Кейс з Росії: Просування сайту про будівництво з нуля до 24 тисяч відвідувачів на добу за рік

 1. структура сайту
 2. перелінковка
 3. контент
 4. посилання
 5. зростання трафіку
 6. Оптимізація тексту і метатегов
 7. Проміжний підсумок
 8. Новий дизайн

Вихідні дані:  сайт будівельної тематики;  ТІЦ - 0, PR - 0, домен новий;  0 статей;  0 відвідувачів;  напрямок - рунет

Вихідні дані:

 • сайт будівельної тематики;
 • ТІЦ - 0, PR - 0, домен новий;
 • 0 статей;
 • 0 відвідувачів;
 • напрямок - рунет.

структура сайту

Спочатку сайт був нульовий, тому робота розпочалася зі створення структури. Потрібно було зробити це так, щоб сайт максимально охоплював тематику. Ми проаналізували сайти конкурентів і створили грамотну структуру, яка була б логічна як для пошукових систем,
так і для користувачів.

Спочатку було три основні розділи, в яких знаходилися підрозділи, в яких, в свою чергу, перебували статті. Така структура відбилася на організації URL (головна - розділ - підрозділ - стаття), які мали з чотирма рівнями. Були передбачені ще кілька основних розділів, які додалися вже в міру розвитку сайту.

Наступним етапом підбиралася семантика для сторінок розділів і підрозділів. Для сторінок статей семантика підбиралася вже в ході щомісячних робіт.

перелінковка

На етапах розробки сайту були продумані блоки перелинковки, а також кількість посилань в них:

 • В сайдбарі розмістилися три наскрізних блоку: «Популярні статті», «Нові статті», «Останні коментарі». У кожному блоці було по 10 посилань.
 • На сторінках статей розмістився блок перелинковки «Схожі статті», в якому було по чотири посилання на статті з того ж розділу. Всі статті розділу були таким чином закільцьовані.
 • У футере розмістилися посилання на розділи та підрозділи.

Крім блоків перелинковки, використовувалася ще ручна перелінковка статей (1-4 контекстні посилання на сторінці). В основному використовувалися однословнікі і двухсловнікі в будь-яких словоформах - щоб анкорліст ні заспамлен прямими входженнями і многословнікамі.

контент

З моменту створення сайт постійно наповнювався якісним, цінних для користувачів контентом, розміщувалося близько 40-50 статей на місяць. Крім самого тексту, потрібні були фотографії, відео, рейтинг, коментарі або відгуки. Важливо, щоб фотографій було досить для розкриття теми статті і щоб вони були доречні темі, а не просто бездумно підібрані.

На початковому етапі для деяких статей ми замовляли десь по 2-3 розгорнутих коментаря, які б розкривали тему статті.

посилання

Десь через місяць після наповнення сайту контентом почалася закупівля 3-5 «вічних» посилань щомісячно протягом року (потім купували по 1-2 такі посилання) з тематичних сайтів і «новинарів». Параметри, які враховувалися при відборі донорів:

 • кількість вхідних і вихідних посилань;
 • відвідуваність сайту;
 • розділ, де розміщується посилання;
 • тематика сайту.

За якимись параметрами сайт міг не підходити, тому ми дивилися в цілому на сайт. Потрібні були досить відвідувані, що не заспамленності посиланнями сайти. Бажано, щоб тематика була та ж, що і у нас, і щоб сайт розміщував посилання не в розділі «продажних» статей, а впереміш зі звичайними. Також приріст вхідних посилань повинен був бути рівномірним, без різких стрибків.

Ще ми закуповували посилання в соціальних мережах з «живих» акаунтів, але упор зробили на Twitter: потрібно було, щоб на сайті оселився бистроробот. Для цього закуповувалися посилання з акаунтів, які давали на сайт близько 20-80 користувачів на добу. Такі посилання закуповувалися перші чотири місяці, десь по 1-2 штуки.

Постійне наповнення сайту контентом і закупівля якісних посилань дали результат: трафік почав зростати, на сайті через деякий час оселився бистроробот.

зростання трафіку

Через два місяці після описаних робіт почалося зростання трафіку. Робота звелася до того, що сайт наповнювався контентом, закуповувалися посилання, писалися коментарі. По суті, для просування інформаційного сайту нічого більше і не потрібно. Найголовніше - це контент: якщо користувачам він подобається, то вони самі будуть його поширювати. Що вийшло:

 • Стали з'являтися природні посилання з форумів, сайтів.
 • Стали з'являтися посилання з соціальних мереж.
 • Користувачі стали додавати сайт в закладки.
 • Стали з'являтися реальні коментарі від користувачів.
 • Покращилися поведінкові чинники.

Все це призвело до збільшення трафіку в цілому, а не тільки з пошуку. Звичайно, всі ці складові були великим плюсом для SEO, і сайт продовжував зростати.

Оптимізація тексту і метатегов

Тексти оптимизировались за таким принципом: 1-2 прямих входження в тексті, все інше -словоформи, входження ключових слів в декількох заголовках H2. На 3500-4000 символів з пробілами - від 10 до 15 органічно вписаних ключових слів. У тексті також використовувалися основні синоніми ключових слів, які відбиралися вручну на основі аналізу конкурентів і видачі. Виходив читабельний текст для людей, доповнений фото і відео.

Що стосується метатегов, там все було стандартно. З нюансів: в title присутні слова підсвічування з видачі «Яндекса», для description потрібно було використовувати слова з великою вагою. Title і H1 починалися з ключового слова.

Проміжний підсумок

Після року робіт трафік з усіх каналів виріс до 24 тисяч відвідувачів на добу.

Причому основний трафік був з «Яндекса»:

З Google трафіку було на порядок менше:

З Google трафіку було на порядок менше:

Частка мобільного трафіку на сайті становила 25%, і для кращого ранжирування в мобільному пошуку ми вирішили зробити новий дизайн сайту з адаптивною версткою (оптимальне рішення з точки зору SEO), а також з сортуванням статей, «лайками» і «дізлайкамі» і так далі .

Також ми планували додати розділ з шаблонними документами (ГОСТи) і мікророзмітки на сайті. Все це ми збиралися викласти разом з новим дизайном.

Частка мобільного трафіку:

Частка мобільного трафіку:

Новий дизайн

Через якийсь час був викладений новий дизайн разом з новим розділом і новими фичами, але були втрачені деякі моменти:

 • Сторінки угруповань були закриті від індексації в robots.txt.
 • Посилання на клікабельні «лайки» і «дізлайкі» також не були закриті від індексації.

Це призвело до того, що в індексі з'явилися дублі сторінок. Потім такі сторінки були закриті від індексації в robots.txt, а посилання на ці сторінки були закриті атрибутом nofollow. Через якийсь час такі сторінки пропали з індексу, але схоже, що все це позначилося на ранжируванні сайту в цілому.

Трафік з «Яндекса» просів:

Трафік з «Яндекса» просів:

А з Google, навпаки, почав рости:

А з Google, навпаки, почав рости:

Сумарний трафік пішов в мінус в порівнянні з попереднім періодом:

Сумарний трафік пішов в мінус в порівнянні з попереднім періодом:

Отже, найважливіші моменти при просуванні інформаційного сайту:

 • продумана структура;
 • якісний контент і частота його оновлення;
 • внутрішня оптимізація;
 • якісні зворотні посилання;
 • відсутність технічних помилок;
 • адаптивний дизайн.

Однозначної відповіді на питання, чому просів трафік, немає. Є припущення, що це сталося через технічні помилки, неунікального контенту, перерозподілу ваги між сторінками.

Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения