Іспит Google AdWords: що варто знати про отримання сертифіката

 1. Іспит Google AdWords: 4 моменти, які варто знати Сертифікат Google AdWords - формальне підтвердження...
 2. 2. Час і зусилля
 3. 3. Як краще готуватися
 4. 4. Умови здачі

Іспит Google AdWords: 4 моменти, які варто знати

Сертифікат Google AdWords - формальне підтвердження вашого знайомства з правилами поготовку і розміщення онлайн-реклами в пошукових мережах Google та її партнерів, в сервісах типу YouTube і в блогах.

Отримавши такий сертифікат в грудні минулого року, вирішила коротко написати про те, чому затіяла цю пригоду і на що варто звернути увагу, якщо є бажання здати іспити Google AdWords .

1. Чи є сенс?

Як подивитись. Гострої необхідності для перекладача в подібному сертифікаті, звичайно ж, немає. Корисних моментів особисто для себе я побачила три.

 1. Він є плюсом для перекладацьких / рекламних агентств, що мають статус Google Partner, тобто працюючих з рекламними кампаніями через інструменти та сайти Google.
 2. Довідкові матеріали допомагають розібратися в базових принципах онлайн-реклами на випадок, якщо ви вирішите таким способом просувати послуги - свої або своїх клієнтів.
 3. Довідкові матеріали допомагають зрозуміти принципи дії ключових слів, що актуально для оптимізації власного сайту / блогу. У тому числі і через більш складні інструменти Google Analytics.

Плюсом, безумовно, є і те, що з недавнього часу здати іспит можна безкоштовно. Але не варто розраховувати, що сертифікат автоматично зробить з вас гуру цифрової реклами.

Ви зрозумієте базові принципи і вимоги цієї рекламної платформи, дізнаєтеся погляди Google на ключові слова, а також отримаєте загальне уявлення про аналітиці. Якщо ви любите дізнаватися нове, працюєте з маркетингом і рекламою, то так - цей варіант варто розглянути.

2. Час і зусилля

Якщо про останні тенденції в SEO і Google-аналітиці ви поки знаєте приблизно стільки ж, скільки я на той момент (зовсім нічого), раджу виділити на підготовку і здачу іспиту дві спокійні, не зайняті роботою тижні. Розтягувати це на більш тривалий період недоцільно.

По-перше, вам доведеться прочитати і освоїти багато - дуже багато. Навряд чи ви будете точно пам'ятати все визначення через три місяці, і матеріали доведеться вивчати наново. По-друге, для отримання сертифікату потрібно здати два іспити, і між ними має пройти не більше 7 днів.

Перший іспит стандартний - «Основи AdWords». Другий ви вибираєте самі: «Пошукова реклама» (мій вибір), «Медійна реклама», «Мобільна реклама», «Відеореклама» або «Торгові кампанії в Google AdWords».

Перший іспит я здала тільки з другого разу. Другий здався ще складніше першого (формули - вічне прокляття гуманітарія!). Але частина питань безпосередньо перегукувалася з матеріалами, вивченими на першому етапі підготовки, тому все вийшло.

Тим, хто досить повільно сприймає нову інформацію, не знайомий з основними поняттями маркетингу і реклами, не володіє специфічною лексикою (і забув, як до сесії предмет вивчали за ніч), двох тижнів може і не вистачити.

3. Як краще готуватися

Практично всі матеріали для підготовки до іспитів Google AdWords зібрані в довідковому центрі . Читайте, дивіться відео, робіть замітки (особливо з незрозумілих тем). Це типові іспити: тут важливо не стільки розуміння концепцій, скільки їх визначення за версією викладача Google.

Якість перекладу матеріалів на російську мову мене не влаштувало. Той самий випадок, коли явних помилок практично немає, але сформульовано всі так, що через пару сторінок починає гудіти голова. Спочатку намагалася читати по черзі на двох мовах, але потім зрозуміла, що так мене надовго не вистачить, і переключилася тільки на англійську. На ньому і здавала.

 • Рада 1. Щоб переключатися з російської версії на англійську, в більшості довідкових посилань досить замінювати ru на en.
 • Порада 2. Перед здачею іспиту збережіть на комп'ютер і відкрийте зведений довідковий файл PDF по потрібній темі - він підтримує пошук по тексту (Сtrl + F), але не копіювання. Не забудьте і свої замітки.

4. Умови здачі

 • Іспити та сертифікат прив'язані до облікового запису Google Partners. Відповідно, перед початком підготовки вам доведеться їй обзавестися. Нічого особливо складного в цьому немає . Реальних рекламних кампаній і бюджетів від вас теж не зажадають.
 • На кожен іспит відводиться дві години. Не можна: призупинити процес; пропустити питання, щоб повернутися до нього пізніше; змінити введений варіант відповіді. Внизу на сторінці іспиту є зручний таймер і шкала проходження, тому ви завжди бачите, що залишилося в запасі. Більше 1,5 годин мені витратити не вдалося. Часу на швидкий пошук по довідкових матеріалів вистачить, на вивчення незнайомих понять - немає.
 • Викладати нічого не потрібно: достатньо вибирати правильні відповіді. Одне питання - один варіант. Деякі питання елементарні, деякі загнали мене в глухий кут.
 • 2/3 питань висвітлені в підготовчих матеріалах. Решта - здоровий глузд, логіка і технічні тонкощі, які можна оперативно знайти в довідкових файлах і в Google.
 • Для проходження іспиту досить відповісти правильно на 80% питань.
 • Якщо кількість правильних відповідей до потрібної планки не дотягли, спробу дозволено повторити через 7 днів. Шляхом нехитрих умовиводів приходимо до висновку, що при провалі другого іспиту перездавати доведеться обидва.
 • Отриманий сертифікат дійсний протягом року. Щоб зберегти його, через рік іспити потрібно перездати.

Щоб зберегти його, через рік іспити потрібно перездати

Якщо з першого разу іспит пройти не вдалося - нічого страшного. Ще не так давно вартість кожної спроби становила 50 доларів. Вдруге буде набагато простіше. Успіхів!

UPD. Січень 2018 р

16 січня 2018 року всі іспити Google переїжджають на сайт проекту Academy for Ads (Діючі сертифікати переносяться автоматично).

Необхідні для підготовки до іспитів матеріали теоретично доступні на тому ж сайті Academy for Ads. Але практика показує, що картинки там, звичайно, красиві, але швидше і ефективніше готуватися до перездачі за традиційними довідковим сторінок.

В цьому році знайшла собі для підготовки сайт www.ipassexam.com . Там, наприклад, є зручна таблиця з посиланнями на базові довідкові сторінки по різних розділах іспитів Google AdWords (Доступна після реєстрації на сайті).

1. Чи є сенс?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения