Контекстна реклама і просування сайту - чи є залежність?

 1. Вступ "Якщо для сайту придбавається контекстна реклама, то це буде допомагати при його просуванні...
 2. думка експертів
 3. Перевірка міфу на практиці
 4. практичні рекомендації
 5. висновок

Вступ

"Якщо для сайту придбавається контекстна реклама, то це буде допомагати при його просуванні в пошуковій системі", - таку думку сьогодні можна почути в колах оптимізаторів. Однак деякі фахівці вважають, що якщо сайт і так показується в спецрозміщенні, то він не буде високо ранжируватися. Вони аргументують це тим, що місце на першій сторінці результатів пошуку обмежена, і Яндексу нема чого показувати один і той же сайт двічі. Ті, хто не згоден ні з першим, ні з другим думкою, вважають, що придбання послуг контекстної реклами у пошукових систем взагалі ніяк не впливає на просування сайту.

Як же йдуть справи насправді? Чи впливає реклама інтернет-ресурсу в пошукових системах на його ранжування і якщо впливає, то яким чином? Я вирішив розібратися в цих питаннях, провівши власне практичне дослідження міфу про те, що контекстна реклама позитивно впливає на просування сайту.


З історії міфу


Розмови про вплив контекстної реклами в пошукових системах на ранжування сайтів ведуться вже більше 3 років. Все почалося, коли багато фахівців, що займаються просуванням, стали помічати, що коли сайти дають рекламу в Яндекс.Директ, їх позиції в органічній видачі ростуть. На профільних форумах стали набирати обертів дискусії на цю тему, а в блогах відомих фахівців з'явилися відповідні статті.

Думки в SEO-співтоваристві з цього приводу розділилися на діаметрально протилежні:

Перша думка:

Якщо вкладати гроші в контекстну рекламу, то пошукові системи краще ставляться до сайту і його позиції ростуть.

Таку версію пояснюють тим, що якщо на рекламу сайту витрачаються гроші (особливо якщо це значні вкладення в контекстну рекламу), пошуковики вважають, що компанія має в своєму розпорядженні широким асортиментом товарів або послуг і прагне залучити на сайт як можна більше відвідувачів. Так що сайт, завдяки великій кількості показів в контекстній рекламі за різноманітними запитами, буде краще ранжуватися при пошуковому просуванні.

Друга думка:

Якщо вкладати гроші в контекстну рекламу, то пошукові системи будуть нижче ранжувати сайт в порівнянні з ресурсами, які її не купують.

Таку версію пояснюють тим, що пошукові системи прагнуть показувати у видачі якомога більше різноманітних сайтів. Якщо ресурс є в спецрозміщенні, то йому не обов'язково бути на першій сторінці результатів пошуку. Тому такі сайти складніше просувати в ТОП.


думка експертів


Що кажуть пошуковці про вплив контекстної реклами на пошукове просування сайту?

Думка Яндекса озвучив Олександр Садовський (керівник пошукових сервісів компанії Яндекс) на конференції NetPromoter '09 . Після його доповіді "Пошук Яндекса в питаннях і відповідях" надійшло запитання від аудиторії: "Директ - конкурент оптимізаторів. Яке може впливати Директ на вас? "

Відповідь Олександра: На пошук не вплине, при цьому ще Директ ображається, якщо пошук його ущемляє Відповідь Олександра: "На пошук не вплине, при цьому ще Директ ображається, якщо пошук його ущемляє. Ми дуже ретельно все прораховуємо. І міняти місцями колонки не плануємо ".


З цього питання наведені також думки експертів в області SEO.


Павло Шишкін, провідний маркетолог компанії Ingate:

Контекстна реклама може надавати тільки опосередкований вплив на SEO-просування, і цей вплив настільки мало, що ним можна знехтувати "Контекстна реклама може надавати тільки опосередкований вплив на SEO-просування, і цей вплив настільки мало, що ним можна знехтувати".


Дмитро Маркелов, фахівець з пошукового просування компанії Ingate:

Не можна поліпшити позиції сайту, що просувається за допомогою залучення трафіку з контекстної реклами, так як це неприродний процес залучення відвідувачів, і пошукові системи це не враховують Не можна поліпшити позиції сайту, що просувається за допомогою залучення трафіку з контекстної реклами, так як це неприродний процес залучення відвідувачів, і пошукові системи це не враховують. Збільшення трафіку на сайт може поліпшити позиції сайту у видачі, але тільки в тому випадку, якщо цей трафік надходить природним чином, наприклад, через переходи по посиланнях з інших сайтів, прямі переходи на сайт і т. Д. ".


Перевірка міфу на практиці


Як йдуть справи в реальності? Щоб відповісти на це питання, я розгляну 2 прикладу ранжирування інтернет-ресурсів, одночасно дають рекламу в Яндекс.Директ по ВЧ фразам і займаються SEO-розкручуванням. Так ми побачимо, як контекстна реклама впливала на просування сайтів за відповідними запитами.

1. Сайт компанії, що займається оптовими поставками метизних і кріпильних виробів.

За ВЧ запитам ( "саморізи", "гвинти", "цвяхи", "кріплення", "металовироби") більше 2 років давалася контекстна реклама в Яндекс.Директ, і весь цей час на сайт йшов стабільний трафік. Але навіть через велику кількість переходів позиції сайту в органічній видачі не росли, перебуваючи далі 20 позиції, але в межах ТОП 100. Нижче представлена ​​таблиця з основними показниками кількості та якості трафіку з контекстної реклами по регіону Москва (за рік до початку SEO- просування):

Навіть незважаючи на досить високі кількісні (багато переходів в місяць) і якісні (велика глибина перегляду, нормальна тривалість візитів і низький показник відмов) показники трафіку, зазначені в таблиці, сайту так і не вдалося стрімко поліпшити позиції в органічній видачі і вийти в ТОП.

Через 2 роки після початку кампанії в Яндекс.Директ, щоб потрапити в ТОП 10 пошукових систем, почали роботу по SEO-просуванню сайту: були закуплені посилання через систему Rookee (Це дозволило значно скоротити час на закупівлю і знайти робітників донорів за хорошою ціною). Зміни на сайті і просуваються сторінках були незначні - оптимізували текст і заголовки, усунули технічні помилки, які заважали коректної індексації.

В результаті через 6 місяців він потрапив в ТОП 10 по більш ніж 70% просуваються запитів. Ще через кілька місяців сайт потрапив в ТОП 5 за запитом "саморізи" і іншим ВЧ і СЧ запитам. На графіку нижче показана динаміка по позиціях основних ВЧ запитів (до 12-го місяця давалася тільки контекстна реклама, а після вже додали SEO-просування сайту).

Після оптимізації сайту і закупівлі посилань на основні запити, здійснені протягом 6 місяців, подальше зростання позицій визначався змінами, що вносяться на сайт або закупівлею нових груп посилань на запити, що знаходяться не в ТОП 10.

Висновок: На цьому прикладу видно, що якщо неоптимізований сайт рекламувати в Яндекс.Директі, позиції рости не будуть.

2. Інтернет-магазин з продажу матраців.

Ресурс почав просуватися в пошуку по двом основним запитам ( "матраци" і "ортопедичні матраци") і двом десяткам суміжних запитів. У міру просування і розвитку сайту (наповнення контентом, доопрацюванням по структурі сайту, покращення юзабіліті і т.д.), і закупівлі посилань в системі Rookee , Сайт повільно ріс вгору пошукової видачі, і приблизно через 1,5 року він потрапив в ТОП 10 за двома основними запитам і 80% інших запитів.

Після цього з'явилася можливість додатково давати рекламу в Яндекс.Директ по цих запитах, щоб отримати ще більше відвідувачів на сайт. Через місяць після початку рекламної кампанії в Яндекс.Директ за запитом "матраци" переходів з Діректа було в 6 разів більше, ніж з видачі. Однак сайт на цей запит з ТОП 10 потрапив на 15 позицію, а ще через місяць знову повернувся в ТОП 10.

У таблиці нижче показано кількість відвідувачів з органічної видачі і з контекстної реклами (по регіону Москва при знаходженні запитів в ТОП 10 за період 1 місяць):

З таблиці видно, що з Яндекс.Директа може бути значно більше переходів, ніж з органічної видачі. Це обумовлюється кількома факторами:

1. Позицією сайту в органічній видачі - чим нижче позиція, тим менше переходів.

2. Позицією рекламного оголошення. Якщо воно знаходиться в спецрозміщенні, то буде збирати значно більше переходів, ніж якщо воно буде в гарантованих показах.

3. Якщо користувач перейшов на сайт по оголошенню в контекстній рекламі, то, побачивши сайт в органічній видачі, він, швидше за все, вже не буде знайдений відкривати.

Висновок: Контекстна реклама може негативно впливати на позиції окремо взятого запиту, якщо він знаходиться в ТОП 10. Це може статися, якщо на сайт за цим запитом з Діректа (спецрозміщення) переходить в 3 рази (і більше) більше відвідувачів, ніж з органічної видачі . Так як в ТОП 10 важливу роль відіграють поведінкові фактори, щоб займати високі позиції, слід не тільки оптимізувати сайт і займатися закупівлею посилань, але і задовольняти потреби відвідувачів сайту. В цьому власне і полягає вплив поведінкових факторів (ПФ).

Найпростіший з ПФ - це кількість переходів на сайт. Чим більше переходів, тим вище позиції. Але переходи з контексту не враховуються в розрахунку ПФ конкретного запиту і не допомагають сайту займати більш високі позиції в органічній видачі. Виходить навіть навпаки: якщо Директ відтягує на себе переходи з видачі, то сайту може не вистачити переходів з природною видачі, щоб залишитися в ТОПі.


практичні рекомендації


Виходячи з проведеного мною аналізу і зроблених висновків про вплив контекстної реклами на просування в пошукових системах, можу дати кілька рекомендацій. Ось про що слід пам'ятати, якщо ви задумалися про те, як краще просувати ваш сайт:

1. Безпосередньо контекстна реклама не впливає ні на позиції конкретного запиту, ні на ранжування сайту в цілому, тому не варто при її використанні розраховувати на поліпшення позицій в органічній видачі. Потрібно використовувати її можливості для реалізації тих завдань, для яких вона створювалася - швидкого залучення цільового трафіку.

2. Контекстна реклама може побічно впливати на ранжирування сайту в органічній видачі. Позитивний вплив контексту виникає при розрахунку поведінкових факторів, так як збільшується кількість відвідувачів на сайті. Поведінкові фактори враховуються в будь-якому випадку, незалежно від джерела переходів на сайт. Якщо поведінка користувачів на сайті має високий рівень лояльності (найнижчий показник відмов, достатню для даної тематики час і глибина перегляду), то в цілому сайт буде краще ранжуватися на всі запити, але якщо лояльність трафіку низька, то позиції по всім запитам будуть гірше.

3. Щоб потрапити в ТОП 10 пошукових систем, в першу чергу слід робити сайт краще, ніж у конкурентів, і давати максимально повний, корисний відповідь на запити користувачів. Так ви поліпшите поведінкові фактори сайту, що позитивно позначиться на оцінці ресурсу пошуковими системами і допоможе вам швидше піднятися у видачі.

4. Для молодих сайтів трафік з контекстної реклами може стати можливістю набрати необхідну кількість відвідувачів для обліку ПФ для сайту в цілому. Щоб поведінкові фактори для конкретного сайту почали враховуватися пошуковими системами, йому необхідно набрати певний середній мінімум відвідувачів щодня протягом певного періоду (він становить не менше місяця, але краще орієнтуватися на 3 місяці і більше). Для молодих сайтів, які не мають ні позицій щодо достатнього для значного трафіку ядру запитів, ні постійної аудиторії з інших джерел, трафік з контекстної реклами може стати можливістю набрати необхідну кількість відвідувачів для обліку ПФ для сайту в цілому. Але при цьому потрібно постійно стежити за лояльністю відвідувачів, аналізувати поведінку користувачів на сайті і намагатися поліпшити його.

5. Ведення контекстної реклами на постійній основі значно дорожче SEO -Просування сайту. Це обумовлено тим, що потрібно платити за кожного користувача, який перейшов на сайт, в той час як SEO дає стабільні результати по знаходженню сайту у видачі пошукових систем за помірні гроші.


висновок


Щоб давати контекстну рекламу в пошукових системах, необов'язково мати повноцінний або якісний сайт. Можна рекламувати навіть одну сторінку по будь-якому запиту. Але щоб зайняти перші місця в органічній видачі, сайт повинен не тільки давати повноцінну відповідь на запит користувача, але і бути краще за своїх конкурентів в даній тематиці за всіма показниками.

Логіка пошуковиків проста: навіщо високо ранжувати сайт, що дає рекламу, якщо він гірший за інших за більшістю показників? В такому випадку лише погіршиться якість видачі, а довіра до пошукача з боку користувачів буде підірвано. А якщо це станеться, то його аудиторія скоротиться, і кошти від рекламодавців також значно зменшаться. З цієї причини пошукові системи не враховують прямий вплив переходів з контекстної реклами на позиції сайту в органічній видачі.

Докази і обгрунтування зроблених мною висновків ви отримали. Хотілося б почути і вашу думку з цього питання і разом обговорити різні аспекти даного питання.

Як же йдуть справи насправді?
Чи впливає реклама інтернет-ресурсу в пошукових системах на його ранжування і якщо впливає, то яким чином?
Яке може впливати Директ на вас?
Логіка пошуковиків проста: навіщо високо ранжувати сайт, що дає рекламу, якщо він гірший за інших за більшістю показників?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения