтернет-магазину є справою кожного підприємця.

Детальніше варто зупинитися на застосуванні контрольно-касової техніки при здійсненні вірутальних торгівлі. Видача покупцеві касового чека - це обов'язкова вимога. Якщо доставку товарів ви здійснюєте самостійно, то чеки можна друкувати безпосередньо в момент передачі продукції, використовуючи «переносні» ККМ малих габаритів. Друкувати чеки заздалегідь, а видавати їх при передачі товару і отриманні готівки сьогодні не можна - податкові органи регулюють і дану сферуторговлі.

При будь-якій формі оплати товарів при здійсненні інтернет-торгівлі (використання «Електронних гаманців», переклади на банківську карту) покупець також повинен отримати від вас чеки або інші документи, які підтвердять здійснення безготівкової оплати покупки.

Як продавати товари через Інтернет правильно

Сьогодні віртуальні продажу - це сотні варіантів, що не обмежуються тільки рамками інтернет-магазину. Найрізноманітніші товари можна не менш успішно продавати в соціальних мережах - «Вконтакте», «Фейсбуці», «Інстаграме»; можна викладати свою продукцію для продажу на сервісах безкоштовних оголошень типу «Авіто» та інших. Величезною популярністю через високу ефективність користуються продажу через «Яндекс. Директ »- це сервіс відомого російського пошукача, завдяки якому за окрему плату ваше оголошення показується інтернет-користувачам, які шукають в пошукових запитах схожі товари або послуги.

Але є і деяка специфіка продажів товарів через інтернет. Так, за словами фахівців, в «Яндекс. Ю Я »краще продаються різні послуги, починаючи від юридичної допомоги, закінчуючи виготовленням банерної реклами. В налаштуваннях сервісу можна вибрати певні міста, жителям яких і буде показуватися ваша реклама. Наявність сайту для користування сервісом «Яндекс. Директ »не обов'язково - будь-який користувач може безкоштовно зробити свою« візитку »з контактною інформацією та описом послуг.

Що ж стосується соціальних мереж, наприклад, особливо популярною в нашій країні «Вконтакте», то і тут здійснювати продажу можна різними способами. Найпростіший варіант - продавати товари через свій аккаунт, викладаючи на стіні зображення продукції, розцінки, роз'яснюючи способи доставки. Але він буде ефективний, якщо ваша сторінка в соцмережі достатня популярна. Другий ефективний варіант - створити групу. Вона-то і стане вашою своєрідною «вітриною»: тут ви можете викладати товари в наявності або під замовлення, влаштовувати акції для покупців. Але найголовніше - не припиняти роботу над розвитком групи і її популярністю, так як це запорука успішності вашого бізнесу в Інтернеті. Пишіть унікальні тексти про товари, заповнюйте групу відгуками задоволених клієнтів, додавайте в групу нових гостей, фото і відео - тобто займайтеся її різнобічної «розкруткою». Найбільш вдало «Вконтакте» і інших соцмережах продається одяг, аксесуари для смартфонів, взуття, квіти, сувеніри та інші різні «дрібниці». У будь-якому випадку Інтернет пропонує багато варіантів для ведення бізнесу в сфері торгівлі товарами і послугами, і ви можете самостійно вибрати той, який більше підходить саме вам.

Якщо у вас залишилися питання, що стосуються оподаткування, кодів КВЕД інтернет-магазину, реєстрації домену, вибору назви для віртуального магазину і інші, ви можете ознайомитися з нашим матеріалом «Як відкрити інтернет-магазин« з нуля » . Наша проста покрокова інструкція допоможе вам реалізувати свій бізнес-проект і в найкоротші терміни почати отримувати прибуток від продажу товарів в мережі інтернет.

Дивіться також:

Вибираємо назву для інтернет магазину
Основи інтернет-маркетингу: інструменти, застосування в бізнесі
Як збільшити середній чек в інтернет-магазині
Як збільшити продажі в інтернет-магазині

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения