Кейс: 7 кроків для збереження трафіку при оновленні сайту

 1. Чому ми вирішили написати цю статтю?
 2. Де тут гроші?
 3. Покроковий алгоритм збереження оптимізації
 4. Крок 1. Розуміємо, чи потрібно нам зберігати оптимізацію чи ні
 5. Крок 2. Заміряємо можливі втрати
 6. Крок 3. Визначаємо обсяг роботи і плануємо
 7. Крок 4. Аналітика та складання таблиць міграції
 8. Крок 5. Переїзд
 9. Крок 6. Robots.txt і Sitemap.xml
 10. Крок 7. Обов'язкові виміри через рівні проміжки часу
 11. підсумки
 12. Що залишилося за кадром
 13. PS: Переїзд на HTTPS-версію сайту. Пекло оптимізатора.

Для кого буде корисна: Керівникам підприємств, для яких Інтернет є одним з важливих джерел звернень

Для кого буде корисна: Керівникам підприємств, для яких Інтернет є одним з важливих джерел звернень. Які планують найближчим часом оновлення сайту.

Чому ми вирішили написати цю статтю?

У перший раз ми допустили помилку самі. Забули згенерувати новий sitemap (карту сайту) на інтернет-магазині після оновлення. Нагадав нам власник сайту. Після цього в чек-лист розробки додалося кілька обов'язкових пунктів, а менеджеру був зроблений догану.

Вдруге до нас звернувся замовник з повною відсутністю трафіку після того, як зробив "редизайн" в одній веб-студії. Ми змахнули руками і лайнулися про себе. Чотири місяці повертали трафік на місце.

Втретє ми виявили, що при підключенні https-версії сайту Яндекс може обнулити ТИЦ.

Після цього ми вирішили написати технологію правильного поновлення працюючого сайту. Оформили її у вигляді кейса, тому що за основу взяли конкретну робочу задачу і живого клієнта.

Ми не хочемо сказати, що ми білі і пухнасті, а всі інші чорні і колючі. Ні! Ми хочемо вберегти вас від помилок, які допускали і спостерігали самі.

Лицар білої оптимізації йде рятувати ваш трафік.

Де тут гроші?

Від відвідуваності залежить кількість заявок в вашу компанію. Тому при оновленні сайту важливо не тільки зберегти, але і збільшити пошуковий трафік.

Якщо ви почнете втрачати по тисячі відвідувачів в тиждень, ваш відділ продажів відчує зменшення дзвінків і звернень. Через кілька тижнів настане зменшення обсягу продажів, і ви схопитеся за голову. Наступний крок нам теж відомий - збільшити бюджет контекстної реклами в спробах повернути криву попиту на місце.

Щоб двічі не втрачати гроші - на продажах і контекстних бюджетах - потрібно подбати про збереження оптимізації.

Бувальщина: як-то раз одна веб-студія оновила сайт автосервісу. Там був форум автовласників. Ніхто не подбав про збереження адрес сторінок форуму і люди з пошукових систем перестали переходити на форум. Число заявок на автосервіс впало в кілька разів.

Число заявок на автосервіс впало в кілька разів

Покроковий алгоритм збереження оптимізації

Кейс виконаний у вигляді покрокової інструкції. Робоча назва процесу правильного оновлення сайту - Правильний перенесення. Воно нам не подобається, тому що не відображає суть процесу. Ми придумали нове - Збереження оптимізації сайту.

Крок 1. Розуміємо, чи потрібно нам зберігати оптимізацію чи ні

Під оновленням сайту ми розуміємо будь-яка зміна працює версії сайту, при якому змінюється хоча б один URL на сайті. Тобто, якщо ви додали сторінку на сайт, це до вас не відноситься. Насправді легше перерахувати випадки, коли правильний перенос не потрібно.

Отже, годі й думати про збереження оптимізації, якщо:

 • Ви змінюєте дизайн, робите фейсліфтінг, але жодним чином не міняєте адреси сторінок і інформацію на них. В ідеалі - і html-розмітку не міняєте.
 • Якщо у вас Лендінгем, утворять єдиний сайт або інший формат "1 домен - 1 сторінка". Для очищення совісті подбайте про збереження мета-тегів і заголовка сторінки. Решта кроки можна не робити.
 • Ви робите сайт з нуля, якого раніше НЕ було в інтернеті.
 • Ви оновлюєте сайт, на якому взагалі немає пошукового трафіку. Окремий випадок - ваш сайт являє собою закритий портал для роботи авторизованих користувачів.

У цьому кейсі розглядається великий інтернет-магазин з декількома тисячами сторінок, у якого повністю повинна була змінитися структура адрес сторінок. Необхідно було максимально зберегти трафік і встигнути провести всі роботи до новорічних канікул.

Крок 2. Заміряємо можливі втрати

Перед тим як приймати рішення про оновлення сайту, потрібно відкрити статистику за поточними джерелами і відповісти на питання "Що ми втратимо, якщо не збережемо оптимізацію?". Якщо мова йде про тисячі відвідувачів в місяць, вам прописаний правильний перенос.

Найпростіший спосіб виміряти можливі втрати - подивитися на кругову діаграму джерел трафіку. У деяких пошук займає більшу частину кола.

У деяких пошук займає більшу частину кола

У нашій історії було до 9 тисяч унікальних відвідувачів в місяць. Відповідь про необхідність збереження оптимізації очевидний. Переходимо на наступний крок.

Переходимо на наступний крок

Ви ж не хочете шукати свій пошуковий трафік, як Траволта на зображенні?

Крок 3. Визначаємо обсяг роботи і плануємо

Спочатку ми провели аналіз поточної версії сайту, нової версії сайту і склали перелік обов'язкових робіт. Наведемо його тут і пояснимо окремі завдання.

завдання

коментар

Аудит нової версії сайту на предмет виконання вимог пошукової оптимізації за рекомендаціями пошукових систем Яндекс і Google.

В першу чергу потрібно досліджувати готовність нової версії сайту до сканування пошуковими системами. Ми довіряли розробникам, але перевірили новий сайт на відповідність чек-листу початку робіт по пошуковому просуванню.

Формування семантичного ядра

Для того, щоб оцінювати трафік і робити висновки про важливість збереження оптимізації для окремих сторінок сайту, потрібно розуміти, за якими запитами на сайт приходять відвідувачі. Крім того, важливо врахувати запити, цікаві для сайту, але не призводять відвідувачів в даний момент.

Аналіз позицій в пошукових системах по середньочастотним і низькочастотних запитах.

Обов'язковий етап. Ми повинні отримати дані про те, які сторінки сайту мають позиції в пошукових системах.

Складання списку цільових сторінок, які повинні бути максимально точно перенесені на нову версію сайту.

Найважливіша таблиця. Без необхідних сторінок оптимізація не зберегти. Потрібно на старому сайті визначити перелік сторінок, на які йде велика частина трафіку.

Складання завдання на редіректи, robots.txt, sitemap.xml.

Порівнюємо сторінки-аналоги і готуємо список редиректів. Не забуваємо про службові файли robots.txt і sitemap.xml.

Складання списку вказівок щодо перенесення контенту на нову версію сайту.

Для сторінок, які знаходяться в ТОП-10 ми оцінюємо важливість збереження тексту (при його наявності), а також даємо рекомендації на допустимі зміни.

Складання ТЗ на внутрішню оптимізацію сайту (заголовки, мета-інформація, посилання).

Складання ТЗ на створення контенту (вимоги до шаблонним і оригінальних текстів).

Буває так, що на новому сайті з'являються нові розділи. Ми повинні заздалегідь продумати, як будуть вони виглядати з точки зору оптимізації.

Складання інструкції на формування шаблонів текстів, заголовків, метатегов для SKU.

Це завдання ставиться до описуваного кейсу. На сайті для кожного товару було кілька десятків унікальних сторінок-SKU. Кожен колір, розмір, формат товару мав окремий URL. Ми вирішили зберегти такий підхід і на новому сайті кожне SKU також має окремий URL.

Створення списку сторінок і розділів, які повинні бути створені, змінені або видалені.

Іноді структура старого і нового сайту серйозно відрізняється. Завдання оптимізатора - зіставити аналоги і створити сторінки-заглушки для направлення трафіку з розділів, яких більше не існує.

Складання плану закупівлі зовнішніх посилань і статей для прискорення індексації.

Мета проста - після оновлення структури якомога швидше проіндексувати новий сайт. Для цього підійде і закупівля зовнішніх посилань.

Складання рекомендацій по компенсації відвідуваності після заміни працює версії сайту на нову за допомогою контекстної реклами.

Рекомендації щодо структури та запуску рекламних кампаній необхідні для збереження поточного рівня попиту. Ви ж не хочете відправити ваших продажників у незаплановану відпустку?

Всі зазначені дії можна виконати в кілька робочих тижнів. Цього разу ми вклалися в 6.

Крок 4. Аналітика та складання таблиць міграції

Перші 3 кроки - етапи аналізу і планування - були проведені протягом одного тижня.

Усі наступні кроки - технічна робота. Пішло близько 70 годин оптимізатора, 20 годин розробника і півлітра крові менеджера.

4.1. Аудит нової версії сайту

Ми знайшли близько 10 проблем в новому сайті, здатних вплинути на позиції в пошуковій видачі:

 • Низька серверна швидкість завантаження сторінок - Картки товарів і Сторінки категорій завантажувалися недозволено довго.
 • Биті посилання. Почистили "хвости" за розробниками і навели порядок в посиланнях.
 • Тег rel = "canonical" на сторінках сайту використовувався некоректно. Виправили.
 • Доступи до сторінок категорій - Для користувача могло бути не очевидно, як потрапити на сторінку з категорією каталогу. Зробили посилання і візуально виділили їх.
 • Відсутність атрибутів Alt, Title у зображень - У місцях, де можна задати програмно, домоглися присутності атрибутів у зображень.
 • Відсутність текстів у категорій каталогу. Проблему позначили, склали техзавдання на написання текстів.

Разом з розробниками і контент-менеджером замовника проблеми були швидко вирішені. Ми приступили до наступного кроку.

4.2. Таблиця редиректів

Таблиця редиректів для оновлення сайту виглядає так. Всього 750 рядків. Ми включили всі сторінки, на які були хоча б 100 переходів з пошуку за останній місяць.

4.3. Таблиця оптимізації

Зображення нижче - це таблиця збереження оптимізації. Для кожної сторінки були вказані необхідні мета-теги і заголовки.

Для кожної сторінки були вказані необхідні мета-теги і заголовки

При цьому таблиця забезпечувалася докладним технічним завданням по кожній оптимизационной складової: Заголовкам Title і H1-H3, мета-тегами. Приклад для Title нижче.

Приклад для Title нижче

4.4. Таблиця контенту і шаблонів оптимізації

Для існуючих і нових розділів сайту ми розробили правила по наповненню текстом. Таблиця схожа на попередню, з невеликою відмінністю - містить правила для текстів сторінок.

Ми пропрацювали основні розділи нового сайту і написали вимоги для шаблонів оптимізаційних складових і текстів сторінок.

Ми пропрацювали основні розділи нового сайту і написали вимоги для шаблонів оптимізаційних складових і текстів сторінок

Дуже важливо: при наявності великої кількості нових "порожніх" сторінок без готового контенту не слід запускати нову версію сайту до тих пір, поки вміст всіх нових сторінок не буде заповнено (або вручну закривайте їх від індексації в robots.txt або в спеціальному тегу meta name = "robots").

Пошуковик вкрай неохоче індексують сайти, де на більшості сторінок відсутній вміст.

4.5. Журнал 404

Подробиці про технології в статті про помилки 404

Цього разу ми не стали робити "Журнал 404 помилок". Використання цієї технології виправдане тоді, коли Ви підозрюєте про наявність невідомих джерел переходу або велика частка посилальної маси з соціальних мереж.

Крок 5. Переїзд

Коли нова версія сайту повністю відповідала вказівкам таблиць міграції, ми відзвітували замовнику, що сайт готовий до оновлення. Оновлення сайту відбулося на новорічних канікулах. Відповідальність цілком лежала на розробників замовника. Висловимо подяку, все пройшло без запинки.

Відразу після переїзду ми перейшли в режим спостереження і фіксації трафіку і позицій. Ми використовуємо Топвізор для зняття позицій в пошукових системах і Яндекс.Метрику для відстеження трафіку.

Крок 6. Robots.txt і Sitemap.xml

Виносимо в окремий крок для нагадування про те, що важливо скласти коректні версії службових файлів robots.txt і sitemap.xml. Ми рекомендуємо робити їх в якості фінальних версій ще до переїзду.

Крок 7. Обов'язкові виміри через рівні проміжки часу

Ми домовилися про те, що протягом 3 місяців будемо стежити за трафіком і позиціями для аналітики і складання списку поліпшень після переїзду. Минуло 2 місяці, результати є.

підсумки

Оновлення сайту завжди несе з собою зміни. Наше завдання було звести до мінімуму негативний вплив. Ми вважаємо, що виконали її на тверду "четвірку". Що можна було поліпшити? Більш ретельно підготувати тексти і оптимізаційні складові, що допомогло б втратити ще менше позицій. Що не застосовується в умовах жорсткого дедлайну.

Крива трафіку. Червона смуга - Переїзд. Синя - Яндекс переіндексувати і застосував оновлену видачу.

Синя - Яндекс переіндексувати і застосував оновлену видачу

Дані по позиціях. Результат набагато перевищив наші очікування. З ~ 400 запитів в ТОПі залишилося близько 250!

З ~ 400 запитів в ТОПі залишилося близько 250

Ми готові виконати збереження оптимізації для Вашого проекту. Задумали оновлювати сайт? Чи не хочете зменшення обсягу продажів? Напишіть в форму нижче!

Що залишилося за кадром

Так як статтю спочатку готували не для "технарів", ми не стали включати в неї оптимізаційний жесткач у вигляді "покрокового алгоритму закупівлі посилань" з 15 пунктів і деякі інші подробиці:

 • інструкції на формування шаблонів текстів, заголовків, метатегов для SKU;
 • вимоги до унікальних текстів категорій і підкатегорій;
 • рекомендації щодо впровадження schema.org;
 • план закупівлі зовнішніх посилань і статей для прискорення індексації.

Окрема подяка менеджеру проекту Алісі Островської та фахівця з пошукової оптимізації Дмитру Петровському за виконання завдання в строк і з високою якістю!

PS: Переїзд на HTTPS-версію сайту. Пекло оптимізатора.

Ми підготували стільки багато матеріалу по темі HTTPS-версій сайту і збереженню оптимізації в разі появи захищеної версії, що вирішили винести його в окрему статтю - Переїзд на HTTPS на прикладі retail.ru .

Оцініть статтю:

Чому ми вирішили написати цю статтю?
Де тут гроші?
Чому ми вирішили написати цю статтю?
Де тут гроші?
Ви ж не хочете шукати свій пошуковий трафік, як Траволта на зображенні?
Ви ж не хочете відправити ваших продажників у незаплановану відпустку?
Що можна було поліпшити?
Задумали оновлювати сайт?
Чи не хочете зменшення обсягу продажів?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения