Кейс: керівництво конкурентів намагається перекупити SEO-трафік. Як Netpeak працює з видачею в такому випад - Netpeak Blog

 1. Як ми прибираємо недобросовісні сайти з ТОПу
 2. Етапи роботи:
 3. 2. Складаємо список сайтів з маркера «d», які використовують бренд в назві свого домену.
 4. 3. Пишемо звернення до хостерам.
 5. 4. Наступним етапом - підтвердження прав правовласників бренду.
 6. висновок

В даному кейсі спробую детально розповісти:

 1. Як ми працюємо з пошуковою видачею по відомим брендам.
 2. Як ми «прибираємо» сайти або окремі сторінки з видачі, якщо вони ранжуються за брендовим запитам нашого клієнта.

Подивимося пошукову видачу на прикладі бренду «slando». Фрази, які містять назву бренда, мають хороший показник CTR (і, найчастіше, вище, ніж фрази, що не містять назви бренду). наприклад: Подивимося пошукову видачу на прикладі бренду «slando» Але навіть при наявності першої позиції в пошуковій видачі, CTR не досягає 100%. Тобто трафік далі розподіляється по сторінках, які ранжуються в ТОПі. Періодично, по брендовим запитам, наприклад «slando» або «Сландо», в ТОПі пошукових систем з'являються сайти, подібні до цього:

slando.km.ua

Подібні запити несуть цінність для вебмайстрів, так як вони дуже частотні:  При виведенні сторінки в ТОП-10 по фразам, які включають бренд «Сландо», сайт додатково може отримувати кілька тисяч відвідувань на місяць Подібні запити несуть цінність для вебмайстрів, так як вони дуже частотні: При виведенні сторінки в ТОП-10 по фразам, які включають бренд «Сландо», сайт додатково може отримувати кілька тисяч відвідувань на місяць. Ще кілька прикладів подібних сторінок.

Як ми прибираємо недобросовісні сайти з ТОПу

Писати безпосередньо в Google і Яндекс не має сенсу через проведеної ними політики в даному питанні:

У довідці Google для веб-майстрів зазначено, що пошукова система не несе відповідальності за зміст веб-сторінок і з усіх питань про порушення авторських прав слід звертатися до веб-майстру сайту.

У довідці Google для веб-майстрів зазначено, що пошукова система не несе відповідальності за зміст веб-сторінок і з усіх питань про порушення авторських прав слід звертатися до веб-майстру сайту

Яндекс дотримується такої ж думки.

Відображаючи в результатах пошуку посилання на сторінки, створені третіми особами, які може відвідати будь-який користувач, ми не несемо відповідальності за вміст цих сторінок. Для захисту своїх авторських прав Ви можете звернутися зі скаргою безпосередньо до хостинг-провайдеру вказаного сайту, на сервері якого він знаходиться, а також скористатися іншими законними способами захисту своїх прав. (С) Платон.

Надалі ми вирішували наші проблеми виключно через спілкування з адміністратором сайту або хостером (частіше другий варіант). Ще в 2012 році в Закон України від 15.12.1993 № 3689-XII «Про охорону прав на знаки для товарів и услуг» була внесена норма «Використання знака візнається такоже его использование в Інтернеті, а такоже использование доменних імен, тотожності чи подібніх до знака настолько, что їх можна сплутаті ». Надалі ми вирішували наші проблеми виключно через спілкування з адміністратором сайту або хостером (частіше другий варіант) У законодавстві Російської Федерації також діє стаття «Виключне право на товарний знак»:

Порушенням виключного права правовласника (незаконним використанням товарного знака) визнається використання без його дозволу в цивільному обороті на території Російської Федерації товарного знака або схожого з ним до ступеня змішання позначення щодо товарів, для індивідуалізації яких товарний знак зареєстрований, або однорідних товарів, в тому числі розміщення товарного знака або схожого з ним до ступеня змішання позначення: в мережі Інтернет, зокрема в доменному імені і при інших способах адресації.

Закон Республіки Казахстан від 26 липня 1999 року № 456-I «Про товарні знаки, знаках обслуговування і найменуваннях місць походження товарів» Закон Республіки Казахстан від 26 липня 1999 року № 456-I «Про товарні знаки, знаках обслуговування і найменуваннях місць походження товарів»

Порушенням виключного права власника товарного знака або права користування найменуванням місця походження товару також визнається несанкціоноване використання товарного знака або найменування місця походження товару в загальнодоступних телекомунікаційних мережах (Інтернеті та інших).

Етапи роботи:

1. Регулярно проводимо роботи з аналізу видачі пошукових систем і фіксуємо список сайтів, які порушують авторські права.

Регулярно проводимо роботи з аналізу видачі пошукових систем і фіксуємо список сайтів, які порушують авторські права

Порівняння видачі по брендовим запитам в google.com.ua-Russian [ru]

Під маркером «s» - виділяємо сторінки, які хочемо бачити в ТОПі по бренду, так як це офіційні сторінки Slando. Під маркером «d» - сайти, які необхідно «прибрати» з ТОПу.

2. Складаємо список сайтів з маркера «d», які використовують бренд в назві свого домену.

Шукаємо на сайті можливість зв'язатися з адміністратором. Якщо можливість є, просимо власника прибрати бренд з доменного імені. За весь час роботи тільки один власник сайту прибрав згадку «Сландо» в тайтли і на сторінці. Ще є приклади, коли власники сайтів пропонують купити домен. Тому в більшості випадків переходимо до наступного пункту.

3. Пишемо звернення до хостерам.

Варто зазначити, що ми дуже часто стикаємося з сайтами, зробленими в конструкторі uCoz. Це легко визначити по зворотним посиланням з сайту, наприклад: Варто зазначити, що ми дуже часто стикаємося з сайтами, зробленими в конструкторі uCoz Нами був створений шаблон, який ми розсилаємо хостерам російською мовою:

Доброго дня! Ваша компанія надає послуги для ресурсу [Назва сайту, що порушує права], який в грубій формі порушує авторські права ресурсу [Ваш сайт], представником інтересів якого я є. У назві сайту [Назва сайту, що порушує права] використовується назва бренду [Бренд], що порушує авторське право нашого ресурсу. Наші спроби зв'язатися з адміністрацією даного ресурсу для мирного вирішення виниклої ситуації провалилися, в зв'язку з чим прошу Вас заблокувати роботу сайту [Назва сайту, що порушує права]. В іншому випадку ми будемо змушені звернутися до правоохоронних органів із заявою про порушення нашого авторського права відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів и услуг» No. 3689-XII від 15.12.93 (в редакции від 05.12.20012 - http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/3689-12/ , При цьому Ваше бездіяльність буде розцінюватися як співучасть. Сподіваюся на швидке і позитивне вирішення даної ситуації. Всього найкращого!

А також на англійській мові для зарубіжних хостерів:

Dear customer support freehostia.com, your company provides services for site [Назва сайту, що порушує права] It has been brought to our attention that company [Назва сайту, що порушує права] has been using the trademark [Бренд] in their domain name. Our Company is the owner of Trademark Registration No. 920855, as well as the owner and licensee of other pending trademark applications, relating to the trademark [Бренд] ([Ваш сайт]). Our Company uses this mark in Ukraine and around the world. Our trademark have been in continuous use since May 9, 2006. Our attempts to contact with the administration of [Назва сайту, що порушує права] for peaceful solution was unsuccessful, therefore we ask you to ban site [Назва сайту, що порушує права] because of Trademark Infringement. Otherwise we will be forced to contact the law and your inaction will be treated as a participation (according to Закон України "Про охорону прав на знаки для товарів и услуг" No. 3689-XII від 15.12.93 (в редакции від 05.12.20012 - http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/3689-12/ ). We are looking for quick and positive resolution of this situation.

4. Наступним етапом - підтвердження прав правовласників бренду.

Як правило, служба підтримки вказує список документів, який їм необхідний. Як правило, служба підтримки вказує список документів, який їм необхідний Ми, в свою чергу, відправляємо необхідні документи і отримуємо результат:

До слова, не всі хостери вимагають документи, що підтверджують права на володіння торговою маркою. Завжди принципові в цьому випадку uCoz. Деякі блокують відразу ж, причому заявка відправляється з особистої пошти, яка не має стосунку до бренду:

Деякі блокують відразу ж, причому заявка відправляється з особистої пошти, яка не має стосунку до бренду:

Таким чином, через деякий час, сайти, які були в ТОП-20 за нашими брендовим запитам, зникають з пошукової видачі. Всього за рік ми зіткнулися з 73 сайтами, які використовували торгову марку нашого клієнта в своєму доменному імені. 64 сайта були успішно заблоковані, за 9 сайтам ведуться роботи. Ми регулярно ставимо завдання по перевірці видачі, так як бувають випадки, що забанені сайти через кілька місяців відновлюють роботу і повертаються в пошукову видачу.

висновок

Слідкуйте за чистотою ТОПу по бренду свого проекту: ваші цільові відвідувачі будуть взаємодіяти саме з вашим сайтом, а не ставати лійкою заробітку для зловмисників.

Дізнайтеся більше про роботу нашого агентства: читайте пости про роботу аккаунт-менеджера Netpeak і про сім поліпшення Netpeak в першому півріччі 2014 року.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения