KPIs для вимірювання успіху SEO

 1. Сегментація
 2. Примітка про фірмовий трафік
 3. 1. Дохід + рентабельність інвестицій та конверсії
 4. 2. Трафік: сесії та їх поведінка
 5. 3. Рейтинг в пошукових системах
 6. 4. Операційний SEO KPI
 7. 4.1 Видимість в органічних результатах пошуку
 8. 4.2 Здоров'я веб-сайту
 9. 4.3 Ефективність сканування
 10. 4.4 Зворотні посилання
 11. Висновок

Вимірювання результатів ваших зусиль SEO є життєво важливим. Але які КПЕ ви повинні вимірювати? Це легко відволікатися на деталі, які не мають значення у великій схемі речей.

У цій статті ми розглянемо те, що КПІ мають значення при оцінці успіху SEO. Встановіть ці знання для того, щоб бути більш успішними у SEO, створювати кращі звіти, отримувати схвалення для нових бюджетів, збільшувати щомісячний платіж або отримувати цю акцію!

SEO приносить вам гроші, приносячи відповідний трафік на сайт, який він допомагає рекламувати. Цей трафік походить від рейтингів, і ці рейтинги випливають із зворотних посилань і змісту і форми веб-сайту з технічної точки зору. Для цих властивостей ми стежимо за оперативними КПЕ SEO навколо видимості пошуку, зворотних посилань і ефективності сканування. Щоб зробити цю статтю легшою, ми використовуємо цю аргументацію як структуру статті.

Сегментація

Перш ніж продовжити, важливо відзначити, що вам потрібно сегментувати KPI.

Розбийте ключові показники ефективності, обговорювані в цій статті, використовуючи наведені нижче розміри, оскільки результати можуть значно відрізнятися між цими вимірами, а розбиття всіх даних - додаткові відомості:

 • Розділи веб-сайтів або цільові сторінки
 • Пристрої (настільні, планшетні або мобільні)
 • Розташування
 • Пошукова система

Примітка про фірмовий трафік

Якщо ви не запускаєте рекламні кампанії з брендами, не повідомляйте про фірмовий трафік під час звітності про успіх у сфері SEO. Майже в кожному випадку веб-сайт автоматично займає місце свого бренду, тому не варто вказувати бренд-трафік у KPI.

1. Дохід + рентабельність інвестицій та конверсії

Показник номер один для звіту - це дохід і рентабельність інвестицій:

 • Скільки грошей було зроблено
 • Які інвестиції були зроблені
 • Що таке ROI?

Приклад: якщо ви отримали $ 50,000 доходу від інвестицій у розмірі 10 000 доларів США, рентабельність інвестицій:
(50 000 - 10 000) / $ 10 000 = 400%

Коли ви витрачаєте гроші - і пам'ятаєте, що час теж є грошима, - ви повинні знати, що це вам дає. Без цієї інформації ви перебуваєте в темряві, і ви обов'язково будете витрачати час і гроші на неправильні речі.

Люди з бізнесом часто не дбають про рейтинги - вони хочуть знати, скільки грошей було зроблено. Це справедливо! Таким чином, KPI номер один для звітування.

Досягнення даних про доходи може виявитися важким. Це легко для сайту електронної комерції, але якщо ви генеруєте потенціал, який потрібно перетворити командою продажів, то важче. Можливо, ви зможете передати дані про прибутки до свого пакету веб-аналітики, але якщо це не так, то вам доведеться зібрати ці дані пізніше після продажу… якщо ваш клієнт в порядку з розкриттям цих даних.

Якщо немає способу отримати дані про доходи, ви обмежуєтеся звітуванням про конверсії. Звітування лише про конверсії має нижню сторону, що може бути важко отримати схвалення для бюджетів і т.д., тому що: що насправді є рентабельністю інвестицій? Ви можете спробувати подолати це, приписуючи середнє значення перетворенням або враховуючи якість потенційних клієнтів, але в ідеалі ви базуєте його на реальних даних.

2. Трафік: сесії та їх поведінка

SEO - це все про рух відповідного трафіку на веб-сайті. Коли йдеться про цей трафік, потрібно повідомити про кількість сеансів і їх характеристики.

Дослідіть відвідувачів, яких ви досягли. Кожен з них є (потенційним) свинцем. Слідкуйте за ними і про м'які цілі, які вони виконали на вашому сайті. Під "м'якими цілями" ми розуміємо такі цілі, як створені пробні рахунки та реєстраційні бюлетені.

Це ключові показники ефективності для звітування:

 • Сесії (тому, включаючи як нових, так і відвідувачів, що повертаються)
 • М'які цілі завершені
 • Допоміжні конверсії
 • Конверсія для м'яких цілей
 • Час за сеанс
 • Сторінок за сеанс
 • Показник відмов

Використовуйте ці ключові показники ефективності для покращення взаємодії відвідувачів, щоб вони в кінцевому підсумку завершили досягнення більшої кількості цілей. На інформаційних веб-сайтах це може відбуватися, коли час за сеанс та сторінки за сеанс збільшуються, а показник відмов знижується. Якщо ви знаєте це, то вам потрібно переконатися, що користувачі залишаються на сайті. Робіть це, наприклад, показуючи відповідні сторінки вмісту, які читають ваші відвідувачі, або впроваджуючи вічне прокручування.

3. Рейтинг в пошукових системах

Довгий час рейтинги в пошукових системах були найважливішим КПІ для звітування про SEO. Але рейтинги в пошукових системах самі по собі не обов'язково означають нічого, тому що ви могли б мати рейтинг № 1 для пошукових запитів, які керують великою кількістю трафіку, який не конвертується.

Ось чому так важливо дивитися на трафік, поведінку та дохід. Сказавши це, рейтинги роблять свою роль у вимірюванні успіху SEO, тому що вони допомагають зрозуміти, чому трафік зростає або падає.

Часто на одній і тій же сторінці або сторінках в межах одного рангу веб-сайту для відповідних пошукових запитів, а тому: групувати пошукові запити разом і звітувати про групу пошукових запитів, а не про окремі пошукові запити. Нижче наведено приклад ключових слів, які можуть бути класифіковані на сторінці категорії продуктів за допомогою взуття Nike:

 • взуття Nike
 • кросівки nike
 • Nike взуття 2018
 • Nike кросівки 2018

Звітування про ці показники дає значення групам пошукових запитів:

 • Пошукові запити на позиції №1
 • Пошукові запити у верхній частині 5
 • Запити пошуку у верхній частині 10
 • Запити пошуку за межами верхньої частини 50
 • Середня позиція пошукових запитів

Важливо знати, чи містяться сторінки результатів пошукових систем таких функцій, як наприклад, для зображень, відео, багатих фрагментів і списків Карт Google, оскільки це впливає на доцільність досягнення високого рейтингу та / або заслуговує на увагу трафіку через ці пошукові запити. Замість цього ви можете зосередитися на пошукових запитах без цих функцій.

4. Операційний SEO KPI

Коли мова йде про оперативні показники SEO, які визначають успіх SEO, ось що вам потрібно для відстеження:

 • Видимість в органічних результатах пошуку
 • Оптимізація на місці
 • Зворотні посилання
 • Ефективність сканування

4.1 Видимість в органічних результатах пошуку

Ваша видимість в органічних результатах пошуку - це частка на ринку, що є у вас в SEO. Кожен пошуковий запит має щомісячний обсяг пошуку, і якщо ви знаєте позицію свого веб-сайту для цього пошукового запиту, ви можете розрахувати очікуваних відвідувачів.

Є багато інструментів, які автоматично обчислюють це, серед яких: SEMrush і Ahrefs . Не порівнюйте показники видимості від одного інструмента до іншого, оскільки це порівнюють яблука та апельсини.

Не маєте доступу до такого інструменту? Тоді ви можете зробити це і вручну, наприклад, використовуючи Дані про кліки AWR .

Знімок екрана з сторінки огляду відстеження рейтингу Ahrefs

Знімок екрану з сторінки огляду проекту SEMrush

4.2 Здоров'я веб-сайту

Здоров'я вашого веб-сайту є важливим KPI. Здоров'я сайту включає доступність пошукової системи (технічна сторона речей) і оптимізація на сторінці (всі процеси пошуку в контенті). Такі програми, як ContentKing стежити за здоров'ям веб-сайтів і попереджати вас у разі виникнення проблем. Вони імітують поведінку пошукових систем і оцінюють стан вашого веб-сайту. Серед іншого, ці питання необхідно враховувати при оцінці здоров'я веб-сайту:

Знімок вікна ContentKing

4.3 Ефективність сканування

Важливо, щоб пошукові системи ефективно сканували ваш веб-сайт - пошукові системи витрачають більшу частину своєї уваги на ваш веб-сайт (концепція називається бюджету сканування ) на сторінках сканування, які потрібно відобразити в результатах пошуку, а не на сторінках, які не індексуються, перенаправленнях, 404-х тощо.

Показники, на які слід звернути увагу, це:

 • Кількість сторінок, які потрібно індексувати, та кількість сторінок, які індексуються
 • Кількість сканованих сторінок
 • Сер. час завантаження сторінки (чим нижче, тим краще, в ідеалі нижче однієї секунди)

Ці показники відображаються в Пошуковій консолі Google і інструментах Bing Webmaster.

4.4 Зворотні посилання

Зворотний зв'язок - це посилання з однієї сторінки веб-сайту на іншу. Кожне посилання передається за значенням, що сприяє значенню пов'язаної сторінки. Величезна кількість посилань не дуже цікава, оскільки наявність 1 000 000 посилань з одного сайту на інший додає трохи більше значення, ніж, наприклад, 10.

Цікаво дві речі , і вони співвідносяться з високим рейтингом в результатах пошуку:

 • Кількість референтних доменів.
 • Авторизація домену . У кожному інструменті це називається по-різному; наприклад, всередині Величний повноваження розділені на Довіру та Потоки цитування, а всередині Ahrefs це одна метрика: доменний рейтинг.

У кожному інструменті це називається по-різному; наприклад, всередині  Величний  повноваження розділені на Довіру та Потоки цитування, а всередині  Ahrefs  це одна метрика: доменний рейтинг

Знімок вікна з Ahrefs

Знімок вікна з Ahrefs

Скріншот від Majestic

Висновок

Відстеження успіху ваших зусиль SEO є важливим, але не забудьте зосередитися на правильних KPI. Щоб заощадити багато часу і завжди мати доступні KPI, має сенс встановлювати їх в онлайн-панелі, як те, що пропонує Swydo. Інтегруючись з Google Analytics, консоллю пошуку та Pagespeed, ви можете створювати потужні та вичерпні звіти про SEO. Вчи більше !

Біо:

Але які КПЕ ви повинні вимірювати?
Ому що: що насправді є рентабельністю інвестицій?
Не маєте доступу до такого інструменту?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения