Куди рухається SEO-фріланс?

SEOnews провів опитування серед представників SEO-фрілансу і блогинга, щоб дізнатися, яким їм бачиться майбутнє галузі.

Учасники опитування:

 • Євген Нестеров, м.Сочі, досвід роботи 8 років;
 • Сергій iSEO, м.Мінськ, досвід роботи 8 років;
 • Іван Папусь, г. Киев, досвід роботи 5 років;
 • Артем Ісаєв, м Казань, досвід роботи 3,5 роки;
 • Ілля Русаков (http://seoinsoul.ru/), м Володимир, досвід роботи 7 років.

1. Який прогноз щодо розвитку SEO -фріланса в 2014 році Ви можете дати?

Євген Нестеров (Сочі): Тільки позитивний. Не всі власники ecommerce-проектів користуються послугами SEO-компаній. Частина з них досить стабільно воліє в якості виконавця тільки фрілансера. І все як завжди шукають саме професіонала. :)
А з огляду на те що мережа Інтернет стає все більш популярною, і з кожним роком власників бізнесу в ній стає все більше, то і кількість бажаючих скористатися послугами SEO-фрілансерів буде рости (і це останнім часом сильно помітно). Тому прогноз виключно позитивний, навіть незважаючи на зміни алгоритмів пошукових систем. Скільки буде існувати сайт і пошукова система, стільки і буде існувати SEO-фріланс.

Сергій iSEO (Мінськ): У зв'язку з посиленням алгоритмів пошуковиків Google і Яндекс, думаю, на ринку залишаться найбільш компетентні оптимізатори, які змогли проаналізувати алгоритми і перебудувати просування під нові умови ранжирування для отримання високих результатів. Моя думка, що кількість реально працюючих фрілансерів-оптимізаторів буде знижуватися рік від року, поки не залишаться найбільш досвідчені і професійні.

Іван Папусь (Київ): Що-небудь прогнозувати складно. Моя думка - люди, у яких є достатній досвід роботи, широке портфоліо, ряд рекомендацій від замовників, будуть мати можливість працювати з урахуванням постійно ускладнюються умов, посилення фільтрів пошукових систем до пошукового спаму, вимог до сайтів і т. Д.

Артем Ісаєв (Казань): Боязкі розмови, що почалися близько 2 років тому, про те, що SEO належить дрейфувати в бік SEM, в кінці року знайшли обриси і були підтверджені всіма фахівцями. А це вже диктує зовсім інший обсяг і якість робіт, необхідних для досягнення серйозних результатів. Саме конкуренція ніші стане тією розвилкою, де почнуть розходитися підходи в роботі. Все це може серйозно змінити структуру роботи SEO-фрілансера.

Ілля Русаков, SEOinSoul (Володимир): На мій погляд, ринок буде висікати "псевдо-оптимізаторів", які обіцяють клієнтам позиції і при цьому нічого не роблять. Зараз багато агентств цим же промишляють, і виїжджати на довірливості клієнта буде все складніше. Клієнт з кожним роком розумнішає, потрібно і фрілансерам умнеть і пропонувати якісну роботу по просуванню.

ВИСНОВОК: Як видно, практично всі респонденти вважають, що на ринку спостерігається тенденція до витіснення некомпетентних SEO-фахівців. Але для грамотних, добре зарекомендували себе фахівців прогноз позитивний.

2. Що чекає середньостатистичних фрілансерів в умовах злиття компаній в агентства повного циклу?

Євген Нестеров (Сочі): Залежить від того, що потрібно самому клієнту в кожному конкретному випадку. Чи потрібен йому цей повний цикл, або йому потрібно щось одне (SEO, Контекст або SMO). Часто буває, що потрібно тільки SEO, і вихід по сотнях цільових СЧ і НЧ в ТОП 3. Тоді інші напрямки відпадають, і клієнт шукає тільки SEO-фрілансера за своїми власними критеріями відбору. Якщо ж клієнту потрібно все, то, природно, йому набагато зручніше замовити все у компанії повного циклу, а не мати трьох фрілансерів різної спеціалізації. Але в даному випадку, очевидно, вирішено питання поки тільки з боку зручності. Підсумкова вартість послуги та її конверсія може в різних випадках сильно відрізнятися.

Сергій iSEO (Мінськ): Не можу сказати за всіх, але у мене відсотків 70 клієнтів, які користувалися раніше послугами найіменитіших SEO-компаній на ринку і в підсумку залишилися незадоволені, тому що підхід до клієнта на потоковому методі не всіх влаштовує, та й якість SEO-послуг часто залишає бажати кращого. Упевнений, що грамотний оптимізатор не піде працювати в компанію, а, отже, в компаніях працюють не самі висококласні фахівці в більшості своїй. Є супер-профі, але вони зайняті, і рядового клієнта завжди віддають штатному оптимізатора, спілкування безпосередньо виключено, тільки через оператора, а це "глухий телефон". Загалом, для себе не бачу ніяких проблем через злиття і укрупнення компаній.

Іван Папусь (Київ): Середньостатистичний фрілансер, ймовірно, шукає клієнтів самостійно. Якщо це ускладниться на увазі того, що більшість буде віддавати перевагу великим компаніям, безлічі фрілансерів буде дуже складно. Знову ж ймовірно, рятувати буде те, що є своя база клієнтів, люди будуть продовжувати звертатися за рекомендаціями. Однак конкурувати з агентствами, що пропонують прийнятні ціни і повний комплекс робіт, який не може запропонувати фрілансер, буде дуже і дуже складно.

Артем Ісаєв (Казань): Швидше за все, хороші проекти стануть менш доступними, і фрілансерам, які працюють за схемою «трохи внутрішньої і посилання» і нічого більше не вміють, доведеться тяжко (як і подібним конторам).

Ілля Русаков, SEOinSoul (Володимир): фрілансерів також треба пропонувати комплекс послуг. У сучасних реаліях приводити потенційних клієнтів тільки з пошуку стає все складніше - потрібен трафік і з інших джерел. Причому зупинятися на певному обсязі відвідувань не варто, потрібно домагатися високих конверсій і продажів для клієнта (т. Е. Потрібно детальна аналітика і робота над самим сайтом). В такому випадку фрілансер завжди буде затребуваний.

ВИСНОВОК: Думки щодо цього питання розділилися. Частина респондентів вважають, що для фахівців «середньої руки» настануть важкі часи і для залучення клієнтів доведеться прикладати більше зусиль, ніж раніше. Інші ж дивляться на речі більш оптимістично і стверджують, що досвід, компетентність і хороше портфоліо дозволять навіть «Не топовому» фрілансеру залишатися на плаву.

3. Які зміни відбудуться в роботі відомих, що добре зарекомендували себе фахівців?

Євген Нестеров (Сочі): У світлі постійного збільшення попиту на SEO хороші фахівці і їх прибуток будуть тільки рости і процвітати.

Сергій iSEO (Мінськ): Не можу сказати за інших фахівців, для себе я вибрав одну тему - просування сайтів в Росії і за кордоном, більше ніяких послуг не надаю, але те, що роблю, намагаюся робити відмінно. У підсумку багато клієнтів приводять своїх друзів для просування.

Іван Папусь (Київ): Думаю, що відомі і досвідчені фахівці завжди будуть мати своїх клієнтів. Тут ще все залежить від фрілансера - зробить він вибір на користь того, щоб влаштуватися у велику компанію на певну посаду, або продовжить працювати самостійно. Наприклад, мені неодноразово надходили пропозиції від різних SEO-компаній і маркетингових агентств, проте вони не можуть запропонувати такий оклад, який хоча б на 70-80% відповідав реального прибутку, яку я отримую як фрілансер, працюючи на себе і розпоряджаючись своїм часом. Зазвичай це оклад близько 30-40% від поточного доходу + строгий графік робіт, постійний контроль і жорсткі вимоги, що, наприклад, мене не влаштовує, хоча багато хто буде готовий працювати на таких умовах, і тут кожен робить вибір для себе сам, адже робота в компанії, ймовірно, дає гарантії наявності постійної зайнятості, чого не можна сказати про "вільної" діяльності фрілансера.

Артем Ісаєв (Казань): У відомих фахівців завжди багато роботи, і, швидше за все, відбуваються зміни на них не вплинуть.

Ілля Русаков, SEOinSoul (Володимир): Якщо вони продовжать розвиватися разом з ринком, тоді ніяких. Хороші фахівці вже давно працюють в комплексі над сайтами і знають, як і завдяки яким джерелам можна домогтися позитивного результату.

ВИСНОВОК: Респонденти виявилися солідарні в цьому питанні. Всі опитані вважають, що відомі фрілансери цілком зможуть витримати конкуренцію зі зростаючим ринком SEO-компаній.

4. Чи збережеться спеціалізація фрілансерів в певній галузі або ж вони будуть нарощувати компетенції і стануть виконувати комплексні роботи по просуванню? А може, майбутнє за Фрілансерські «артілями»?

Євген Нестеров (Сочі): Залежить від конкретної спеціалізації фрілансера і його вимог до заробітку. У випадку з SEO (особливо в світлі останніх заяв Яндекса про скасування посилального), якщо Посилальне повністю відключать, то у SEO-фрілансерів, як і у SEO-компаній, звільняється велика кількість часу / людей, що займалися тонкими процесами посилання ранжирування. Нерозумно було б просто не використовувати цей час або звільнити цих людей, не спробувавши перекваліфікувати їх в ту спеціалізацію, яка ще не пропонується компанією або фрілансером. І в першу чергу мова йде саме про соціальні чинники. Адже після того як Яндекс перестане враховувати зовнішні посилання, цілком очевидно, що соціальним чинникам стане приділятися ще більше уваги, і з'являться (або вже з'явилися) нові актуальні метрики в алгоритмі пошукових систем для розпізнання їх штучної накрутки.

Сергій i - SEO (Мінськ): Не думаю, що має сенс розпорошуватися на комплексний підхід, для цього є фірми, кому треба - завжди знайдуть весь комплекс. Для фрілансера важлива якість, а робити все на найвищому рівні неможливо, залишається займатися чимось одним, але так, щоб рівень був вищий, ніж в будь-якій компанії. В основному клієнти, які приходять до фрілансерам, шукають низькі ціни або якість вище, ніж в компаніях. І те, що це вузька спеціалізація, просування і нічого більше, нікого ще не зупинило.

Іван Папусь (Київ): Можу сказати про себе, що протягом усього терміну діяльності в якості фрілансера доводиться освоювати все нові області і пробувати себе в якості аналітика, маркетолога, копірайтера, контент-менеджера, менеджера, перекладача, крім основного напрямку SEO-фахівця . Але вже зараз працювати в поодинці неможливо, доводиться працювати в команді з іншими фахівцями.

Артем Ісаєв (Казань): На ринку фрілансу завжди була спеціалізація, вона і залишиться. Це звичайно варіант, але більш менш серйозні і довгострокові проекти не можуть собі дозволити розпорошуватися на постійні пошуки, переговори, уточнення ТЗ і т. Д. Для великої кількості виконавців, це просто невигідно і нереально. Ідея збивати якісь «артілі» під якийсь проект, розподіляючи ролі та спеціалізацію усередині серед вузьких фахівців, поки мені бачиться складно реалізовується, тому що можуть виникнути складності і протиріччя в самій конструкції. Звичайно, окремі фрагментарні речі існують давно. Частково і я вже змушений їх застосовувати, віддаючи на аутсорсинг копірайтинг, SMO, SMM і рутинну верстку. Але ось поставити таку схему на серйозну основу і потік - фактично перетворитися в SEO-контори, конкуруючи тільки за рахунок менших витрат.

Ілля Русаков, SEOinSoul (Володимир): Безумовно, що вузькі фахівці залишаться, наприклад, по контекстній рекламі або SMM. Якщо взяти контекстну рекламу і, зокрема, Я.Дірект, то багато тематики в ньому вже перегріті, і навіть профі найчастіше буде складно вийти на самоокупність цього каналу. В ідеалі потрібно знаходити менш конкурентні джерела і працювати в комплексі. Це простіше для фрілансера і ефективніше для клієнтів. Щодо "артілей" не впевнений, це, скоріше, з області фантастики. По-перше, важко буде об'єднатися справжнім фахівцям, хтось та буде надавати "не зовсім" якісні послуги. По-друге, має бути людина, що відповідає за організацію, інакше може з'явитися хаос і плутанина. А у випадку з організуючим ланкою, це вже більше схоже на агентство з віддаленими співробітниками.

ВИСНОВОК: З цього питання були висловлені дуже суперечливі думки. З одного боку, зараз від фрілансера потрібно широкий комплекс послуг, які він не може надавати поодинці, і тому змушений з кимось кооперуватися. При цьому подібна співпраця не можна назвати груповий роботою або об'єднанням, тому що найчастіше це діє не на постійній основі. З іншого боку, вузькі фахівці завжди існують в будь-якій галузі, а їхні послуги залишаються затребуваними незважаючи ні на що.

5. Назвіть середній рівень заробітної плати фрілансера.

Євген Нестеров (Сочі): Тут все безпосередньо залежить від рівня знань і досвіду самого фрілансера, а також від його популярності. Цифри можуть бути найрізноманітніші. 50-100-150-200 тисяч рублів на місяць і більше.

Сергій iSEO (Мінськ): Різні спеціалізації, різні і оплати, хтось 100 $, хтось 20 000 $, середньої оплати тут немає. Це як вимірювати середню температуру по лікарні.

Іван Папусь (Київ): Не можу говорити за всіх, думаю, для цього є статистика і опитування, можу сказати за себе - в середньому це від 5 до 9 тисяч $ в місяць при роботі 15-16 годин на добу. Все залежить від завантаження.

Артем Ісаєв (Казань): Середній рівень залежить від навантаження, яку людина бере, і, на відміну від потоку в конторах по 20-30 проектів і більш на одному фахівця, фрілансер одномоментно обслуговує менша кількість, але частіше за все він веде весь цикл робіт ( тому що типовий їх роботодавець - малий бізнес, і у нього немає ресурсів виконувати рекомендації SEO-фрілансера, делегуючи їх кому-то ще). У Казані середній чек 10-15 тисяч рублів для невеликого сайту, і якщо людина - грамотний фахівець, то може заробляти від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ілля Русаков, SEOinSoul (Володимир): Чого не знаю, того не знаю. Навіть будучи фрілансером, ніколи не орієнтувався на ціни інших, а працював за своїм ціннику.

ВИСНОВОК: Як видно з відповідей респондентів, середній рівень доходу фрілансера залежить від регіону, в якому він працює, і рівня завантаженості, тому назвати якусь конкретну суму важко.

6. Хто ваші основні клієнти - представники бізнесу або SEO-агентства? Так було завжди або останнім часом відбуваються зміни?

Євген Нестеров (Сочі): У переважній більшості (90%) безпосередньо самі представники бізнесу. Решта 10% - це SEO-компанії, які змушені шукати виконавця віддалено, оскільки фізично не тягнуть нового клієнта з причини повної завантаженості штату, а й відмовлятися від нього не хочуть. З кожною компанією на основі кожного конкретного сайту ведуться переговори індивідуально.

Сергій iSEO (Мінськ): Клієнти різні, працюю як на аутсорс із зарубіжними компаніями з розробки сайтів, які передають своїх клієнтів на просування, так і безпосередньо з фірмами і, буває, з приватними особами, так було протягом усього часу моєї роботи на фрілансі з 2006 року.

Іван Папусь (Київ): Клієнти абсолютно різні, в основному - власники сайтів, т. Е. Представники бізнесу, також звертаються SEO-компанії для роботи над їх проектами, з деякими компаніями працюємо на постійній основі. Так було завжди, поки якихось змін не спостерігається.

Артем Ісаєв (Казань): Типовий малий бізнес: послуги (+ готелі, турагенції, клінінг, салони і т. Д.), Регіональні невеликі інтернет-магазини. Якщо клієнт вже обпалювали, то з грамотним фахівцем, які показують результат, працює роками. Вигода обопільна - у фрілансера стабільний дохід і залученість в тему, замовник спокійний і впевнений в результаті, немає втрат і провалів при частій чехарди і зміні виконавців. Мінус: фрілансер "гасне" в одному ресурсі-темі, не розвивається і з оновлення алгоритмів ПС можуть бути проблеми у сайту, який просувається.

Ілля Русаков, SEOinSoul (Володимир): Наші основні клієнти - це представники бізнесу. Останнім часом змін не спостерігається.

ВИСНОВОК: Учасники опитування практично одноголосно назвали в якості своїх основних клієнтів представників бізнесу. Також важливо відзначити, що на момент проведення опитування ніяких нових тенденцій не виникло.

А може, майбутнє за Фрілансерські «артілями»?
Так було завжди або останнім часом відбуваються зміни?
Меню сайта
Мини-профиль
 • Регистрация Напомнить пароль?

  Бесплатно можно смотреть фильмы онлайн и не забудьте о шаблоны dle на нашем ресурсе фильмы бесплатно скачать c лучшего сайта
  Опросы
  Топ новости
  Инструкция: как включить подсветку клавиатуры на ноутбуке Asus


  Заблокировалась и отключилась встроенная клавиатура на ноутбуке: как снять блокировку и включить? 


  Ремонт ноутбука ASUS N75S в Санкт-Петербурге (СПб): замена дисплея, замена клавиатуры, ремонт корпуса Асус N75S, замена матрицы
  Услуга Стоимость, руб. Диагностика ASUS N75S Бесплатно (500р при необходимости разбора) Профилактические работы с системой охлаждения + замена кулера 2500 р * Замена чипа (видеочипа) ASUS N75S 6000-6500 Замена

  Как поменять клавиатуру на ноутбуке самостоятельно?
  Владельцы мастерских по ремонту компьютеров часто встречаются со случаями, когда приносят ноутбук, на который была пролита какая-либо жидкость. В некоторых случаях подобная ситуация означает, что понадобится

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как почистить клавиатуру компьютера
  С появлением компьютера человек все больше времени проводит за ним. Это и рабочий инструмент, и средство развлечения. Поэтому, совсем неудивительно, что определенные устройства, используемые для ввода

  Замена и ремонт клавиатуры для ноутбука, видео-инструкции
  Замена клавиатуры и кнопок ноутбука показано на видео с подробным объяснением процесса. Цена замены в сервисном центре от 200 рублей . Звоните по тел: +7 (812) 640-03-20 . Замена или ремонт

  4 способа, как отключить клавиатуру на ноутбуке
  Если у вас есть ноутбук, то клавиатура и тачпад на нем являются важными составляющими, без которых работа на устройстве будет вызывать сложности. Конечно есть альтернативы в виде клавиатур и мышей, которые

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем более неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, плохо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения

  Как правильно и быстро снять клавиши с клавиатуры ноутбука
  При продолжительной и тем немало неаккуратной эксплуатации ноутбука часто образуются проблемы с клавишами. Они могут залипать, нехорошо нажиматься, а некоторые клавиши и вовсе могут сломаться. Для решения